U koju crkvu bi išli da nema vaše?

U crkvu se ide da se sluzi Bogu ne samo zbog pricesti.
Okupljali du se oni i radi sluzbe samo.
Oвим показујеш да је причешће од секундарне важности за тебе, али историја управо говори супротно.
Стога је разумљиво што показујеш свој став о причешћу, али се твој став не слаже са улогом причешћа кроз историју.

A kada je Glasnik to rekao ,zasto izmisljas ?
Molim te citiraj tu njegovu izjavu u suprotnom korektno je da se javno izvinis zbog lazne optuzbe !!!
И дакле, где смо стали ? Ти припадаш истој деноминацији као Гласник ?
Зар није коректно да прво кажеш којој деноминацији припадаш а не да пишеш овакве ствари према другима при томе остављајући по страни своју деноминацију.
 
И дакле, где смо стали ?
Зар није коректно да прво кажеш којој деноминацији припадаш
Pa nije, zato sto uobicajena praksa na ovakvim forumima pokazuje da kad god sugovornici nemaju argumenti onda "krecu u napad"na denominaciju a ja sam vise raspolozen za konstruktivne i argumentovane diskusije.

Ти припадаш истој деноминацији као Гласник ?
O denominaciji ne bih nista vise a cinjenica jeste da imamo puno zajednickih stavova i ubedjenja koje se zasnivaju na principa TAKO GOVORI GOSPOD !!!

а не да пишеш овакве ствари према другима при томе остављајући по страни своју деноминацију.
To sto ja uobicajeno pisem zasniva se na Bibliskim principima sto ce reci da vazi bukvalno za svakoga a pocevsi naravno,od mene.
Dakle ne pisem nista "prema drugima"nego ukazujem na Bibliske cinjenica i kad mi sugovornici naloze - onda te principe uporedjujem sa onima koje one neargumentovano brane.
 
Oвим показујеш да је причешће од секундарне важности за тебе, али историја управо говори супротно.
Стога је разумљиво што показујеш свој став о причешћу, али се твој став не слаже са улогом причешћа кроз историју.
Pokazujem da je Bog najvazniji a pricest zivotno vazna.
Bog je na prvom mestu ne moje spasenje.
Isus nam je sam dao da odlucimo koliko cesto cemo imati pricest.
Apostoli su imali Bogosluzenja bez da su uvek imali pricest.
1. Korincanima 11,26Jer kad god jedete ovaj hljeb i čašu ovu pijete, smrt Gospodnju obznanjujete, dokle ne dođ
Uzimati pricest svake nedelje je vise sluzba sebi nego Bogu.
Neverovanje u spasenje.
 
na principa TAKO GOVORI GOSPOD !!!
aham, ili kako "ja" tumačim da gospod govori.

37. Који љуби оца или матер већма него мене, није мене достојан; и који љуби сина или кћер већма него мене, није мене достојан.

dakle jesi li ga dostojan da "širiš" njegovu reč?

p. s. pazi posmatra te :D
 
aham, ili kako "ja" tumačim da gospod govori.

37. Који љуби оца или матер већма него мене, није мене достојан; и који љуби сина или кћер већма него мене, није мене достојан.

dakle jesi li ga dostojan da "širiš" njegovu reč?

p. s. pazi posmatra te :D
Odlicno pitanje.
Kao prvo,moramo zapaziti kontekst teksta a zatim obraditi detalje.
Citavo poglavlje govori o tome da je Isus sakupio svoje ucenike da bi ih pripremio za njihovu prestojecu misiju. Iznosio im je detalje kako trebaju raditi i davao im uputstva i principe kako da sprovode misionski plan na terenu.
U tom kontekstu,Isus je jasno porucio da kada je rec o ispunjavanju Njegovih instrukcija,nema prostora za sedenje na dve stolice nego cvrsto i odlucno se treba zauzeti strana. A strana koja vernici uvek trebaju zauzimati jeste Bozja strana i to uvek !!!
Dakle niko i nista u srcu vernika ne sme imati prioritet ispred Isusa Hrista - narocito kada je rec o ispunjavanju Njegove volje.
E sad kljucno pitanje jeste dali je ljubav prema detetu i roditeljima ista kategorija osecaja kao sto je ljubav prema Hristu ???
Isus nam kaze da to nisu iste kategorije jer se ljubav prema ljudskom bicu manifestira na jedan nacin ( i to je regulisano sa 6 zapovesti iz dekaloga) a ljubav prema Njemu sasvim drugacije.
Evo ti dokaza:

Jov.14,15;
"...Ako imate ljubav k meni, zapovijesti moje držite.

