Quantcast

U Srbiji je hrana skuplja nego u Nemačkoj?

Poruka
23.388
moze se bez piva i cokolade
Е, па без пива не може!
Шалу на страну али Немци троше само 9% зараде (ваљда просечне) на храну. У србији је ситуација више него алармантна:

Prema istraživanju Republičkog zavoda za statistiku, prosečna plata u Srbiji u decembru prošle godine iznosila je nešto više od 39.500 dinara, odnosno oko 375 evra. Većini to nije dovoljno da pokrije prosečnu potrošačku korpu, jer je Nova 2011. sa sobom donela poskupljenje velikog broja namirnica.
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,6421629_page_1,00.html

gost 204907

Elita
Poruka
22.667
Е, па без пива не може!
Шалу на страну али Немци троше само 9% зараде (ваљда просечне) на храну. У србији је ситуација више него алармантна:

Prema istraživanju Republičkog zavoda za statistiku, prosečna plata u Srbiji u decembru prošle godine iznosila je nešto više od 39.500 dinara, odnosno oko 375 evra. Većini to nije dovoljno da pokrije prosečnu potrošačku korpu, jer je Nova 2011. sa sobom donela poskupljenje velikog broja namirnica.
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,6421629_page_1,00.html
просечна плата није истина да је износила 375 €. У тај просек је ишла 13 плата оних који су је добили, досетила се банда пред крај године да зарачуна и то, тако да се по томе не може мерити просек.
И тако, живимо, животаримо..

Poruka
23.388
просечна плата није истина да је износила 375 €. У тај просек је ишла 13 плата оних који су је добили, досетила се банда пред крај године да зарачуна и то, тако да се по томе не може мерити просек.
И тако, живимо, животаримо..[/QUOT

Ипак је ово податак Републичког завода за статистику и као такав је респектабилан. На основу њега се израчунавају многа социјална давања, ускоро ће и пензије, па плате у јавном сектору, итд.
Иначе, знам да су подаци фризирани онако како политика диктира. У статистици не мора увек да буде: 2 + 2 = 4. Може да буде било који број који политици паше.

supercafone

Početnik
Poruka
30
i u italiji je hrana mnogo jeftinija nego u Srbiji i svim drugim nazovi drzavama ex yu.Ne znam za Njemacku ali sam se uvjerio da je Austria zemlja koja ima vrlo niske cijene hrane ,odjece ,obuce i ostalih neophodnih artikala za zivot dok su pice ,cigarete i ostalo sto se podvodi pod luksuz vrlo skupi.U Beogrdu sve skupo samo droga najjeftinija u regionu

Тихи

Zaslužan član
Poruka
112.926
i u italiji je hrana mnogo jeftinija nego u Srbiji i svim drugim nazovi drzavama ex yu.Ne znam za Njemacku ali sam se uvjerio da je Austria zemlja koja ima vrlo niske cijene hrane ,odjece ,obuce i ostalih neophodnih artikala za zivot dok su pice ,cigarete i ostalo sto se podvodi pod luksuz vrlo skupi.U Beogrdu sve skupo samo droga najjeftinija u regionu
sad kapiram sto al bundy zivi u srbiji :mrgreen:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.