U poslednje dane ljudi ce postati...

Antihejter

Ističe se
Poruka
2.250
imaš onu priču gde jedan čovek dolazi u selo s namerom da se tu možda nastanii pita mudraca kakvi su ljudi u tom selu i mudrac ga pita a kakvi su bili tamo gde si ranije živeo, a ovaj mu odgovara da su loši...e takvi su i ovde odgovara mudrac. A onda u isto selo dolazi drugi čovek sa namerom da se možda tu nastani i pita mudraca isto pitanje i mudrac njega pita kakvi su bili ljudi tamo gde je ranije živeo a ovaj odgovara dobri i mudrac mu daje isti odgovor da su u ovom selu ljudi isto takvi...
dobar čovek vidi i prepoznaje dobro u drugima...loš čovek vidi i prepoznaje loše u ljudima..većina ljudi je nekad loša nekad dobra..i tako je bilo oduvek i tako će biti uvek..
Znam tu priču, odlična je.
Međutim, mudri starac prepoznaje i lošeg i dobrog. Možda ne bi znao pre odgovora na pitanje, ali poenta mi je da ja ne moram da budem dobar da bih video dobrotu u čoveku, niti loš da bih prepoznao i to.

The Invictus

Obećava
Poruka
90
P a eto mozes videti ko je pravi vernik ko se prodrzava Bozjih moralnih nacela
ko zivi moralno
a obicno ti koji ne zive moralno osudjuje takve
kao sto su u prvom veku napadali prave hriscane i Isusa
tako je i danas

Iskreno, iako se slažem sa jednom ovakvom kategorizacijom ili profilom ljudi, mislim da ne mogu da kažem ko živi po moralnim načelima a ko ne. Po meni se ona razlikuju od osobe do osobe, govorim o onim osobama koja se koliko-toliko drže Božjih načela ili merila a ne o onima koja ona praktično ništa ne znači. Nije isto za sve nas pojam moralnosti. Ja generalno imam problem sa definicijama i smatram da je poznavanje jezika i definicija prvi preduslov za sve ostalo. Šta znači napadati prave hrišćane, i to u prvom veku? Pa ti koji su napadali, oni su zaista bili moralni ljudi, čestiti, zar ne? :D I šta znači osuđivati? Ima li čak potrebe za time? Samo glasno razmišljam. Ne znam zašto bi se uopšte kretali u ovakvim vodama. Šta bi time dokazali? Da smo kao moralno ispravniji od drugih? :D Ja lično to ne volim. Ne mogu ja da znam ko je kakav, ko se s čime bori. I Mariju Magdalenu su osuđivali svi osim Isusa a ona je na kraju završila kao heroj i meni je jedna od najdražih ličnosti u celoj Bibliji. Svi mi danas osuđujemo savremene Marije kad se susrećemo sa njima. Govorimo "eto, vidiš da ne živi po moralnim načelima." I zašto bi, pitam se, to radili? Svi mi osuđujemo one koji su bili kao Savle, one koji ismevaju hrišćane, napadaju ih, vređaju, i tako dalje. Mi u njima vidimo nevernike, otpadnike, ko zna šta, a Bog vidi potencijal. I da ne nabrajam dalje.

Ja na forumu vidim ljude koji imaju svoje bitke, borbe, sumnje, pitanja, čak i patnju. Vidim ljude koji su svi pred Bogom jednaki. A i vidim one koji misle da su pred Bogom "jednakiji" od ostalih. Nemamo svi isti nivo kakve-takve duhovne spoznaje, a kvalitet pa i kvantitet takvih spoznaja, poznaje jedino i isključivo Bog. I On je sudija. Bar tako uči Sveto Pismo. Izvinjavam se svim sudijama ovoga sveta koji ovo čitaju.

i sta ti licno mislis o poslednjim danima
tj prorocanstvu kakvi su ljudi postali
da li to zapazas

Druga Timoteju 3​

Hvala ti na pitanju ali...da li te zaista zanima šta ja mislim ili me samo retorički pitaš? :D

The Invictus

Obećava
Poruka
90
sta moze gore
vec je ceo svet postao Sodoma i Gomora

Bog mora zaustaviti to zlo...

