У Ирану две жене које су прешле у Православље осуђене на смрт

Serijat je dobar pravni sistem ali ne treba njime vladati strogo jer nema razloga da se dvije osobe osude na smrt jer one nisu ucinile nikakav prekrsaj sem sto su se udaljile od Islama a za kaznu bi trebalo da im slijedi protjerivanje.Kad bi one pale nicice i rekle kajemo se za ono sto smo ucinili, sigurno bi im grijesi bili oprosteni nego one su sigurno neke lude osobe koje zele da umru kao pravoslavci a to je sigurno ravno ludosti da se u jednom Iranu prelazi u drugu vjeru.Za njih zivot u Iranu je zavrsen i trebala bi neka pravoslavna drzava reagirati i osloboditi ih i jemciti da su one drzavljanke pravoslavne drzave a da im Iran uzme svu dokumentaciju za kaznu kao i drzavljanstvo bilo bi po primjeru Serijata.

Stvarno te ne razumem. Kakvu kaznu pominjes, sta su zgresile?
Koliko god da mi je lud sistem u Iranu, isto tako ne shvatam ni te zene koje bi umrle bilo za koju veru, ukljucujuci i pravoslavlje. Ako su znale sa kim imaju posla, trebalo je da odu iz Irana i zive zivotom koji izaberu. Ne mozes se kockati, ako je ulog glava na ramenu.

Za udaljavanje od Islama se kaznjava zato sto je Islam najbolja religija i ko uzme neku drugu vjeru sem Islama taj je propao.Islam se od strane muslimana smatra najboljim putem i stoga nema udaljavanja od tog puta sem ako se u ratu predomisle neke grupacije da budu muslimani tad ih treba pronalaziti i ubijati ih gdje god ih stignes, a ako se oni okanu neprijateljstva onda njima slijedi udaljavanje od ummeta to jest izgnanstvo.

Vidis, to je razlog zasto Zapad ima predrasude prema islamu.
Svaka religija smatra da je ona najbolje, ali svaki covek ima pravo da izabere u sta veruje i da li uopste veruje.
Interesuje me da li te kazne vaze i za nase muslimane bilo gde da zive i ko sebi uzima za pravo da ih kaznjava, ako predju u drugu veru.
To pitam zato sto sam imala drugaricu koja je iz islama presla u katolicanstvo, koja se, i pre i posle tog cina, slikala gola za brojne svetske listove i zivela izuzetno slobodnim zivotom. Da li bi neki fanatik "imao pravo" da je ubije iz tog razloga?

Poslednja izmena:
Te osobe su pogrijesile zato sto su se udaljile od Islama.Izabrale drugu vjeru sem Islama.To se ponegdje moze kazniti i smrcu.

Свима онима који о исламу размишљају позитивно, ова твоја реченица треба да отвори очи.
Јел знаш зашто не желе да их протерају, да би тиме што ће њих убити другима показали, шта може да им се деси ако "застране"!

Vidis, to je razlog zasto Zapad ima predrasude prema islamu.
Svaka religija smatra da je ona najbolje, ali svaki covek ima pravo da izabere u sta veruje i da li uopste veruje.
Interesuje me da li te kazne vaze i za nase muslimane bilo gde da zive i ko sebi uzima za pravo da ih kaznjava, ako predju u drugu veru.
To pitam zato sto sam imala drugaricu koja je iz islama presla u katolicanstvo, koja se, i pre i posle tog cina, slikala gola za brojne svetske listove i zivela izuzetno slobodnim zivotom. Da li bi neki fanatik "imao pravo" da je ubije iz tog razloga?

Није искључено, да неки болесник баци Фатву на њу!

Zbog toga kazem i ranije da se Islamske drzave moraju demokratizirati i preuzeti ulogu pravnih standrada iz EUa i umjesto smrtne kazne da se koriste samo zatvorske kazne.Kad je jedna Turska uspjela da ukine smrtnu kaznu onda sigurno moze to i Saudijska Arabija i Iran.Niko time ne vrijedja Islam jer duhovnost je nesto sasvim drugo.
Nego, pitanje je kada ce izbiti revolucije u pomenutim drzavama i da se putem revolucije ustali demokracija.

Zbog toga kazem i ranije da se Islamske drzave moraju demokratizirati i preuzeti ulogu pravnih standrada iz EUa i umjesto smrtne kazne da se koriste samo zatvorske kazne.Kad je jedna Turska uspjela da ukine smrtnu kaznu onda sigurno moze to i Saudijska Arabija i Iran.Niko time ne vrijedja Islam jer duhovnost je nesto sasvim drugo.
Nego, pitanje je kada ce izbiti revolucije u pomenutim drzavama i da se putem revolucije ustali demokracija.

Ne razumemo se...
Zasto uopste bilo kakva kazna za taj cin???
U principu, ja i jesam za smtnu kaznu kod visestrukih okrutnih ubistava, za takve osobe ne treba imati milosti.
Ali, vera bi trebalo da bude privatna stvar i stvar licnog izbora.
Turska je OK i treba da bude primer ostalim islamskim zemljama.

