U Spasovdanskoj litiji sa moštima Justina Ćelijskog

gost 444539

Aktivan član
Poruka
1.777
496036_viber-image-2024-06-13-18-54-02-393_f.jpg

Od Vaznesenjskog do Svetosavskog hrama u Beogradu kreće se litija povodom slave prestonice – Vaznesenja Gospodnjeg, odnosno Spasovdana. Narod se, uprkos kiši, u velikom broju okupio kod Vaznesenjske crkve, iz koje su pripadnici Garde Vojske Srbije izneli mošti Prepodobnog Justina Ćelijskog.

https://www.novosti.rs/drustvo/vest...itija-spc-patrijarh-porfirije-justin-celijski

Mošti nosaju. A rečeno je: "Ja sam Bog živih, a ne Bog mrtvih".
Liči mi, mnogogrešnom, na idolopoklonstvo.

Poslednja izmena od moderatora:
Dodaju oni tako neke stvari kojih nema u bibliji.
2. Царевима, глава 13:
21. И догоди се кад погребаваху неког човека, угледаше чету и бацише човека у гроб Јелисијев; и кад човек паде и дотаче се костију Јелисијевих, оживе и уста на ноге своје.

Liči mi, mnogogrešnom, na idolopoklonstvo.
Погрешно ти личи.
Прочитај било коју песму у част неког светитеља па види онда коме се пева и шта се пева. Ни један светитељ није свет без Бога.
Свет је само са Богом.
Јеси некад читао похвалну песму о Светом Јустину Ћелијском и како ти личи та песма ? ја мислим да је јасна и сасвим разумљива, само ако је неко читао.

Погрешно ти личи.
Прочитај било коју песму у част неког светитеља па види онда коме се пева и шта се пева. Ни један светитељ није свет без Бога.
Свет је само са Богом.
Јеси некад читао похвалну песму о Светом Јустину Ћелијском и како ти личи та песма ? ја мислим да је јасна и сасвим разумљива, само ако је неко читао.
Nisam. Čitao sam njegovu Dogmatiku kada sam studirao teologiju. Mnogo je preuzeo od Rusa.

Teološko-filozofski institut u Zagrebu. (Agronomija u Zemunu te verovatno ne zanima, mada sam tu dobro izučio biologiju)
Mи смо на богословском радили Зизиуласа барем што се догматике тиче, тако да нисам нешто много био у додиру са његовом догматиком.
Штета што ниси слушао догматику од епископа Игнатија, врхунски догматичар, човек који се ретко среће.

Шта је тужно ? Е мој правниче, мани се теологије.
Што се не бориш да у општу правну историју уђе макар један ред о Мојсију ? Па на факултету историје се убише учећи о Душановом законику, а н на правном је још одавно било једно два-три пасуса о томе, не много.
О Мојсијевом законику ни реченица.
Па шта је то, скандал или тужно ?

Шта је тужно ?
То што се игнорише највећи српски догматичар у корист Грка.

Е мој правниче, мани се теологије.
Што се не бориш да у општу правну историју уђе макар један ред о Мојсију ? Па на факултету историје се убише учећи о Душановом законику, а н на правном је још одавно било једно два-три пасуса о томе, не много.
Како ћу се ја борити за то? Којим механизмом?

Mи смо на богословском радили Зизиуласа барем што се догматике тиче, тако да нисам нешто много био у додиру са његовом догматиком.
Штета што ниси слушао догматику од епископа Игнатија, врхунски догматичар, човек који се ретко среће.
Ignatije :hahaha: njega da poredis sa vrhunskim teologom Avom Justinom!
Taj Ignatije drzi moju parohiju taj tri blage veze nema o pravoslavlju.

Па заврши ти теологију па се бори да буде супротно.
Како ћу се ја борити за то? Којим механизмом?
Па ти си правник а не ја. Не разумем се у позитивно-правне прописе.
Питам те - да ли у оквиру Опште правне историје Мојсијев законик заслужује један пасус ? И зашто мизогини законик попут Хамурабијевог има место а Мојсијев нема ни једно једно слово ?
Јел то тужно, скандал или срамота ? Шта би то по теби требало да буде ?

Нико тебе није лично прозвао. Само сам констатовао да је тужно да се игнорише највећи српски догматичар и још светитељ.

Питам те - да ли у оквиру Опште правне историје Мојсијев законик заслужује један пасус ? И зашто мизогини законик попут Хамурабијевог има место а Мојсијев нема ни једно једно слово ?
Наравно да треба али ја нити сам у ННВ Правног Факултета нити сам професор тамо.

Највећи Србски догматичар је Свети Сава...

Он је написао и законе, а не само догматику и поуке из тумачења...

Законодавство је највиши степен светитељства - апостолски...

Од Јуситина је много већ и његов савременик - свети Владика Николај, који је 5 пута више књига написао од Јустина, тако да баш претерујете са новоизмишљеним величинама двадесетог века...

Јустин није ни близу Николаја...

Да не помињем Никодима Милаша, који је готово ранг светог Саве, или свето Данила Другог, који је први и написао житија светих...

Ignatije Midic umislio da je veci od Svetog Ave Justina, od Svetog Vladike Nikolaja, od Svetog Save....
Таса га устоличио... он је лично устао на Јустинову стару школу Србског свештенства, потурајући грчког Турчина на БФ...

Нама Грци уваљују само дно свог дна, попут Романидиса и Зизјуласа манитог...

Ти си теомахију схоластика завршио, а не теологију, бивши правниче

Много млатиш, и све ван Законоправила, ко Грк и Јеврејин што млати...

Back