U Skupštini ručak 180 dinara

gost 186661

Elita
Poruka
24.166
Restoran Skupštine Srbije među najjeftinijima u zemlji, mnoge cene odavno miruju. Kompletan ručak poslanici plaćaju bagatelno, manje od dva evra






[SIZE=-0][SIZE=-0]
[/SIZE][/SIZE]




[SIZE=-0][SIZE=-0]Postoji, naime, jedna „kafana“ u Srbiji koja je gotovo stalno puna, u kojoj je sve od hrane taze, ali su cene bajate. Radi se o restoranu u Narodnoj skupštini Srbije.[/SIZE][/SIZE]
[SIZE=-0][SIZE=-0]Ne zna se baš da li je najjeftiniji u zemlji, ali je izvesno da neke cene u jelovniku nisu menjane duže od dve godine. To je verovatno jedina uslužna ustanova u državi gde cene ne diktiraju ni inflacija, ni poskupljenja, ni kurs dinara. Kolaju šale da je taj restoran jeftiniji i od narodnih kuhinja. Neko će reći možda bi i trebalo, jer je i Skupština - narodna.[/SIZE][/SIZE]


[SIZE=-0][SIZE=-0]Najjeftiniji, kompletan, ručak u restoranu u Skupštini, dakle od predjela do kolača, košta samo 180 dinara. Za te pare poslanik može da pojede goveđu supu (30 dinara), musaku od krompira (95 dinara), kupus salatu (15 dinara) i kolač „interkontinentalni šnit“ (40 dinara). Identičan ručak u restoranima sa „skromnijim“ cenama u prestonici koštao bi najmanje tri puta više.[/SIZE][/SIZE]
[SIZE=-0][SIZE=-0]Za najskuplji ručak poslanik bi morao da izdvoji 395 dinara.[/SIZE][/SIZE]
[SIZE=-0][SIZE=-0]U parlamentarnoj „kafani“ može i da se doručkuje. Viršle sa senfom ili španska pita su 65 dinara, a pečurke na žaru 55.[/SIZE][/SIZE]
[SIZE=-0][SIZE=-0]Osim goveđe supe, poslanici mogu da naruče teleću srpsku čorbu, koja košta 50 dinara, ili nešto jeftiniji posni potaž od celera (35 dinara).[/SIZE][/SIZE]
[SIZE=-0][SIZE=-0]Ko posti, može da pojede špagete sa tunjevinom za 100 dinara. Od gotovih jela po istoj ceni u ponudi je pilav sa pilećim mesom ili svinjski ribić na kajmaku (155 dinara), juneća kapama (160 dinara), te kuvana junetina sa renom (165 dinara).[/SIZE][/SIZE]
[SIZE=-0][SIZE=-0]Ljubitelji roštilja kao prilog mogu da naruče jeftina variva: šargarepu, pire krompir, dinstani pirinač ili boraniju, koji koštaju svega 35 dinara. Porcija prebranca je 40 dinara, seljačkog krompira 45, a dalmatinskog variva 55 dinara.[/SIZE][/SIZE]
[SIZE=-0][SIZE=-0]Ko ne voli kupus, za salatu može da uzme kiseli krastavac ili cveklu po 20 dinara. Vitaminska salata je 35 dinara, dok su paradajz sa sirom ili šopska salata - 45 dinara.[/SIZE][/SIZE]
[SIZE=-0][SIZE=-0]I na kraju - kolač. Protekle nedelje poslanici su, osim „interkontinentalnog šnita“, mogli da jedu i baklavu, za 50 dinara.[/SIZE][/SIZE]
[SIZE=-0][SIZE=-0]Imajući u vidu ovakve cene u skupštinskom restoranu, nije ni čudo što su mladi na „Fejsbuku“ osnovali grupu „Hoćemo i mi ovakav kafić!“, sa zahtevom da se otvori „objekat“ u kojem će i običan narod moći da se gosti po skupštinskim cenama.[/SIZE][/SIZE]
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:325346-U-Skupstini-rucak-180-dinara


Штовано пућанство ућите за посланике.
И заболе вас за цијене народног леба.......
 
2mzeae1.jpg


:mrgreen:
 
REALNO

narodu HARACI NAJNOVIJI , poskupljenje struje za 33%, povecanje haraca na imovinu za 60% a poslanicima rucak za 180 dinara i kafa za 3 dinara u skupstini

OBAVEZNO nastaviti sa glasanjem za Tadica i DS - do NESTANKA SOPSTVENOG
 
Poslednja izmena:
Tihi, nemoj da se sekiraš, ako ti bude frka, ti reci. Ja ću da ti kupim štrucu kruha. :D

ne treba meni tvoja DS-ovska milostinja ja zelim Srbiju kao zemlju u kojoj vladaju postenje cast i kultura a ne lopovluk izdaja i pljacka .

Zelim Srbiju u kojoj posten covek moze da zaradi za egzistenciju a ne kao danas da ne moze i da mora da moli i prosi

Zelim Srbiju kao naprednu zemlju koja proizvodi i izvozi , koja otvara nove fabrike a ne zatvara ih kao sto to radite vi Ds-ovci danas

zelim srbiju koja drugima daje kredite a ne uzima od drugih.

Naravno nista od ovog nije moguce dok DS-ovske lopove ne skinemo sa vlasti i ne strpamo na robiju
 
Има још једно место где можете добити комплетан ручак за 180-190 динара!

Директно преко пута МекДоналдса на Зеленом венцу - поред оне посластичарнице, отворен је експрес ресторан где јело са комадом меса, салатом и 2-3 парчета хлеба кошта 180-190 динара. Храна је изузетно укусна, а особље културно и добронамерно - просто да не поверујеш да си у Србији.
 
ne treba meni tvoja DS-ovska milostinja ja zelim Srbiju kao zemlju u kojoj vladaju postenje cast i kultura a ne lopovluk izdaja i pljacka .

Zelim Srbiju u kojoj posten covek moze da zaradi za egzistenciju a ne kao danas da ne moze i da mora da moli i prosi

Zelim Srbiju kao naprednu zemlju koja proizvodi i izvozi , koja otvara nove fabrike a ne zatvara ih kao sto to radite vi Ds-ovci danas

zelim srbiju koja drugima daje kredite a ne uzima od drugih.

Naravno nista od ovog nije moguce dok DS-ovske lopove ne skinemo sa vlasti i ne strpamo na robiju

Pa ti kao da si izašao iz spota za kampanju DOS-a... :super:
 

Back
Top