U Livnu osvanuli grafiti "Ubij Srbina" i "Heroj, a ne zločinac"

  • Začetnik teme Začetnik teme Uysal
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

Uysal

Elita
Poruka
16.872
Na zgradi Narodnog univerziteta u Livnu, dva dana nakon presude hrvatskim generalima u Hagu, osvanuli su grafiti "Ubij Srbina" i "Ante Gotovina - heroj, a ne zločinac".

Ispisani su i grafiti "Heroji se nikad ne zaboravljaju", "Livno uz generale", "Ante Gotovina, Mladen Markač, Ivan Čermak", "Generale, čekamo zapovijed" i drugi kojima se izražava podrška hrvatskim generalima, kojima su prošle sedmice izrečene prvostepene presude Haškog tribunala.

Grafit podrške hrvatskim generalima ispisan je crnim sprejom i na zidu u blizini spomen-obilježja poginulim pripadnicima HVO-a u donjem dijelu gradskog parka pored rijeke Bistrice u Livnu.

110418026.jpg


http://www.sarajevo-x.com/bih/clanak/110418026
 
Na zgradi Narodnog univerziteta u Livnu, dva dana nakon presude hrvatskim generalima u Hagu, osvanuli su grafiti "Ubij Srbina" i "Ante Gotovina - heroj, a ne zločinac".

Ispisani su i grafiti "Heroji se nikad ne zaboravljaju", "Livno uz generale", "Ante Gotovina, Mladen Markač, Ivan Čermak", "Generale, čekamo zapovijed" i drugi kojima se izražava podrška hrvatskim generalima, kojima su prošle sedmice izrečene prvostepene presude Haškog tribunala.

Grafit podrške hrvatskim generalima ispisan je crnim sprejom i na zidu u blizini spomen-obilježja poginulim pripadnicima HVO-a u donjem dijelu gradskog parka pored rijeke Bistrice u Livnu.

110418026.jpg


http://www.sarajevo-x.com/bih/clanak/110418026

šta reći nego-BOLIDI.....Ustašija
 
Одлична вест, ако буду чачкали по Босни, још ће и да бомбардују КРО :lol:
Праве прилично глупе потезе, али то је, ваљда, јаче од њих.

Tacno tako.
Nikad mi nije bilo jasno koliki su to kreteni, dobili su drzavu nezavisnu, jos etnicki ociscenu i skoro pa ce 20g oni i dalje sire ustasluk, cackaju mecku bez ikakvog razloga.
 
Рецимо да би могао неки доказ за ово? Наравно, са потврдом да је то учињено из чиста мира, ничим изазвано и тако то...

Moze naravno.



U požaru izgorjela džamija u Fazlagića kuli kod Gacka

GACKO - Džamija u naselju Fazlagića kula u Gacku u većoj je mjeri oštećena u požaru koji je izbio juče ujutro, izjavila je tužilac Gordana Šalvarica koja vrši uviđaj.

Policija je o požaru obaviještena u 7.50 časova, a vatrogasci nisu imali nikakvu dojavu, niti su pozvani na intervenciju.

Šalvarica je izjavila da je u naselju Fazlagića kula u Gacku izgorjela unutrašnjost džamije, ali da vatra nije zahvatila minaret, dodajući da će uzroci biti poznati kada bude obavljeno vještačenje.

U Centru javne bezbjednosti Trebinje juče su "Glasu Srpske" rekli da će više detalja i informacija u vezi sa ovim požarom imati nakon uviđaja, dok će uzroci požara biti utvrđeni naknadno vještačenjem dokaza.

Imam Islamske vjerske zajednice u Trebinju Husein Efendija Hodžić je rekao da ne želi ništa da prejudicira i kaže da je požar podmetnut, ali da postoji određena sumnja.

- Odgovorno tvrdim da u objektu u vrijeme izbijanja požara nije bio uključen nijedan uređaj koji bi mogao izazvati ovu nesreću. U džamiji je izgorjelo sve što je moglo gorjeti, a ona je stara više stotina godina - rekao je Hodžić.

Dodao je da, radi mira u kući i vjerske tolerancije i pomirenja, istragu treba voditi ozbiljno i na višem nivou.

Ministar unutrašnjih poslova RS Stanislav Čađo izjavio je da će policija RS, u saradnji s nadležnim tužilaštvom, učiniti sve da bi bio utvrđen uzrok izbijanja požara.

- Uviđaj su obavljali ljudi zaduženi za te aktivnosti iz CJB Trebinje, a odmah po saznanju o požaru policija je formirala dodatni tim stručnjaka iz te oblasti, koji je upućen u Fazlagića kulu - istakao je Čađo.

Vlada RS izrazila je žaljenje zbog jučerašnjeg nemilog događaja, požara u kojem je oštećena džamija u Fazlagića kuli.

