U SAD-u je jeftinije voziti na benzin nego na struju ...

Burazer greje kucu od 150m² na struju u Srbiji i u najhladnijim mesecima mu je racun cirka 150 evra.
To bi svuda u svetu kostalo bar 400.
možda ako greje jednu sobu na TA peć pa puni noću.

Moji roditelji u kući na Zvezdari imaju etažno grejanje kotao na drva-ugalj i jedan na struju koji koriste samo da dogrevaju na početku i na kraju zime...
malo ujutru i malo uveće minimum 200e i to greju 50kvm manje od tvog burazera.
zimi kada treba ceo dan kotao da greje 20+ stepeni ni ne pokušavaju strujom.

ne zameri ali čini mi se da te burazer malo laže. :D
gde su tu šporet, bojler, veš mašina i osatle zezancije.

koje tačno grejenje na struju koristi?

Рачун за грејање на струју током зиме већи од 930 до 1.500 динара​

Уколико би дошло до поскупљења од осам одсто, како се најављује, грејање стана од 60 квадрата на ТА пећи коштало би 20.572,81, а на инвертерску климу 12.637,58 динара

https://www.politika.rs/scc/clanak/...struju-tokom-zime-veci-od-930-do-1-500-dinara

prošle godine pre poskupljenja.

možda ako greje jednu sobu na TA peć pa puni noću.

Moji roditelji u kući na Zvezdari imaju etažno grejanje kotao na drva-ugalj i jedan na struju koji koriste samo da dogrevaju na početku i na kraju zime...
malo ujutru i malo uveće minimum 200e i to greju 50kvm manje od tvog burazera.
zimi kada treba ceo dan kotao da greje 20+ stepeni ni ne pokušavaju strujom.

ne zameri ali čini mi se da te burazer malo laže. :D
gde su tu šporet, bojler, veš mašina i osatle zezancije.

koje tačno grejenje na struju koristi?

TA peci, ali kuca je nova, napravljena pre par godina i ima odlicnu izolaciju. Ne verujem da laze, jer je tip koji stalno kuka kako mnogo trosi na ovo, na ono...

Podelio sam ukupan iznos racuna (sa uracunatim taksama) sa brojem utrosenih kWh i dobio rezultat:
1kWh = $ 0.24417241
Koliko je u Srbiji?
Zavisi koja struja, jeftinija tarifa 2 dinara a skuplja od 8-9 dinara po kilovatu i postoje tri zone zelena, plava i crvena, najskuplja.
I postoje dodatni troskovi i porezi koji nisu mali uopste i prelaze i samu potrosnju nekada.

Tačno tako u srbiji ko uopšte ne troši struju je u zelenoj tarifi i to na samoj granici. Okupaš li se nekoliko puta više ili ispržiš par puta više kajganu već upadaš u plavu zonu i dupliraju ti cenu. Ako je višečlana porodica odmah si crvena zona i struju plaćaš astronomski.
Uvek sam u zelenoj zoni, koristim frizider, bojler pretezno uvece se pali, mozda nekad tokom dana sve zavisi, sporet sa staklo-keramikom koji manje trosi, radio- ne trosi struju, imam i ove sijalice koje kao stede struju a i one stare...klimu i te gluposti nemam jer mi to ne treba, televizor ne gledam..

Back