Quantcast

U Italiji gradjanske patrole za sigurniju Italiju !

ludishinter

Domaćin
Poruka
4.194
Kонтроверзни закон у Италији дозвољава да грађани у групама патролирају улицама у борби против криминала и илегалне имиграције. Патроле не смеју да буду наоружане и да хапсе преступнике, већ само да алармирају регуларне снаге реда ако уоче преступнике.

Бура се, међутим, подигла око одредбе која дозвољава да се грађани организују у патроле. Појавиле су се групе које носе униформе и симболе који Италијане подсећају на мрачну прошлост.

Влада се љути због поређења са фашистичком Италијом. Тужилаштво је одмах отворило истрагу против групе у одећи која личи на униформе добровољачке милиције из Мусолинијевог доба, забрањене после Другог светског рата.

Ovo bi trebalo i kod nas da se uradi..:mrgreen::mrgreen:

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/2/Свет/95791/Патроле+грађана+за+сигурнију+Италију.html

Sue Me

Elita
Banovan
Poruka
15.254
Možda je i dobra ideja kad policija ne može i neće da stigne svugde, ali kad su vršili anketu na tu temu, jedna devojka je rekla kako joj se ta ideja ne dopada jer će se tada mnogi i u tim patrolama "osiliti" tj, čitava stvar bi mogla izmaći kontroli.
Ne svidiš se komšiji, malo si mu sumnjiv zbog dreadlocks i ispendreči te na pravdi boga...ebga, nisi ukalupljen u društvenu zajednicu.....mada, u nekim slučajevima čoveku i ne preostaje ništa drugo nego da uzme pravdu u svoje ruke....Tako da ima puno razloga za, ali i protiv....Zašto su onda ustanovljeni zakoni, bem li ga:neutral:

elleonora

Ističe se
Poruka
2.419
2lc00ur.jpg

Italijanima je veci problem sto ce te "Ronde" da placaju oni/mi svojim porezom i sto je bilo pozeljinije da policija kada vec postoji radi svoj posao.

A najbolje od svega bi bilo da se poostre i postuju kazne,ovde se izlazi iz zatvora jer nema dovoljno mesta:eek:

Eto zato njima smetaju te patrole,jer na kraju nicemu nece sluziti....

(Ima ih i koji usporedjuju sa Musolinijevom milicijom ali to nema veze sa tim !)

ludishinter

Domaćin
Poruka
4.194
Možda je i dobra ideja kad policija ne može i neće da stigne svugde, ali kad su vršili anketu na tu temu, jedna devojka je rekla kako joj se ta ideja ne dopada jer će se tada mnogi i u tim patrolama "osiliti" tj, čitava stvar bi mogla izmaći kontroli.
Ne svidiš se komšiji, malo si mu sumnjiv zbog dreadlocks i ispendreči te na pravdi boga...ebga, nisi ukalupljen u društvenu zajednicu.....mada, u nekim slučajevima čoveku i ne preostaje ništa drugo nego da uzme pravdu u svoje ruke....Tako da ima puno razloga za, ali i protiv....Zašto su onda ustanovljeni zakoni, bem li ga:neutral:

Da,to je najace da zbog toga neko dobije batine..ali opet nemaju oruzije i mogu samo da pozovu policiju da oni reaguju...

ludishinter

Domaćin
Poruka
4.194
Imam osećaj da bi se, kad bi se kod nas tako nešto uvelo, uspostavilo staljinističko društvo...ako nisi u patroli onda si protiv nje...
Pada mi na um Orvel....

E bas tako!:mrgreen:

2lc00ur.jpg

Italijanima je veci problem sto ce te "Ronde" da placaju oni/mi svojim porezom i sto je bilo pozeljinije da policija kada vec postoji radi svoj posao.

A najbolje od svega bi bilo da se poostre i postuju kazne,ovde se izlazi iz zatvora jer nema dovoljno mesta:eek:

Eto zato njima smetaju te patrole,jer na kraju nicemu nece sluziti....

(Ima ih i koji usporedjuju sa Musolinijevom milicijom ali to nema veze sa tim !)

