U koju crkvu bi išli da nema vaše?

robivek

Aktivan član
Poruka
1.848
Kakav higijenski aspekt? Alo, čitaj kako je napisano, a piše "ništa što u usta ulazi" izmišljaš i dodaješ kontekst kojeg nema. Isto je i sa drugim citatom.
Kazes izmisljam a dao sam ti citat kojeg si ti izostavio gde Isus jasno navodi o cemu je bila rec !!!
Molim te pojasni,dali ja to izmisljam da je bilo rec o pranje ruku pre jela ili mozda izmisljam nesto drugo pa onda navedi sta je to konkretno,koji je to kontekst koji ja dajem a zapravo ga navodno nema u citiranom izvestaju ?

Interpretacije vaše proročice Elen Vajt me ni najmanje ne interesuju.
A kad sam ja to pomenuo Ellen White ,jel mozes me citirati ili opet izmisljas ? :D

RIA77

Iskusan
Poruka
5.687
Pa nije, zato sto uobicajena praksa na ovakvim forumima pokazuje da kad god sugovornici nemaju argumenti onda "krecu u napad"na denominaciju a ja sam vise raspolozen za konstruktivne i argumentovane diskusije.
Хајде идемо редом.
Када си дошао овде рекао си да верујеш у оно о чему говори Библија.
Што значи да можеш припадати било којој деноминацији од хиљаде међусобно различитих.
Дакле, то што верујеш у Библију, не издваја те од других.
И сам си рекао да те можемо поставити у било коју деноминацију и да се нећеш љутити.
Што у пракси значи да си за рукоположење жена, а можда и против. Да си за причешћивање а можда и не. Да сматраш да је хомосексуализам грех, а можда и не.
Дакле то да си било која деноминација у пракси не значи ништа јер су оне међусобно супротне.
Последња информација је да су ти ставови блиски ставовима адвентиста.
И дакле - од тога да те можемо ставити у било коју деноминацију, дошли смо до тога да си ти адвентиста.
И чему сад љутња ?
Ниси адвентиста ?
Само си близак адвентистима ?
Како ми овде да нагађамо шта си ти када ти не желиш да се представиш и после се вређаш да те неко напада.
Ко овде тебе напада када ти сам не желиш да се представиш ?
Да резимирам - како се слаже било која деноминација где ми можемо да те поставимо, и то што си близак некој посебној деноминацији.
Мени се чини да се никако не слаже.
А ти ми покажи да сам у заблуди.

robivek

Aktivan član
Poruka
1.848
Хајде идемо редом.
Када си дошао овде рекао си да верујеш у оно о чему говори Библија.
Што значи да можеш припадати било којој деноминацији од хиљаде међусобно различитих.
Tako je.

Дакле, то што верујеш у Библију, не издваја те од других.
...mozda samo jedna SITNICA - kad kazem da verujem Bibliju i postujem ono sto tamo pise to znaci da ja zapravo drzim ono sto pise u Bibliji a koje spada u kategoriji zakona i zapovesti koji su jos uvek na snazi.

И сам си рекао да те можемо поставити у било коју деноминацију и да се нећеш љутити.
Што у пракси значи да си за рукоположење жена, а можда и против. Да си за причешћивање а можда и не. Да сматраш да је хомосексуализам грех, а можда и не.
Дакле то да си било која деноминација у пракси не значи ништа јер су оне међусобно супротне.
Tako je...a ukoliko te bilo sta od ovog zanima ti me direktno pitaj pa ako ti ne odgovorim onda prigovaraj.

Последња информација је да су ти ставови блиски ставовима адвентиста.
И дакле - од тога да те можемо ставити у било коју деноминацију, дошли смо до тога да си ти адвентиста.
И чему сад љутња ?
Ниси адвентиста ?
Само си близак адвентистима ?
A gde si to primetio da se ja ljutim sto su nazvali adventistom ,jel me mozes citirati ?
Како ми овде да нагађамо шта си ти када ти не желиш да се представиш и после се вређаш да те неко напада.
Ко овде тебе напада када ти сам не желиш да се представиш ?
Jedno je nekome nesto ne odgovarati a sasvim je drugo nekoga uvrediti ili na bilo koji nacin napadnuti.
Dakle ja ovde nisam iznosio svoju politicku ili versku orientaciju ( u smislu pripadnosti denominacija) jer je to ipak u okvirima intime jedne osobe.
Sa druge strane,ja imam prava iznositi MOJE LICNO VEROVANJE,dakle versko ubedjenje i sve to lepo argumentovati Biblijom.
E sad kad neko napadne to moje verovanje tvrdeci da to nije u skladu sa Biblijom ili ukoliko promovira neko drugo ubedjenje koje je navodno hriscansko a nema veze sa Biblijom - onda ja dajem svoje primedbe i opet , argumentiram jasnim Bibliskim citatima.
Da zavrsim,ko me ovde napada moze se videti kad se to desi a bilio je takvih slucajeva ali cu ja ipak i dalje za sebe oficijalno iznositi samo da sam hriscanin jer je po meni,to sasvim dovoljno.

Да резимирам - како се слаже било која деноминација где ми можемо да те поставимо, и то што си близак некој посебној деноминацији.
Мени се чини да се никако не слаже.
А ти ми покажи да сам у заблуди.
U redu,imas prava na svoje misljenje i sto se mene tice - nemam potrebe da ti u vezi ovog dokazujem dali jesi ili nisi u zabludi. :)

Poslednja izmena:

RIA77

Iskusan
Poruka
5.687
U redu,imas prava na svoje misljenje i sto se mene tice - nemam potrebe da ti u vezi ovog dokazujem dali jesi ili nisi u zabludi. :)
Бојим се да си се сам запетљао у своје изјаве, не можеш истовремено бити било која деноминација и близак адвентистима.
Или једно или друго, не можеш бити и за и против адвентиста у исто време.

robivek

Aktivan član
Poruka
1.848
Бојим се да си се сам запетљао у своје изјаве, не можеш истовремено бити било која деноминација и близак адвентистима.
A kada sam ja to rekao da sam "blizak adventistima",jel mozes me citirati li me opet 'tumacis"i to uobicajeno - pogresno ??? :D
Inace,ja nastupam principielno,ako vidim da je neka tvrdnja Bibliska onda je podrzavam a ukoliko nije - onda odbacujem...
E sad sta da se radi ukoliko adventisti postuju principa solo scriptura,jednostravno ne mogu da ih optuzim kad i ja to isto postujem ... evo,nek i pravoslavni krenu tim pravcem onda cu i njih poddrzati.

Или једно или друго, не можеш бити и за и против адвентиста у исто време.
Sve dok oni iznose Bibliske principe ja cu ih oficijalno poddrzavati ali ukoliko promene taj svoj kurs i krenu sa necim koje nema Biblisku osnovu - onda za to pitanje moja poddrska prestaje u istom trenutku.
Ali ako cemo pravo,mislim da moras priznati da sam ja poddrzavao i pripadnika drugih denominacija kad su iznosili neke Bibliske principe stoga smatram da kada je rec o robiveku,bice ipak da po tom pitanju zaista nastupa principijelno !!! :)

Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.