U Novom Sadu počela gradnja fabrike čokolade

Dobro sad je jasnije da imas neka nerealna ocekivanja...
Ali to je tako i potrebno , da se malo uveselis, a posle ce zapishavanje...
A što je nerealno od čokolade očekivati da bude dobra¡¿
Ili od ajvara!
E jedino što našim tutumracima nije jasno da dobra mlečna čokolada bez 34% kakaa ne može da bude. Najlepše Želje ima dobru izradu čokolade, al eto klošare.
 
Ti mora da si lud.Vrlo jednostavno nemas veze sa stvarnoscu , nego eto imas poneki podatak, ali ne drzis stalno konce u rukama..
Otvaranje fabrike kod lopovskog politicara u lopovskoj drzavi ma kakva da je firma u pitanju podrazumeva ocekivanja u skladu sa okruzenjem.
To znaci da im je jeftinije nabaviti 3 radnika vise i prosiriti proizvodnju u postojecoj fabrici nego praviti isti standard u novoj u kolonijalnoj Srbiji...
Ti pretpostavljas neke sulude SFRJ moralne i kvalitativne uslove u Srbiji.

Niti ce ovde biti pravljena cokolada koja ce mnogo da odskace od soko starka ili Krasha niti ce da se pravi top liga proizvoda...
Moze samo da se pravi fiat tip, znaci neka L varijanta koja nije samo za lokalno trziste, ali je L.....

Stanje u Srbiji nije rezultat ponasanja 3 biznismena i 4 firme prevoznika sa njihovom flotilom kamiona....ili 3 korumpirana inspektora rada??????
Odakle ti uopste ideja da je to posledica lokalnog poremecaja sistema vrednosti...
Hm šta je pisac htio reći da mi je znati. Napisa mnogo toga a ništa ne reče konkretno. Vidjećemo,polako dati Barry šansu. Jedino što valja od čokolade iz Srbije je Eugen čokolada,Menaž,poneka pionir i Banat čokolada. Ostalo nije ni za tržište Pakistana. Čoko kremovi su daleko iza hrvatske lino lade i grčkog krema Merende. Znači konditorska industrija Srbije nije uopšte konkurentna u poređenju sa konditorima Evrope. Tuga šta ćeš. Poslovaće se u skladu sa okruženjem,e pa da ti kažem okruženje je daleko napredovalo nego mi. Anidor rumunska crna čokolada je pojam za naše. Rumuni su doveli austrijski HEIDI da napravi fabriku čokolade. Ukrajinski Roshen,je bolji od nas,ruska čokolada je Oljenka je takođe bolja od naših. Jedino Poljaci prave gore čokolade od nas.
 
Hm šta je pisac htio reći da mi je znati. Napisa mnogo toga a ništa ne reče konkretno. Vidjećemo,polako dati Barry šansu. Jedino što valja od čokolade iz Srbije je Eugen čokolada,Menaž,poneka pionir i Banat čokolada. Ostalo nije ni za tržište Pakistana. Čoko kremovi su daleko iza hrvatske lino lade i grčkog krema Merende. Znači konditorska industrija Srbije nije uopšte konkurentna u poređenju sa konditorima Evrope. Tuga šta ćeš. Poslovaće se u skladu sa okruženjem,e pa da ti kažem okruženje je daleko napredovalo nego mi. Anidor rumunska crna čokolada je pojam za naše. Rumuni su doveli austrijski HEIDI da napravi fabriku čokolade. Ukrajinski Roshen,je bolji od nas,ruska čokolada je Oljenka je takođe bolja od naših. Jedino Poljaci prave gore čokolade od nas.
Šta imamo da pričamo o čokoladam kad ljudi ni ajvar neće da naprave da valja¡¿
Al baš ni jedan ajvar u prodavnicama da valja!
Samo džaba uništavaju onoliku papriku.
 
Šta imamo da pričamo o čokoladam kad ljudi ni ajvar neće da naprave da valja¡¿
Al baš ni jedan ajvar u prodavnicama da valja!
Samo džaba uništavaju onoliku papriku.
Ja uzimam neki makedonski ajvar. Kao domaći je. Kažu da je Leskovac poznat po ajvaru ali ga nisam našao u marketima. Poznati srpski brend koji pravi slatko,ekstra kvaliteta dzemove,ali i ajvar Bakina tajna kupili su Hrvati. Što znači da ne znamo upravljati prehrambenom industrijom i drugi nam kreiraju za nas.
 
Ja uzimam neki makedonski ajvar. Kao domaći je. Kažu da je Leskovac poznat po ajvaru ali ga nisam našao u marketima. Poznati srpski brend koji pravi slatko,ekstra kvaliteta dzemove,ali i ajvar Bakina tajna kupili su Hrvati. Što znači da ne znamo upravljati prehrambenom industrijom i drugi nam kreiraju za nas.
sve je na proodaju....da ništa ne ostane
 
Šta imamo da pričamo o čokoladam kad ljudi ni ajvar neće da naprave da valja¡¿
Al baš ni jedan ajvar u prodavnicama da valja!
Samo džaba uništavaju onoliku papriku.
Pa polako , treba vama vremena da dodje iz dupeta u glavu....a sa pogresnog kraja ste krenuli pa mora jos da se ceka...
Kod ajvara je jos i laksa situacija ali su simptomi isti...
 
