U centru Sarajevu: Dvije prodavnice “obilježene” crvenom farbom i krstom

dragon x

Legenda
Poruka
58.729
– Nepoznati počinioci bacili su crvenu farbu na vrata i izlog dvije prodavnice u centralnoj sarajevskoj ulici Ferhadija. Takođe, na izlozima je napisan i simbol krsta sa četiri slova S.

Kako javljaju sarajevski mediji, iz MUP-a Kantona Sarajevo je rečeno da je slučaj je prijavljen policiji, a obaviješten je i tužilac.

Događaj je okvalifikovan kao krivično djelo iz člana 163. ‘Izazivanje narodnosne, rasne i vjerske mržnje, razdora ili netrpeljivosti’.

20260515121558_634437.jpg


Delegat SNSD u Domu naroda PSBIH Radovan Kovačević, na društvenim mrežama je naveo da su “išarane, ili bolje reći obilježene” radnje koje su u vlasništvu kompanija iz Srbije.

– I to je jedini razlog zašto su na ovaj način obilježene – smatra Kovačević.


On je podsjetio da su prije nekoliko godina i radnje pekare Manja iz Banjaluke bile više puta napadane od vandala, sve dok vlasnici nisu odlučili trajno zatvoriti poslovnice u Sarajevu.

– Mora se otvoreno reći da ovo opasno podsjeća na 1914. godinu kada su u Sarajevu rušili i palili trgovine u vlasništvu Srba, kao i na 1992. kada su slično obilježavali stanove i kuće u kojima su Srbi živjeli – istakao je Kovačević u objavi na Iksu.

Povodom ovog događaja reagovao je i premijer Srpske Savo Minić, koji je poručio da ovo nije običan napad na privatnu imovinu.

https://x.com/minic_savo/status/2055225542631203122

– Šaranje po objektima i prosipanje crvene boje na radnje u srpskom vlasništvu ne predstavlja napad na privatnu imovinu, nego pokušaj zastrašivanja i širenja mržnje. Očekujem od nadležnih institucija da hitno pronađu i sankcionišu odgovorne, da bi se poslala jasna poruka da nacionalna i vjerska netrpeljivost nisu prihvatljive

https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=645802

https://topportal.info/u-centru-sarajevu-dvije-prodavnice-obiljezene-crvenom-farbom-i-krstom-foto/

Eto, posle kažu "zašto ne volite državu u kojoj živite". Kako da neko trpi ovo, da i to malo Srba što je preostalo u gradu osjeća bezbjednosti i toleranciju kada ih na svakom koraku provociraju?

Šta BiH očekuje, kakva nam je budućnost ako ovakva mržnja prema Srbima i dan danas traje nakon 30 godina kako se rat završio?

Ša je rješenje? Nezavisnost i definitivna podjela na dvije/tri države?
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ne treba iskljuciti scenario da su bajine patrijote bile u akciji. Izbori se blize, koriste ovakva skrabanja.

У праву си... Има 'Срба' који у сарадњи са 'Хрватима' и 'Муслиманима' раде систематски век и по на уништавању 'Срба' на Балкану

Мада те нације 'Срби Хрвати Муслимаи' .. нису нације у правом смислу. Све су то Мафијшке групе које из уништавања било чега

извлаче корист за своју децу своју малу породицу...

https://forum.krstarica.com/threads...ida-nad-srbima-20oga-veka-na-balkanu.1055244/

https://forum.krstarica.com/forums/istorija.26/?starter_id=411319&order=post_date&direction=desc
 
– Nepoznati počinioci bacili su crvenu farbu na vrata i izlog dvije prodavnice u centralnoj sarajevskoj ulici Ferhadija. Takođe, na izlozima je napisan i simbol krsta sa četiri slova S.

Kako javljaju sarajevski mediji, iz MUP-a Kantona Sarajevo je rečeno da je slučaj je prijavljen policiji, a obaviješten je i tužilac.

Događaj je okvalifikovan kao krivično djelo iz člana 163. ‘Izazivanje narodnosne, rasne i vjerske mržnje, razdora ili netrpeljivosti’.

Pogledajte prilog 1900395

Delegat SNSD u Domu naroda PSBIH Radovan Kovačević, na društvenim mrežama je naveo da su “išarane, ili bolje reći obilježene” radnje koje su u vlasništvu kompanija iz Srbije.

– I to je jedini razlog zašto su na ovaj način obilježene – smatra Kovačević.


On je podsjetio da su prije nekoliko godina i radnje pekare Manja iz Banjaluke bile više puta napadane od vandala, sve dok vlasnici nisu odlučili trajno zatvoriti poslovnice u Sarajevu.

– Mora se otvoreno reći da ovo opasno podsjeća na 1914. godinu kada su u Sarajevu rušili i palili trgovine u vlasništvu Srba, kao i na 1992. kada su slično obilježavali stanove i kuće u kojima su Srbi živjeli – istakao je Kovačević u objavi na Iksu.

