U Iraku u toku vojna opsada američkih baza i ambasade, u Iraku posle 23 god Amerika gubi rat kao i u Afganistanu VIDEO

Miloš38

Domaćin
Poruka
4.643
U Iraku traje opsada Ameručke ambasade i Američkih vojnih baza od strane Iračkih milicija koji vrše napade pešadijom, raketnim bacačima i dronovima.

Amerika gubi rat u Iraku posle 23 god

486956001_1087599450063213_6448521958568196144_n.jpg 1048578_maxresdefault.webp 427995.jpg


maxresdefault.jpg iraq-map-flag-600w-476965414.webp 619896437_17989280780926810_4379504304452749312_n.jpg
 
SAD teško da mogu da "izgube" rat. Njihov cilj je da oslabe Iran da ne bude bitan faktor u regionu.

Sad razlika može da bude samo da li će ga posle ovoga vratiti u srednji vek ili u kameno doba.
Isto im je cilj da to urade i sa Izraelom. Ne vidim da Amerima nešto fali, al Izraelu...
 
SAD teško da mogu da "izgube" rat. Njihov cilj je da oslabe Iran da ne bude bitan faktor u regionu.

Sad razlika može da bude samo da li će ga posle ovoga vratiti u srednji vek ili u kameno doba.
Kada se sve zavrsi nece biti americkog prisustva u regionu. Kao bojnog tako i diplomatskog. Sledeci korak je zabrana americkim drzavljanima ulazak u zalivske zemlje.
 
SAD teško da mogu da "izgube" rat. Njihov cilj je da oslabe Iran da ne bude bitan faktor u regionu.

Sad razlika može da bude samo da li će ga posle ovoga vratiti u srednji vek ili u kameno doba.
Prestanite da lazete druge i sebe, na kraju cete pricati kako je cilj rata bio pecanje u Indijskom okeanu.
A ako se vide uslovi koje su postavili Ameri na pregovorima oni su; Pod jedan, potpuno odustjaneje Irana od nuklearnog programa (i u mirovne svrhe) .Pod dva odustajanje od razvoja raketa (raketnih programa). Ovom cilju se moze dodati ocigledan treci cilj; obaranje iranskog rezima ili tvrde linije rezima i dolazak na vlast podobne linije koja ce ispuniti sve zahteve SAD .
Postaje ocevidno da su Ameri doziveli fijasko u vezi sva tri cilja.
 
Prestanite da lazete druge i sebe, na kraju cete pricati kako je cilj rata bio pecanje u Indijskom okeanu.
A ako se vide uslovi koje su postavili Ameri na pregovorima oni su; Pod jedan, potpuno odustjaneje Irana od nuklearnog programa (i u mirovne svrhe) .Pod dva odustajanje od razvoja raketa (raketnih programa). Ovom cilju se moze dodati ocigledan treci cilj; obaranje iranskog rezima ili tvrde linije rezima i dolazak na vlast podobne linije koja ce ispuniti sve zahteve SAD .
Postaje ocevidno da su Ameri doziveli fijasko u vezi sva tri cilja.
Bezvezni ciljevi! Iran ne mora da proizvodi ništa od toga!! :super: Može to i da KUPUJE.. od onih koji će im to rado prodavati! :hvala:
 
Gube rat u IRAKU, promaklo ti?

Ništa ne gube, prosto su odradili posao koliko im je trebalo.

Putin može da gubi jer je njegov cilj otimanje teritorije. Amerika nikome ništa ne otima, oni se samo bore da se uvaže njihovi interesi u regionu a kad ti "uvedu demokratiju" obično imaš bolju državu i zadovoljniji narod nego što je to bilo za vreme diktatora.
 
SAD teško da mogu da "izgube" rat. Njihov cilj je da oslabe Iran da ne bude bitan faktor u regionu.

Sad razlika može da bude samo da li će ga posle ovoga vratiti u srednji vek ili u kameno doba.
Iran je jedna od najobrazovanijih nacija i to je stvarna snaga, ali ti to ne razumeš.
 
Iran je jedna od najobrazovanijih nacija i to je stvarna snaga, ali ti to ne razumeš.