Ja uzimam neki makedonski ajvar. Kao domaći je. Kažu da je Leskovac poznat po ajvaru ali ga nisam našao u marketima. Poznati srpski brend koji pravi slatko,ekstra kvaliteta dzemove,ali i ajvar Bakina tajna kupili su Hrvati. Što znači da ne znamo upravljati prehrambenom industrijom i drugi nam kreiraju za nas.
Ja ne znam da napravim ajvar da kosta 80 dinara kilo.
A opet, nikome ne treba ajvar koliko kosta kad ga napravis kako treba...
Ajvar prve klase i jos neke kulinarske stvari po prirodi kostaju puno vise nego limun ponuda..
Na srecu po ljude, mnogi i ne znaju sta je ajvar prve klase, vec znaju ajvar od paprike prve klase....I na onim manifestacijama svake godine za prvo mesto u pravljenju ajvara, kuvari se prilagode neznanju publike...i zirija..

Uostalom, trziste je reklo svoje, izmedju srednjeg ali normalno ukusnog paradajsa i kartonaze izbor je na kartonazi, cak i kad kosta priblizno isto...
 
Da skratim pricu , na srpskom trzistu se valja obicno iscedjeni kakao u prahu....
Dobro , kazu da su svuda iscedjeni, ali kod nas su bas posteno iscedjeni...
Ali ni to nije problem, kao da pijes toc od vec skuvane kafe...
I onda stigne u jedno vreme kolicina gde se neko zaebo pa je preprzio i ono sto je poenta price je da se od razlicitih firmi valjao taj pregoreli kakao na trzistu Srbije godinu dana...
Naravno prodaja je pala, niko zivi nije hteo da pije toliko pregorelo, tek ko se zaebe pa uzme pa posle to ostane...i cak nije moglo ni u kolace kako valja...

I samo jedna mala firmica u pogranicnoj oblasti resi da popravi sliku, verovatno slucajno....
I to je bio jedini kakao da valja na trzistu Srbije godinu dana..
Ni Aleva ni C ni ne znam koji god proizvodjac , tj paker vam padne na pamet , nijedan od tih nije imao normalan kakao u ponudi, iako su cene bile astronomske....
Mala firmica je napravila dobar biznis, malo stala na noge, a mogla je vise da urnise ostale, nego mala pa nema kapitala ni snage da se rve sa pokvarenom konkurencijom a i trzistem..

Jednostavno sve te vase strategije padaju u vodu jer trziste je neobrazovano , nedoraslo, siromasno , blentavo, alavo, ciganija itd...
 
Ja uzimam neki makedonski ajvar. Kao domaći je. Kažu da je Leskovac poznat po ajvaru ali ga nisam našao u marketima. Poznati srpski brend koji pravi slatko,ekstra kvaliteta dzemove,ali i ajvar Bakina tajna kupili su Hrvati. Što znači da ne znamo upravljati prehrambenom industrijom i drugi nam kreiraju za nas.
Ma i taj Bakina tajna nije bio dobar, bar dok su ga naši bagljovi pravili. Pa ne može biti dobar ajvar koji se u frižideru ukiseli odma drugi dan posle otvaranja. Da li su ga sad rvati šta popravili ne znam. A i taj makedonski Mamas stvarno nije loš, al ima puno crnih ljuspica. I ja to neću da jedem, a i mrsko mi je da to prebiram. Doduše to kod Bakine tajne nije bio problem, al kod ovog jeste, a kod onog opet ono drugo
Znači i pored tolike rupe u tržištu ovi naši još uvek ne znaju gde se nalaze¿¡
 
Poslednja izmena:
willywonkasuss.jpg
 
Ja ne znam da napravim ajvar da kosta 80 dinara kilo.
A opet, nikome ne treba ajvar koliko kosta kad ga napravis kako treba...
Ajvar prve klase i jos neke kulinarske stvari po prirodi kostaju puno vise nego limun ponuda..
Na srecu po ljude, mnogi i ne znaju sta je ajvar prve klase, vec znaju ajvar od paprike prve klase....I na onim manifestacijama svake godine za prvo mesto u pravljenju ajvara, kuvari se prilagode neznanju publike...i zirija..

Uostalom, trziste je reklo svoje, izmedju srednjeg ali normalno ukusnog paradajsa i kartonaze izbor je na kartonazi, cak i kad kosta priblizno isto...
Ne znam šta se pronalaziš da pričaš izvan konteksta načisto¡¿
Vrhunski ajvar, pa ni ne pričamo o vrhunskom ajvaru.
Eto kao Bakina tajna što je pravila, i ja ne znam koloko bi mu to podiglo cenu da su ga oni pravili da se ne kiseli odma drugi dan od otvaranja?!
Domaćice prave kilo ajvara za 10€ da valja i ubiše se od narudžbina- kako ovi u industriji ne mogu da se pohvataju sa tom cenom¿¡
 
Ne znam šta se pronalaziš da pričaš izvan konteksta načisto¡¿
Vrhunski ajvar, pa ni ne pričamo o vrhunskom ajvaru.
Eto kao Bakina tajna što je pravila, i ja ne znam koloko bi mu to podiglo cenu da su ga oni pravili da se ne kiseli odma drugi dan od otvaranja?!
Domaćice prave kilo ajvara za 10€ da valja i ubiše se od narudžbina- kako ovi u industriji ne mogu da se pohvataju sa tom cenom¿¡

Укисели се кад га кусаш кашиком директно из тегле, па га напуниш својом пљувачком. Ајде што кусаш директно, него и пљунеш у теглу да нико други не би хтео да једе и да све остане за тебе. Али, ту си се заебо, укиселио ти се други дан, па на крају није било ни за тебе. Тако ти и треба кад си алав.
 

Back
Top