U poslednje dane ljudi ce postati...

Kažu "strani plaćenik"

Aktivan član
Poruka
1.739
Biblija je Bozja rec i to je dokazano
ne moze neko da bude dobra osoba ako ne poznaje Bibliju
jer ne zna sta je prava dobrota
moze biti dobar kolko on subjektivno to misli
a to je nedovoljno
Svako ko zeli da vidi kakvi su ljudi vidi :)

U tim textovima iz 2. Timotijeve možeš lepo i sebe da vidiš. Ako ne vidiš sebe, onda uzalud rasprava sa tobom, a i sa bilo kime ko se poziva na ove stihove da bi bilo šta "dokazao." Biblija i nije data iz tih razloga, usput. :) Tako da, ono što ti u stvari radiš jeste da koristiš biblijske citate kako bi druge osuđivala, prikazivala lošim, nemoralnim, zabludelim a sebe i zajednicu koju predstavljaš, logično je, moraš da izdigneš iznad takvih i da pokažeš da si ti "bolja" jer "misliš" da imaš nekakvu "istinu." To je ovako baš tipično farisejski i licemerno a jedini način kako možeš da se braniš od svega ovoga jeste upravo ako koristiš profile i karakteristike onih iz 2. Timotiju 3, što zapravo i radiš. Pogledaj samo tvoj način izražavanja i ophođenja prema drugima, a i ne očekujem bolje prema meni.

Na kraju, verovatno sam lošiji čovek od tebe, ne znam, Bog zna, ali bar ne želim da se poigravam sa Svetim Pismom i koristim ga kao lično naoružanje u borbi protiv onih koji ne misle isto kao ja. Ako ti misliš da je Biblija data iz tih razloga, to je u redu.

Inače, površno poznavanje svetih spisa nikog ne čini boljim ili lošijim čovekom. Nije u Bibliji nama ni zapoveđeno da savršeno znamo sve biblijske stihove i njihova značenja a u isto vreme ne znamo šta znači biti licemeran, šta znači nemati ljubavi ili ne voleti druge ljude, čak i naše neprijatelje. Upravo je to promašaj koji će napraviti, gle čuda, baš oni koji stalno pričaju o Bogu i Isusu, citiraju Pisma i tako dalje.
Лепо речено.

The Invictus

Obećava
Poruka
90
Iznosim sve kako je u Bibliji prelistaj temu sve sam citirala iz Biblije a ne mogu zbog tebe da ponavljam jedno te isto...
takodje imas u mom potpisu blog

Mozda pogledam kasnije. Inace, u Bibliji isto pise, recimo, cuvajte se od laznih ucitelja. :D

nego kako si Jovane

Nisam Jovan ali nisam ni lose, hvala na pitanju.
Sala ili zavitlavanje, odluci se :think:
Znaci poslednji dani, blizi se kraj, vrpca se sece i nema dalje :mrgreen:

Otprilike. To je to. Sto smo pisali, pisali smo. :D

Uvek se setim onog apokalipticnog filma 2012 ili koja to vise bese godina? Ceo svet se raspada, gore nego u Nojevom potopu, nestaju kontinenti, ovo, ono, ali lik ladno prica na mobilni telefon, tik uz sam kraj covecanstva. :D Imam osecaj da ce nekima od nas poslednje na ovom svetu biti poruka na ovom forumu. :D

MurphyP

Aktivan član
Poruka
1.031
Danilo 12

4 „A ti, Danilo, drži u tajnosti ove reči i zapečati knjigu do vremena kraja.+ Mnogi će je pretraživati i pravo znanje će se umnožiti.“+

9 Tada mi je rekao: „Idi, Danilo, jer ove reči treba da ostanu tajna i da budu zapečaćene do vremena kraja.+ 10 Mnogi će se očistiti, ubeliti i pročistiti.+ A
zli će činiti zlo i niko ko je zao neće razumeti, ali će razumni razumeti ( ili oni koji su razboriti )

The Invictus

Obećava
Poruka
90
Bez da ulazim u klasifilovanje ko je ko, to me uopste ne zanima, ovo je zanimljivo:

А Дух изричито каже да ће у последња времена неки отпасти од вере, поводећи се за варљивим духовима и демонским учењима

Izgleda da ce "poslednja vremena" bas biti zanimljiva, bice tu kojecega jos, kako mi se cini. :D

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.