Glasanje "U oku tvom radost" prozni konkurs

У ОКУ ТВОМ РАДОСТ

Ноћ је одавно пала на мој родни град.
Шетао сам, без циља, као много пута пре тога.
Снег је шкрипао под ципелама, мраз је штипао за нос, али нисам подигао шал да заштитим лице.
Лепо зимско вече, кад човек може да отпутује у сусрет себи самом.
Сетио сам се неких драгих људи, насмејао неким глупостима из прошлости, мисли су лепршале попут семенки маслачка...
Маслачак.
Увек ме, не знам зашто, подсећао на тебе.
Нисам те видео, не знам откад, помислио сам, и поставио себи хиљаду питања на које одговор не постоји.
Први пут те вечери, стресао сам се од зиме, и нагло скренуо са шеталишта, према најближем кафићу.
Док сам седео у углу, у полумраку, и гледао кроз стакло напоље, чуо сам један звук, лепши од жубора потока, и продорнији од грмљавине.
Стресао сам главом, да отерам фантазију, и погледао према шанку.
Конобар је стављао шољу врелог чаја на тацну, и кренуо према мени.
Уши ме варају, помислио сам, у полупразној кафани, уз једва чујну музику, ја опет чујем тебе.
А онда сам те угледао. Ниси ме видела, и боље је тако.
Седела си, иста ко пре много година, али нешто је било другачије.
Нисам одмах приметио другу боју косе, ни да си је сада пустила да израсте, и милује твоја рамена.
Године се не виде у полумраку, али није ни важно, јер ти си увек била и остала најлепша.
Седела си обасјана светлошћу лампе, која је била мој савезник.
Заједно са полумраком који је огрнуо остатак просторије, тај мали абажур који је подсећао на мегафон, савршено ме сакрио.
Човек са којим си весело чаврљала мени је био непознат.
Није било потребно много времена да схватим ваш однос.
Радост у твом оку блештала је силно, јаче од Сунца, а истовремено нежнија од светлости месечине.
Лепо је што си сретна. Сада сам и ја сретан. Знам да си добро.
Сачекао сам тренутак у којем је конобар донео пиће за ваш сто.
Само тада сам могао да се искрадем, неопажено, у загрљај ноћи.
Твоје очи су радосне и топле, а и мени је сад топло око срца.
 
Budim se uz zvuke pesme. Sećam se noći kada sam ti je pevala. Bilo je tako lepo, sunce je tek zalazilo i noć me je polako uspavljivala u svom zagrljaju. Tvoje oči blistale su tako... prelepe... Mogla bih da potonem u njih, bez želje za natrag...


Stidljive zrake tek izlazećeg sunca me bude iz sna. Osmeh mi prelazi preko usana - I opet mislim na tebe. Setim se da te volim. Zašto sam se setila? Ne znam. Možda zato što ma koliko puta sebi govorila da ne treba da te volim i da ne mogu jer... Nije važno. Čini se da moj metod ubeđivanja ne funkcioniše. Barem ne dugo... čekaću da me zaboraviš i da dođe dan kada, ne mogavši da odolim paklenom nagonu da te vidim, krenem putem kojim nisam trebala nikad da krenem. A stara pognuta starica neće me ljuto grditi, ponavljajući da mi zabranjuje da dođem kod tebe...

Čak će mi se osmehnuti i odgovoriti kao nikada na moje „dobar dan“. Jer će ona znati da mi treba malo ljubaznosti onog dana kada ti odlučiš da odeš od mene..

Volim te Još uvek. Ne znam zašto, nema potrebe da objašnjavam...

Opuštam se i osećam da se nešto u meni trza. Istopili su se poslednji ostaci pitome noći.

Sunce je već izašlo. Ritam pesme se polako bliži kraju. Evo pauze od nekoliko sekundi između dva dela...

"Želim, da ova noć
traje ceo život.....
.....s tobom..."

Možemo li zaista? Da li bismo mogli? Zašto?! Šta zašto? Zašto si...

Samo da vidim sunce u tvojim očima. Prošao je još jedan dan. Znam, doći će taj blag letnji dan, ispunjen divnim mirisima leta, uzburkan laganim povetarcem, u kome ću žurno koračati, u jednom dahu uzimajući stepenice, one strme, pa ću se verovatno onako nespretna sapleti... Nasmejaćeš se tada.
Srce će brzo kucati...

Stara baka će da me otpozdravi s „dobar dan“.
 
Pravila glasanja:

1. Pravo glasa imaju svi učesnici foruma, uključujući i autore koji ne smeju glasati za svoj rad,
2. Glasanje autora nije obavezno ali je poželjno,
3. Moderator koji organizuje konkurs nema pravo glasa,
4. Glasanje je javno,
5. Svako ima na raspolaganju 5 poena, koje možete podeliti ili dati jednom radu,
6. Komentarisanje radova je poželjno (autori žele, pa ispoštujmo),
7. Po isteku roka određenog za glasanje moderator proglašava rezultate i pobednika,
7. Nepravilno, neozbiljno glasanje neće se računati
8. Simbolična nagrada za pobednika konkursa je zadavanje teme za naredno takmičenje
 

Back
Top