Quantcast

U Grčkoj ne jedite giros, u Turskoj baklave, a u nekim zemljama ni vodu ne pijte - evo zašto

Poruka
4.383
ma nismo...i nije...zivot ume da bude lep...a tu...sreca je lepa samo dok se trazi...izrazito ne volim :lol:
Pa nije bas samo dok se trazi ali realno-kao kad je muvanje u pitanju-ono pre, iu toku je uvek...nekako...slatko. tako isto i sam taj proces....kreiranja srece. I sta bi covek da dostigne srecu, savrsenstvo u zivotu, odjednom? Sta dalje? Ljudski zivot nije ravna linija-vec sinusoida...Valjda nas bas ta borba i cini ljudima, i daje nam sposobnost da vidimo srecu-ili bar njenen delice-u neobicnim i cesto malim i naoko nebitnim stvariima...

fortes

Buduća legenda
Moderator
Poruka
39.287
e bas...a kako voda ostane dobra ako stoji 3 godine u flasi, boci...cemu god...ok...nema vazduha...ali ipak...:think:
ostavio sam česmovaču desetak dana u čaši i otišao na odmor, zatekao me krečnjak kada sam se vratio....pomislio sam na moje bubrege i od tada samo u krajnjoj nuždi.
Ne može voda da se pokvari ako nema vazduha.

Lorelajn

Buduća legenda
Moderator
Poruka
46.445
za Srbiju kazu da ne preporucuju da se jedu skembici i ovo...

roasted_lamb_head.jpg

ves.bole

Ističe se
Poruka
2.162
"Baklave treba takođe izbegavati, jer dugo stoje.
Kaže ko? I baš baklave da stoje dugo, tulumbe recimo, ne stoje dugo?

Pa šta da jedemo?...Baklave su u Turskoj grozne, oseća se ona mast na kojoj pripremju hranu! :andjeo:
Aman ljudi, gde ste vi to u Turskoj jeli takve baklave?

Umesto toga, jedite sveže kolače i voćne salate.
A za kolače kako tačno znaš da su sveži? Odštampan datum proizvodnje?

Ne pretrpavajte tanjir, već uzimajte pet manjih obroka dnevno"
Pa to valjda važi i kod kuće, pogotovu leti?

Manastirka

Elita
Poruka
16.111
Ja mislim da je ubedljivo najviše trovanja lignjama i školjkama. Giros i baklave zaista teško.

Nego niko ne provaljuje da čovek pominje pečenje na 700°. Znači suvlaki staviš u krematorijum? :lol:
Morske plodove moraju znati lepo spremiti.Prvo se kuvaju u vodi sa nekim sastojkom, koji neutrališe živu i da bi omekšali. Pa se dalje, prže ili peku na žaru, kako ih već gde spremaju.
Grčki suvlaki je extra i grčka musaka(sa plavim patliđžanom) :njam:
Jela sam pileći Suvlaki, on je odličan.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.