Povodom ovog događaja reagovao je i premijer Srpske Savo Minić, koji je poručio da ovo nije običan napad na privatnu imovinu.

https://x.com/minic_savo/status/2055225542631203122

– Šaranje po objektima i prosipanje crvene boje na radnje u srpskom vlasništvu ne predstavlja napad na privatnu imovinu, nego pokušaj zastrašivanja i širenja mržnje. Očekujem od nadležnih institucija da hitno pronađu i sankcionišu odgovorne, da bi se poslala jasna poruka da nacionalna i vjerska netrpeljivost nisu prihvatljive

https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=645802

https://topportal.info/u-centru-sarajevu-dvije-prodavnice-obiljezene-crvenom-farbom-i-krstom-foto/

Eto, posle kažu "zašto ne volite državu u kojoj živite". Kako da neko trpi ovo, da i to malo Srba što je preostalo u gradu osjeća bezbjednosti i toleranciju kada ih na svakom koraku provociraju?

Šta BiH očekuje, kakva nam je budućnost ako ovakva mržnja prema Srbima i dan danas traje nakon 30 godina kako se rat završio?

Ša je rješenje? Nezavisnost i definitivna podjela na dvije/tri države?


Решење је драстично пооштравање грађанских санкција и брисање нације.. вере... као основе за привилегије ... за било шта

.. сем културе..


УСА например по свету не прогања 'муслимане' већ иде од државе до државе и руши јер имају

'базе су терористима' Либија 'хемијско оружје' Ирак 'нуклерани потенцијал' Иран...

Ниједна Муслиманка ни Муслиман јавно на крсти не бране нпр. муслимане у 'Сирији' јер сарађује са Русијом ....

Свим муслиманимкима Крсте 'свети грал' да не кажемо 'мека и медина'

су УСА у ЕУ Саудијска Арабија и Емирати .. тамо где има богатства благостања ...

Принцип је исти .. ур инирај на сиротињу
 
Eto, posle kažu "zašto ne volite državu u kojoj živite". Kako da neko trpi ovo, da i to malo Srba što je preostalo u gradu osjeća bezbjednosti i toleranciju kada ih na svakom koraku provociraju?

Bio sam u Sarajevu prošle godine i atmosfera je tamo izuzetno prijateljska. Niko mi jednu ružnu nije rekao. Takođe mnoštvo Srba iz Srpske radi u Sarajevu.

Nemojte praviti atmosferu paranoje. Ovi performansi su naručeni uvek i svuda.
 
Bio sam u Sarajevu prošle godine i atmosfera je tamo izuzetno prijateljska. Niko mi jednu ružnu nije rekao. Takođe mnoštvo Srba iz Srpske radi u Sarajevu.

Nemojte praviti atmosferu paranoje. Ovi performansi su naručeni uvek i svuda.
Tući Velušiće, tamo nema srpskog življa mnogo. :cool:
 
Bio sam u Sarajevu prošle godine i atmosfera je tamo izuzetno prijateljska. Niko mi jednu ružnu nije rekao. Takođe mnoštvo Srba iz Srpske radi u Sarajevu.

Nemojte praviti atmosferu paranoje. Ovi performansi su naručeni uvek i svuda.
Ti Srbi što rade iz Srpske u Sarajevu su ljudi koji rade u zajedničkim organima!! Znači rade ljudi u zajedničkim institucijama.

Ne radi se tu o vrsti iskustva nego o politici nerrpeljivosti prema Srbima koja se decenijama provodi. Na svakom mjestu gdje je neko poginuo u ratu a gdje postoji spomenik piše "ovde su srpski zločinci ubili...." Osim ako ti ubijeni nisu bili Srbi onda nema ni spomenika.

Svijest kod ljudi je zatrovana, neće te dirati ali u sebi imaju takvo namješteno mišljenje.
 
Ne treba iskljuciti scenario da su bajine patrijote bile u akciji. Izbori se blize, koriste ovakva skrabanja.
Predstavnici lobističkih firmi koje je Dodik (debelo) platio u SAD da lobiraju kako "muslimani ugrožavaju hrišćane u Bosni" sigurno su kazali pa dajte nam neki materijal, ne možemo samo na prazno da pričamo.
 
Predstavnici lobističkih firmi koje je Dodik (debelo) platio u SAD da lobiraju kako "muslimani ugrožavaju hrišćane u Bosni" sigurno su kazali pa dajte nam neki materijal, ne možemo samo na prazno da pričamo.
Ovako su obilježavali židovske radnje u Njemačkoj 30-ih prošlog vijeka.
Čist fašizam.
 
– Nepoznati počinioci bacili su crvenu farbu na vrata i izlog dvije prodavnice u centralnoj sarajevskoj ulici Ferhadija. Takođe, na izlozima je napisan i simbol krsta sa četiri slova S.