Ali to će Bog zaustaviti a ne mi. :D

Poenta je što je Bog pružio milost i onima u Sodomu i Gomoru. Nije uništenje došlo tek tako. Niti je potop došao tek tako. Neće ni na ovo čovečanstvo doći "kraj" ili sumpor i oganj kao u Sodomi i Gomori ( :D ) tek tako. Sudu ili uništenju prethodi Božja milost i opomena, pa ko shvati i prihvati, cool. Nije ceo svet baš postao takav kakvim ga ti smatraš. Ima izuzetno dobrih i poštenih ljudi svuda. Nisu svi pripadnici Sodome i Gomore. Opet, to su neke generalizacije, zar ne. Na kraju, nismo mi koji određujemo šta Bog mora da zaustavi ili ne. Šta Mu je trebalo toliko dugo? Jel morao da se desi WWII recimo? Jel moraju da se ubijaju po Ukrajini? Jel moraju deca širom sveta da umiru od posledice rata? Sirija, Jemen, itd.? Previše je zla na ovom svetu a Bog sve vidi i trpi, valjda. On zna kad će doći vreme za nešto. Ljudsko je da čekaju, budu strpljivi, ponizni, skromni, cool likovi, bar ovi koji se vazda pozivaju na Njega. :D

Amen. :D :D :D :D

hm337

Iskusan
Poruka
6.464
Sto su ljudi dalje od savrsenstva gori su...
Ne vracamo se nigde
nikad gore nije bilo pocev od prvog sv rata
ubijanje samo tako u ratovima
nemoral
pohlepa
nasilje
silovanja
zlostavljanja
zlo je na vrhuncu
Ti bi da nas ubediš da zlo počinje sa prvim svetskim ratom. Bio je neki Taino narod na Karibima. Bili su srećni, voleli su ljude, obradovali se brodu sa Špancima koji su došli do njih. A šta su Španci uradili? Znajući da ovi imaju zlata, isekli su obe šake svakom ko im ne bi dao vrećicu zlata. Posle nekoliko godina srećni dobri narod od par miliona ljudi sasvim je izbrisan iz istorije. Šta su Amerikanci uradili sa Indijancima? Šta su radili vekovima sa crncima robovima?
Neki ljudi su uvek bili svirepi. Zapadne kolonizatorske nacije posebno.
To su se kod nas ljudi malo pokvarili 90ih zbog ratova, sankcija, tranzicije na kapitalizam. Inače u svetu su ljudi uvek onakvi kakvi su bili.

MurphyP

Aktivan član
Poruka
1.031
Ali to će Bog zaustaviti a ne mi. :D

Poenta je što je Bog pružio milost i onima u Sodomu i Gomoru. Nije uništenje došlo tek tako. Niti je potop došao tek tako. Neće ni na ovo čovečanstvo doći "kraj" ili sumpor i oganj kao u Sodomi i Gomori ( :D ) tek tako. Sudu ili uništenju prethodi Božja milost i opomena, pa ko shvati i prihvati, cool. Nije ceo svet baš postao takav kakvim ga ti smatraš. Ima izuzetno dobrih i poštenih ljudi svuda. Nisu svi pripadnici Sodome i Gomore. Opet, to su neke generalizacije, zar ne. Na kraju, nismo mi koji određujemo šta Bog mora da zaustavi ili ne. Šta Mu je trebalo toliko dugo? Jel morao da se desi WWII recimo? Jel moraju da se ubijaju po Ukrajini? Jel moraju deca širom sveta da umiru od posledice rata? Sirija, Jemen, itd.? Previše je zla na ovom svetu a Bog sve vidi i trpi, valjda. On zna kad će doći vreme za nešto. Ljudsko je da čekaju, budu strpljivi, ponizni, skromni, cool likovi, bar ovi koji se vazda pozivaju na Njega. :D

Amen. :D :D :D :D
To sam i napisala Bog ce zaustaviti zlo.
Mi imamo odgovornost pred Bogom daradimo nasvojoj duhovnosti
dadobrim dadvladavamo zlo
i da druge edukujemo Biblijski
i tako im pomognemo u duhovnom smislu
Covecanstvo ima 6000 god Bozje milosti i opomene
pa sledi Sud i Armagedon
Niko nije ni rekao da su svi zli dakle ne shvataj to bukvalno
Kada se kaze da je Svet Sodoma i Gomora zna se stase misli..
svet a ne svi ljudi
Previše je zla na ovom svetu a Bog sve vidi i ceka da deluje...
Poruka je automatski spojena:

Ti bi da nas ubediš da zlo počinje sa prvim svetskim ratom. Bio je neki Taino narod na Karibima. Bili su srećni, voleli su ljude, obradovali se brodu sa Špancima koji su došli do njih. A šta su Španci uradili? Znajući da ovi imaju zlata, isekli su obe šake svakom ko im ne bi dao vrećicu zlata. Posle nekoliko godina srećni dobri narod od par miliona ljudi sasvim je izbrisan iz istorije. Šta su Amerikanci uradili sa Indijancima? Šta su radili vekovima sa crncima robovima?
Neki ljudi su uvek bili svirepi. Zapadne kolonizatorske nacije posebno.
To su se kod nas ljudi malo pokvarili 90ih zbog ratova, sankcija, tranzicije na kapitalizam. Inače u svetu su ljudi uvek onakvi kakvi su bili.
Nemam ja sta da ubedjujem ikoga
Bog nam je dao preko Biblije da to znamo.
Od 1914 Sotona je zbacen na podrucje Zemlje i od tad je pojacano delovanje Sotone i demona
i njihov uticaj na ljude...
Zato je toliko zla...

