U SKUPSTINI --ZAKON O PRIVATIZACIJI VOJSKE...

i niko nece da odgovori---ko ce da brani zemlju za 15 godina..?? zar profesionalci koji broje 40.000..?? i ostace trecepozivci koji znaju da pucaju...A OSTALI..??

I sam sam mišljenja da profesionalna voska nije loše rešenja .... naravno ne tako malobrojna i ne u NATO-u kako je zamišlja Miroslavljev zet ......
Jedno je pak istina .... pokazalo se u ratovima devedesetih da naša redovna vojska nije spremna da na pravi način odgovori izazovima ........profesionalizacija ,po meni DA , ali to mora da bude znatno valjanije odrađeno od onog što zamišlja Šule .... kakvih crnih 40 000 .... bar 100 000 .....
 
i niko nece da odgovori---ko ce da brani zemlju za 15 godina..?? zar profesionalci koji broje 40.000..?? i ostace trecepozivci koji znaju da pucaju...A OSTALI..??

Вероватно се сматра да ће тада Србија бити чланица НАТО пакта,пошто је комплетна реформа војске изведена у складу са захтевима САД-а чији крајњи циљ треба да буде прикључење алијанси.Сви потези Министарства одбране,владе Србије као и сигнали који долазе од стране европских званичника указују на то да би се у скоријој будућности могло покренути питање о прикључењу Србије алијанси што би за Србију као државу могло имати дугорочне последице.Већ сада се од заговорника прикључења алијанси увелико могу чути хипотезе о Србији као малој и слабој држави коју малте не све околне државе једва чекају да нападну па би уласком у НАТО пакт Србија фактички превентовала напад.Неки иду и корак даље објашњавајући како би прикључењем НАТО пакту српска војска у саставу НАТО трупа могла поново ући у јужну српску покрајину.Просто је немогуће да онај који размишља тако не схвата у коликој је заблуди.О економском аспекту и не треба много трошити речи.Чим потпишемо приступницу потећиће мед и млеко а од иностраних инвестиција нећемо знати шта ћемо.
 
Ako planiramo da udjemo u NATO, ne treba nam vise od 40 000 vojnika jer napad na jednu clanicu NATO-a je napad na ceo NATO. Ako opet ne planiramo da udjemo u NATO, svi nasi susedi ce uci u NATO i ako zaratimo sa nekim nasim susedom zaraticemo sa celim NATO-m. U tom slucaju ne bi nam pomoglo ni 500 000 vojnika.

zato i kazem privatizacija vojske...vojska od 40.000 obucenih ljudi ne moze da odbrani opstinu a kamo li drzavu...ovo je napravljeno za potrebe NATO pakta a ne srbije...ko ce da obuci narod u vojnickim vestinama za masovan i organizovan otpor potencijalnom agresoru..???
 
Вероватно се сматра да ће тада Србија бити чланица НАТО пакта,пошто је комплетна реформа војске изведена у складу са захтевима САД-а чији крајњи циљ треба да буде прикључење алијанси.Сви потези Министарства одбране,владе Србије као и сигнали који долазе од стране европских званичника указују на то да би се у скоријој будућности могло покренути питање о прикључењу Србије алијанси што би за Србију као државу могло имати дугорочне последице.Већ сада се од заговорника прикључења алијанси увелико могу чути хипотезе о Србији као малој и слабој држави коју малте не све околне државе једва чекају да нападну па би уласком у НАТО пакт Србија фактички превентовала напад.Неки иду и корак даље објашњавајући како би прикључењем НАТО пакту српска војска у саставу НАТО трупа могла поново ући у јужну српску покрајину.Просто је немогуће да онај који размишља тако не схвата у коликој је заблуди.О економском аспекту и не треба много трошити речи.Чим потпишемо приступницу потећиће мед и млеко а од иностраних инвестиција нећемо знати шта ћемо.

potpuno nakaradno razmisljanje...ja samo trazim od tih da izloze argumente...i da se snagom argumenata dodje do istine...
 
potpuno nakaradno razmisljanje...ja samo trazim od tih da izloze argumente...i da se snagom argumenata dodje do istine...

