U Srbiji FRAPANTNO veći broj umrlih od rođenih

Emigracija reproduktivno sposobne omladine je u stvari najveći problem u Srbiji.

Ni natalitet (koji je mali, ali u nekom evropskom proseku) ni mortalitet (sada je vreme odlaska bejbi bum generacije iz 50-tih)...nego upravo odlazak mladih.

Bez odlaska mladih, koji decu rađaju i podižu negde drugo, za 10-15 godina došlo bi do stabilizacije broja stanovnika.
Nema stabilizacije dok u prosjeku svi ne prave po dvoje djece. Pogledaj oko sebe pa reci da li je to slucaj u tvom okruzenju. Nista ti ne znaci zivotni vjek jer do korekcije mora doci.
 
Има једна занимљива ствар у односу наталитета и религије.Од када су се Срби вратили вери и од када имамо попове на сваком ћошку, наталитет је драстично опао.До 1990 године fertility rate је био мало изнад 2 детета, а сада је око 1.5 детета.
Ne bas, nego prihvatanjem komunistickih ucenja dolazi do pada nataliteta. One godine nakon rata su ostatci iz predratnih godina. Kada se pogleda natalitet je u padu jos od 50ih. Uporedjivati vjernike danas i one pre 45 je smesno ali ce se sa ucvrscavanjem vjere polako vracati i stare vrednosti kao i natalitet.
 
Ne bas, nego prihvatanjem komunistickih ucenja dolazi do pada nataliteta.
Чињеница је да се број Срба у Југославији увећао са 6.5 милиона 1948 године на 8.5 милиона 1991 године.Сада ти можеш да пишеш како то није баш тако, да то није заслуга комуниста, али чињеница је да комунистичка учења нису довела до демографског пада у Срба.У време социјализма број Срба се увећавао, а у време капитализма број Срба се рапидно смањује.

Када су Срби били комунисти и нису много трубили о Српству и православљу, рађали су децу и увећали су се за два милиона душа.Од када су српски антикомунисти почели да царују, од када су попови и црква на сваком кораку, од када смо пустили домаће сецикесе и стране израбљиваче да нам шиканирају раднике, број новорођених Срба се драстично смањује.
 
Чињеница је да се број Срба у Југославији увећао са 6.5 милиона 1948 године на 8.5 милиона 1991 године.Сада ти можеш да пишеш како то није баш тако, да то није заслуга комуниста, али чињеница је да комунистичка учења нису довела до демографског пада у Срба.У време социјализма број Срба се увећавао, а у време капитализма број Срба се рапидно смањује.

Када су Срби били комунисти и нису много трубили о Српству и православљу, рађали су децу и увећали су се за два милиона душа.Од када су српски антикомунисти почели да царују, од када су попови и црква на сваком кораку, од када смо пустили домаће сецикесе и стране израбљиваче да нам шиканирају раднике, број новорођених Срба се драстично смањује.

Одакада је Караџорџевићи ушли у Бели Двор .. поново се навукла чума и проклетство Беле Куге над Србијом

Западно Дринци су у балканским и великом рату жртвовали 70% поулације Источних Дринаца .....

Тако и данас .. Проклетство оцеубица и братаубице , затирача свих Обреновића ....се наставља два века после
 
Има једна занимљива ствар у односу наталитета и религије.Од када су се Срби вратили вери и од када имамо попове на сваком ћошку, наталитет је драстично опао.До 1990 године fertility rate је био мало изнад 2 детета, а сада је око 1.5 детета.

Поповима је битно једино да су донације цркви веће .. Зато саветују парове да деце немају

и да даду све новце за парохијске домове и за возне паркове мантијаша

 
Чињеница је да се број Срба у Југославији увећао са 6.5 милиона 1948 године на 8.5 милиона 1991 године.Сада ти можеш да пишеш како то није баш тако, да то није заслуга комуниста, али чињеница је да комунистичка учења нису довела до демографског пада у Срба.У време социјализма број Срба се увећавао, а у време капитализма број Срба се рапидно смањује.

Када су Срби били комунисти и нису много трубили о Српству и православљу, рађали су децу и увећали су се за два милиона душа.Од када су српски антикомунисти почели да царују, од када су попови и црква на сваком кораку, од када смо пустили домаће сецикесе и стране израбљиваче да нам шиканирају раднике, број новорођених Срба се драстично смањује.
Pa ne mozes uporedjivati babe i zabe.
https://www.macrotrends.net/countries/SRB/serbia/fertility-rate
Mislim da ovo ukljuvuje i Srbe van danasnje Srbije pre 1990, ako ne onda su brojevi jos veci kada se uzmu u obzir Srbi iz vecinom ruralnih predela.
 
