Quantcast
  • Dragi prijatelji, obaveštavamo vas da smo spojili forume "Košarka", "Fudbal", "Tenis" i "Ostali sportovi" u novi forum "Sport" koji se nalazi u kategoriji "Život".

U kojoj knjizi bi bio....

Lannister Lion

Ističe se
Poruka
2.154
Hahahah, cuveni XD otkud to? Ma bio sam duuugo odsutan, pa sam sad resio da potrazim neki forum epske fantastike posto sam ponovo poceo intenzivnije da je citam ((: ... Hmmm,btw da li neko zna neki nas aktivniji forum posvecen epskoj fantastici ? Ako zna, neka da link plz (:

Terilijan

Obećava
Poruka
95
Iz WoT bi definitivno bila Perin, iako sam zensko. Ja neznam sta bih dala da imam neku vezu sa vukovima poput one koju Perin ima, a i obozavam ga kao licnost, pronasla sam dosta slicnosti izmedju njega i mene. Ako moram da se ogranicim na zenski lik, bila bi to Avijenda, ili jos bolje- Devica koplja. Avijeli su (meni) savrsen narod, i da neki takav narod postoji u ovom porostoru i vremenu, ja bih veoma volela da budem ratnica tog naroda. Iz PLIV definitivno mala Arja- njena tvrdoglavost, odlucnost, povremena hladnokrvnost, veza sa Nimerijom, Stark. Da zivim u tom svetu, ona bi bila moj idealni lik. A u Star treku- Spok, T-pol, ili bilo koji drugi Vulkanac (vulkanci su moja omiljena rasa),perverzno obozavam njihovu logiku, znanje, mudrost, i emocije koje tako dobro izbegavaju, a nikad nemogu da pobegnu od njih.:D

Night Assassin

Primećen član
Poruka
558
Volim Perina, kao i njegov stos sa vukovima, zapravo zbog toga ga i gotivim. Inace moram ti reci da bi bila odlicna zena, devojka sa bradom i ogromnim misicima, koja po ceo dan bije ogromnim cekicem o nakovanj.. :D Sala, Aijeli su super, jos mi je u glavi deo kada Pedro Nijal kaze Morgazi, da ce joj dati oko 5ooo Dece Svetla. Kako bi zbacila Randa i vratila se u drzavu i kako je 5ooo dece dovoljno da sredi tu sacicu divljana koja podrzava Randa. Jer to su samo govorkanja i ljudi preteruju i sire lazne price. Da bih odmah potom Runark u sledecoj glavi o Randu (mislim da se tako bese zove jedan od vodja Aijela), rekao kako ima preko 5oo.ooo xiljada kopalja, tj Aijela spremnix za borbu. :D i da cekaju na Randovu zapovest... :D
Arya mi je omiljeni zenski lik u serijalu... :D

Lannister Lion

Ističe se
Poruka
2.154
Iz WoT bi definitivno bila Perin, iako sam zensko. Ja neznam sta bih dala da imam neku vezu sa vukovima poput one koju Perin ima, a i obozavam ga kao licnost, pronasla sam dosta slicnosti izmedju njega i mene. Ako moram da se ogranicim na zenski lik, bila bi to Avijenda, ili jos bolje- Devica koplja. Avijeli su (meni) savrsen narod, i da neki takav narod postoji u ovom porostoru i vremenu, ja bih veoma volela da budem ratnica tog naroda. Iz PLIV definitivno mala Arja- njena tvrdoglavost, odlucnost, povremena hladnokrvnost, veza sa Nimerijom, Stark. Da zivim u tom svetu, ona bi bila moj idealni lik. A u Star treku- Spok, T-pol, ili bilo koji drugi Vulkanac (vulkanci su moja omiljena rasa),perverzno obozavam njihovu logiku, znanje, mudrost, i emocije koje tako dobro izbegavaju, a nikad nemogu da pobegnu od njih.:D

Ako volis vezu sa vukovima, definitivno treba da procitas Vidovnjake od Robin Hob :D

Night Assassin

Primećen član
Poruka
558
Pa verovatno Legolas iako nije kralj Sumskog kraljevstva...voleo bih da posedujem mudrost jednog vilovnjaka i po mogucnosti jedan dobar LUK...

Ovu poruku nisam ni primetio. :D
Znaci Legolas, viljenjak na foru "Lepi smo i vitki", a prittom i mudri. :D
On mi je extra lik, mada od druzine Boromir zauzima 1 mesto.
Kada krenem da cepam "LOTR The Return of the King " preko kompa, sa ortacima,
uvek uzem Legolasa. On mi je od svih likova u igri omiljeni (nema Boromira da se zna).
E jos malo ljudi da budu aktivniji i imacemo celu "Druzinu Prstena" na okupu.. ;)

Night Assassin

Primećen član
Poruka
558
He, pa sto bas Rob Stark?
A,da, Martin obozava da super izgradi neki lik, napravi ga centralnim likom knjige i nevidjeno zanimljivim ili plemenitim da se citaoci lepo vezu za njega, a onda ga ubije/ iskasapi/ ostavi bez pokretne i nepokretne imovine/ corkira XD... Mada to doprinosi realosticnosti PLIVa...
Ja bih bio Dzejmi Lanister, dok je jos uvek imao ruku-vodja, odlican macevalac, beli plast- uzivao bih da se setkam okolo i izigravam velikog viteza, a tek kad dodje neki ratni pohod! :D:D ...Ili neko od Targarjena, dok su jos uvek bili na vlasti (:

