У случају поновног рата у Босни и Херцеговини како би се одвијале ствари?

У случају поновног рата у Босни и Херцеговини ко би с ким и ко против кога, савезници и противници?

  • Сви хришћани би били на једној страни као савезници , муслимани на другој.

    glasova: 1 10,0%
  • Ратовали би сви против свих без обзира на религију, Бошњаци, Хрвати и Срби, сви против свих.

    glasova: 1 10,0%
  • Ратовали би Хрвати и Бошњаци против Срба уз подршку НАТО пакта а Срби уз подршку Русије.

    glasova: 5 50,0%
  • Ратовали би Хрвати и Бошњаци као савезници против Срба и Срби и Хрвати као савезници против Бошњака

    glasova: 1 10,0%
  • Неки други одговор који није понуђен.

    glasova: 2 20,0%

  • Ukupno glasova
    10
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Srboskizborim

Veoma poznat
Poruka
10.581
Босна и Херцеговина је "политички трусно подручје" и стално се "потреса" што мањим или већим "потресима" али у континуитету "подрхтава". Стално су неке "напетости и претње ратом" или су политички потези такви "да изгледа сада ће пући".

Свима је познато шта је било у периоду 1992 до 1995 године, свакоме из његове перспективе, Србима из Републике Српске из перспективе Републике Српске, Републици Србији из перспективе Републике Србије , економске санкције и др, Бошњацима и Хрватима из њихове перспективе, Европи из њихове и др.

Значи перспективе су различите, свако има своју "истину" а тиме би и савезници и противници на терену били подељени "зависно од истине коју виде и како је виде".

Значи питање које ме занима је како би се све то одразило на евентуални нови рат у Босни и Херцеговини, како би све то изгледало, ко с ким, ко против кога , савезници и противници?

Неизоставно треба узети у обзир и "промењене околности у Европи и свету" , глобални сукоб на релацији хришћани - муслимани , сукоб на реалцији НАТО - Русија, јачање Русије и Кине и саме "потресе" у Европској унији, , мигрантску кризу , ратови у "муслиманском свету" и др.

Шта форумаши мисле о томе?
 
Poslednja izmena:
Ратовали би ми против свих, а не би имали подршку од икога.
Да боље образложим, била би ситуација:
Хрвати и Бошњаци уз подршку НАТО-а против Србије. А Србија би стајала сама у том сукобу.
 
Poslednja izmena:
Немам шта да скрећем, помажем ти.

Тема је сама по себи дебилана.
Није дебилна, давно је мудри Сломом написао у Библиј" и и све што је било поново ће бити," тако и ратови, нажалост али ту ја не одлучујем, да одлучујем не би их никада било.
 
pa ako DODIK uskoro ne podrzi ulazak BIH u NATO, bice rata. Ameri vec prebacili deo svojih snaga iz Sirije (americka vojska i islamski teroristi).
Istovremeno ce signalizirati Srbiji da ce i u Srbiji oni napraviti gradjanski rat ako ne udje u NATO. "NATO JE JEDINI GARANT MIRA"

valjda ste se uverili .......tamo di je NATO vec usao, nema nikakvih ratova?
 
Ja mislim da je rat jako izvjestan i da je samo pitanje vremena
BIH se ne moze rijesiti bez sile
Muslimani nikad nece odustati od BIH ako odustanu od BIH nece odustati od federacije BIH jer im je to neki minimum za njihov nacionalnu drzavu povezali bi svoje enkleve usko sanski kanton sa kantonima u centrlanoj BIH
Hrvati ce proglasiti HR Herceg Bosnu a to ce dovesti do rata sa msulimanima za centralnu BIH i federaciju za takozvana dva mjesovita kantona srednjebosanski i hercegovackoneretvanski kao kanton 10 radi povezivanja muslimanski kantona iz centralne BIH sa USK
U rat ce se ukljuciti Hrvatska vojnom intervencijom u BIH
RS ce proglasiti nezavinsot i bece pozvana vojska Srbije da udje u RS,doci ce do oruzanih sukoba oko Brckoog sa muslimanima


Dakle ratovace muslimani i Hrvati
srbi i muslimani
Mislim da izmedju srba i hrvata nece biti rata
 
Је л' овај србоскизборим још један Јанкецов клон?

