U potrazi za Adamovom pomoćnicom!!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Eleleth

Veoma poznat
Banovan
Poruka
10.312
Postanak 2
18 Tada reče Gospod Bog: "Nije dobro čovjeku, da je sam. Načinit ću mu pomoćnicu, koja mu pristaje." 19 I dovede Gospod Bog sve životinje zemaljske i sve ptice nebeske, što ih bio načinio od zemlje, pred Adama, da vidi, kako će ih nazvati. Kako Adam nazove živa bića, onako će se zvati.
20 Adam nadjenu dakle imena svoj stoci i pticama nebeskim i svima životinjama zemaljskim; ali se Adamu ne nađe među njima pomoćnica, koja bi mu pristajala.
21 Zato Gospod Bog pusti dubok san na Adama, i dok je on spavao, uze mu jedno rebro i ispuni mjesto opet mesom
22 Gospod Bog načini ženu od rebra, što ga je bio uzeo čovjeku, i dovede je k čovjeku

Znači li ovo da su Adamu htjeli naći pomoćnicu(partnericu/ženu) među životinjama???
Tako piše.

Kakav to um mora biti da bi takvo nešto predložio tu mogućnost?
Ja sam dao odgovor na to pitanje.Poluživotinje koje su bile prisutne u edenskom vrtu
koji su Adama uplašili i Bogom se nazvali.
Posebno me ateisti interesiraju što oni mogu izvući logičkim slijedom iz ovih citata naravno pod pretpostavkom da je ovo istina što se navodi da je tako i bilo.
Recimo da jest.
Što ateisti vi mislite?
Što mislite o ovom "ispuni meso opet mesom"??
Ne liči li ovo na operacijski zahvat nad Adamom???
 
Poslednja izmena:
Postanak 2
18 Tada reče Gospod Bog: "Nije dobro čovjeku, da je sam. Načinit ću mu pomoćnicu, koja mu pristaje." 19 I dovede Gospod Bog sve životinje zemaljske i sve ptice nebeske, što ih bio načinio od zemlje, pred Adama, da vidi, kako će ih nazvati. Kako Adam nazove živa bića, onako će se zvati.
20 Adam nadjenu dakle imena svoj stoci i pticama nebeskim i svima životinjama zemaljskim; ali se Adamu ne nađe među njima pomoćnica, koja bi mu pristajala.
21 Zato Gospod Bog pusti dubok san na Adama, i dok je on spavao, uze mu jedno rebro i ispuni mjesto opet mesom
22 Gospod Bog načini ženu od rebra, što ga je bio uzeo čovjeku, i dovede je k čovjeku

Znači li ovo da su Adamu htjeli naći pomoćnicu(partnericu/ženu) među životinjama???
Tako piše.

Kakav to um mora biti da bi takvo nešto predložio tu mogućnost?
Ja sam dao odgovor na to pitanje.Poluživotinje koje su bile prisutne u edenskom vrtu
koji su Adama uplašili i Bogom se nazvali.
Posebno me ateisti interesiraju što oni mogu izvući logičkim slijedom iz ovih citata naravno pod pretpostavkom da je ovo istina što se navodi da je tako i bilo.
Recimo da jest.
Što ateisti vi mislite?
Što mislite o ovom "ispuni meso opet mesom"??
Ne liči li ovo na operacijski zahvat nad Adamom???

Daklem... Reč je o adamovoj zmiji. Adam i njegova zmija su dosadili jedno drugom. I onda je Adam krenuo kod boga da vidi šta može da se uradi.
- Da mi nabaciš neku ribu, a?
- Mož ćurka? Mislim, suvozeno je živinče.
- Pa, mislio sam nešto ovako pogodno za mene i zmiju...
- Dobor. Al će te košta jedna ruka i jedna noga.
- Auuu, pa mnogo je. Nema ništa jeftinije?
- Ću ti učinim za jedno rebro, al to što se znamo. Skoro smo rod u neku ruku.
Ukratko, Adam dobio čovečicu. Bilo je u njoj i nešto od ribe i neto od ćurke, ali zmija nije baš bila zadovoljna.
- Pa šta fali - kaže Adam oduševljen. - Vidi kaka je. Pufkasta i mačkasta. Možda čak malkice zmijolika.
- Ma, u redu,de - kaže zmija - al opet, sve se mislim šta smo mogli da dobijemo za ruku i nogu... :(
 
Можда се ова прича о ребру односи на ланац ДНК? Мушкарци имају УХ хромозоме, а жене ХХ. Па издвајање једног рабра из Адама може да буде издвајање Х хромозома? Ланац ДНК по структури и подсећа на ребра.
 
Daklem... Reč je o adamovoj zmiji. Adam i njegova zmija su dosadili jedno drugom. I onda je Adam krenuo kod boga da vidi šta može da se uradi.
- Da mi nabaciš neku ribu, a?
- Mož ćurka? Mislim, suvozeno je živinče.
- Pa, mislio sam nešto ovako pogodno za mene i zmiju...
- Dobor. Al će te košta jedna ruka i jedna noga.
- Auuu, pa mnogo je. Nema ništa jeftinije?
- Ću ti učinim za jedno rebro, al to što se znamo. Skoro smo rod u neku ruku.
Ukratko, Adam dobio čovečicu. Bilo je u njoj i nešto od ribe i neto od ćurke, ali zmija nije baš bila zadovoljna.
- Pa šta fali - kaže Adam oduševljen. - Vidi kaka je. Pufkasta i mačkasta. Možda čak malkice zmijolika.
- Ma, u redu,de - kaže zmija - al opet, sve se mislim šta smo mogli da dobijemo za ruku i nogu... :(

To je sve nastalo zato sto je Adam zezao zmiju da nema noge.
Bog ih je onda naterao da se pomire.
Izvini sto sam te zezao da nemas noge.Rece Adam zmiji.
Nista zato,uzvrati zmija,sve je u redu...
Dobro,evo ruke.
 
