Quantcast

U koliko se sati vracate kuci? Koliko provodite sa porodicom? Kolika vam je plata?

DacaMARTA

Ističe se
Poruka
2.192
Kada zavrsavate dnevne obaveze npr. posao i u koliko ste sati kuci?
Koliko vremena provodite van kuce?
Koliko vremena imate da se posvetite porodici? Koliko vremena ste u kuci?
Koliko radite?
Koji je vas posao? Sta ste po struci?
Ne znam da li ovo vazi za mene, ali, evo odg-
1. van kuce provodim, u zavisnosi od predavanja na fakultetu, izmedju 5 i 7sati
2. imam dovoljno vremena da se vidim sa mamom (koja radi) i tatom, vise (koji je penzioner), a sa sestrom redje, znatno redje, jer i ona ima obaveze na svom fakultetu. Kod kuce sam dosta vremena, jer kod kuce spremam ispite, tako da to trazi VrEmE..
3. Ne radim..
4. Nemam posao, a trenutno sam student trece god Pravnog F. Univerziteta u Beogradu..
PS Generalno mislim da ljudi imaju malo vremena da se posvete porodici u pravom smislu, da razgovaraju, setaju i sl.. Jer, stariji clanovi porodice dosta rade (cesto i prekovremeno), a deca, ako su tinejdzeri i sl idu u skole..

Hellen

Buduća legenda
Poruka
29.972
Koliko radite?
Заборавио си да питаш за ЈМБГ и број ципела....:roll:

_Stela_

Obećava
Banovan
Poruka
51
Koliko radite?
A kad planiras pljacku? Koliko vas je u grupi?

Заборавио си да питаш за ЈМБГ и број ципела....:roll:
Ja bih rekla da je zaboravio da pita za adresu:mrgreen:

cmoka80

Zainteresovan član
Poruka
465
:zcepanje: E blesavi ste, načisto!

Šta ste napali čoveka? Shvatili ste šta je hteo da pita.. Da prodiskutujemo na temu današnjeg modernog robovalsničkog društva koje odvaja članove porodice predugo jedne od drugih i dovodi do udaljenosti, otuđenosti.. :roll:

Ja sam mama/domaćica, još neko vreme dok Mališu ne pošaljem u vrtić.

Za to vreme moj muž radi kao sivonja, od jutra do kasno popodne. Neretko ode u 6h, a vrati se u 19h. A ima i dana kada celog dana ne vidi sina i ženu-ode pre nego ustanemo, vrati se pošto smo se uspavali.. :neutral:

Uvek se preporodi na odmoru i nažalost, iznenadi, koliko ne poznaje svoje rođeno dete. :dash: A dao bi mu svaki minut, da ga ima! :sad2:

Onda, nekoliko dana po povratku sa odmora zove svakih 10 minuta da vidi šta radimo, misleći da će tako ostati u toku.

Ali, nažalost, posao ubrzo ponovo uzme maha.

Mogu samo da se nadam da će se i to nekada promeniti.

I to nema mnogo veze sa strukom i poslom-jednostavno, takvo je vreme došlo. Mnogo se radi, da bi se zaradilo, mnogo se troši na gluposti i nepotrebne stvari i tako u krug. Kada stavim prst na čelo i malo potegnem uzicu, uštedim. Ako malo više uštedim, moj muž će malo manje raditi, pa će moći više da bude sa nama. Eto predloga-ne trošite teško zarađeni novac uludo! :bye:

HappyFuneral

Domaćin
Poruka
4.539
I to nema mnogo veze sa strukom i poslom-jednostavno, takvo je vreme došlo. Mnogo se radi, da bi se zaradilo, mnogo se troši na gluposti i nepotrebne stvari i tako u krug. Kada stavim prst na čelo i malo potegnem uzicu, uštedim. Ako malo više uštedim, moj muž će malo manje raditi, pa će moći više da bude sa nama. Eto predloga-ne trošite teško zarađeni novac uludo! :bye:
Doce vreme kada ce tom detetu da bude potrebniji novac, nego vase drustvo (studiranje itd.), a bice kasno da tada nabavljate...
To sto ces ti sada da stedis, nece da ti pomogne da skupis novac koji ce kasnije da bude potreban, nego samo neces morati da radis koliko radis (ili tvoj muz).

cmoka80

Zainteresovan član
Poruka
465
Doce vreme kada ce tom detetu da bude potrebniji novac, nego vase drustvo (studiranje itd.), a bice kasno da tada nabavljate...
To sto ces ti sada da stedis, nece da ti pomogne da skupis novac koji ce kasnije da bude potreban, nego samo neces morati da radis koliko radis (ili tvoj muz).
Naše društvo će detetu uvek biti potrebno, bez obzira na uzrast. Nikada mu novac neće biti potrebniji od roditelja.

Novac se zarađuje i troši.
Može da se zarađuje i štedi.
Može i da se zarađuje i nepotrebno troši.

Sve je stvar izbora.

Ja sam rekla da mislim da novac ne treba uludo trošiti. Tako može da se uštedi i na duže staze, npr.i za navedene studije.

HappyFuneral

Domaćin
Poruka
4.539
Naše društvo će detetu uvek biti potrebno, bez obzira na uzrast. Nikada mu novac neće biti potrebniji od roditelja.
Nisam rekao da nece da mu bude potrebno vase drustvo, ali nece uvek da bude najpotrebnije.

Novac se zarađuje i troši.
Može da se zarađuje i štedi.
Može i da se zarađuje i nepotrebno troši.

Sve je stvar izbora.

Ja sam rekla da mislim da novac ne treba uludo trošiti. Tako može da se uštedi i na duže staze, npr.i za navedene studije.
Ucinilo mi se da si imala nameru da stedis da bi imala vise vremena za svoje dete, a ne da bi imala vise novca.

Neces nista da ustedis ako skratis radno vreme, a trosis ono sto ti je najpotrebnije... Tako ne stedis, nego trosis samo ono za sta imas novce.

gumuš

Obećava
Poruka
51
Meni je bar lako da odgovorim:napustila sam posao da bih bila s klincima.Suviše mala plata (za mene),da bi decu ostavljala,babi,dedi,ulici.Muž radi od 8h do 17h,dodje kući pa sidje do radionice.Vikendom ne radi u firmi,i tada smo na okupu.Jedino nam smeta što on leto ne provodi sa nama,mi smo na moru od Jula do kraja Avgusta,a nekako on tad ima samo par dana slobodno.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.