Zaboravih na ovaj tvoj post. :)
Ocekivao sam za Dzejmija, al' za Targarjene i to jos "na vlasti" nisam. Da li to volimo da budemo popularni u 7 kraljevstava, ovde jedan od najpoznatijix iz Kraljeve Garde, tamo Kralj na tronu, il' prestolonaslednik... :D
Dzejmi mi se ranije uopste nije svidjao kao lik (kako i bi, kad je od pocetka knjige oznacec kao negativac), ali u poslednje dve knjige kad se pokaze malo vise o njemu poceo je da mi se dopada, tj nije vise u listi za odstrel.:D Kao sto sam u nekom postu vec napomenu, veoma sam bio iznenadjen i zadivljen kada sam saznao da je sprecio Ludoga Kralja da zapali Kraljevu Luku i pobije sve. Smatram da je Martin super uradio to sto je ubacio pricu malo sa strane protivnika. Tako imamo priliku da upoznamo i "negativce" i shvatimo njihovu licnost, tj zasto oni to sve rade. Mada nisam zaboravio na sve stvari koje je ucinio u proslosti. Mozda se osobe menjaju, ali proslost ostaje za nama i kada nas sustigne sami placamo svoju odgovornost. WOW, ovo bih trebalo zapisati, staviti ispod moje ime i datum kada sam to rekao. Ko zna mozda ce me za 200 god citirati na forumu.. :D

Poslednja izmena:

Terilijan

Obećava
Poruka
95
Da li si procitala ceo serijal, il' samo prvu knjigu?

Zapravo- procitala sam prve dve knjige cele, i prvu polovinu trece, ali onda me je savladala rdoznalost:confused:, pa sam procitala zadnjih 50-ak strana, i to mi je upropastilo knjigu:( tako da mi je ono izmedju ostalo neprocitano. Glupo, zar ne?:sad2:
Ali sta ces, sad kad znam kako se knjiga zavrsava, ne vidim razlog da procitam ono sto sam tako recklessly preskocila:udriglavu:

LankasterR33

Zainteresovan član
Poruka
141
Ovu poruku nisam ni primetio. :D
Znaci Legolas, viljenjak na foru "Lepi smo i vitki", a prittom i mudri. :D
On mi je extra lik, mada od druzine Boromir zauzima 1 mesto.
Kada krenem da cepam "LOTR The Return of the King " preko kompa, sa ortacima,
uvek uzem Legolasa. On mi je od svih likova u igri omiljeni (nema Boromira da se zna).
E jos malo ljudi da budu aktivniji i imacemo celu "Druzinu Prstena" na okupu.. ;)

Legolas...nije mi on omiljeni lik zbog lepote i vtkosti,naravno...on mi je prisao srcu(kao i svi drugi vilovnjaci)..zbog toga,jer oni u tolkinovom svetu retko podlezu zamkama Morgota kasnije i Saurona,nisu kao ljudi(nisu brzopleti i nemaju sve dr lose osobine koje odlikuju ljude)(ali ljud Numenora imaju nekih drugih pozitivmih karakteristika,naravno).Boromir naravno jeste dobar--ipak je on potomak Numenorejaca-- izbor,ali on na kraju podleze zlobi Prstena, na kraj ujedno pravi veliko hrabro delo,koje osvetljava njegov lik:)

Night Assassin

Primećen član
Poruka
558
Legolas...nije mi on omiljeni lik zbog lepote i vtkosti,naravno...on mi je prisao srcu(kao i svi drugi vilovnjaci)..zbog toga,jer oni u tolkinovom svetu retko podlezu zamkama Morgota kasnije i Saurona,nisu kao ljudi(nisu brzopleti i nemaju sve dr lose osobine koje odlikuju ljude)(ali ljud Numenora imaju nekih drugih pozitivmih karakteristika,naravno).Boromir naravno jeste dobar--ipak je on potomak Numenorejaca-- izbor,ali on na kraju podleze zlobi Prstena, na kraj ujedno pravi veliko hrabro delo,koje osvetljava njegov lik:)

Pazi nikada nisam zaista razumeo da li su "Vilovnjaci" i "Vilenjaci" ista rasa, tj dva naziva za istu rasu. U nekim knjigama se to razlikuje, naprimer kod Teri Bruksove Sanare, Vilovnjaci predstavljaju daleke rodjake Vilenjaka. Nebitno od toga, kod vilenjaka mi se ne svidja, pa njihova oholost. Tj oni jesu uzviseni, oni to i znaju, naravno. Ali mi se ne svidja nacin na koji to iskazuju, na koji podcenjuju druge, smatrajuci ih primitivnim bicima, daleko ispod svog nivoa. Postoji jedna igra Dragon Age. Mnogo dobra igra, odusevljen sam njome, prica je tako uradjena da je osecaj kao citanje neke veoma dobr knjige. Preporucujem ti da odigras igru i da vidis sta se tu desilo sa Vilenjacima.
Legolasa i ja volim, kao i celu druzinu uopste. Ali Boromir mi je omilljeni lik. :D

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.