Quantcast

U Crnoj Gori struja najskuplja u evropi!

Тихи

Zaslužan član
Poruka
114.601
iskustvo jednog gradjanina CG sa racunom za struju :)

Evo, danas svecano nam stigao racun:

30.46 - aktivna energija više tarife
09.34 - aktivna energija niže tarife
10.57 - korišćenje prenosne mreže
41.83 - korišćenje distributivne mreže
01.73 - gubici u prenosnoj mreži više tarife
00.53 - gubici u prenosnoj mreži niže tarife
09.39 - gubici u distributivnoj mreži više tarife
02.88 - gubici u distributivnoj mreži niže tarife
11.41 - naknada snadbjevaču

118.14 - ukupno
00,79 - fiksni dio korišćenja distributivne mreže
20,22 - PDV

139.15 - račun

---------------------------------------

A grijemo se zdrvima! Da Bog pomože..
Koriscenje distributivne mreze skuplje od ukupne moje potrosnje? Naknada snadbjevacu??? Kakva naknada snadbjevacu, o cemu se radi???
Dodje mi da pocnem da placam samo ono sto sam potrosio, pa sta bude. Ovo postaje nenormalno.. I jos da poskupe struju za 80%?? Pa, gologa niko ne skide, ***! Ubicu nekog....

Zamislite kolike tek racune imaju ovi sto se greju na struju - minimum 300 evra mesecno :lol:

Lepa ova nezavisnost al se ne maze na lebac i njome ne mogu da se plate racuni :super:

gost 186661

Elita
Poruka
24.157
Ебига мора се намаћи за лухуз.....

Crna Gora nije više na mapi luksuznog turizma

Predstavljena kao novi “Monte Karlo”, zvijezda među turističkim odredištima, Crna Gora ipak postepeno gubi utakmicu na tržištu luksuza, piše sajt cpp-luxury.com.

Navodi se da jedini projekat luskuznog turizma koji se nije ugasio je gromoglasno najavljena marina Porto Montenegro, “projekat koji je prošle godine okončao svoju prvu fazu izgradnje”.

“Vrlo je moguće da će iduća faza biti odložena zbog slabije tražnje”, piše na sajtu.

Stvaranje luskuzne destinacije, navodi se, mnogo je više od gradnje infrastrukture za jahte, a privlačenje gostiju iz visokog društva, ne može se ostvariti preko noći.

Navodi se da Oraskomov projekat (na Luštici) teško da će ikad biti realizovan zbog krize u Egiptu.

Specijalizovani sajt izdavaja hotel Aman rizortsa na Svetom Stefanu kao jedini projekat iz sfere luskuznog turizma koji Crna Gora trebutno ima u ponudi.

Nedavno je najveći regionalni prodavac skupocjenih satova i nakita najavio zatvaranje radnje u Crnoj Gori i selidbu svoje prodavnice u Beograd. Čelnik kompanije je rekao da Crna Gora dramatično pada kao destinacija na kojoj bi se prodavala luskuzna roba”, navodi se u tekstu.
А овај што и је издо селидбом код балканаца, посебна је прича.....

http://www.b92.net/putovanja/vesti.php?yyyy=2011&mm=02&dd=14&nav_id=492709

Affro*

Zaslužan član
Poruka
100.494

znaci 140 evra mu racun a greje se na drva jos sad poskupljuje za 80% im struja :lol:

Zamislite kolike tek racune imaju ovi sto se greju na struju - minimum 300 evra mesecno :lol:

Lepa ova nezavisnost al se ne maze na lebac i njome ne mogu da se plate racuni :super:
..i sto si ti toliko sretan...i sto zloba izbija iz tvog posta...:dontunderstand:

Affro*

Zaslužan član
Poruka
100.494
pa zato sto mi je drago i srecan sam sto crkava crnogorska krava

to je ona izmisljena kvazi nacija koja mrzi sve srpsko i priznaje nezavisnost kosova

e pa ja sam sad srecan sto ih milo djukanovic dere ko magarce preko racuna za struju
..a ti si ubedjen da tamo svi vole Mila..kao sto ovde svi vole Borisa...???
..i siguran si da je sav narod glasao za odcepljene..????
..i ubedjen si da se svi koji tamo zive izjasnjavaju kao crnogorci...???

..ooooooooo...sto ti je ljudska pakost, pa ne vidi dalje od sopstvenog nosa...:evil:

zike

Elita
Poruka
21.673
a u zeti toplija klima mogu misliti kolki su racuni za struju u niksicu i dalje na severu :super:

a znam ja da ti imas para nakrao si se sa milom dosta, no ovi sto su glasali za nezavisnu ipak ogromna vecina nemaju :super:

e sad kad im dodje sledeci racun za struju neka ponesu clansku DPS-a :hahaha:
Pa kakve veze ima, i tamo se griju zdrvima :hahaha: Ja koliko sam upućen šporet na drva ne troši struju :mrgreen:
Pa *** Tihi, ima se, može se... Znam i ja koliko si se ti nakrao sa žutima, pa sad voziš Cadillaca :mrgreen: Svi Tadićevi agenti voze Cadillaca

Bosko_Buha

Primećen član
Poruka
910

znaci 140 evra mu racun a greje se na drva jos sad poskupljuje za 80% im struja :lol:

Ne znam samo cemu se ti radujes majke ti ..to nikakve veze nama sa nezavisnoscu vec sa tim da je CG prodala svoju elektroprivredu i da oni hoce profit ,tako ce biti i u srbiji kad se proda EPS.A u CG od kad su se odvojili od SRbije se se zivi bolje nego ovde.

Bosko_Buha

Primećen član
Poruka
910
pa zato sto mi je drago i srecan sam sto crkava crnogorska krava

to je ona izmisljena kvazi nacija koja mrzi sve srpsko i priznaje nezavisnost kosova

e pa ja sam sad srecan sto ih milo djukanovic dere ko magarce preko racuna za struju
Ne dere ih MIlo glupanderu nego privatan vlasnik a to ceka i Srbiju kad proda svoj EPS ,privatnik samo gleda profit .A u CG je prosek plata skocio na 500 eura ,180 vise nego u SRbiji tako da ce pre biti da je srbiji crkla krava.

gost 220067

Primećen član
Poruka
966

Greje se na drva a potrosio 1600 kW...smesni ste i lazete i ti i taj cije iskustvo prenosis :D

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.