U manastir po lek za dušu i telo

Jasna

Stara legenda
Moderator
Poruka
82.702
lekoviti-preparati-manastira-kamenac_v.png


Pored leka za dušu, ljudi često odlaze u manasitre i po lek
za fizičke bolesti. Neobično mi je da se na forumu o tome jako
malo priča. Da li znate za neki manastir u gde borave monasi
koji leče ljude?
Imate li ličnih iskustava izlečenja ili možda znate za tako nešto
iz priča drugih ljudi?
 
Jeromonah Jakov Simić, rodom je iz Čubure, kod Ražnja, sa suprotne strane
Mojsinjskih planina. Pre Makrešana Otac Jakov je bio u Hilandaru gde se zamonašio
1996. godine, od septembra 1997. boravio je u Manastiru Presvete Bogorodice
Visočka Ržana na Staroj planini, a od 2009. je u Manastiru Svetog Jovana u Makrešanu,
a nedaleko od Kruševca.

Otac Jakov bavi se lekovitim biljem i pravi tinkture za lečenje bolesti kardiovaskularnog
sistema i oboljenja želuca i publikuje svoje recepte za dobrobit naroda, koji u velikom
broju posećuje svetinju, a zbog duhovnosti i dobrote omiljen je u ovom delu Srbije.
 
Crkvi su sve fizičke i psihičke bolesti oduvek poznate.
Obezboženi ljudi su slepi za ozdravljenje kakvo daje Bogom nadahnuta medicina. Ona ne počiva na zaceljivaju rana i neutralisanju simptoma i propratnih znakova bolesti, već na odstranjivanju onoga što je do nje dovelo.
Baš nedavno je moj dragi arhimandrit Nikodim Bogosavljević o tome govorio, Bog da ga pomiluje, da bude zdrav i dobro, a i da se stvore okolosti u kojima će sa punim dignitetom moći da služi i živi.
:rida:
Duša me boli za njega.
 
lekoviti-preparati-manastira-kamenac_v.png


Pored leka za dušu, ljudi često odlaze u manasitre i po lek
za fizičke bolesti. Neobično mi je da se na forumu o tome jako
malo priča. Da li znate za neki manastir u gde borave monasi
koji leče ljude?
Imate li ličnih iskustava izlečenja ili možda znate za tako nešto
iz priča drugih ljudi?
Znas kako, da je manastir bolnica, i da se tamo moze izleciti, patrijarh Pavle ne bi isao na VMA...
 
Znas kako, da je manastir bolnica, i da se tamo moze izleciti, patrijarh Pavle ne bi isao na VMA...
Sa koliko godina je patrijarh Pavle preminuo?
Ne kažem da nije mogao živeti više, ali 95 godina, i do poslednjeg daha smiren, drag, isti kao uvek, pretendent na svetačku poziciju???
Izvinite... bar to nije stvar polemisanja.
 
Znas kako, da je manastir bolnica, i da se tamo moze izleciti, patrijarh Pavle ne bi isao na VMA...
Погрешно гледаш на ствари.
Сваки монах иде у болницу и/или лекари долазе код њега.
То што се неко лечи у манастиру не значи апсолутно да му лекар не треба.
Било је светитеља који су били лекари или на пример један од светитеља је био хирург. Није тражио од људи да се моле Богу уместо да им се изврши операција, већ је сам вршио операције.
Све је то нормално.
Људи дођу у манастире и цркве када исцрпе све што су могли.
Управо си рекао да старија особа као патријарх Павле није требао да иде у ВМА ? Да није ишао на ВМА, лекари би били сваког дана уз њега.
Нема ту неке разлике. Не можеш болесног човека пустити да умре само зато што је стар.
 
Погрешно гледаш на ствари.
Сваки монах иде у болницу и/или лекари долазе код њега.
То што се неко лечи у манастиру не значи апсолутно да му лекар не треба.
Било је светитеља који су били лекари или на пример један од светитеља је био хирург. Није тражио од људи да се моле Богу уместо да им се изврши операција, већ је сам вршио операције.
Све је то нормално.
Људи дођу у манастире и цркве када исцрпе све што су могли.
Управо си рекао да старија особа као патријарх Павле није требао да иде у ВМА ? Да није ишао на ВМА, лекари би били сваког дана уз њега.
Нема ту неке разлике. Не можеш болесног човека пустити да умре само зато што је стар.
Ja cu lepo kod Boga kad dodje vreme, nikakve bolnice, jer verujem u zagrobni zivot :p
bane1.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
Sa koliko godina je patrijarh Pavle preminuo?
Ne kažem da nije mogao živeti više, ali 95 godina, i do poslednjeg daha smiren, drag, isti kao uvek, pretendent na svetačku poziciju???
Izvinite... bar to nije stvar polemisanja.
Mogao je da se leci u manastiru... gde idu monasi da se lece, lece monasi ili lekari?
U svetogorskoj svetinji, gde je otvorena prva srpska bolnica krajem 12. veka, nedavno je osveštan drugi deo obnovljenog Velikog konaka i u okviru njega, manastirska ambulanta u prizemlju. U tom bolničkom delu, koji je nekada bio svojstven brojnim manastirima, a danas je prava retkost u monaškim zajednicama, postoji internistička, hirurška i oftalmološka ambulanta, ordinacija ima i EKG aparat, a planovi su da se opremi malom laboratorijom u kojoj bi mogle da se rade analize krvi.

