Quantcast

U danima Korone

Kraljica vetrova

Aktivan član
Poruka
1.196
Aaa,ja sam danas u petoj.Namirila dva penzosa,ostalo mi još tri.Posetila dve banke,ostala mi još jedna.Trpim ovde dva majstora,spremila im jedan obrok,treba će još jedan....
Daa,u banci me sačekao neki fini momak sa gelom za dezinfekciju,hahahha.

Završiću do večeras,jer sutra...Ko zna šta nas čeka...

Poslednja izmena:

Kraljica vetrova

Aktivan član
Poruka
1.196
Izveštaj iz Kraljeva
Lepo vreme,sunčano i toplo.Prodavnice rade,kafići,butici,samo su kinezi zatvorili..valjda se plaše ovog njihovog virusa.Nema penzionera,nema redova,nema gužve..nema kvasca,ali mesićemo bezkvasni hleb..Na izletištu Žička reka ka planini Stolovi,puno mladih ,kao za prvomajski uranak.I tako...
Za sada nemamo zaraženih.Držimo se odlično.Važno je da smo matorce obuzdali...

Eeeee,da mi je da me neko voli ko Vučko penzionere!!!

Poslednja izmena:

Enina

Domaćin
Poruka
3.928
Nemam nameru da mislim i pišem o jbn virusu. Ne ovde. Dosta mi je toga ovamo. Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!! Ni o jbn toalet papiru i brašnu, aaaaaaaaaaaaaaaa!
Ako me još neko pita jesam li kupila džak brašna,.....
NISAM!!! KUPILA SAM GAJBU PIVA!
Pa ne treba virus, izvršiću genocid, spaliću ih sve!!!!!

Neću da idem nigde, ne mogu da slušam gluposti, paniku.

Mrzi me da ustanem, a? Da ležim još malo? Ionako nemam šta da radim.
Imam. Ali... Ako ovo potraje, imaću vremena koliko god hoću..
Legendo

Enina

Domaćin
Poruka
3.928
Izveštaj iz Kraljeva
Lepo vreme,sunčano i toplo.Prodavnice rade,kafići,butici,samo su kinezi zatvorili..valjda se plaše ovog njihovog virusa.Nema penzionera,nema redova,nema gužve..nema kvasca,ali mesićemo bezkvasni hleb..Na izletištu Žička reka ka planini Stolovi,puno mladih ,kao za prvomajski uranak.I tako...
Za sada nemamo zaraženih.Držimo se odlično.Važno je da smo matorce obuzdali...

Eeeee,da mi je da me neko voli ko Vučko penzionere!!!

Ja idem svuda

Kraljica vetrova

Aktivan član
Poruka
1.196
Bajke..Ima ih ..onoliko..O prinčevima i princezama,začaranim žabama(tu se uvek setim,koliko danas poštena princeza treba da poljubi žaba da nađe princa),o aždajama i.. naravno vešticama.
Bila je neka veštica,onako,zgodnjikava,vredna,solidna partija,što bi rekli.Ali,nekako joj izmicali kandidati,valjda od silnih obaveza nije stizala da vežba bacanje čini,čarobne napitke,a i nije imala prostora za onaj veliki kotlić u stanu.
Bio je i taj ,kao neki, princ .Delovao je više nego solidno.I pomalo su ga čini dohvatile,ali samo površno,stalno je izmicao..Dolazio je on,gotovo redovno,ali nikako da se upeca kao riba,samo kruži ,kao ajkula,a ne napada.
Pio je kafu (to je nedovoljno za jače čini) i koka-kolu (e tu tek čini ne deluju,to je piće kojim se skida kamenac na wc šolji) i nikako nije hteo ništa drugo da pojede,da se posluži,ni slatko,ni slano,ni voće....Da je pio pivo ,kao svi normalni prinčevi,jel,ne bi bilo problema..
Nije sad baš da je veštica bila luda za njim,ali prosto,podcenio joj moći,bre...A i dosadilo joj da kupuje koka-kolu..Veštica reši da ga prouči,da mu nađe slabu tačku,da se zavši više to dosadno pecanje.Na osnovu obrađenih podataka o poreklu,godinama,sklonostima,a malo i uz pomoć šestog čula,pojavi se rešenje.
Gomboce.
Sad,neki bi rekli da su to knedle sa šljivama,da ali gomboce ,ljubavne ,bolje zvuči,pa podseća na detinjstvo,na mamu koja sprema u kuhinji i pazi svog malog dečaka...(svi ti,prinčevi su u duši dečaci ,ha)
Veštica nabavi beli planinski krompir,i srbijanske šljive,one sitnije,slatke,zrele..U testo doda speltino brašno,jaja od onih italijanskih kokošaka,što imaju zelenu ljusku,malo vanile i ubaci malo čini za zaljubljivanje..Šljivama izvadi koštice i u svaku ubaci po četvrtinu jezgra oraha i malo meda.Mislim,to je neophodna kombinacija ,jer kad je već na šljivu bacila čini da ga samo ona privlači,mora i da on posle opravda očekivanja,hahaha
Kuvane knedle uvalja u prezle od bele slatke kifle upržene na puteru i sve to pospe vanilom i cimetom.A onda na gotove gamboce doda čin za dobar apetit (nešto kao bevipleks).Dobro zatvori u stakleno zvono,izluftira,da se ne osećaju mirisi i pozove tog,kao,princa.Skuva mu kafu,sipa koka-kolu,proćaska malo,da se on opusti...A onda donese tanjirić i viljuščicu i činiju sa gombocama,brzo izvadi dve na tanjir i preseče ih viljuščicom,njemu ispred nosa.Gomboce miriiišuuu,crveni se unutra ona šljiva,curi med,razliva se po tanjiru,testo mekano....I on,naravno uzme zalogaj da proba.A kako drugačije? Kad je pojeo prvi zalogal,zablinkale okice,otvorio se apetit,jurnula krv....Hahaha...Smazao punu činiju ljubavnih gomboca.Upecao se.
Ne znam da li su ziveli srećno do kraja života,ne verujem.Obično se završi suđenjem oko podele imovine....
Ali dobar je recept,zar ne?

