U Evropskom parlamentu je dato "zeleno svetlo"

Crni Bugarin

Domaćin
Banovan
Poruka
3.078
Lepo je videti kako se naša (sada je to svima više nego jasno) buduća zajednička domovina zaokružuje, na radost evropejaca,na žalost eurofoba koji misle da će se ta tvorevina raspasti ali sled događaja ih brutalno demantuje:


EVROPSKA UNIJA | UTORAK 3.05.2011 | 11:32

Rumunija i Bugarska u Šengenu

IZVOR: BETA

Brisel -- U Evropskom parlamentu je dato "zeleno svetlo" za ulazak Bugarske i Rumunije u "šengensku zonu" bez granica unutar EU.

19416951644dbfcb97570bd007706260_368x205.jpg


Konačnu odluku i datum ulaska u Šengensku zonu će krajem godine dati Savet ministara EU.

Odbor EP za građanske slobode je zaključio da su ove dve članice evropske dvadesetsedmorice ispunile sve nužne uslove za uključivanje u prostor bez granične i carinske kontrole EU.

Evropski parlament, međutim, mora biti izveštavan o "sprovođenju dodatnih mera na području Bugarska-Turska-Grčka u vezi s mogućim prilivom imigranata", saopštio je Odbor EP za građanske slobode.

EP bi trebalo da u junu u plenumu potvrdi zaključak tog svog odbora, tako da Savet ministara EU usvoji konačnu odluku o uključivanju Bugarske i Rumunije u "šengensku zonu".

Ključni uslov za to je da te zemlje zajamče bezbednost spoljnih granica EU.

Da bi Savet ministara EU odlučio da ukine unutrašnje granice za te dve zemlje potrebno je da ustanovi da je uspostavljena potpuna kontrola bugarskih i rumunskih spoljnih granica na kopnu, moru i vazduhu, bezbednost izdavanja viza, policijska saradnja i uključenost i korišćenje Ssengenskog informacionog sistema i zaštite podataka.

Odbor EP za građanske slobode je utvrdio da su Bugarska i Rumunija ostvarile bitan napredak, iako je zaključeno da moraju otkloniti još neke prepreke koje ne predstavljaju kočnicu za ugrađivanje ušengenski prostor.

U raspravi u ovom odboru EP je upozoreno i na činjenicu da problem ilegalne imigracije na potezu Bugarska-Turska-Grčka čini tu zonu jednim od najosetljivijih spoljnih graničnih područka Evropske unije.

Šengenski prostor bez unutrašnjih granica među državama EU je stupio na snagu pošto su tri zemlje Beneluksa, Francuska i Nemačka 14. juna 1985. potpisale sporazum o ukidanju međusobne granične kontrole. Sporazum je dobio ime po mestu Šengen, u Luksemburgu, gde je potpisan.

Njima su se potom pridružile još 22 zemlje Unije, kao i Norveška, Švajcarska i Island, tako da se sada u šengenskom prostoru slobodno, bez ikakvih granica, može kretati više od 400 miliona ljudi.


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=05&dd=03&nav_category=1262&nav_id=509791
 
"Umesto busanja u grudi junačke, šta vlast u Srbiji radi po pitanju ulaska u šengenski sistem? Taj sistem je odvojen od članstva u EU (Norveška, Švajcarska, Island nisu u EU a jesu u šengenskom sistemu), zasniva se mahom na tehničkim pitanjima kao i pitanjima saradnje sa drugim državama i institucijam i na poštovanju ljudskih prava. Sve su to uslovi koje smo mi morali odavno da zadovoljimo, i ne vidim ni jedan racionalni razlog zašto vlast, pre svega MUP ne radi na ovom. Bojim se da svi znamo razlog - otvorena zemlja = zatvoreni tajkuni."

http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=509791#k5202670

:ok:
 
"Umesto busanja u grudi junačke, šta vlast u Srbiji radi po pitanju ulaska u šengenski sistem? Taj sistem je odvojen od članstva u EU (Norveška, Švajcarska, Island nisu u EU a jesu u šengenskom sistemu), zasniva se mahom na tehničkim pitanjima kao i pitanjima saradnje sa drugim državama i institucijam i na poštovanju ljudskih prava. Sve su to uslovi koje smo mi morali odavno da zadovoljimo, i ne vidim ni jedan racionalni razlog zašto vlast, pre svega MUP ne radi na ovom. Bojim se da svi znamo razlog - otvorena zemlja = zatvoreni tajkuni."

http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=509791#k5202670

:ok:

vi i postovanje ljudskih prava :) xaxaxaxa

strasno sta cu sve da cujem (procitam) ovde... stvarno strasno....
 
