U ovim zemljama ateizam se kažnjava smrću

DarkMoon

Veoma poznat
Poruka
14.044
Oni rade za neki svoj interes, "u ime vere" je samo kliše!
Verske vodje znaju da manipulisu masom ,u tome je poenta.
I obicno ko manipulise ljudima ima iskrivljeno poimanje vere.
Recimo kod muslimana to je prirodno stanje ,dok kod rimokatolika posto oni zastupaju hriscansku veru ne bi trebalo da bude.

Poslednja izmena od moderatora:

Manastirka

Elita
Poruka
22.069
ima u kuranu, "goniti nevernike, ubiti ih ili preobratiti u islam"
za muslimane svi koji ne veruju u islam su nevernici.
e sad da sam rođen u tom okruženju verovatno bi bio isti takav, al sreća pa nisam :D
Kamo sreće i da se svi ljudi drugih vera pridržavaju svoje vere i ne ubijaju ljude, ali...to je mit! Kao i "carstvo božje"!
Msm, da pogrešno tumačiš njihovo sveto pismo. Nevernik nije po Kuranu pripadnik druge vere, već otpadnik od svoje ( njihove vere).
U kojoj to muslimanskoj zemlji, inače javno ubijaju, progone hrišćane ili ih preobrate u islam? To je mit. Za islamske teroriste širom Evrope su se javno od njih "obrađivali", da su otpadnici Islama.
Hrišćanka koja se uda za muslimana može zadržati svoju veru. Ubiće je muž, ako se tako izjasni da ostaje pri svojoj veri.A'jte ljudi,...malo zdrave logike!

Poslednja izmena:

Manastirka

Elita
Poruka
22.069
mislim da grešiš
svi nemuslimani su nevernici. to je škola kao u nekim pseudohrišćanskim sektama, a na forumima su veoma aktivni u propagandi.
kaži muslimanu da je isus hrist bog i sačekaj reakciju. :D
Bog je jedan!
Samo ga različite vere, nazivaju drugim imenima.To je smisao vere, ostala tumačenja me ne zanimaju.Svako može tumačiti za sebe, kako misli da treba.
Jedan od razloga, zašto nisam vernik.
Učenja su jedno, vera je nešto drugo.
Sve što je neljudsko i nehumano, ne može biti ni vera, niti državna (zvanična) religija.

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
25.672
Bog je jedan!
Samo ga različite vere, nazivaju drugim imenima.To je smisao vere, ostala tumačenja me ne zanimaju.Svako može tumačiti za sebe, kako misli da treba.
Jedan od razloga, zašto nisam vernik.
Učenja su jedno, vera je nešto drugo.
Sve što je neljudsko i nehumano, ne može biti ni vera, niti državna (zvanična) religija.
To su samo abrahamske religije....

a bre Milun

Elita
Poruka
23.568
Bolest

i posle kažu vernici nisu agresivni u svom verovanju ma neee samo malo ubijaju neverujuće jer tako su u mogućnosti. To što je tamo daleko ne umanjuje činjenicu da se dešava.
Mržnja rađa mržnju nasilje rađa nasilje tako i agresija rađa agresiju.. i sama sam kod sebe osetila agresiju kad se (srećom jako retko) nađem u prilici da treba se branim od agresora tog tipa.. ispirači mozgova jbt
"idite u sela nevernika i pobijte one koji ne slave moje ime, a decu i zene povedite u roblje..............." PRVA MOJSIJEVA.
Biblija je fundament Korana stim sto je uzet Stari Zavet kao osnovica islamske religije dok se hriscanske religije baziraju na Novom Zavetu.
Ali i jedan i drugi Zavet su "BOZJE PISMO" , i nije logicno da u prvom Pismu Bog poziva na ubijanje u odbrani svog imena a u drugom Pismu poziva na toleranciju prema onima koji ne veruju u "njega". Promene ustava i amadmana su svojstveni ljudskoj vrsti koja time zeli optimirati postojece zakone ali ne i bogovima koji su savrseni i nemaju potrebe za "korekcijama i popravkama" onoga sto su sami nacinili. Ocigledno da su oba pisma bila nadahnuta politickim motivima "careva" koji su i bili idejni tvorci USTAVA (BIBLIJE) tadasnjih jevrejskih naroda u cilju reda i kontrole nad narodom.

Sve receno.

Tom Jones 1

Domaćin
Poruka
3.786
"idite u sela nevernika i pobijte one koji ne slave moje ime, a decu i zene povedite u roblje..............." PRVA MOJSIJEVA.
Biblija je fundament Korana stim sto je uzet Stari Zavet kao osnovica islamske religije dok se hriscanske religije baziraju na Novom Zavetu.
Ali i jedan i drugi Zavet su "BOZJE PISMO" , i nije logicno da u prvom Pismu Bog poziva na ubijanje u odbrani svog imena a u drugom Pismu poziva na toleranciju prema onima koji ne veruju u "njega". Promene ustava i amadmana su svojstveni ljudskoj vrsti koja time zeli optimirati postojece zakone ali ne i bogovima koji su savrseni i nemaju potrebe za "korekcijama i popravkama" onoga sto su sami nacinili. Ocigledno da su oba pisma bila nadahnuta politickim motivima "careva" koji su i bili idejni tvorci USTAVA (BIBLIJE) tadasnjih jevrejskih naroda u cilju reda i kontrole nad narodom.

Sve receno.
Ne postoji ni blizu sličan citat u knjigama Mojsijevim.

Sve rečeno...

a bre Milun

Elita
Poruka
23.568
Šta? Stavio si prvu rečenicu pod znake navoda pa dodao Prva Mojsijeva...Kad ti to nije prošlo, sad ćeš da dokazuješ na temelju koje sledeće izmišljotine, a bre Milune??
ajooooj, izvini. Znaci , poenta je da to sto je pod znacima navoda, mora biti od reci do reci "citat".......i plus , da citat zavrsi sa 17 tackica a ne sa 15 ko kod mene.
E dobro, pazicu sledeci put. Vazno je da je smisao "citata" verodostojan.
A da............i pozdravi gazdu.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.