Dakle kao sto se jasno vidi , ljubav prema Hristu se pokazuje poslusnoscu Njegovim zapovestima.

Idemo dalje.
Ljubav prema ljudima ili prema bliznjima se pokazuje odnosom - kako se ponasas prema nekome takve osecaje gajis prema njenu.
Konkretno za decu,roditelj svoju decu odgaja,gradi licni odnos sa njima,komunicira obostrano i raduje se svakom trenutku kada je sa njima ( doduse se ponekad i nervira kada budu neki problemi ali se oni trebaju resavati razumno,konstruktivno i pre svega u saglasnosti sa Bibliskim standardima).
Takvi osecaju trebaju imati i deca za svoje roditelje a ovi odnosi su cak regulirani zapovestima.
E sad konacni odgovor:
Ukoliko hriscani budu spremni da ljube Isusa Hrista tako sto ce uvek postovati sve Njegove zapovesti UVEK A NE SELEKTIVNO onda su oni dostojni Njega ali ukoliko su spremni da pogaze Njegove zapovesti kako bi vise ugodili svojim roditeljima ili deci - onda oni nisu dostojni Hrista u kontekst misije propovedanja.
O sebi ti mogu reci da volim svoju decu i zivu majku ali sam odlucio da te veze gradim i uopste negujem u skladu sa Bozjim zapovestima !!!
Koliko sam u tome "uspesan" samo Bog zna jer kad se ja pogledam u ogledalo veoma cesto vidim puno slabosti koje i te kako trebam popravljati ali verujem da mi Bog moze dati snagu i da me podize svaki dan kako bi obavljao sve moje poslove,ukljucujuci i misionstvo onako kako znam i umem.
 
Poslednja izmena:
se,tako pise u Bibliju...

ZAKLJUCAK: Isus nikada ,a jos manje u priliku koje sam naveo, nije dozvolio konsumaciju neciste hrane
gde to u bibliji?

da li ti to forumašima propagiraš da bolje znaš o kršenju subote od tadašnjih jevreja koji su se držali zakona ko pijan plota?

2. А фарисеји видевши то рекоше Му: Гле, ученици твоји чине шта не ваља чинити у суботу.
(robivek bolje zna od fariseja zakon)

7. Књижевници пак и фарисеји гледаху за Њим неће ли у суботу исцелити, да Га окриве.
(robivek bolje zna od književnika i fsriseja zakon)

14. А старешина од зборнице срђаше се што је Исус исцели у суботу, и одговарајући рече народу: Шест је дана у које треба радити, у оне дакле долазите те се лечите, а не у дан суботни.
(robivek bolje zna zakon od jevrejskih starešina)

16. И зато гоњаху Јевреји Исуса, и гледаху да Га убију, јер чињаше то у суботу.
(i naravno robivek bolje zna zakon od tadašnjih jevreja).

robivek po zakonu preljubnica se ubija, šta ćemo robiveče, da ubijaš preljubnice ili taj zakon ne važi za tebe?
robiveče da li si dostojan hristosa?
 
@robivek nisam ti tražio elaborat nego jesi li dostojan hrista gde jasno nedvosmisleno kaže
37. Који љуби оца или матер већма него мене, није мене достојан; и који љуби сина или кћер већма него мене, није мене достојан.

da ili ne?
 
gde to u bibliji?

da li ti to forumašima propagiraš da bolje znaš o kršenju subote od tadašnjih jevreja koji su se držali zakona ko pijan plota?