IMG_20200321_174505.jpg

Poslednja izmena:

Enina

Domaćin
Poruka
3.928
Bajke..Ima ih ..onoliko..O prinčevima i princezama,začaranim žabama(tu se uvek setim,koliko danas poštena princeza treba da poljubi žaba da nađe princa),o aždajama i.. naravno vešticama.Bila je neka veštica,onako,zgodnjikava,vredna,solidna partija,što bi rekli.Ali,nekako joj izmicali kandidati,valjda od silnih obaveza nije stizala da vežba bacanje čini,čarobne napitke,a i nije imala prostora za onaj veliki kotlić u stanu.Bio je i taj ,kao neki, princ .Delovao je više nego solidno.I pomalo su ga čini dohvatile,ali samo površno,stalno je izmicao..Dolazio je on,gotovo redovno,ali nikako da se upeca kao riba,samo kruži ,kao ajkula,a ne napada.
Pio je kafu (to je nedovoljno za jače čini) i koka-kolu (e tu tek čini ne deluju,to je piće kojim se skida kamenac na wc šolji) i nikako nije hteo ništa drugo da pojede,da se posluži,ni slatko,ni slano,ni voće....Da je pio pivo ,kao svi normalni prinčevi,jel,ne bi bilo problema..
Nije sad baš da je veštica bila luda za njim,ali prosto,podcenio joj moći,bre...A i dosadilo joj da kupuje koka-kolu..Veštica reši da ga prouči,da mu nađe slabu tačku,da se zavši više to dosadno pecanje.Na osnovu obrađenih podataka o poreklu,godinama,sklonostima,a malo i uz pomoć šestog čula,pojavi se rešenje.
Gomboce.
Sad,neki bi rekli da su to knedle sa šljivama,da ali gomboce ,ljubavne ,bolje zvuči,pa podseća na detinjstvo,na mamu koja sprema u kuhinji i pazi svog malog dečaka...(svi ti,prinčevi su u duši dečaci ,ha)
Veštica nabavi beli planinski krompir,i srbijanske šljive,one sitnije,slatke,zrele..U testo doda speltino brašno,jaja od onih italijanskih kokošaka,što imaju zelenu ljusku,malo vanile i ubaci malo čini za zaljubljivanje..Šljivama izvadi koštice i u svaku ubaci po četvrtinu jezgra oraha i malo meda.Mislim,to je neophodna kombinacija ,jer kad je već na šljivu bacila čini da ga samo ona privlači,mora i da on posle opravda očekivanja,hahaha
Kuvane knedle uvalja u prezle od bele slatke kifle upržene na puteru i sve to pospe vanilom i cimetom.A onda na gotove gamboce doda čin za dobar apetit (nešto kao bevipleks).Dobro zatvori u stakleno zvono,izluftira,da se ne osećaju mirisi i pozove tog,kao,princa.Skuva mu kafu,sipa koka-kolu,proćaska malo,da se on opusti...A onda donese tanjirić i viljuščicu i činiju sa gombocama,brzo izvadi dve na tanjir i preseče ih viljuščicom,njemu ispred nosa.Gomboce miriiišuuu,crveni se unutra ona šljiva,curi med,razliva se po tanjiru,testo mekano....I on,naravno uzme zalogaj da proba.A kako drugačije? Kad je pojeo prvi zalogal,zablinkale okice,otvorio se apetit,jurnula krv....Hahaha...Smazao punu činiju ljubavnih gomboca.Upecao se.
Ne znam da li su ziveli srećno do kraja života,ne verujem.Obično se završi suđenjem oko podele imovine....
Ali dobar je recept,zar ne?
Poduga prica

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.