U Rusiji otkrivena nova nalazišta nafte, gasa i zlata

daxt

Elita
Poruka
17.079
MOSKVA - Ukupne ruske zalihe nafte i gasa se ove godine nisu smanjile, a pronađena su nova velika nalazišta u kojima ima oko 500 miliona tona "crnog zlata" i oko 660 milijardi kubnih metara prirodnog gasa, izjavio je ministar za prirodne resurse Rusije Jurij Trutnjev.
On je predočio da su geolozi otkrili i nova ležišta zlata u kojima se, kako se procenjuje, nalazi 513 tona tog plemenitog metala.
Za deset ovogodišnjih meseci, od januara do oktobra, u ruskim rudnicima je izvađeno ukupno 136,8 tona zlata, objavile su danas svetske agencije.
Potvrđene rezerve uglja porasle su ove godine za 58 miliona tona, a srebra za 2.080 tona.
Rusko ministarstvo energetike prognozira da će se ove godine u toj zemlji proizvesti maksimalno 488 miliona tona nafte, što je za oko jedan odsto manje nego lane, dok će proizvodnja gasa u 2008. dostići oko 600 milijardi kubnih metara.
Rusija je najveći izvoznik prirodnog gasa, a posle Saudijske Arabije je drugi najveći eksporter nafte u svetu.
 
Русија је препуна богатства.:p Не треба да се секира за будућност;), за разлику од неких где залази сунце....:cool:.:super::zper:

русија је усвојила стратегију развоја индустрије у којем је посебан нагласак на информационе технологије, телекомуникације и електронску индустрију, што је основни услов да држава не зависи од извоза гаса и нафте:mrgreen:
 
Poslednja izmena:
jedno vreme sam se bavio statistickim podacima o energentima iz godine u godinu koju objavljuju ruske institucije.
svaki put te rezerve su vece i vece.

problem sa rusijom, zesci problem je sto ne znaju sta imaju.

ili pak, ne zele da kazu, da cene ne padnu ;)

nije ni cudo sto medlinka oce sibir...

mozda ga i dobije, kao sto su ga nemci dobili, u prugastom odelu
 
koliko od toga pripada u procentima "malim rusima"???:eek::eek::eek:

малим русима припада по 10 000 долара за друго рођено дете:mrgreen: зато су ове године повећали наталитет са 800 000 на 1600 000 рођених беба, за разлику од србије која је пуна пијаница, курви,педера, спонзоруша и нерадника:whistling:
 
малим русима припада по 10 000 долара за друго рођено дете:mrgreen: зато су ове године повећали наталитет са 800 000 на 1600 000 рођених беба, за разлику од србије која је пуна пијаница, курви,педера, спонзоруша и нерадника:whistling:

dobro, to pripada ovim beba - rusima, ali me interesuje koliko od novonadjenih bogatstava pripada nama, pravim malim rusima??...braci srbima??

mislim, jesmo li mi tu negde u talu, sa bracom rusima???:eek:
ima li neka kinta i za nas, ili se lozite onako, na prazno???:mrgreen:
 
малим русима припада по 10 000 долара за друго рођено дете:mrgreen: зато су ове године повећали наталитет са 800 000 на 1600 000 рођених беба, за разлику од србије која је пуна пијаница, курви,педера, спонзоруша и нерадника:whistling:



ti si onaj , sto na temi o milu, kaze da se pisa na srbe??:evil:

pa sada i ovo??:roll:

sta si ti. bre?? neki zatucani siptar, ili hrvatski dragovoljac???:think:
 
MOSKVA - Ukupne ruske zalihe nafte i gasa se ove godine nisu smanjile, a pronađena su nova velika nalazišta u kojima ima oko 500 miliona tona "crnog zlata" i oko 660 milijardi kubnih metara prirodnog gasa, izjavio je ministar za prirodne resurse Rusije Jurij Trutnjev.
On je predočio da su geolozi otkrili i nova ležišta zlata u kojima se, kako se procenjuje, nalazi 513 tona tog plemenitog metala.

Rusija je najveći izvoznik prirodnog gasa, a posle Saudijske Arabije je drugi najveći eksporter nafte u svetu.

Rusija je carobna zemlja u kojoj bogatstvo kao da se uvecava! Ne treba oni da se sekiraju ni za sta.
 
dobro, to pripada ovim beba - rusima, ali me interesuje koliko od novonadjenih bogatstava pripada nama, pravim malim rusima??...braci srbima??

mislim, jesmo li mi tu negde u talu, sa bracom rusima???:eek:
ima li neka kinta i za nas, ili se lozite onako, na prazno???:mrgreen:

имаш ли ти представу шта значи кад трансевропски гасовод јужни поток пролази кроз србију? руси су могли ладно да га скрену кроз румунију, то је њихова добра воља да од Србије направе стратешку тачку у Европи..:whistling: 300 милиона евра годишње имамо само од таксе за пролаз гаса, значи 10 година, 3 милијарде евра чистог кеша, не кредита као што нас уцењују са запада
 
Volela bih, zasto da ne?:heart:

super je to, naravno, ali covek ako je covek se trudi da ono sto bi voleo i ostvari, na neki nacin. Ti bi mogla , recimo da se udas za Serjozu ili nekog Aljosu, pa da ostvaris svoj san, da ne budes vise srpkinja nego ruskinja..

zamisli, kakav bi ekstra smisao dobio tvoj zivot...bila bi ruskinja , a ne tamo neka, srpkinja:roll:
 
малим русима припада по 10 000 долара за друго рођено дете:mrgreen: зато су ове године повећали наталитет са 800 000 на 1600 000 рођених беба, за разлику од србије која је пуна пијаница, курви,педера, спонзоруша и нерадника:whistling:

Ubrajas li sebe u to drustvo?
 
имаш ли ти представу шта значи кад трансевропски гасовод јужни поток пролази кроз србију? руси су могли ладно да га скрену кроз румунију, то је њихова добра воља да од Србије направе стратешку тачку у Европи..:whistling: 300 милиона евра годишње имамо само од таксе за пролаз гаса, значи 10 година, 3 милијарде евра чистог кеша, не кредита као што нас уцењују са запада

koliko ja znam, taj gasovod nisu jos ni na papiru nacrtali. kada ga naprave i puste u rad, prvi cu da odem ispred ruske ambasade da se zahvalim braci rusima.

nesto nisam u fazonu da siljim razanj dok je zec u sumi, samo zato sto mi je bacuska dodao sibice.
 
super je to, naravno, ali covek ako je covek se trudi da ono sto bi voleo i ostvari, na neki nacin. Ti bi mogla , recimo da se udas za Serjozu ili nekog Aljosu, pa da ostvaris svoj san, da ne budes vise srpkinja nego ruskinja..

zamisli, kakav bi ekstra smisao dobio tvoj zivot...bila bi ruskinja , a ne tamo neka, srpkinja:roll:

pa ti si baogradzanin, sta te briga...
 

Back
Top