U Hrvatskoj živi 3, 2 odsto Srba (popis 2021.)

MOST6

Elita
Poruka
22.748
Ne izmisljaj
Kako su Srbi mogli osvojiti Republiku Srpsku Krajinu kad su bili apsolutna vecina na toj teritoriji ,sami sebe okupirali cudna je ustaska logika

Jedini ko je osvajao su ustase ,osvojili su RSK a osvajali ste po Bosni naprimer osvojili Grahovo,Drvar,Glamoc,Mrkonjic srpski etnicki prostor etnicki cistiji nego Sumadija gde ni jedan Hrvat nije ziveo
Ti pokatolceni Srbine visis po ceo dan na ovom srpskom forumu ,vuku te korijeni ili sta
Sigurno imas neko tipicno srpsko prezime i uzivas dok slusas cajke
Imaš jedan problem. Nikakva "Republika Srpska Krajina" nije postojala, niti je mogla i smjela postojati. ;) Hrvatski Srbi su se pobunili protiv SR Hrvatske i postali odmetnici i teroristi.

Ne volim cajke, a tvoj me četnik u Beogradu pitao za prezime pa je ostao kao po*ran kad sam mu ga rekao. I još mi je priznao da sam pravi Hrvat, što je bilo, vjerujem, veoma traumatično i ponižavajuće za tog četnika. :mrgreen:

MOST6

Elita
Poruka
22.748

Politika​

26/09/2022
piše A. Kožul

Broj Srba u Zagrebu pao je sa 17,5 na 12 tisuća​

https://www.portalnovosti.com/broj-srba-u-zagrebu-pao-je-sa-17-5-tisuca-na-12-tisuca

Mislio sam da je bilo više Srba u Zagrebu, kad ono samo 17,500, odnosno danas 12.000.

Da vidimo situaciju za Split. Ovo je predviđanje iz 2020. godine.

Iz zajednice,Vijesti

21/08/2020

Nestajanje Srba u Splitu​

Piše: O. R. / P-portal.net

Istraživanje je pokazalo da se udio srpske populacije u Splitu sveo sa 4,48%, koliko je iznosio 1991., na 1,69% 2001. godine, odnosno, Split je ostao bez 5.526 građana srpske narodnosne pripadnosti.

Srbi-u-gradskim-naseljima-Hrvatske-1.jpg

Zanimljivo je da je 1880. godine u Splitu živjelo svega 74 Srba, a 14.000 Hrvata. Godine 2001. u Splitu je živjelo 166.500 Hrvata i do 3.000 Srba.

Prema zadnjem popisu stanovnika 2021. godine, u Splitu živi oko 155.000 Hrvata i 1500 Srba.

Volim_Krstaricu

Aktivan član
Poruka
1.232

Zanimljivo je da je 1880. godine u Splitu živjelo svega 74 Srba, a 14.000 Hrvata. Godine 2001. u Splitu je živjelo 166.500 Hrvata i do 3.000 Srba.

Prema zadnjem popisu stanovnika 2021. godine, u Splitu živi oko 155.000 Hrvata i 1500 Srba.
Prema popisnim podacima 1851. godine na teritoriji Vojvodstva Srbije i Tamiškog Banata živelo je 62,936 srpskih Bunjevaca i Šokca kao i 2,860 Hrvata.
Vojvodina_map_sr.png

N

Neolyth

Gost
Više Srba nema, a srbuju više od nas. :lol:
Odem na neki hrvatski forum - na Filmu gledaju srpski film o četnicima, na Evroviziji se hvale kako su porazili Srbe devedesetih i kako svi imaju pravo na samostalnost osim Srba i Rusa, na Muzici se dive tome kako oni imaju sjajne kantautore za razliku od Srba, što je posledica toga da su geografski bliže Zapadu, pa samim tim i napredniji, Filozofija, Psihologija - malo-malo, pa neki primer sa Srbima, Religija - užas pravoslavlja i - naravno - Srbi, Vicevi - prepisani srpski ili o Srbima, a o Politici i Istoriji da i ne govorim - pola tema o Srbima i Srbiji, a i na onima koje nisu - opet se provlače Srbi. Jednom rečju - opsesija! :lol:
Ne mogu ni zamisliti taj mentalni sklop! :lol:
Mislim da više srbuju od nas definitivno! :lol:

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.