U Gani sveštenik (63) oženio 12-godišnju devojčicu

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
333.775
Uticajni 63-godišnji sveštenik u Gani Numo Borketej Laveh Curu XXXIII oženio je 12-godišnju devojčicu na ceremoniji održanoj tokom vikenda.
Na video-snimcima sa ceremonije objavljenim na društvenim mrežama može se čuti kako devojčica dobija savete da koristi parfeme koje je dobila kako bi pojačala svoju seksualnu privlačnosti, prenosi BBC.

Kritičari su zatražili da država raskine njihov brak i da istraži Curua, dok su lideri domorodačke zajednice Nungua, kojoj pripadaju i devojčica i sveštenik, osudili protivljenje javnosti braku, rekavši da kritike "dolaze iz neznanja".

Zakonski minimum za stupanje u brak u Gani je 18 godina, a rasprostranjenost dečjih brakova je opala.
Prema podacima nevladine organizacije "Devojčice, ne mlade", 19 odsto devojaka u zemlji se uda pre nego što napuni 18 godina, a pet odsto njih stupi u brak pre svog 15. rođendana.
233014_gkf-mpqxuacg8tb_iff.jpg

Pa dobro, i Muhamed je oženio Ajšu kad je imala 6 godina (ali nije hteo da ima sex s njom dok nije napunila 9 godina)
I kralj Milutin je oženio princezu Simonidu kada je imala pet godina a istoricari kazu da je konzumirao brak sa dvanaest godina, neki kaži i sa osam godina
To je bilo u 13.veku .danas je 21.vek, kada bi trebalo da ovakve tradicije konacno izumru..Pazi , on 63 a ona 12..

Nema toga u Gani osim eventualno u nekim izolovanim, zabacenim i ruralnim krajevima gde jos uvek zive nekim tradicionalnim nacinom zivota, inace Gana je ovako dosta progresivna zemlja gde zive razlicite etnicke skupine i vere bez ikakvih sukoba, zemlja koja ima svoj vestacki satelit u orbiti, svoj institut za izucavanje robotike i vestacke inteligencije, gde se dosta polaze na obrazovanje, itd.
Inače ja medju prijateljima na instagramu i skajpu imam jednu devojku iz Gane koja se zove Ajišatu iliti skraćeno Ajiša, devojka ono fakultetski obrazovana, ima i master, proputovala skoro ceo svet, vozi auto, fura Iphone, skoro sve na njoj ono LV, Dior, D&G, kakvi.............

Inace ovo je isto kao da si sad rekao da ne znam u Brazilu neku vrač ozenio 12-godisnju devojcicu, ono mozda tamo negde u dubinama Amazonske prašume neko domorodacko pleme do koga se stize nakon 10-ak dana probijanja kroz dzunglu i plovidbe kroz Amazon koje jos zivi nacinom zivota kao pre 200 ili 500 godina i koje nema nikakvog dodira sa "civilizacijom", ne sigurno u ne znam Riju, Belo Orizonteu ili Sao Paulu, epa tako i ovde slucaj je verovatno iz nekog zabacenog i ruralnog dela Gane, kao recimo i ovde sto srpske mladozenje kupuju Albanke za 600 evra, ono kupuju mozda tamo oni sa Šar planine ili sa Kablara i Ovčara ne kupuju sigurno ne znam u Beogradu i Novom Sadu.

Nema toga u Gani osim eventualno u nekim izolovanim, zabacenim i ruralnim krajevima gde jos uvek zive nekim tradicionalnim nacinom zivota, inace Gana je ovako dosta progresivna zemlja gde zive razlicite etnicke skupine i vere bez ikakvih sukoba, zemlja koja ima svoj vestacki satelit u orbiti, svoj institut za izucavanje robotike i vestacke inteligencije, gde se dosta polaze na obrazovanje, itd.
Inače ja medju prijateljima na instagramu i skajpu imam jednu devojku iz Gane koja se zove Ajišatu iliti skraćeno Ajiša, devojka ono fakultetski obrazovana, ima i master, proputovala skoro ceo svet, vozi auto, fura Iphone, skoro sve na njoj ono LV, Dior, D&G, kakvi.............

Inace ovo je isto kao da si sad rekao da ne znam u Brazilu neku vrač ozenio 12-godisnju devojcicu, ono mozda tamo negde u dubinama Amazonske prašume neko domorodacko pleme do koga se stize nakon 10-ak dana probijanja kroz dzunglu i plovidbe kroz Amazon koje jos zivi nacinom zivota kao pre 200 ili 500 godina i koje nema nikakvog dodira sa "civilizacijom", ne sigurno u ne znam Riju, Belo Orizonteu ili Sao Paulu, epa tako i ovde slucaj je verovatno iz nekog zabacenog i ruralnog dela Gane, kao recimo i ovde sto srpske mladozenje kupuju Albanke za 600 evra, ono kupuju mozda tamo oni sa Šar planine ili sa Kablara i Ovčara ne kupuju sigurno ne znam u Beogradu i Novom Sadu.
Dobar post