Pa ja ne vjerujem u popove vec pravoslavlje.

Знам многе 'православке и православце ' којима је кеш милији од ичега ....

Као што у Хебреја има 1 000 1 секта .. кад тада ћете морати 'признати'и да ПРАВО све више личи на КАТО ....

Уосталом логично је ројало либерализам има такав утицај на клер .....
 
Nema stabilizacije dok u prosjeku svi ne prave po dvoje djece. Pogledaj oko sebe pa reci da li je to slucaj u tvom okruzenju. Nista ti ne znaci zivotni vjek jer do korekcije mora doci.

Многима од попова је битније да по болницама ординирају

и замало поконице и покојне опоју и узму кинту .. него да наследнице и наследници дају за докторе и докторке .....

и излече их док има времена
 
Многима од попова је битније да по болницама ординирају

и замало поконице и покојне опоју и узму кинту .. него да наследнице и наследници дају за докторе и докторке .....

и излече их док има времена
Decko nije ti potrebna sva ta mrznja. Vecina popova su dobro ljudi ali se ti koncentrises na nekoliko losih primera i to pripisujes ostalima.
 
Nema stabilizacije dok u prosjeku svi ne prave po dvoje djece. Pogledaj oko sebe pa reci da li je to slucaj u tvom okruzenju. Nista ti ne znaci zivotni vjek jer do korekcije mora doci.

U mom okruženju je taman to prosek, dvoje po glavi. Doduše, moje okruženje nije merodavno, jer ovde kod mene još nije toliko propalo kao u većini drugih mesta.

Da nema odlaska, za desetak godina bi se stabilizovali.

Ali, odlazi se, i odlaziće se.

Kum mi je dobio stalan posao u Nemačkoj, čim bude mogao odvodi ženu i dvoje dece.

Treće će praviti tamo.
 
U mom okruženju je taman to prosek, dvoje po glavi. Doduše, moje okruženje nije merodavno, jer ovde kod mene još nije toliko propalo kao u većini drugih mesta.

Da nema odlaska, za desetak godina bi se stabilizovali.

Ali, odlazi se, i odlaziće se.

Kum mi je dobio stalan posao u Nemačkoj, čim bude mogao odvodi ženu i dvoje dece.

Treće će praviti tamo.
Pametno.Život je prekratak za vučića i ostale lopove.
 
U mom okruženju je taman to prosek, dvoje po glavi. Doduše, moje okruženje nije merodavno, jer ovde kod mene još nije toliko propalo kao u većini drugih mesta.

Da nema odlaska, za desetak godina bi se stabilizovali.

Ali, odlazi se, i odlaziće se.

Kum mi je dobio stalan posao u Nemačkoj, čim bude mogao odvodi ženu i dvoje dece.

Treće će praviti tamo.
Ljudi kojima su pare glavni cilj u zivotu ce uvek odlaziti ali oni nisu presudni faktor vec oni sto nisu spremni imati vise od 2 djece.
 
Decko nije ti potrebna sva ta mrznja. Vecina popova su dobro ljudi ali se ti koncentrises na nekoliko losih primera i to pripisujes ostalima.

Дечко ? ...

Мржња ?

Ок ... један начин гледања на реалнос'.....

Сви остали се угледају према Воажама .. а не 'лошим примерима '..

Вежина комунитма су добре жене деца .. људи ... а опет ..... сличноа 'приписивања '.....
 
Ljudi kojima su pare glavni cilj u zivotu ce uvek odlaziti ali oni nisu presudni faktor vec oni sto nisu spremni imati vise od 2 djece.

Onima koji planiraju trajan odlazak, i koji planiraju i porodicu da presele, novac nije glavni motiv.

Novac je glavni motiv onima koji idu na mesec-dva, obično rade na crno, pa sa zarađenim parama ovde lepo žive mesec-dva, malo srede kuću i tako...

Za veliki broj ljudi koji su i ovde imali solidan život, a rešili su da odu, je motiv što neće više da se valjaju u ovim ghovnima u Srbiji.

Da slušaju i gledaju neke Vučiće, ili one Vučiće pre ovih Vučića, ili da gledaju koji će sledeći Vučići doći posle ovih Vučića, pa da trpe i njih.
 
Onima koji planiraju trajan odlazak, i koji planiraju i porodicu da presele, novac nije glavni motiv.