Meni liči ... sviđa mu se da bude Srbin ,
Srbin u ormaru ... pa počinje rečenice sa "Mi Srbi" , sprema se za autovanje i privatno

Uzgred zaboravio je da bi muslimani i Srbi mogli braniti Beiha od hrvatske
 
Meni liči ... sviđa mu se da bude Srbin ,
Srbin u ormaru ... pa počinje rečenice sa "Mi Srbi" , sprema se za autovanje i privatno

Uzgred zaboravio je da bi muslimani i Srbi mogli braniti Beiha od hrvatske

Предвиђена је и та опција, ко у време Аустроугарске окупације БиХ, током 1878 године.
 
U Bosni i Hercegovini može biti rata , ali samo po principu podeljenosti muslimana na pro istočne (Turska , Srbija, Rusija) i prozapadne ( Hrvatska , USA, čak nisam sigurna za Austriju ili Nemačku)

Očigledno je da cela BiH ne može pripasti ovim drugim, dakle moraće je pocepati ... Mi Srbi treba da privučemo Srbe katolike , kako bi croati od BiH dobili q.
 
U Bosni i Hercegovini može biti rata , ali samo po principu podeljenosti muslimana na pro istočne (Turska , Srbija, Rusija) i prozapadne ( Hrvatska , USA, čak nisam sigurna za Austriju ili Nemačku)

Očigledno je da cela BiH ne može pripasti ovim drugim, dakle moraće je pocepati ... Mi Srbi treba da privučemo Srbe katolike , kako bi croati od BiH dobili q.

А мигранти из муслиманских земаља, којој би се они страни приклонили? Источној или Западној?
 
U Bosni i Hercegovini može biti rata , ali samo po principu podeljenosti muslimana na pro istočne (Turska , Srbija, Rusija) i prozapadne ( Hrvatska , USA, čak nisam sigurna za Austriju ili Nemačku)

Očigledno je da cela BiH ne može pripasti ovim drugim, dakle moraće je pocepati ... Mi Srbi treba da privučemo Srbe katolike , kako bi croati od BiH dobili q.
Šta je to q

Miloševićeva stranka SNS je već 30 godina opsednuta razbijanjem Bosne, a napredovali su manje nego astmatični mrav sa teškim kesama iz kupovine, što reče kapetan crnoguja.

Znači 2049. godine će Bosna i dalje biti unitarna, pa vi sad trošite vreme na Dodarine citate du jour
 
А мигранти из муслиманских земаља, којој би се они страни приклонили? Источној или Западној?

Nisam tamo u toku, ali ne verujem da su ti gotovani operativni za bilo kakav rat ... Da su nešto vredeli isprašili bi u svojoj državi nepriajtelje, plus kakav motiv imaju ako nemaju tu šta da brane , a za pljačku ... uzgred šta god bi prisvojili, morali bi raditi , neće sama socijala pasti s neba .
 
Šta je to q

Miloševićeva stranka SNS je već 30 godina opsednuta razbijanjem Bosne, a napredovali su manje nego astmatični mrav sa teškim kesama iz kupovine, što reče kapetan crnoguja.

Znači 2049. godine će Bosna i dalje biti unitarna, pa vi sad trošite vreme na Dodarine citate du jour

Bebo, nama treba cela Bosna , ništa rasturanje ...

Što se ti otimaš kada samo sloga Srbina spašava ...
 
Људи су у заблуди ако верују да би Руси ризиковали Трећи Светски Рат због Србије.
Ако Србија зарати са неким, од Русије може добити само симболичну помоћ.
А да Руси крену да активно ратују против НАТО-а....тај филм нећете гледати.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top