2. А фарисеји видевши то рекоше Му: Гле, ученици твоји чине шта не ваља чинити у суботу.
(robivek bolje zna od fariseja zakon)

7. Књижевници пак и фарисеји гледаху за Њим неће ли у суботу исцелити, да Га окриве.
(robivek bolje zna od književnika i fsriseja zakon)

14. А старешина од зборнице срђаше се што је Исус исцели у суботу, и одговарајући рече народу: Шест је дана у које треба радити, у оне дакле долазите те се лечите, а не у дан суботни.
(robivek bolje zna zakon od jevrejskih starešina)

16. И зато гоњаху Јевреји Исуса, и гледаху да Га убију, јер чињаше то у суботу.
(i naravno robivek bolje zna zakon od tadašnjih jevreja).

robivek po zakonu preljubnica se ubija, šta ćemo robiveče, da ubijaš preljubnice ili taj zakon ne važi za tebe?
robiveče da li si dostojan hristosa?
Koliko si nepucen nemogu da verujem.😔

Citate koje si dao ne govore o krsenju subote jer bi jevreji imali pravo da ga kamenuju.
Niti bi ko od njih prihvatio Hrista.

Jevreji su odudjivali Hrista zbog svojih obicaja koje su sami uveli u vezi subote a ne zbog Bozjih.
Marko 7,8Jer ostaviste zapovijesti Božije, a držite običaje ljudske, pranje žbanova i čaša; i druga mnoga takova činite.

Isus nije krsio ono sto je Bog kazao u vezi subote.

Dokaz.
Prilikom sudjenja Hristu niko od jevreja nije naveo krsenje subote.
Jer ga nije bilo.
Jer samo to bi bilo dovoljno da ga ubiju.

Zato su morali da potplacuju lazne dvefoke...
 
gde to u bibliji?

da li ti to forumašima propagiraš da bolje znaš o kršenju subote od tadašnjih jevreja koji su se držali zakona ko pijan plota?

2. А фарисеји видевши то рекоше Му: Гле, ученици твоји чине шта не ваља чинити у суботу.
(robivek bolje zna od fariseja zakon)

7. Књижевници пак и фарисеји гледаху за Њим неће ли у суботу исцелити, да Га окриве.
(robivek bolje zna od književnika i fsriseja zakon)

14. А старешина од зборнице срђаше се што је Исус исцели у суботу, и одговарајући рече народу: Шест је дана у које треба радити, у оне дакле долазите те се лечите, а не у дан суботни.
(robivek bolje zna zakon od jevrejskih starešina)

16. И зато гоњаху Јевреји Исуса, и гледаху да Га убију, јер чињаше то у суботу.
(i naravno robivek bolje zna zakon od tadašnjih jevreja).

robivek po zakonu preljubnica se ubija, šta ćemo robiveče, da ubijaš preljubnice ili taj zakon ne važi za tebe?
robiveče da li si dostojan hristosa?
Kao prvo ne robivek nego je Isus u ono vreme jasno rekao da su optuzivaci zapravo licemeri koji i same rade to isto - primer sa zivincetom koje se desavalo da im padne u bunar i toga radi oni su uvek sprovodili "misiju spasavanja"bez ikakve grize savesti dok kada je trebalo spasiti ljudskog bica - onda su to problematizirali.
Evo ti dokaza:

Luka 14,5.6;
"...I odgovarajući reče im: koji od vas ne bi svojega magarca ili vola da mu padne u bunar odmah izvadio u dan subotni?
I ne mogoše mu odgovoriti na to..."

Kao sto se jasno vidi,oni tvoji ljubimci i kollege fariseji i knjizevnici i pored toga sto optuzili Isusa ,kada im je On ukazao konkretnim primerom da su oni to isto radili a sa jos manjim "pokricem" - OSTALI SU BEZ TEKSTA !!!
E sad ukoliko si ti kreativniji od tvojih kolega mozda ces se dosetiti neceg drugog kako bi ih nadmudrio i pokazao da zapravo ne robivek nego Sale zna vise od njih kako da napadne Isusa Hrista !
...ja bih ti ipak preporucio da se dobro razmislis i proracunas pre nego sto krenes u taj napad...
 
@robivek nisam ti tražio elaborat nego jesi li dostojan hrista gde jasno nedvosmisleno kaže
37. Који љуби оца или матер већма него мене, није мене достојан; и који љуби сина или кћер већма него мене, није мене достојан.

da ili ne?
Ne mozes da postavis pitanje iz teksta koji sam ne razumes i postavljas pogresno pitanje kao totalni laik.