To niko ne spori. Ali obrazovan narod ne znači automatski razumna država. Pogotovo ako je vodi verski fanatični ekstremistički lider sa prstom na dugmetu za nuklearno oružje. Prosto neki ljudi ne mogu da odaberu saradnju umesto konfrontacije.
 
To niko ne spori. Ali obrazovan narod ne znači automatski razumna država. Pogotovo ako je vodi verski fanatični ekstremistički lider sa prstom na dugmetu za nuklearno oružje. Prosto neki ljudi ne mogu da odaberu saradnju umesto konfrontacije.
Ne kapiraš da je to njihov izbor, kao što Nemci ili Francuzi imaju svoj. Njihova vera nameće državni model i to nije sila već vaspitanje po rođenju i to generacijama.
 
Ne kapiraš da je to njihov izbor, kao što Nemci ili Francuzi imaju svoj. Njihova vera nameće državni model i to nije sila već vaspitanje po rođenju i to generacijama.

Da je to njihov izbor, imao bi tamo slobodne izbore. A kad nema slobodnih izbora, ljudi izađu na ulice u režim ih masakrira. Meni je malo degurantno da neko ko dolazi iz civilizacije može da brani režim koji funkcioniše po principima srednjevekovnog robovlasničkog društva.
 
Ništa ne gube, prosto su odradili posao koliko im je trebalo.

Putin može da gubi jer je njegov cilj otimanje teritorije. Amerika nikome ništa ne otima, oni se samo bore da se uvaže njihovi interesi u regionu a kad ti "uvedu demokratiju" obično imaš bolju državu i zadovoljniji narod nego što je to bilo za vreme diktatora.
:hahaha: Nakon odlaska /bežanije amera, obično prvo izbije građanski rat!! Kada si zadnji put čuo nešto iz Afganistana, Iraka, Siriju, Libije??? Sve je to pod strogom CENZUROM.....A šta je sa Putinovim interesima??? :hahaha:
 
To niko ne spori. Ali obrazovan narod ne znači automatski razumna država. Pogotovo ako je vodi verski fanatični ekstremistički lider sa prstom na dugmetu za nuklearno oružje. Prosto neki ljudi ne mogu da odaberu saradnju umesto konfrontacije.
KO?? Tramp??? :hahaha:
 
Da je to njihov izbor, imao bi tamo slobodne izbore. A kad nema slobodnih izbora, ljudi izađu na ulice u režim ih masakrira. Meni je malo degurantno da neko ko dolazi iz civilizacije može da brani režim koji funkcioniše po principima srednjevekovnog robovlasničkog društva.
Gde je to pravilo?? Pa mi smo živeli 45 godina u jednoumlju BEZ IZBORA, pa nismo izašli na ulice!! :hahaha: Ideološko, ili religijsko jednoumlje,, koja je bitna razlika?? :hahaha: Zatucani i jedni i drugi!!:hahaha:
 
Result

  • Yugoslav victory
  • KLA - NATO failure
  • Kla captures Pastrik
  • Kumanovo agreement
  • End of Kosovo war
Despite NATO air attacks, including B-52 strikes, KLA suffered heavily from Yugoslav counterattacks and was repulsed nearly to its starting positions.

The KLA achieved certain successes by employing guerrilla tactics , however, when they attempted a major frontal attack on May 26 , it suffered a heavy defeat.

Operation Arrow was limited to one sector, and even so, it was not a success... The KLA forces came under heavy Serb artillery fire , and while some areas changed hands, no major gains were claimed by the KLA.

Kosovo rebels engaged in a major offensive have received their first known NATO air support in an unsuccessful bid to seize Serbian territory along the Albanian border, according to U.S. intelligence and military officials... After several days of heavy artillery and mortar fire on Mount Pastrik , the KLA was "creamed", said a senior U.S. intelligence official.

Operation Arrow was a major KLA offensive launched in May 26, 1999. It involved up to four thousand KLA fighters, and was intended to eliminate Serb units operating near Albanian border to open up the arms supply for KLA again. Though the initiative may have lured VJ forces out of their places of concealment making it easier for NATO airpower to attack them, the operation was not a success.





http://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Paštrik
Zar Amerika nije izgubila rat 99? :mrgreen:
Yep
 

Back
Top