Poslednja izmena od moderatora:
Hmmm, jel to tek po izgradnji zida prema Turskoj ili...? :think:

:ok:

Probably Bulgaria will initially built a new wall against animals along the border with Turkey because of permanent outbreak of F. M. D. disease there. I guess in the future we can be build a new wall against illegal immigrants as well. Picture of one of the old fences along the Turkish border from the communist period:

26464110.jpg

http://www.panoramio.com/photo/26464110
 
Lepo je videti kako se naša (sada je to svima više nego jasno) buduća zajednička domovina zaokružuje, na radost evropejaca,na žalost eurofoba koji misle da će se ta tvorevina raspasti ali sled događaja ih brutalno demantuje:


EVROPSKA UNIJA | UTORAK 3.05.2011 | 11:32

Rumunija i Bugarska u Šengenu

IZVOR: BETA

Brisel -- U Evropskom parlamentu je dato "zeleno svetlo" za ulazak Bugarske i Rumunije u "šengensku zonu" bez granica unutar EU.

19416951644dbfcb97570bd007706260_368x205.jpg


Konačnu odluku i datum ulaska u Šengensku zonu će krajem godine dati Savet ministara EU.

Odbor EP za građanske slobode je zaključio da su ove dve članice evropske dvadesetsedmorice ispunile sve nužne uslove za uključivanje u prostor bez granične i carinske kontrole EU.

Evropski parlament, međutim, mora biti izveštavan o "sprovođenju dodatnih mera na području Bugarska-Turska-Grčka u vezi s mogućim prilivom imigranata", saopštio je Odbor EP za građanske slobode.

EP bi trebalo da u junu u plenumu potvrdi zaključak tog svog odbora, tako da Savet ministara EU usvoji konačnu odluku o uključivanju Bugarske i Rumunije u "šengensku zonu".

Ključni uslov za to je da te zemlje zajamče bezbednost spoljnih granica EU.

Da bi Savet ministara EU odlučio da ukine unutrašnje granice za te dve zemlje potrebno je da ustanovi da je uspostavljena potpuna kontrola bugarskih i rumunskih spoljnih granica na kopnu, moru i vazduhu, bezbednost izdavanja viza, policijska saradnja i uključenost i korišćenje Ssengenskog informacionog sistema i zaštite podataka.

Odbor EP za građanske slobode je utvrdio da su Bugarska i Rumunija ostvarile bitan napredak, iako je zaključeno da moraju otkloniti još neke prepreke koje ne predstavljaju kočnicu za ugrađivanje ušengenski prostor.

U raspravi u ovom odboru EP je upozoreno i na činjenicu da problem ilegalne imigracije na potezu Bugarska-Turska-Grčka čini tu zonu jednim od najosetljivijih spoljnih graničnih područka Evropske unije.

Šengenski prostor bez unutrašnjih granica među državama EU je stupio na snagu pošto su tri zemlje Beneluksa, Francuska i Nemačka 14. juna 1985. potpisale sporazum o ukidanju međusobne granične kontrole. Sporazum je dobio ime po mestu Šengen, u Luksemburgu, gde je potpisan.

Njima su se potom pridružile još 22 zemlje Unije, kao i Norveška, Švajcarska i Island, tako da se sada u šengenskom prostoru slobodno, bez ikakvih granica, može kretati više od 400 miliona ljudi.


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=05&dd=03&nav_category=1262&nav_id=509791

otisli su svi iz Bugarske i Rumunije tako da sada moze da se otvori sengen i prema njima.
 
:ok:

Probably Bulgaria will initially built a new wall against animals along the border with Turkey because of permanent outbreak of F. M. D. disease there. I guess in the future we can be build a new wall against illegal immigrants as well. Picture of one of the old fences along the Turkish border from the communist period:

26464110.jpg

http://www.panoramio.com/photo/26464110

vrlo pozitivna stvar!!! ali jos uvek ima dosta Turaka u Bugarskoj, treba da se bugarska i turska vlada dogovore da se oni vrate u Tursku a da EU plati svakome odstetu u vrednosti imovine koju ostavlja u bugarskoj.... slicno treba uraditi i na KIM-u da se vidi ko je od Albanaca dosao ilegalno na KIM i da se poshalje u Albaniju a da mu se plati ako je nesto izgradio na KIM-u i sada ga napusta...
 
:ok:

Probably Bulgaria will initially built a new wall against animals along the border with Turkey because of permanent outbreak of F. M. D. disease there. I guess in the future we can be build a new wall against illegal immigrants as well. Picture of one of the old fences along the Turkish border from the communist period:

26464110.jpg

http://www.panoramio.com/photo/26464110

Zemlja vam je uvek izgledala kao da je spržena... Čim se prođe Caribrod, sve do Turske, nigde zelenila...
 
vrlo pozitivna stvar!!! ali jos uvek ima dosta Turaka u Bugarskoj, treba da se bugarska i turska vlada dogovore da se oni vrate u Tursku a da EU plati svakome odstetu u vrednosti imovine koju ostavlja u bugarskoj.... slicno treba uraditi i na KIM-u da se vidi ko je od Albanaca dosao ilegalno na KIM i da se poshalje u Albaniju a da mu se plati ako je nesto izgradio na KIM-u i sada ga napusta...