Kontekst teksta je ako covek zbog pritiska roditelja, dece koji vrse da odbaci Hrista, pa poslusa i iz ljubavi prema njima i odbaci.
Nije dostojan Hrista.
Izgubice spasenje.
Takvih slucajeva ima bezbroj.

Potrebna ti je edukcija
Tekst ne govori da treba da mrzimo pomenute a volimo samo Hrista.

Ovo isto kaze i tvoja crkva.
Ali ti ne poznajes ni svoje.

Matej 15,3A on odgovarajući reče im: zašto i vi prestupate zapovijest Božiju za običaje svoje?
Matej 15,4Jer Bog zapovijeda govoreći: poštuj oca i mater; i koji opsuje oca ili mater smrću da umre.
 
Poslednja izmena:
Koliko si nepucen nemogu da verujem.😔

Citate koje si dao ne govore o krsenju subote jer bi jevreji imali pravo da ga kamenuju.
Niti bi ko od njih prihvatio Hrista.

Jevreji su odudjivali Hrista zbog svojih obicaja koje su sami uveli u vezi subote a ne zbog Bozjih.
Marko 7,8Jer ostaviste zapovijesti Božije, a držite običaje ljudske, pranje žbanova i čaša; i druga mnoga takova činite.

Isus nije krsio ono sto je Bog kazao u vezi subote.

Dokaz.
Prilikom sudjenja Hristu niko od jevreja nije naveo krsenje subote.
Jer ga nije bilo.
Jer samo to bi bilo dovoljno da ga ubiju.

Zato su morali da potplacuju lazne dvefoke...

kakve ima veze suđenje što su u nekoliko navrata hteli ubiti zbog kršenja subote? šta mutitite vodu vi subotari ovde po forumu i izvlačite stihove non stop besomučno bez konkretnosti.
pozivaš se na samo pismo pa ajde što su hteli da ga ubiju jer krši subotu :per:
 
kakve ima veze suđenje što su u nekoliko navrata hteli ubiti zbog kršenja subote? šta mutitite vodu vi subotari ovde po forumu i izvlačite stihove non stop besomučno bez konkretnosti.
pozivaš se na samo pismo pa ajde što su hteli da ga ubiju jer krši subotu :per:
Pa sto nisu?
Objasni nam zasto nisu to primenili na sudjenju i odma smrtna kazna?
Ajde objasni?
Pa ne mozes.
I sam znas da nije tako ksko kazes.

Ali samo izvrces stihove bez imalo straha Bozjeg.
I nemas ga.
 
Kao prvo ne robivek nego je Isus u ono vreme jasno rekao da su optuzivaci zapravo licemeri koji i same rade to isto - primer sa zivincetom koje se desavalo da im padne u bunar i toga radi oni su uvek sprovodili "misiju spasavanja"bez ikakve grize savesti dok kada je trebalo spasiti ljudskog bica - onda su to problematizirali.
Evo ti dokaza:

Luka 14,5.6;
"...I odgovarajući reče im: koji od vas ne bi svojega magarca ili vola da mu padne u bunar odmah izvadio u dan subotni?
I ne mogoše mu odgovoriti na to..."

Kao sto se jasno vidi,oni tvoji ljubimci i kollege fariseji i knjizevnici i pored toga sto optuzili Isusa ,kada im je On ukazao konkretnim primerom da su oni to isto radili a sa jos manjim "pokricem" - OSTALI SU BEZ TEKSTA !!!
E sad ukoliko si ti kreativniji od tvojih kolega mozda ces se dosetiti neceg drugog kako bi ih nadmudrio i pokazao da zapravo ne robivek nego Sale zna vise od njih kako da napadne Isusa Hrista !
...ja bih ti ipak preporucio da se dobro razmislis i proracunas pre nego sto krenes u taj napad...
jesi li dostojan ili nisi?
smeš li da odgovoriš?
meni ni iz džepa ni u džep, a ti slaži boga ako smeš odgovorom ili beži ko i svaka kukavica
a kad te hrist probudi iz mrtvih :mrgreen: pa te pita šta crni robiveče pisa po forumima, zar ne prokle ja takve šta ćeš onda? :D
 
keve ti elene?
kakve ima veze suđenje što su u nekoliko navrata hteli ubiti zbog kršenja subote? šta mutitite vodu vi subotari ovde po forumu i izvlačite stihove non stop besomučno bez konkretnosti.
pozivaš se na samo pismo pa ajde što su hteli da ga ubiju jer krši subotu :per:
Prijatelju,promasio si kontekst kompletno i kad smo ti pojasnili u cemu je greska onda ti eksplozivno skaces...
Nije to lepo,bolje je da procitas materiju koju iznosis ( bar nekoliko puta) pa da tek onda formulises pitanje ili primedbu,ovako se gubi smisao diskusije...