Они да имају и један смислени аргименат изложили би га.Проблем је што га немају па га зато не могу ни изложити.Сви њихови аргументи своде се на хипотезе и нагађања која се желе представити као врло извесна реалност,док са реалним околностима који владају у земљи,окружењу па чак и на глобалном нивоу немају додирних тачака.Професионализација односно уништење војске само је један од аспекта деградације државе и друштва.
 
zato i kazem privatizacija vojske...vojska od 40.000 obucenih ljudi ne moze da odbrani opstinu a kamo li drzavu...ovo je napravljeno za potrebe NATO pakta a ne srbije...ko ce da obuci narod u vojnickim vestinama za masovan i organizovan otpor potencijalnom agresoru..???

hehe, mi smo vec pod okupacijom
kom okupatoru je cilj da se narod obuci da bi se branio? :roll:
 
Само неозбиљан и неодговоран политичар у Србији може да се залаже за потпуну приватизацију војске у ситуацији када је у Србији све мање новца за јавне кухиње, студенте, пензије, када се узимају кредити да би се исплатиле плате и пензије...
О смањењу безбедности земље чији се интегритет доводи у питање и који није само проблем Србије него и међународни проблем, да и не говоримо.
Србија по питању војске је специфичан случај по највише због окружења у коме се налази и геостратешког положаја који заузима на Балкану као и због испреплетаности утицаја великих сила на овим просторима, ни један модел које су римениле друге државе није примењив на Србију, поготво модел скандинавских земаља је непримењив и у старту погрешан.
Србија треба да се по питању војске угледа на Израеал, а да осавремањавање војне технике врши по моделу Руске Федерације где би главни вид осавремењавања било РВ и ПВО због негативног искуства из прошлости.
 
Они да имају и један смислени аргименат изложили би га.Проблем је што га немају па га зато не могу ни изложити.Сви њихови аргументи своде се на хипотезе и нагађања која се желе представити као врло извесна реалност,док са реалним околностима који владају у земљи,окружењу па чак и на глобалном нивоу немају додирних тачака.Професионализација односно уништење војске само је један од аспекта деградације државе и друштва.

da...to je to...
 
Само неозбиљан и неодговоран политичар у Србији може да се залаже за потпуну приватизацију војске у ситуацији када је у Србији све мање новца за јавне кухиње, студенте, пензије, када се узимају кредити да би се исплатиле плате и пензије...
О смањењу безбедности земље чији се интегритет доводи у питање и који није само проблем Србије него и међународни проблем, да и не говоримо.
Србија по питању војске је специфичан случај по највише због окружења у коме се налази и геостратешког положаја који заузима на Балкану као и због испреплетаности утицаја великих сила на овим просторима, ни један модел које су римениле друге државе није примењив на Србију, поготво модел скандинавских земаља је непримењив и у старту погрешан.
Србија треба да се по питању војске угледа на Израеал, а да осавремањавање војне технике врши по моделу Руске Федерације где би главни вид осавремењавања било РВ и ПВО због негативног искуства из прошлости.

sve lako shvatljivo...al domaci zadaci politicara na vlasti su drugi..
 

Уместо "Приватизација војске," можда је тачнији наслов: "Укидање принудног рада."

Ако боље размислите, војни рок се своди на то да се грађани силом упућују у касарне.

Како држава има обавезу према грађанима, тако њени грађани имају обавезу према држави.

Овај принцип је код нас у оба смера нарушен, мораће се доста труда уложити на повратку државотворне свести грађана Србије, јер држава не постоји само да би имала обавезе према својим грађанима.
 