Antihejter

Ističe se
Poruka
2.250
U cemu ti je svrha zivota ako nije hedonizam ?
Hedonizam dosadi. Pređe u perverziju. To se na kraju loše završi.
Ponekad se opustite, ne da hedonizam bude svakodnevni cilj.
I heroin je u prvih šest meseci veštački raj, a ostatak života pakao. Ali ako misliš da si u pravu, izvoli. Mnogo momaka je završilo na groblju ili na robiji koji su razmišljali kao ti.

Patrijarh srpski Pavle je rekao: "Ko neće da se smiri sam, smiriće ga život a život nema baš prijatne metode".
Prosto: uzrok- posledica.

Doduše, nisi definisao šta je za tebe hedonizam, tu se izvinjavam jer sam dao neosnovanu pretpostavku na osnovu iskustva, većini ljudi hedonizam je seks i droga. Iako se o heroinu ne priča, to je najbolja droga proizvedena ikada.
Izdvojio je Bayern i prodavao se legalno u apotekama pre nego što je zabranjen.

The Invictus

Obećava
Poruka
90
To sam i napisala Bog ce zaustaviti zlo.

Sad si me zbunila jer sam mislio da su reči na koje sam se referirao napisala aeternum. Ne zameri, ne znam ko je ko.

Mi imamo odgovornost pred Bogom daradimo nasvojoj duhovnosti
dadobrim dadvladavamo zlo
i da druge edukujemo Biblijski
i tako im pomognemo u duhovnom smislu
Covecanstvo ima 6000 god Bozje milosti i opomene
pa sledi Sud i Armagedon
Niko nije ni rekao da su svi zli dakle ne shvataj to bukvalno
Kada se kaze da je Svet Sodoma i Gomora zna se stase misli..
svet a ne svi ljudi
Previše je zla na ovom svetu a Bog sve vidi i ceka da deluje...

Ok, razumem šta hoćeš da kažeš ali svejedno mislim da se previše mešamo u Božje stvari, određujemo kad bi Bog trebao ponovo da dođe, šta bi trebao da radi, klasifikujemo ljude...Upravo je suprotno u evanđeljima.

Patrijarh srpski Pavle je rekao: "Ko neće da se smiri sam, smiriće ga život a život nema baš prijatne metode".

Uh ovo je tako dobro rečeno. Verovatno pola izjava koje se vrte na internetu i potpisuju u Patrijarhovo ime nisu njegove, ali ova izjava je baš tako moćna. Ovo ću zapamtiti kao nešto najbolje što sam pročitao ove sedmice.

Zdrav razum

Buduća legenda
Poruka
29.294
hedonizam te nece izbaviti od smrti.
Od smrti te nista nece izbaviti.
Bar nije dokazano.....

Hedonizam dosadi. Pređe u perverziju. To se na kraju loše završi.
Na kom kraju ?

Doduše, nisi definisao šta je za tebe hedonizam,
Jedes, pijes, putujes, uzivas u svemu sto ti prija u ovom jednom jedinom zivotu koji imas.
Naravno da nisam mislio da se drogiram i da budem gay :D

To je tačno kad se bukvalno tumači, nisi razumeo.
A kako drugacije da se tumaci ?

MurphyP

Aktivan član
Poruka
1.031
Иста особа
Zna se da sam to ja a sad odsetaj...

Sad si me zbunila jer sam mislio da su reči na koje sam se referirao napisala aeternum. Ne zameri, ne znam ko je ko.

Ok, razumem šta hoćeš da kažeš ali svejedno mislim da se previše mešamo u Božje stvari, određujemo kad bi Bog trebao ponovo da dođe, šta bi trebao da radi, klasifikujemo ljude...Upravo je suprotno u evanđeljima.
izvini ko se mesa u Bozj stvari i mislis da to iko moze...
Ja iznosim kako je u Bibliji.. to je Bozje prorocanstvo
a nisi odgovorio na to
2 Timotejeva 3: 1-5
Bog kaze kakvi ce ljudi postati to je njegova rec = istina.