jesi li dostojan ili nisi?
smeš li da odgovoriš?
Pitanje sam ti odgovorio detaljno i zaista me cudi kako to nisi primetio.
Ono sto je bilo kljucno sam ti vec rekao a konkretno ukoliko trazis da ti kao odgovora dam formulaciju koju ti navodis onda ti mogu otvoreno i direktno reci da Isus nije pozvao Njegove ucenike da to pitanje JAVNO ODGOVARAJU vec svako sebi da bi procenio dokle je stigao u spremnosti za sluzbe Bogu.
Kad bi se to pitanje javno odgovaralo onda bi to bilo neko samohvalisanje i udiranje "u grudi"sto licno smatram da uopste nije u redu.
 
Prijatelju,promasio si kontekst kompletno i kad smo ti pojasnili u cemu je greska onda ti eksplozivno skaces...
Nije to lepo,bolje je da procitas materiju koju iznosis ( bar nekoliko puta) pa da tek onda formulises pitanje ili primedbu,ovako se gubi smisao diskusije...
aha
kad se nema jasan i koncizan odgovor onda ćemo malo sektaški da se "obračunavamo"
ko vas ne zna skupo vas plati jel :D
poslednji put te pitam
jesi li dostojan hrista ili nisi? da li voliš više hrista od svoje dece?
ja NE
a ti robiveče?
 
aha
kad se nema jasan i koncizan odgovor onda ćemo malo sektaški da se "obračunavamo"
ko vas ne zna skupo vas plati jel :D
poslednji put te pitam
jesi li dostojan hrista ili nisi? da li voliš više hrista od svoje dece?
ja NE
a ti robiveče?
Jesi li procitao post br.205 ?
Ako jesi mestimicno onda procitaj jos jednom ali ovaj put detaljno i verujem da ces dobiti odgovor na pitanje jer me vidis da sam aktivan na foruimu i da iznosim ono sto znam iz Pisma.
Kad to uradis onda procitaj moj post br.214 i dobices kljucnu poentu odgovora .
 
Jesi li procitao post br.205 ?
Ako jesi mestimicno onda procitaj jos jednom ali ovaj put detaljno i verujem da ces dobiti odgovor na pitanje jer me vidis da sam aktivan na foruimu i da iznosim ono sto znam iz Pisma.
Kad to uradis onda procitaj moj post br.214 i dobices kljucnu poentu odgovora .
da ili ne?

edit
na sudu neće bog dozvoljavati da tumačiš nego postaviće ti pitanje jesi li voleo mene više od svoje, a ti ćeš reći?
 
To je licno pitanje na koje ne samo sto nemam obavezu da ti odgovaram vec nije lepo jer smatram da ce to biti neko samohvalisanje ali ipak, eto vidis da ja misioniram...( ovo ti valjda sugerise neki zakljucak ili trebas ipak jos par puta procitati moj post br.205 ) ?!
mani se onda "tako gospod kaže" nego "tako sam razumeo gospoda"
šta je gospod govorio licemerima :per:
 
da ili ne?

edit
na sudu neće bog dozvoljavati da tumačiš nego postaviće ti pitanje jesi li voleo mene više od svoje, a ti ćeš reći?
Ne dragi moj prijatelju,na Bozjem sudu se niko nece braniti svojim licnim izjavama nego je sav "dokazni materijal"evidentiran u onu veliku "Bozju knjigu"gde postoji doslovna evidencija zivota svakog pojedinca...Knjiga ce govoriti umesto mene i tebe stoga je bolje da se svi mi jos danas pripremamo za taj dogadjaj.

mani se onda "tako gospod kaže" nego "tako sam razumeo gospoda"
šta je gospod govorio licemerima :per:
...a jesi li siguran da pravis razliku izmedju baba i zaba ???
 

Back
Top