Novac je glavni motiv onima koji idu na mesec-dva, obično rade na crno, pa sa zarađenim parama ovde lepo žive mesec-dva, malo srede kuću i tako...

Za veliki broj ljudi koji su i ovde imali solidan život, a rešili su da odu, je motiv što neće više da se valjaju u ovim ghovnima u Srbiji.

Da slušaju i gledaju neke Vučiće, ili one Vučiće pre ovih Vučića, ili da gledaju koji će sledeći Vučići doći posle ovih Vučića, pa da trpe i njih.


Odlaze cele porodice jer zele da zive u sredenom drustvu. Kada se ti selis U DE?
 
Onima koji planiraju trajan odlazak, i koji planiraju i porodicu da presele, novac nije glavni motiv.

Novac je glavni motiv onima koji idu na mesec-dva, obično rade na crno, pa sa zarađenim parama ovde lepo žive mesec-dva, malo srede kuću i tako...

Za veliki broj ljudi koji su i ovde imali solidan život, a rešili su da odu, je motiv što neće više da se valjaju u ovim ghovnima u Srbiji.

Da slušaju i gledaju neke Vučiće, ili one Vučiće pre ovih Vučića, ili da gledaju koji će sledeći Vučići doći posle ovih Vučića, pa da trpe i njih.
Te prica prodavaj nekome drugome, glavni odlazak za 99% ljudi su pare. Iste probleme imas i na zapadu, medjutim za vecinu ljudi ti problemi “nisu problemi” zbog toga sto ce imati vise para. Ako te zabole za ono sto si, ako si spreman odreci se svoje vjere/nacije/predaka i prihvatiti sve strano onda ce ti biti super, ako nisi nikada neces biti srecan pa makar zaradjivao milione. Malo zvuci bezobrazno ali je istina. Da ne ulazim u dublje probleme zivota na zapadu.
 
Te prica prodavaj nekome drugome, glavni odlazak za 99% ljudi su pare. Iste probleme imas i na zapadu, medjutim za vecinu ljudi ti problemi “nisu problemi” zbog toga sto ce imati vise para. Ako te zabole za ono sto si, ako si spreman odreci se svoje vjere/nacije/predaka i prihvatiti sve strano onda ce ti biti super, ako nisi nikada neces biti srecan pa makar zaradjivao milione. Malo zvuci bezobrazno ali je istina. Da ne ulazim u dublje probleme zivota na zapadu.
Ma, kako da se neko odrekne Sajmišta i drugih budala iz SRJ.
 
Te prica prodavaj nekome drugome, glavni odlazak za 99% ljudi su pare. Iste probleme imas i na zapadu, medjutim za vecinu ljudi ti problemi “nisu problemi” zbog toga sto ce imati vise para. Ako te zabole za ono sto si, ako si spreman odreci se svoje vjere/nacije/predaka i prihvatiti sve strano onda ce ti biti super, ako nisi nikada neces biti srecan pa makar zaradjivao milione. Malo zvuci bezobrazno ali je istina. Da ne ulazim u dublje probleme zivota na zapadu.

Реално те твоје комшије у... где год да си... ни на један могући начин не интересују твоји преци, твоја нација, и твоја вера.

Мада је наравно ласкаво мислити да су похлепни на све те вечне вредности.
 
Secam se 90tih kada je poceo egzodus. Bili smo mlad bracni par i zena podnese papire za Kanadu, Podnese pre toga i njena sestra i zet i jedno 10tak nasih prijatelja, Jedini se ja napravim pametan i kazem necu da idem ,imam stan ,imam kucu ,imam posao imam prijatelje,roditelje. Svi ovi odose u tu Kanadu ,nekako svi ili u Vankuver ili u Toronto. Interesantno je da su nasi Hrvati odlazili u Australiju. Secam se muke da se pokaze 5000DM tako nesto, Jednom drugaru je novac pozajmio jedan glumac koga sam gledao sada u Svindlerima i to Srbin dao novac Hrvatu. Kako su se snasli .pa kako ko nasa familija bili gologuzija ostali gologuzija i u Kanadi. ALi bogami neki bas su se dobro situirali .Jedna nasa drugarica ima privatnu skolicu pretskolsku i dolazi svako leto . Secam se kada mi je zena rekla da je sluzbenica u Kanadskoj ambasadi pitala ,sta ste do sad cekali? Da jos nesto od njih deset porodica samo dve su opstale u braku ,jedni od ta dva para su nasi rodjaci.
 

Back
Top