12 godina je doslovno dete, ali dete - dete.
Slično sam i ja milijun puta već rekao, da nije isto kada neki starkelja uspaljenoj junici od 15 godina plati da je žvalavi, pa se mediji zgražaju i raspišu da je pedofilija.
Ili još gore, napaljenu mladunčad od 15. godina zavede neka američka učiteljica iz bible-belta, pa se materetine te mladunčadi kao kobile propnu na stražnje noge i zanjište, a nesretnoj profesorici zaprijete s 20 godina zatvora.
Sjećam se kako mi je jednom prilikom pao kamen sa srca, kada se mučenica izvukla s uvjetnom, a realno, grad joj je trebao spomenik podignuti.
Uglavnom meni to nije pedofilija, nitko uspaljenicu nije tjerao da starom prdonji keseći se otrči u zagrljaj, ili napaljenu mladunčad da štanca učiteljicu, već ovo, kada imamo spolno nezrelo dijete, koje neka olinjala jarčina seksualno iskorištava, to je školski primjer pedofilije.

Slično sam i ja milijun puta već rekao, da nije isto kada neki starkelja uspaljenoj junici od 15 godina plati da je žvalavi, pa se mediji zgražaju i raspišu da je pedofilija.
Ili još gore, napaljenu mladunčad od 15. godina zavede neka američka učiteljica iz bible-belta, pa se materetine te mladunčadi kao kobile propnu na stražnje noge i zanjište, a nesretnoj profesorici zaprijete s 20 godina zatvora.
Sjećam se kako mi je jednom prilikom pao kamen sa srca, kada se mučenica izvukla s uvjetnom, a realno, grad joj je trebao spomenik podignuti.
Uglavnom meni to nije pedofilija, nitko uspaljenicu nije tjerao da starom prdonji keseći se otrči u zagrljaj, ili napaljenu mladunčad da štanca učiteljicu, već ovo, kada imamo spolno nezrelo dijete, koje neka olinjala jarčina seksualno iskorištava, to je školski primjer pedofilije.
Ma ne mogu da vjerujem da si ok da neki starkelja iskoristava hormonima bogatu djevojku od 15 god. A jos manje da nijesi u stanju da razumijes da roditelji nemaju povjerenja da povjere svoju djecu nekoj gaduru koja trci da se seksa s klincima.
Nijesi cuo da nije ljudski koristiti mladje ljude ili svoj polozaj i tako to da dobijes nesto od slabijih i nezrelih

Ma ne mogu da vjerujem da si ok da neki starkelja iskoristava hormonima bogatu djevojku od 15 god. A jos manje da nijesi u stanju da razumijes da roditelji nemaju povjerenja da povjere svoju djecu nekoj gaduru koja se seksa s klincima.
Nijesi cuo da nije ljudski koristiti mladje ljude ili svoj polozaj i tako to da dobijes nesto od slabijih i nezrelih
14 - 15 godina starosti je na području Balkana u ranom 20. stoljeću po ruralnim predijelima bilo doba kada se sklapao brak, a ti se slobodno čudi.

Ajsine godine nijesu istorijska cinjenica tj nijesu zapisane .
ChatGPT kaže drugačije...

Yes, there are written records regarding Aisha's age at the time of her marriage to Muhammad, primarily found in Hadith literature. Hadiths are collections of reports describing the words, actions, or habits of the Prophet Muhammad. Among these, Sahih Bukhari and Sahih Muslim are considered among the most authentic collections of hadiths by Sunni Muslims.

In these collections, there are multiple hadiths that mention Aisha's age at the time of her marriage and its consummation. One widely cited hadith from Sahih Bukhari states that Aisha was six years old when the marriage contract was made and nine years old when the marriage was consummated. Aisha herself is the source of these hadiths, which have been critical in Islamic scholarship for understanding various aspects of Muhammad's life and the early history of Islam.

These records are significant not only for their historical content but also for their role in Islamic jurisprudence and the study of the Prophet Muhammad's life. However, the interpretation and context of these hadiths have been subjects of discussion among scholars, with some debating the precise age of Aisha based on historical context, the lunar calendar, and comparisons with other historical figures and events.

14 - 15 godina starosti je na području Balkana u ranom 20. stoljeću po ruralnim predijelima bilo doba kada se sklapao brak, a ti se slobodno čudi.
tacno i ja sam svjedok tome. Iz mojeg osmog razreda se udalo pola djevojaka sa sela cim su zavrsile osmi razred. Ali te djevojke su bile u odnosu na mene bioloski duplo starije. Ali u tome je poenta- udale i to pod uticajem i nadzorom roditelja a ne bile objekat iskoristavanja njihovih godina. Ja bih polomio svakog starkelju koji bi pokusao da iskoristi to sto je moja cerka u godinama kad joj hormoni rade kao ludi. Tesko je ovo doba za roditelje , jos ako drustvo normalizuje da je ok da se iskoristavaju lude godine ej.

Back