U NEDELJU PLIVAO ZA KRST, U UTORAK RAZNEO SEBE I MARINU:

Mislim da je kod njega sumračno stanje nastupilo onog momenta kada mu je ona saopštila da raskidaju. To je bilo prije njihovog zadnjeg sastanka.

To je bila istina sa kojom on nije mogao da se suoči i odbijao je da prihvati tu opciju kao mogućnost. Kada je uvidio da je raskid neizvjestan tada je i "pukao" i spremio se za ubistvo i samoubistvo tako što je ponio bombu. Ludim ljudima može biti očuvana inteligencija, lud čovjek ne mora biti taotalno poremećen.

Zato je usled sumračnog stanja koje je nastupilo ponio bombu i planirao da ubije i sebe i nju.
Tako je i uradio.
 
Mislim da je kod njega sumračno stanje nastupilo onog momenta kada mu je ona saopštila da raskidaju. To je bilo prije njihovog zadnjeg sastanka.

To je bila istina sa kojom on nije mogao da se suoči i odbijao je da prihvati tu opciju kao mogućnost. Kada je uvidio da je raskid neizvjestan tada je i "pukao" i spremio se za ubistvo i samoubistvo tako što je ponio bombu. Ludim ljudima može biti očuvana inteligencija, lud čovjek ne mora biti taotalno poremećen.

Zato je usled sumračnog stanja koje je nastupilo ponio bombu i planirao da ubije i sebe i nju.
Tako je i uradio.

Pa takva su sva ubistva iz strasti. Počinitelji uglavnom nisu duševni bolesnici.
 
полупанци очигледно мисле да ако носиш крст = верник си најјаЋи
а онда то користе за оправдање сопственог неверништва, и ко зна чега још
Ovaj je garant bio muslimanski ateista šiptarske nacionalnosti, jer nema drugog objašnjenja.
 
Nije to to.
Ovo može da bude poremećaj ličnosti , neka narcisoidnost, posesivnost, nije mogao da prihvati gubitak.
Niko mu nije branio da ubije sebe, a nju ne vjerujem da je pitao da ga prati ?
Da su u pitanju samo narcisoidnost i posesivnost ubio bi samo nju. Takvi svoju agresiju ispoljavaju prema objektu prema kojem je osjećaju.

Mora tu biti nešto više, otprije, više faktora je uticalo na ovakav tragičan ishod.
 
Ponose se verom, a ne veruju ni u šta. Što sam ja kriv i moj ceo rod što nas ne primaju u hrišćane. Vera im kaže „ne ukradi", a eto moj gazda krade i pije za te novce što je od krađe dobio. Vera im nalaže da čine dobro bližnjem svome, n oni jedan drugom samo zlo čine. Kod njih je najbolji čovek, koga smatraju za primer vrline, ako samo ne čini zla, a već, razume se, da niko i ne pomišlja da zahteva od koga da, sem toga što nikome zla ne čini, učini i dobro. I eto na šta su spali da su im primeri vrlina ravni svakoj beskorisnoj stvari, koje samo nikom zla ne čine.

https://www.juznevesti.com/komentar...misljanje-jednog-obicnog-srpskog-vola.sr.html

domanovic je jasno video ono sto mnogi sada sa svom tehnologijom ne vide.
 
Ponose se verom, a ne veruju ni u šta. Što sam ja kriv i moj ceo rod što nas ne primaju u hrišćane. Vera im kaže „ne ukradi", a eto moj gazda krade i pije za te novce što je od krađe dobio. Vera im nalaže da čine dobro bližnjem svome, n oni jedan drugom samo zlo čine. Kod njih je najbolji čovek, koga smatraju za primer vrline, ako samo ne čini zla, a već, razume se, da niko i ne pomišlja da zahteva od koga da, sem toga što nikome zla ne čini, učini i dobro. I eto na šta su spali da su im primeri vrlina ravni svakoj beskorisnoj stvari, koje samo nikom zla ne čine.

https://www.juznevesti.com/komentar...misljanje-jednog-obicnog-srpskog-vola.sr.html

domanovic je jasno video ono sto mnogi sada sa svom tehnologijom ne vide.
Da, primitivne ljude svaka vera plaši. Jednom su takvi jahali, rušili i hapsili, ali je vera preživela.
 
Не дајем пет пара на те декларативне вернике, ја као атеиста сам морални стуб за 99% посто њих.
Da, to je baš onako... moralno. Tvrditi d asu svi loši, a samo si ti dobra. Mada, koliko zla želiš psima, nisam baš uveren u tvoju potpunu moralnost. Pre će biti da je to ono tvoje jeftino pivo?
 
Није му била довољно вредна да би се због ње развео. Чему онда сва та драма са бомбом. Каша уместо мозга, свакако.

ORUŽJE OD LJUDI PRAVI DIJABOLE...
BILO DA SU U PITANJU LOVCI, VOJSKA, POLICIJA...
ORUŽJE KOD LABILNIH OSOBA BUDI OSEČAJ MOĆI...ŠTO JE BLISKO TRIPU DA SU POSTALI "BOŽANSKA SILA"..., I ONDA SA TIM TRIPOM ODLUČUJU O ŽIVOTU I SMRTI DRUGIH...

„Puška koja se pojavi u prvom činu pozorišne drame, u poslednjem činu će sigurno da opali“, kaže poznato dramaturško pravilo Antona Pavloviča Čehova.

...
 
ORUŽJE OD LJUDI PRAVI DIJABOLE...
BILO DA SU U PITANJU LOVCI, VOJSKA, POLICIJA...
ORUŽJE KOD LABILNIH OSOBA BUDI OSEČAJ MOĆI...ŠTO JE BLISKO TRIPU DA SU POSTALI "BOŽANSKA SILA"..., I ONDA SA TIM TRIPOM ODLUČUJU O ŽIVOTU I SMRTI DRUGIH...

„Puška koja se pojavi u prvom činu pozorišne drame, u poslednjem činu će sigurno da opali“, kaže poznato dramaturško pravilo Antona Pavloviča Čehova.

...
Oružje veze nema sa bilo kakavim zločinom, ljudi imaju. Nije oružje dobro ili loše, već su ljudi takvi. :fdlan:
 

Back
Top