Actually the number of the Turks in Bulgaria is not too high, thew are far below 1,000,000. Also their political and civil culture is quite different from the Albanian tradition. Generally our Turks are peaceful and very hard-working people.
 
Zemlja vam je uvek izgledala kao da je spržena... Čim se prođe Caribrod, sve do Turske, nigde zelenila...

:hahaha:

If you travel across Bulgaria only between July and September - yes, its plains are mainly yellow and dry. Our summer climate is influenced by the remoteness of the Atlantic ocean and the closeness of the Mediterranean area with its Sub-tropical climate.
 
Poslednja izmena:
:hahaha:

If you travel across Bulgaria only between July and September - yes, its plains are mainly yellow and dry. Our summer climate is influenced by the remoteness of the Atlantic ocean and the closeness of the Mediterranean area with its Sub-tropical climate.

Baki... Nije u pitanju samo Juli/Septembar.... Ali neka bude i da je taj period... Spusti se od Bubanj potoka do Naisa, da vidiš šta je zelenilo.... Da te ne zavlačim u Šumadiju ili popmoravlje..
 
Meni je samo cudno da smo mi dobili beli Sengen cak i bez statusa nakdidata, a da postoje clanice EU koje nemaju to pravo :eek::think:

:hahaha:

Obviously you don't understand the difference between the so called "white Schengen" and the present status of Romania and Bulgaria. All Romanian and Bulgarian citizens travel throughout the Schengen zone without passports, only with personal ID cards, but still there are border check-points and control on Hungarian-Romanian, Romanian-Bulgarian and Bulgarian-Greek borders. These internal EU borders will disappear when Romania and Bulgaria become members of the Schengen area and then every Hungarian citizen will travel to Greece without any stopping on any frontier for example.
 
Poslednja izmena:
Lepo je videti kako se naša (sada je to svima više nego jasno) buduća zajednička domovina zaokružuje, na radost evropejaca,na žalost eurofoba koji misle da će se ta tvorevina raspasti ali sled događaja ih brutalno demantuje:


EVROPSKA UNIJA | UTORAK 3.05.2011 | 11:32


Ključni uslov za to je da te zemlje zajamče bezbednost spoljnih granica EU.
.


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=05&dd=03&nav_category=1262&nav_id=509791

PA NISU PROBLEM SPOLJNE GRANICE BUGARSKE I RUMUNIJE VEC UNUTRASNJE...ONE PREMA EVROPI. UKIDANJEM OVIH GRANICA JOS VECI BROJ CIGANA, AVARA, HUNA, CERKEZA, I OSTALIH BALKANSKO-ISTOCNIH HORDI , PREPLAVICE EVROPSKE ULICE I UVESTI EVROPSKE NARODE U STRAH OD PLJACKI, KRADJA, KRIMINALA............................................TAKO DA CE EVROPSKI NARODI 24 CASA DNEVNO BITI PREOKUPIRANI ZASTITOM SOPSTVENE SIGURNOSTI I IMOVINE.......................UMESTO DA DIZU DEMONSTRACIJE I REVOLUCIJE PROTIV SVOJIH PRO-AMERICKIH POLITICKIH REZIMA...................................odnekud mi poznat ovaj recept....................a da, bruklin, bronks, kvins............................
 
PA NISU PROBLEM SPOLJNE GRANICE BUGARSKE I RUMUNIJE VEC UNUTRASNJE...ONE PREMA EVROPI. UKIDANJEM OVIH GRANICA JOS VECI BROJ CIGANA, AVARA, HUNA, CERKEZA, I OSTALIH BALKANSKO-ISTOCNIH HORDI , PREPLAVICE EVROPSKE ULICE I UVESTI EVROPSKE NARODE U STRAH OD PLJACKI, KRADJA, KRIMINALA............................................TAKO DA CE EVROPSKI NARODI 24 CASA DNEVNO BITI PREOKUPIRANI ZASTITOM SOPSTVENE SIGURNOSTI I IMOVINE.......................UMESTO DA DIZU DEMONSTRACIJE I REVOLUCIJE PROTIV SVOJIH PRO-AMERICKIH POLITICKIH REZIMA...................................odnekud mi poznat ovaj recept....................a da, bruklin, bronks, kvins............................

:sad2:
 
:hahaha:

Obviously you don't understand the difference between the so called "white Schengen" and the present status of Romania and Bulgaria. All Romanian and Bulgarian citizens travel throughout the Schengen zone without passports, only with personal ID cards, but still there are border check-points and control on Hungarian-Romanian, Romanian-Bulgarian and Bulgarian-Greek borders. These internal EU borders will disappear when Romania and Bulgaria become members of the Schengen area and then every Hungarian citizen will travel to Greece without any stopping on any frontier for example.

You show "personal ID" we show passport, we only show it, just like you.

But we are "1000 miles" away from Europe, you are in for four years :per:


p.s. you still can't go and work in other 25 EU members, that's still forbidden, just like us :per:
 

Back
Top