Poslednja izmena:

MurphyP

Aktivan član
Poruka
1.031
Evo sta kaze prorok Danilo o poslednjim Danima

12 „U to vreme ustaće Mihailo*,+ veliki knez+ koji stoji i pomaže tvom narodu*. I nastaće vreme nevolje kakve nije bilo otkako je naroda pa do tog vremena. U to vreme će se tvoj narod izbaviti,+ svako ko se nađe zapisan u knjizi.+ 2 A mnogi od onih koji spavaju u zemaljskom prahu probudiće se, jedni za večni život, a drugi za sramotu i večni prezir.

3 „Oni koji su razboriti sijaće poput sjajnog nebeskog svoda i oni koji mnoge dovode do pravednosti sijaće poput zvezda u svu večnost.

4 „A ti, Danilo, drži u tajnosti ove reči i zapečati knjigu do vremena kraja.+ Mnogi će je pretraživati i pravo znanje će se umnožiti.“+

8 Ja sam to čuo, ali nisam razumeo.+ Zato sam rekao: „Gospodaru moj, kakav će biti ishod toga?“

9 Tada mi je rekao: „Idi, Danilo, jer ove reči treba da ostanu tajna i da budu zapečaćene do vremena kraja.+ 10 Mnogi će se očistiti, ubeliti i pročistiti.+ A
zli će činiti zlo i niko ko je zao neće razumeti, ali će razumni razumeti ( ili oni koji su razboriti )

The Invictus

Obećava
Poruka
90
Zna se da sam to ja a sad odsetaj...

izvini ko se mesa u Bozj stvari i mislis da to iko moze...
Ja iznosim kako je u Bibliji.. to je Bozje prorocanstvo

Izvini ti, ali ništa ti ne iznosiš kako je u Bibliji, već tumačiš ili pretpostavljaš kako je u Bibliji. Nikakvo proročanstvo u Bibliji, posebno ne ono koje je komplikovano i tako to, koje ne prati šablon davanja i ispunjavanja proročanstva koji su već postavljeni u Bibliji, ne može da bude ništa drugo nego samo tumačenje proročanstva - i to prečesto pogrešnog tumačenja. A implikacije naših projekcija biblijskih proročanstava imamo svuda, samo izgleda ne tamo gde treba no to je već jedna sasvim druga tema.

a nisi odgovorio na to
2 Timotejeva 3: 1-5
Bog kaze kakvi ce ljudi postati to je njegova rec = istina.

Ja sam te pitao da li stvarno želiš da znaš ili samo ovako pitaš. Istina boli, budi sigurna, osim kad se ona previše svojata i prisvaja, onda je to nešto drugo. U tim textovima iz 2. Timotijeve možeš lepo i sebe da vidiš. Ako ne vidiš sebe, onda uzalud rasprava sa tobom, a i sa bilo kime ko se poziva na ove stihove da bi bilo šta "dokazao." Biblija i nije data iz tih razloga, usput. :) Tako da, ono što ti u stvari radiš jeste da koristiš biblijske citate kako bi druge osuđivala, prikazivala lošim, nemoralnim, zabludelim a sebe i zajednicu koju predstavljaš, logično je, moraš da izdigneš iznad takvih i da pokažeš da si ti "bolja" jer "misliš" da imaš nekakvu "istinu." To je ovako baš tipično farisejski i licemerno a jedini način kako možeš da se braniš od svega ovoga jeste upravo ako koristiš profile i karakteristike onih iz 2. Timotiju 3, što zapravo i radiš. Pogledaj samo tvoj način izražavanja i ophođenja prema drugima, a i ne očekujem bolje prema meni.

Na kraju, verovatno sam lošiji čovek od tebe, ne znam, Bog zna, ali bar ne želim da se poigravam sa Svetim Pismom i koristim ga kao lično naoružanje u borbi protiv onih koji ne misle isto kao ja. Ako ti misliš da je Biblija data iz tih razloga, to je u redu.

Inače, površno poznavanje svetih spisa nikog ne čini boljim ili lošijim čovekom. Nije u Bibliji nama ni zapoveđeno da savršeno znamo sve biblijske stihove i njihova značenja a u isto vreme ne znamo šta znači biti licemeran, šta znači nemati ljubavi ili ne voleti druge ljude, čak i naše neprijatelje. Upravo je to promašaj koji će napraviti, gle čuda, baš oni koji stalno pričaju o Bogu i Isusu, citiraju Pisma i tako dalje.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.