Ne razumemo se...
Zasto uopste bilo kakva kazna za taj cin???
U principu, ja i jesam za smtnu kaznu kod visestrukih okrutnih ubistava, za takve osobe ne treba imati milosti.
Ali, vera bi trebalo da bude privatna stvar i stvar licnog izbora.
Turska je OK i treba da bude primer ostalim islamskim zemljama.

Ислам је изразито експанзионистичка религија, једино што су се неки муслимани у међувремену "намазали" па своје крајње циљеве крију. Њихов циљ је да једног дана сви буду муслимани, због тога није дозвољена контрола рађања, због тога постоји смртна казна за прелазак у другу религију и то је цела истина - једна једина, проста као пасуљ!

Ислам је изразито експанзионистичка религија, једино што су се неки муслимани у међувремену "намазали" па своје крајње циљеве крију. Њихов циљ је да једног дана сви буду муслимани, због тога није дозвољена контрола рађања, због тога постоји смртна казна за прелазак у другу религију и то је цела истина - једна једина, проста као пасуљ!

Ne zaboravi i da su ostale religije protiv kontrole radjanja, pa i na ovom forumu ima takvih fanatika.
Nije problem u islamu kao religiji, nego u tome sto drzava i crkva nisu odvojene.
U tim zemljama drzava nema snage da se otrgne od verskih vodja.
Ne da boze ni nama da nam popovi kroje sudbinu. Daleko im lepa kuca.

ja jesam za smtnu kaznu kod visestrukih okrutnih ubistava

:hahaha:
Odlicno.
A ako su visestruka ali ne i okrutna ?A sta ako je samo jedno ali vrlo brutalno?
Za uvce pa malo u stilu "pamet u glau,nemoj da ti se drugi put ponovi !" .

Idi se visestruko brutalno samokazni za ovakvu glupost i da se ne ponovi.

Ne zaboravi i da su ostale religije protiv kontrole radjanja, pa i na ovom forumu ima takvih fanatika.
Nije problem u islamu kao religiji, nego u tome sto drzava i crkva nisu odvojene.
U tim zemljama drzava nema snage da se otrgne od verskih vodja.
Ne da boze ni nama da nam popovi kroje sudbinu. Daleko im lepa kuca.

Чекај бре чак је и папа због епидемије сиде подржао употребу кондома, не кажем ја да друге религије нису експанзионистиче, али су сведене на меру. Ислам је агресиван и експанзионистички, где год су муслимани у већини, тамо где нису раде полако и као за демократију су и шта ти ја знам док не постану већина, а онда куку леле.

Odlicno.
A ako su visestruka ali ne i okrutna ?A sta ako je samo jedno ali vrlo brutalno?
Za uvce pa malo u stilu "pamet u glau,nemoj da ti se drugi put ponovi !" .

Idi se visestruko brutalno samokazni za ovakvu glupost i da se ne ponovi.

Cim sam te videla, znala sam da ces mi se natovariti na grbacu. :roll:
Tu fali veznik i.
Uostalom, svako ubistvo moze biti manje ili vise okrutno, pa i visestruko. Nije isto pokositi nekoliko ljudi revolverom i poklati ih zverski, pa raskomadati i spaliti.:evil:
Naravno, ja bih i jedne i druge po hitnom postupku.

Чекај бре чак је и папа због епидемије сиде подржао употребу кондома, не кажем ја да друге религије нису експанзионистиче, али су сведене на меру. Ислам је агресиван и експанзионистички, где год су муслимани у већини, тамо где нису раде полако и као за демократију су и шта ти ја знам док не постану већина, а онда куку леле.

Ne zaboravi ulogu katolicke crkve u proslosti: pokrstavanje po Juznoj Americi, inkvizicija, spaljivanje vestica, odnos prema zenama i slicno. U katolickim zemljama drzava je zauzdala moc crkve i ona sad mora da se modernizuje, htela ili ne htela. To je recept i za arapske zemlje. Najuriti fanatike i ludake za pocetak, zabraniti diskriminaciju zena, razdvojiti crkvu i drzavu.

Ili ajde da ih spasemo te dve zene i da budemo junaci.Neka neko ode do Kulturnog Centra Irana i neka se raspita nesto vise o tim zenama i da se apeluje da ce je Srbija primiti u svoje utociste ako nema mjesta u svojoj drzavi.

Evo ja cu jednu rado da primim kod mene....

I necu da joj secem galvu ma koje vere da je.:per:

A ta muslimanka koja je presla u katolicanstvo jel se slikala gola prije prelaska u katolicanstvo ili poslije toga.Zar zaista mislite da je katolicizam pojam slobode govora i tijela?

I pre i posle. I ne mislim da je katolicizam pojam slobode i govora. Ne mislim to ni za jednu religiju. Ja sam ateista oduvek bila.

evo sta hriscani rade kod muslimana (uzgred, hirscani su okupirali dve zemlje, a ostale arapske zemlje, veciom su pod americkom chizmom, punim americkih baza)

u ovom slucaju, silovali su 14-estogodisnjakinju, to lepo uslikali a onda ubili i nju i familiju:

nije za svacije oci:

http://www.aztlan.net/iraqi_women_raped.htm

Back