Има ту још један ралог професионализације: чисто професионална плаћеничка војска ће лакше да се обрачуна са евентуалним демонстрацијама него она састављена од регрута.

Постоји полиција и специјалне службе...
 
Poslednja izmena:
Како држава има обавезу према грађанима, тако њени грађани имају обавезу према држави.

Овај принцип је код нас у оба смера нарушен, мораће се доста труда уложити на повратку државотворне свести грађана Србије, јер држава не постоји само да би имала обавезе према својим грађанима.

drzava stalno zaboravlja na svoje obaveze...ali zato je neumoljiva kod svojih prava...
 
Dakle ...Dragan Todorović je pre nekoliko minuta u skupštini Srbije izjavio da se za PROFESIONALIZACIJU VOJSKE ZALAŽE I SRPSKA RADIKALNA STRANKA

On smatra da eventualnim izazovima koje bi u budućnosti mogla da ima Srbija najbolje mogla da odgovori PROFESIONALNA VOJSKA.

Takođe smatra da tu profesionalizaciju treba izvršiti na način koji je svakako drugačiji i ozbiljniji od onog koji je prisutan kod ove vlasti

Ta profesionalna vojska po njemu ne treba da bude poltron NATO-a već u službi svojih građana .....


BRAVO TODOROVIĆU!!!! Kao što je poznato NISAM RADIKAL , ali ovakvu diskusiju podržavam apsolutno.
 
ALI OCE LI IKO OBJASNITI KO CE OBUCITI OSTALI DEO NARODA OSNOVNIM VOJNICKIM VESTINAMA...??? pa zar iko misli da se sa 40.000 vojnika moze odbraniti srbija..?? ljudi pricamo da je trifunovic predo korpus u hrvatskoj---imate li prestavu koja je formacija 40.000 ljudi i koji pojas moze da zatvori..?? ako se ne obuci ostalo stanovnistvo--SRBIJA NEMA SANSE DA SE ODBRANI NIODKOGA....i sta se desava za 15 godina kad obuceni gradjani postanu starci..?? ko i za koje vreme moze obuciti narod samo da zna pusku da koristi..?? a gde su ostale vestine i znanja..??
 
Ako planiramo da udjemo u NATO, ne treba nam vise od 40 000 vojnika jer napad na jednu clanicu NATO-a je napad na ceo NATO. Ako opet ne planiramo da udjemo u NATO, svi nasi susedi ce uci u NATO i ako zaratimo sa nekim nasim susedom zaraticemo sa celim NATO-m. U tom slucaju ne bi nam pomoglo ni 500 000 vojnika.

Bivši šef CIA za Balkan-Stiven Mejer :

- Srbija nije ostala u mestu, ali nije ni napredovala koliko je mogla. Sada se nalazi na raskršću i primorana je da se opredeli za učlanjenje u EU i NATO. Lično ne razumem šta će Srbija time dobiti. NATO je organizacija u mirovanju koja postoji samo zato što SAD tako žele, a EU je zajednica koja je očigledno finansijski obogaljena, koja ne zna šta želi, ni kolika hoće da bude. Te su organizacije pre deset godina bile važne za razvoj regiona, ali danas nije tako. Srbija treba dobro da razmisli u kakvom savezu želi da bude sa takvim organizacijama. Ali nažalost, svi vaši političari se priklanjaju Zapadu, što Vašington i Brisel naširoko koriste - zaključuje Mejer.

http://www.blic.rs/Vesti/Tema-Dana/221040/Bivsi-sef-CIA-za-Balkan-Zna-se-koga-Amerika-voli-u-Srbiji
 
Убише демократе војску, као да је никада није било!

Све те институције у које су грађани Србије имали највише поверења се реформишу војска, СПЦ, ваљда да би грађани Србије имали још више поверења, а оне у које грађани Србије имају најмање поверења влада, председник, оне се не реформишу да би грађани Србије имали још мање поверења. :lol:
 

Back
Top