Sada je to Berluskonijeva milicija:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

avan-turista

Iskusan
Banovan
Poruka
5.549
Da,to je najace da zbog toga neko dobije batine..ali opet nemaju oruzije i mogu samo da pozovu policiju da oni reaguju...

Nema veze što nemaju oružje....ako ih ima 4-5 mogu bez problema da te išutiraju i izgaze....a sudeći po tome kakvi smo mi Srbi, bilo bi krvavih glava na sve strane...već vidim uzorne mladiće u odelima i s kravatama kako se prijavljuju...a ono..maskirali se navijači Rada :mrgreen:

Sue Me

Elita
Banovan
Poruka
15.254

Ма ок је да они "само" патролирају и чувају комшилук. Али замисли колико би се ликова са дијагнозама нашло у тим патролама....Код куће туче жену и стара мајку, а на улици се игра Judge Dredd-a...:roll:

DRVOSEČA

Aktivan član
Poruka
1.126
Imam osećaj da bi se, kad bi se kod nas tako nešto uvelo, uspostavilo staljinističko društvo...ako nisi u patroli onda si protiv nje...
Pada mi na um Orvel....

Ipak je totalitarna drzava mnogo bolja od anarhije i haosa u kome smo trenutno. Tako da u tome mogu da se slozim i sa levicarima. Evo recimo kad god je neko ovde od njih hvalio Tita i komunizam pozivao se na to da si u njihovo vreme mogao da ostavis auto s kljucevima u vratima na parkingu. A zbog cega. Jer su gradjani tada uredno prijavljivali vllastima svaki pa i najmanji prestup. ( svi smo mi sluzba ).

Ja sam za. I licno mislim da je svaki gradjanin odgovoran za stanje u svojoj drzavi. Bilo da je zlo cinio ili zlo tolerisao. Obaveza svakog pojedinca je da cuva svoju zemlju i narod bez obzira da li je to njegov posao ili ne.

avan-turista

Iskusan
Banovan
Poruka
5.549
Ipak je totalitarna drzava mnogo bolja od anarhije i haosa u kome smo trenutno. Tako da u tome mogu da se slozim i sa levicarima. Evo recimo kad god je neko ovde od njih hvalio Tita i komunizam pozivao se na to da si u njihovo vreme mogao da ostavis auto s kljucevima u vratima na parkingu. A zbog cega. Jer su gradjani tada uredno prijavljivali vllastima svaki pa i najmanji prestup. ( svi smo mi sluzba ).

Ja sam za. I licno mislim da je svaki gradjanin odgovoran za stanje u svojoj drzavi. Bilo da je zlo cinio ili zlo tolerisao. Obaveza svakog pojedinca je da cuva svoju zemlju i narod bez obzira da li je to njegov posao ili ne.

Mi smo skloni da na osnovu jedne sitnice zatvaramo oči pred zloupotrebom i negativnim stranama takvog sistema.

Recimo...s druge strane moglo se dogoditi i to da neko optuži svog komšiju da šuruje sa Informbiroom, iako nema nikakvih dokaza...komšija će biti izložen raznim maltretiranjima...
To ti je ono klasično upiranje prstom u nekog ko ti se ne dopada iz nekih ličnih motiva....vrlo loše.... jedno ubistvo nevinog čoveka ne može da se opere milionima dobrih dela.....

ludishinter

Domaćin
Poruka
4.194
Nema veze što nemaju oružje....ako ih ima 4-5 mogu bez problema da te išutiraju i izgaze....a sudeći po tome kakvi smo mi Srbi, bilo bi krvavih glava na sve strane...već vidim uzorne mladiće u odelima i s kravatama kako se prijavljuju...a ono..maskirali se navijači Rada :mrgreen:

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:

Ма ок је да они "само" патролирају и чувају комшилук. Али замисли колико би се ликова са дијагнозама нашло у тим патролама....Код куће туче жену и стара мајку, а на улици се игра Judge Dredd-a...:roll:

Pa zazvece taj zakon njih tj. on se vec primenjuje pa cemo videti da li ce biti masovnih tuca na ulicama Italije:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.