U poslednje dane ljudi ce postati...

sasasta

Buduća legenda
Poruka
29.946
Pa onda po tome je i Isus Hrist izmisljen lik, jer Isus govori o Noju i njegovim danima, sto naravno nije istina. Isus je potvrdjena istorijska licnost, pa je i Noje.
uh kako pogresno

homer je pevao o zevsu , znaci zevs je postojao

na stranu to sto isus NIJE POTVRDJENA ISTORIJSKA LICNOST

NEMA istorijskih dokaza da je postojala osoba koja je cinila cuda IKAD

samo u bajkama

aeternum

Veoma poznat
Poruka
13.814
Da treba nagasiti da je prorocanstvo o poslednjima danima ISUSOVO
i da je zapisano u Bibliji u jevandjeljima
U Mateju 24 Luci 21 i Marju 13

Matej 24

24 Isus je izišao iz hrama i krenuo dalje. Tada su mu pristupili učenici njegovi pokazujući mu hramsko zdanje.
2 A on im je rekao: “Vidite li sve ovo? Zaista, kažem vam, neće se ovdje ostaviti ni kamen na kamenu, sve će se porušiti.”+
3 Dok je sjedio na Maslinskoj gori, učenici su mu pristupili nasamo i rekli mu:
Kaži nam kada će to biti i što će biti znak tvoje prisutnosti* i svršetka ovoga poretka?”*
4 Isus im je odgovorio: “Pazite da vas tko ne zavede!+
5 Jer mnogi će doći u ime moje i govoriti: ‘Ja sam Krist!’* I mnoge će zavesti.
6 Čut ćete metež ratni i vijesti o ratovima. Pazite da se ne uplašite! Jer to se mora dogoditi, ali tada još nije kraj.
7 Jer narod će ustati na narod+ i kraljevstvo na kraljevstvo i bit će gladi i potresa+ po raznim mjestima.
8 Sve je to početak bolnih nevolja. 9 Tada ćete od ljudi trpjeti nevolje i ubijat će vas i svi će vas narodi mrziti zbog imena mojega+
10 I mnogi će tada otpasti od vjere+ i izdavat će jedni druge i mrziti jedni druge.
11 Ustat će mnogi lažni proroci i zavesti mnoge.
12 Bezakonje će porasti, pa će kod većine ohladnjeti ljubav.
13 Ali tko ustraje do kraja, taj će biti spašen.
14 I ova dobra vijest o kraljevstvu propovijedat će se po svemu svijetu* za svjedočanstvo svim narodima, i tada će doći kraj.
21 Jer tada će biti velika nevolja kakve nije bilo od početka svijeta do sada, niti će je više biti.
22 I kad se ne bi skratili ti dani, nitko* se ne bi spasio. Ali zbog izabranih+ skratit će se ti dani.
29 Odmah nakon nevolje tih dana sunce će potamnjeti, mjesec više neće svijetliti, zvijezde će pasti s neba i sile će se nebeske uzdrmati.
30 Tada će se na nebu pojaviti znak Sina čovječjega. I tada će proplakati sva plemena zemaljska.
I vidjet će Sina čovječjega kako dolazi na oblacima nebeskim sa silom i velikom slavom.
31 I on će poslati anđele svoje uz glasan zvuk trube+ i oni će skupiti izabrane njegove+ s četiri strane svijeta,*+ s jednog kraja nebesa do drugoga.
36 A o tom danu i času nitko ne zna, ni anđeli nebeski ni Sin, nego samo Otac.
37 Jer kao što je bilo u Noinim danima, takva će biti prisutnost* Sina čovječjega.
38 Jer kao što su u tim danima prije potopa jeli i pili, ženili se i udavali, sve do dana kad je Noa+ ušao u arku,
39 i nisu obraćali pažnju dok nije došao potop i sve ih odnio, takva će biti prisutnost * Sina čovječjega.
40 Tada će dvojica biti u polju: jedan će se uzeti, a drugi će ostati napušten.
41 Dvije će mljeti na žrvnju:+ jedna će se uzeti, a druga će ostati napuštena.+
42 Bdijte, dakle, jer ne znate u koji dan dolazi vaš Gospod
Matej 25
31 „Kad Sin čovečji stigne u svojoj slavi i svi anđeli s njim, tada će sesti na svoj slavni presto.
32 I svi će se narodi skupiti pred njim, i on će odvojiti ljude jedne od drugih,
kao što pastir odvaja ovce od jaraca.
33 Postaviće ovce na svoju desnu stranu, a jarce na levu.

„Zatim će reći i onima koji budu na njegovoj levoj strani: ’Idite od mene, prokleti, u večnu vatru
pripremljenu Ðavolu i njegovim anđelima.
46 I ovi će otići u večnu smrt, a pravednici u večni život.“

A Armagedon je zavrsnica te velike nevolje u kojem Bog unistava zlo sa Zemlje.
Bog ce u ARMAGEDONU unistiti sve ljudske vladavine i uspostavice svoju pravednu vladavinu mira, koja ce postojati u vecnosti.

Danilo 2:44

sasasta

Buduća legenda
Poruka
29.946
Netacno, o Isusu su pisali jevrejski istoricar prvog veka Josif Flavije, zatim rimski istoricari Plinije mladji, Tacit i Gaj Svetonije.
svi oni su mogli zapisati price daleko nakon sto se prica desavala,jer su ziveli 50 god nakon *isusove smrti*

pa o5 ne pisu o njemu kao o bozjem sinu nego ga spominju kao lika

* postojao je covek koji se zove isus* i * isus hrist je bozji sin koji je ozivljavao mrtve * su strasno razlicite stvari

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
60.405
Onda je Isus mracio kada je rekao u
Mateju 24: 36-39
Niko ne zna kad će doći taj dan i čas, ni nebeski anđeli ni Sin, nego samo Otac. 37 Jer kao što je bilo u Nojevim danima, takva će biti prisutnost Sina čovečjeg. 38 Kao što su u tim danima pre Potopa jeli i pili, ženili se i udavali, sve do dana kad je Noje ušao u arku, 39 i nisu obraćali pažnju dok nije došao Potop i sve ih odneo, takva će biti prisutnost Sina čovečjeg"
kako je mračio, on je rekao šta će se desiti i naglasio da niko ne zna kad će to biti.

on ne zna a ti znaš, pa si odlučila da je to uskoro i na tome zasnivaš veru?

