У Европском парламенту одржана је расправа о Босни и Херцеговини: "Додика морамо санкционисати"

комшија

Stara legenda
Poruka
90.989

1657089129206.png

Расправа о БиХ: “Додика морамо санкционисати”


У Европском парламенту одржана је расправа о Босни и Херцеговини. Евроапрламентарац Мишаел Гахлер поднио је кратак извјештај који је креирао Пауло Рангел, извјестилац Европског парламента за Босну и Херцеговину који није присуствовао сједници, те нагласио: Морамо слиједити примјер САД и Уједињеног Краљевства и санкционисати Милорада Додика".

1657089074716.png


05.07.2022 | 20:01

“БиХ је сада на раскрсници. Након година и година политичког застоја, политички договор од 12.6. у Бриселу и најновији закључци Савјета симбол су преданости европској перспективи БиХ. Не смијемо заборавити на изазове у будућности.

Земља треба испунити низ реформи и испунити критеријуме. Два главна изазова с којима се суочава БиХ бих нису технички већ политички – сцесионистички покрет РС и политички застој у преговорима о реформама које су потребне да се земља усклади с европским станаринама.

Дошло је до блокаде државних институција и морали су реаговати Високи представник и ЕУ-АЛТХЕА. Савјет мора слиједити примјер САД и Уједињеног Краљевства и санкционисати Додика. Рекао је да је предан реформама, али је одлетио у Санкт Петерсбург и састао се с Путином”, рекао је Гахлер.

“Продужити мандате АЛТХЕА-и и Шмиту”

Истиче да повлачење из државних институција и стварање паралелних представља кршење Устава и Дејтонског споразума.

“То ће спријечити било какво напредовање према ЕУ. Морамо подржати АЛТХЕА-у и канцеларију високог представника. Њихове мандате треба обновити или истражити друге могућности, укључујући НАТО. Изборна и уставна реформа није проведена упркос великом посредовању САД и ЕУ не постоје политичка воља”, рекао је Гахлер.

Поздрављен је споразум који су лидери странака постигли у Бриселу те апеловано да се пресуде међународних судова морају спровести како не би било дискриминације.

link

Па зар то није фантастично?! Браво за Европарламентарце! Високи представник Шмидт треба да употреби Бонска овлашћења и Додику онемогући кандидатуру на босанским изборима у октобру јер не може да на изборима за председника мањег босанско-херцеговачког ентитета учествује неко ко је због корупције и осталих инкримисаних дела санкционисан од стране САД и Уједињеног краљевства, а ускоро и од Европске уније.
 

Па зар то није фантастично?! Браво за Европарламентарце! Високи представник Шмидт треба да употреби Бонска овлашћења и Додигу онемогући кандидатуру на босанским изборима у октобру јер не може да на изборима за председника мањег босанско-херцеговачког ентитета учествује неко ко је због корупције и осталих инкримисаних дела санкционисан од стране САД и Уједињеног краљевства, а ускоро и од Европске уније.
На твом језику се каже боснијанско-херцеговијанским изборима! Буди доследан бар самом себи! :hahaha:
 
На твом језику се каже боснијанско-херцеговијанским изборима! Буди доследан бар самом себи! :hahaha:
Не, јер ми у Србији кажемо 'на босанским'.
 
Џаба ти што живиш у Србији кад ти је душа босанска.
pre 6-7 godina se hvalio komsija da je dobio u restituciju neku zgradu u Beogradu koju su uzeli njegovim jevrejskim precima.

E sad, koliko jedan jevrej moze biti Srbin, druga je prica ;)
 
pre 6-7 godina se hvalio komsija da je dobio u restituciju neku zgradu u Beogradu koju su uzeli njegovim jevrejskim precima.

E sad, koliko jedan jevrej moze biti Srbin, druga je prica ;)
Не, лажеш или си ме побркао са неким. Моји су после рата из Параћина дошли у Београд где се родила моја маленкост. То сам више пута овде казао када се "истраживало" моје порекло.

Иначе мене баш брига шта ћете ви о мени да кажете. Моју маленкост од моје регистрације на форум 2012те називали сте усташом, "жутим издајником", исламским фундаменталистом, "сорошевцем", Бошњаком, "шиптарем", "новинаром таблоида", ма нема чега ту није било, међутим ово да су моји "Јевреји" који су "имали зграду у предратном Београду" је заиста нешто ново.
 
Poslednja izmena:
Dobio si zadatak od jevreja za koje radis da promoviras Baju kukvicije jaje kako bi ga podigao u ocima Srba ,komso ti si strani placenik sram te bilo
Nismo svi maloumni i nemam svi kratko pamcenje ..ima nas ovde koji nismo zaboravili kako je uvodjena demokratija u Republiku Srpsku takozvane demokartske promjene kad su NATO tenkovi jurisali na policijske stanice MUP RS i na drzavnu televiziju SRT i njene repetitore
Kako su svu politicku i intelektualnu elitu Srba u BIH lustrirali a instalirali Baju i razne druge Baje
 
Poslednja izmena:
Не, јер ми у Србији кажемо 'на босанским'.
Misliš vi "Srbijanci" ( ma šta to bilo ). Na tvoju žalost Šmit je ipak dovoljno pametan da ne napravi glupost i zabrani Dodiku učešće na izborima.
 
Не, лажеш или си ме побркао са неким. Моји су после рата из Параћина дошли у Београд где се родила моја маленкост. То сам више пута овде казао када се "истраживало" моје порекло.

Иначе мене баш брига шта ћете ви о мени да кажете. Моју маленкост од моје регистрације на форум 2012те називали сте усташом, "жутим издајником", исламским фундаменталистом, "сорошевцем", Бошњаком, "шиптарем", "новинаром таблоида", ма нема чега ту није било, међутим ово да су моји "Јевреји" који су "имали зграду у предратном Београду" је заиста нешто ново.
Nije novo, Vise puta sam ponovio ovde tvoju pricu o restituciji. Izgleda mnogima promakla tema
A sto se tice tvoje uloge ovde pa to nam je jasno. Da nije tebe, bilo bi barem 25% manje komentara na pdf politika. Sluziz da bi dizao rejting krstarice. Ne bi se cudili da si u dogovoru sa Ivanom ;)
 

Back
Top