- Uvjereni smo da će nadležni organi svojom pravovremenom akcijom utvrditi razloge koji su doveli do požara u džamiji u Fazlagića kuli i o tome obavijestiti javnost - istakli su u Vladi RS.

Premijer FBiH Nedžad Branković uputio je juče pismo predsjedniku i premijeru RS Rajku Kuzmanoviću i Miloradu Dodiku.

- Sa zaprepaštenjem i nevjericom sam primio vijest da je upravo noć uoči najvećeg muslimanskog vjerskog praznika Bajrama podmetnut požar u džamiji u Fazlagića kuli. Ovaj besprizorni vandalizam ne samo da je veliki udarac muslimanskim vjernicima i Bošnjacima Gacka i BiH, nego je i atak na povratnike u RS - naveo je Branković.

- Očekujem vašu brzu reakciju, a u ime institucija Vlade FBiH potvrđujem spremnost da pružimo našu pomoć na poslovima otkrivanja počinilaca - dodao je on.

Kuzmanović

Predsjednik RS Rajko Kuzmanović izrazio je zabrinutost zbog požara koji je izbio u džamiji u Fazlagića kuli kod Gacka i apelovao da se što prije utvrde njegovi uzroci.

On je istakao da od MUP-a RS očekuje da u najkraćem roku pronađe i procesuira odgovorne.

- Izražavam uvjerenje da ovaj incident neće narušiti međunacionalne i međuvjerske odnose - naveo je Kuzmanović.

EUPM

Policijska misija EU u BiH (EUPM) koja nadgleda istragu Policije Republike Srpske o požaru, koji je izbio u džamiji, pozvala je javnost da se suzdrži od spekulacija o uzroku ovog incidenta, dok istraga ne bude okončana i sve činjenice utvrđene.

http://www.glassrpske.com/vijest/2/...rjela-dzamija-u-Fazlagica-kuli-kod-Gacka.html
 
Moze naravno.



U požaru izgorjela džamija u Fazlagića kuli kod Gacka


http://www.glassrpske.com/vijest/2/...rjela-dzamija-u-Fazlagica-kuli-kod-Gacka.html

Поставио си вијест а ниси резултате истраге која је спроведена у присуству ЕУПМ-а.

Чађо је новинарима казао да је судски вештак Секула Мићић утврдио да су пожар изазвале „електроинсталације на недовршеном крову џамије, које су урађене мимо важећих прописа”. „Увиђај и истрага су урађени темељно, а рад наших органа пратили су и представници међународних организација, рачунајући и Полицијску мисију Европске уније”, рекао је Чађо.



http://www.politika.rs/rubrike/region/Zloupotreba-pozara-u-Fazlagica-Kuli.sr.html



Са чим се све служите.....:dash::dash::dash:
 
Ево шта је још показала истрага:


Имао сам увид у целокупне резултате истраге, која је утврдила да су пожар изазвале електроинсталације у џамији, које нису биле урађене у складу са прописима. Такође, дошли смо до податка да је обнова џамије урађена без грађевинске и других дозвола које дају надлежни органи.
 
Tacno tako.
Nikad mi nije bilo jasno koliki su to kreteni, dobili su drzavu nezavisnu, jos etnicki ociscenu i skoro pa ce 20g oni i dalje sire ustasluk, cackaju mecku bez ikakvog razloga.

Pa dobili su Hrvati iz Hrvatske , a ovi iz BiH su dobili qurcinu pa su besni , pogotovo sto oni sebe smatraju za neke velike uber Hrvatine ,a ove ostale ,pogotovo Slavonce i Zagorce za pickice,o Istrijanima da i ne govorim .A i inace je tamo uvek bilo ustasko leglo , navodno je u Hercegovini II svetski rat zavrsen tek pocetkom pedesetih .
 
Ево шта је још показала истрага:


Имао сам увид у целокупне резултате истраге, која је утврдила да су пожар изазвале електроинсталације у џамији, које нису биле урађене у складу са прописима. Такође, дошли смо до податка да је обнова џамије урађена без грађевинске и других дозвола које дају надлежни органи.

I zbog toga su pronadjeni tragovi benzina u dzamiji? :think:
Ma nemoj mi reci, stvarno zanimljivo.
I to bas na Kurban Bajram da se zapali dzamija.


P.S. Te price mozes prodavati nekome drugom, to su price za malu djecu, ko vas ne zna kakvi ste, mozda bi vam i povjerovao da se sama zapalila. To se odmah znalo da ce nesto slagati, da ce reci da se zapalilo usljed necega, a mozda je bas taj Čađo drzao svijecu ovim koji su palili, da bolje vide. ;)
 

Back
Top