Poruka
4.087
Pa onda po tome je i Isus Hrist izmisljen lik, jer Isus govori o Noju i njegovim danima, sto naravno nije istina. Isus je potvrdjena istorijska licnost, pa je i Noje.
Потврђена од стране људи који су живели после његове смрти. Чак и да је постојао заиста, што је могуће, то не значи да је био, говорио и чинио оно што му приписују каснији састављачи верских текстова. Никад не треба заборавити да је религија последица људског веровања у натприродно. Веровања, не знања.

aeternum

Veoma poznat
Poruka
13.814
Ne nego ti ne razumes sta je vera tako da sve pogresno tumacis .
Ne mozes da verujes ako ne znas u sta verujes.
Dakle pogresno razmisljas.
Da znas ista o Bogu i veri znao bi.
Ti nemas znanje pa i ne verujes
Ja Imam znanje i cinjenice na osnovu kojih verujem.

i to nije tema idite negde drugde a ne da mi ovde spamujete temu
imate teme o ateizmu pa tamoi pisite

Maryline

Obećava
Poruka
56
kako je mračio, on je rekao šta će se desiti i naglasio da niko ne zna kad će to biti.

on ne zna a ti znaš, pa si odlučila da je to uskoro i na tome zasnivaš veru?

To sto niko ne zna kada ce to biti, to se odnosi na tacan datum Armagedona, Bozjeg rata.
Isus kaze, niko ne zna, do Otac sam.
Dakle Bog zna, odredio je dan, sat i minut.
Naravno da sada i Isus zna kada ce to biti, kao njegov sin.
A poslednji dani su poceli 1914 godine, sto moze da se izracuna prema biblijskoj hronologiji. A Isusovi ucenici su zeleli da znaju kada ce to biti i pitaju u Mateju 24:3
.. "kazi nam kada ce to biti i sta ce biti znak tvoje prisutnosti i svrsetka ovog poretka?
I onda Isus govori o znaku poslednjih dana: veliki svetski ratovi, posasti, zemljotresi, bezakonje... (Matej 24 1:14).
Takodje, u knjizi Otkrivenje apostol Jovan kaze da je "putem nadahnuca dospeo u Gospodov dan", pa je ispunjenje prorocanstava iz Otkrivenja u poslednjim, tj nasim danima.

Dakle, nisam ja koja sam odlucila kada su poslednji dani, nego Sveto pismo govori o tome. Bog zeli da zna da smo sada duboko u poslednjim danima, u vremenu kraja kada ce biti "velika nevolja kakve nije bilo od pocetka sveta do sada, niti ce je vise biti". (Matej 24:21).

Сале

Legenda
Moderator
Poruka
60.405
To sto niko ne zna kada ce to biti, to se odnosi na tacan datum Armagedona, Bozjeg rata.
Isus kaze, niko ne zna, do Otac sam.
Dakle Bog zna, odredio je dan, sat i minut.
Naravno da sada i Isus zna kada ce to biti, kao njegov sin.
A poslednji dani su poceli 1914 godine, sto moze da se izracuna prema biblijskoj hronologiji. A Isusovi ucenici su zeleli da znaju kada ce to biti i pitaju u Mateju 24:3
.. "kazi nam kada ce to biti i sta ce biti znak tvoje prisutnosti i svrsetka ovog poretka?
I onda Isus govori o znaku poslednjih dana: veliki svetski ratovi, posasti, zemljotresi, bezakonje... (Matej 24 1:14).
Takodje, u knjizi Otkrivenje apostol Jovan kaze da je "putem nadahnuca dospeo u Gospodov dan", pa je ispunjenje prorocanstava iz Otkrivenja u poslednjim, tj nasim danima.

Dakle, nisam ja koja sam odlucila kada su poslednji dani, nego Sveto pismo govori o tome. Bog zeli da zna da smo sada duboko u poslednjim danima, u vremenu kraja kada ce biti "velika nevolja kakve nije bilo od pocetka sveta do sada, niti ce je vise biti". (Matej 24:21).
ja tebe odlično razumem.
pre 1700/1800 god neko čita spise, a-ha to je to ne znamo dan ali po svemu sudeći to je uskoro, pa pre 1500, pa pre 1000, pa pre 200, 100 pa danas i uvek neko vidi da je to uskoro.
i život mu prođe u čekanju nečeg što mu je neko tako protumačio.
2000-te biće smak sveta
2012-te biće smak sveta
eto ja preživeh dva smak sveta :D

Maryline

Obećava
Poruka
56
ja tebe odlično razumem.
pre 1700/1800 god neko čita spise, a-ha to je to ne znamo dan ali po svemu sudeći to je uskoro, pa pre 1500, pa pre 1000, pa pre 200, 100 pa danas i uvek neko vidi da je to uskoro.
i život mu prođe u čekanju nečeg što mu je neko tako protumačio.
2000-te biće smak sveta
2012-te biće smak sveta
eto ja preživeh dva smak sveta :D

Drago mi je zbog tebe sto si preziveo vec dva smaka sveta, ali za onaj stvarni sto dolazi, bolje bi ti bilo da se pripremis😁

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.