Можда се ова прича о ребру односи на ланац ДНК? Мушкарци имају УХ хромозоме, а жене ХХ. Па издвајање једног рабра из Адама може да буде издвајање Х хромозома? Ланац ДНК по структури и подсећа на ребра.

Zar se Postanje ne tumači bukvalno?

dna_rgb_si14.gif


Gray112.png


Izvini, ali ja ovde ne vidim sličnost.
 
Uvek je lako naći vezu naknadno. Kamo sreće da su autori bajki iz Starog zaveta znali genetiku.... :)

Razume se da hromozomi nemaju vezu, jer se u to doba nije znalo za njihovo postojanje. Takođe postoji verovatnoća i da sama reč nije dobro prevedena (što se dešava na više mesta u Bibliji, pade mi na pamet primer sa "kamilom kroz iglene uši")
 
Ja verujem da je dobro prevedeno.
Kamila je nešto najveće što je u životu video stanovnik polupustinje. Pa ti ljudi u životu verovatno nisu videli ni žirafu. Mislim, ne bi je videli da je uopšte postojala.
A najmanja ovaj rupa koju su mogli da zamisle bila je ona na igli. (ne narkomanskoj, daleko bilo).
 
Zar se Postanje ne tumači bukvalno?

Izvini, ali ja ovde ne vidim sličnost.
Па тешко да се и Адам може тумачити буквално, као један једини човек кога је Бог створио, или да је буквално нека змија убедила Еву да загризе јабуку, или да сви потичемо од једне Нојеве породице која је једина преживела потоп.

Како "не видиш сличност", и ланац ДНК и ребра имају ребрасту структуру.

Kamila je nešto najveće što je u životu video stanovnik polupustinje.
Није реч о камили - животињи, него о камили - врсти грубог сукна од кога се правио и канап.
 
Zar se Postanje ne tumači bukvalno?

dna_rgb_si14.gif




Izvini, ali ja ovde ne vidim sličnost.

Ima sličnosti ako se uzme u obzir da jedna naprednija civilizacija koja genetskim inženjeringom je baratala prije nekih 4000-e godina dala knjigu čovjeku koji je pasao travu
kao životinja još u ono doba pa mu knjizi napiše REBRO.
To je jedino približno slično rješenje za napisati što se dešavalo.
Da je napisila da je to DNK iz Adama se modificirao ,.Kako bi primitvini ljudi onog doba na to gledali.?
I dan danas ne bi vjerovali da u takvu soluciju a kamoli onda.
Pa zato takav i bajkoviti prikaz rebro uzeo i od njega napravio Evu.
Onda znači Adamu bi falilo rebro nakon toga zahvata.
Što nije jer muško i žensko isti broj rebara ima.

Zato Gospod Bog pusti dubok san na Adama, i dok je on spavao, uze mu jedno rebro i ispuni mjesto opet mesom
(narkoza + operacioni zahvat)
 
Poslednja izmena:
По неким окултним легендама, човек је у почетку створен као двополан, па је касније раздвојен на мушкарца и жену. У Постању стоји: "Мушко и женско створи их", а после тога говори се о стварању Еве из Адамовог ребра. Могуће да је Адам у почетку био двополан. Бог је увидео да се због тога осећа усамљено, покушао је да му нађе друштво међу животињама, али пошто човек није животиња, то није ишло. И онда је од њега издвојио жену Еву а њега направио мушкарцем, да би их било двоје. С тим што је мушкарац наследник власти коју је имао онај први двополни Адам, а жена му је постављена као помоћница. И тако је настао патријархат. Посредни доказ могао би бити тај што је у антици сматрано за нормално да мушкарац има емотивни однос са другим мушкарцем, док су жене сматрали за приплодну стоку недостојну емоција. То би могао да буде остатак обичаја из времена када су људи били двополни, и није било жена. Тек је Исус Христ увео емотивни однос према жени као нешто нормално и пожељно. Он се обраћа жени Самарићанки, док се његови ученици саблажњују зашто говори са женом. Можда само лупетам, у сваком случају Стари Завет је пун метафора и алегорија и хорор заплета о којима никада не бих хтео ни да помислим, и волео бих да претпоставка коју сам изнео није истина.
 
По неким окултним легендама, човек је у почетку створен као двополан, па је касније раздвојен на мушкарца и жену. У Постању стоји: "Мушко и женско створи их", а после тога говори се о стварању Еве из Адамовог ребра. Могуће да је Адам у почетку био двополан. Бог је увидео да се због тога осећа усамљено, покушао је да му нађе друштво међу животињама, али пошто човек није животиња, то није ишло. И онда је од њега издвојио жену Еву а њега направио мушкарцем, да би их било двоје. С тим што је мушкарац наследник власти коју је имао онај први двополни Адам, а жена му је постављена као помоћница. И тако је настао патријархат. Посредни доказ могао би бити тај што је у антици сматрано за нормално да мушкарац има емотивни однос са другим мушкарцем, док су жене сматрали за приплодну стоку недостојну емоција. То би могао да буде остатак обичаја из времена када су људи били двополни, и није било жена. Тек је Исус Христ увео емотивни однос према жени као нешто нормално и пожељно. Он се обраћа жени Самарићанки, док се његови ученици саблажњују зашто говори са женом. Можда само лупетам, у сваком случају Стари Завет је пун метафора и алегорија и хорор заплета о којима никада не бих хтео ни да помислим, и волео бих да претпоставка коју сам изнео није истина.

:super: To je točno
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top