Time je manastir Hilandar nastavio svoju tradiciju još od vremena Svetog Save, a praksa je i drugih svetogorskih svetinja da imaju poseban deo za bolesne i stare, objašnjava Milivoj Ranđić, direktor Zadužbine Svetog manastira Hilandara.

"Ambulanta je opremljena zahvaljujući velikoj ličnoj inicijativi nekoliko lekara iz naše zemlje. U dogovoru sa manastirom, *u ambulanti će se smenjivati lekari opšte prakse i specijalisti iz Srbije*. Tu će moći da se leče monasi, radnici koji obavljaju poslove oko obnove izgorelog dela manastira, a ako ne daj bože zatreba, u hitnim slučajevima i posetioci Hilandara. I među bratstvom imamo jednog hirurga po obrazovanju, oca Ilariona, Gruzina", kaže Milivoj Ranđić.
 
lekoviti-preparati-manastira-kamenac_v.png


Pored leka za dušu, ljudi često odlaze u manasitre i po lek
za fizičke bolesti. Neobično mi je da se na forumu o tome jako
malo priča. Da li znate za neki manastir u gde borave monasi
koji leče ljude?
Imate li ličnih iskustava izlečenja ili možda znate za tako nešto
iz priča drugih ljudi?
Jel ima pivo?
Otac Barnabas je delio pivo ko nije imao da plati.
Sad je to velika firma.
Paulaner - kvalitet!

 
Može, naravno. Ako znaš neke primere, reci.
Ma više pitam :)
Pošto mislim da to nema veze sa određenom religijom. I pre pojave hrišćanstva ljudi su pravili svetilišta u znak zahvalnosti bogu, bogovima, duhovima, prirodi na mestima gde su osećali određene energije, gde su se dešavala isceljenja. A, stari manastiri i crkve su građeni na mestima tih nekadašnjih svetilišta.
 
Juce sam bio u manastiru Roman (nikad cuo do juce).
Cist vazduh, spokoj (mir), samo vetar i sustanje lisca, sve laganica....
Sve same stvari koje fale "savremenom" coveku. Mnogo dobra stvar za psihosomatske bolesti.
Nazalost ovo vazi za ove manje poznate manastire koje volim da obidjem ako sam u blizini. Manastiri poput recimo Tumana su postalii vasar.
 
lekoviti-preparati-manastira-kamenac_v.png


Pored leka za dušu, ljudi često odlaze u manasitre i po lek
za fizičke bolesti. Neobično mi je da se na forumu o tome jako
malo priča. Da li znate za neki manastir u gde borave monasi
koji leče ljude?
Imate li ličnih iskustava izlečenja ili možda znate za tako nešto
iz priča drugih ljudi?

Manastir Kamenac u Gruzi.

Imaju mnogo preparata za razne bolesti izmedju ostalog KOZLAC za ljude obolele od kancera.

Ako nekom treba kontakt od sestre Hristine koja vodi prodavnicu mogu da posaljem broj poznajemo se....

Zatim Manastir Manasija.... I od njih imam broj.
 
Juce sam bio u manastiru Roman (nikad cuo do juce).
Cist vazduh, spokoj (mir), samo vetar i sustanje lisca, sve laganica....
Sve same stvari koje fale "savremenom" coveku. Mnogo dobra stvar za psihosomatske bolesti.
Nazalost ovo vazi za ove manje poznate manastire koje volim da obidjem ako sam u blizini. Manastiri poput recimo Tumana su postalii vasar.

Bio pre neku godinu. Prelepo je

Poseti manastir Crna Reka ako mozes .... Tu su cudotvorne mosti Svetog Petra Koriskog....

Manastir je slabo posecen ali je izuzetno mesto za smirenje, spokoj, molitvu, i uzivanje u prirodi.
 

Back
Top