Kako javljaju sarajevski mediji, iz MUP-a Kantona Sarajevo je rečeno da je slučaj je prijavljen policiji, a obaviješten je i tužilac.

Događaj je okvalifikovan kao krivično djelo iz člana 163. ‘Izazivanje narodnosne, rasne i vjerske mržnje, razdora ili netrpeljivosti’.

Pogledajte prilog 1900395

Delegat SNSD u Domu naroda PSBIH Radovan Kovačević, na društvenim mrežama je naveo da su “išarane, ili bolje reći obilježene” radnje koje su u vlasništvu kompanija iz Srbije.

– I to je jedini razlog zašto su na ovaj način obilježene – smatra Kovačević.


On je podsjetio da su prije nekoliko godina i radnje pekare Manja iz Banjaluke bile više puta napadane od vandala, sve dok vlasnici nisu odlučili trajno zatvoriti poslovnice u Sarajevu.

– Mora se otvoreno reći da ovo opasno podsjeća na 1914. godinu kada su u Sarajevu rušili i palili trgovine u vlasništvu Srba, kao i na 1992. kada su slično obilježavali stanove i kuće u kojima su Srbi živjeli – istakao je Kovačević u objavi na Iksu.

Povodom ovog događaja reagovao je i premijer Srpske Savo Minić, koji je poručio da ovo nije običan napad na privatnu imovinu.

https://x.com/minic_savo/status/2055225542631203122

– Šaranje po objektima i prosipanje crvene boje na radnje u srpskom vlasništvu ne predstavlja napad na privatnu imovinu, nego pokušaj zastrašivanja i širenja mržnje. Očekujem od nadležnih institucija da hitno pronađu i sankcionišu odgovorne, da bi se poslala jasna poruka da nacionalna i vjerska netrpeljivost nisu prihvatljive

https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=645802

https://topportal.info/u-centru-sarajevu-dvije-prodavnice-obiljezene-crvenom-farbom-i-krstom-foto/

Eto, posle kažu "zašto ne volite državu u kojoj živite". Kako da neko trpi ovo, da i to malo Srba što je preostalo u gradu osjeća bezbjednosti i toleranciju kada ih na svakom koraku provociraju?

Šta BiH očekuje, kakva nam je budućnost ako ovakva mržnja prema Srbima i dan danas traje nakon 30 godina kako se rat završio?

Ša je rješenje? Nezavisnost i definitivna podjela na dvije/tri države?
Meni ovo liči na dodikovce ili na UDBU mnogo više nego na Sarajlije.
 
Bio sam u Sarajevu prošle godine i atmosfera je tamo izuzetno prijateljska. Niko mi jednu ružnu nije rekao. Takođe mnoštvo Srba iz Srpske radi u Sarajevu.

Nemojte praviti atmosferu paranoje. Ovi performansi su naručeni uvek i svuda.
Била су и српска деца из Новог Сада, знамо како су гостољубиво дочекана.
 
Ti Srbi što rade iz Srpske u Sarajevu su ljudi koji rade u zajedničkim organima!! Znači rade ljudi u zajedničkim institucijama.

Ne radi se tu o vrsti iskustva nego o politici nerrpeljivosti prema Srbima koja se decenijama provodi. Na svakom mjestu gdje je neko poginuo u ratu a gdje postoji spomenik piše "ovde su srpski zločinci ubili...." Osim ako ti ubijeni nisu bili Srbi onda nema ni spomenika.

Svijest kod ljudi je zatrovana, neće te dirati ali u sebi imaju takvo namješteno mišljenje.

RS dobije od UIO vise novca nego sto uplati, a dobar deo ljudi iz RS radi u Sarajevu nevezano za zajednicke institucije.
 
– Nepoznati počinioci bacili su crvenu farbu na vrata i izlog dvije prodavnice u centralnoj sarajevskoj ulici Ferhadija. Takođe, na izlozima je napisan i simbol krsta sa četiri slova S.

Kako javljaju sarajevski mediji, iz MUP-a Kantona Sarajevo je rečeno da je slučaj je prijavljen policiji, a obaviješten je i tužilac.

Događaj je okvalifikovan kao krivično djelo iz člana 163. ‘Izazivanje narodnosne, rasne i vjerske mržnje, razdora ili netrpeljivosti’.

Pogledajte prilog 1900395

Delegat SNSD u Domu naroda PSBIH Radovan Kovačević, na društvenim mrežama je naveo da su “išarane, ili bolje reći obilježene” radnje koje su u vlasništvu kompanija iz Srbije.

– I to je jedini razlog zašto su na ovaj način obilježene – smatra Kovačević.


On je podsjetio da su prije nekoliko godina i radnje pekare Manja iz Banjaluke bile više puta napadane od vandala, sve dok vlasnici nisu odlučili trajno zatvoriti poslovnice u Sarajevu.

– Mora se otvoreno reći da ovo opasno podsjeća na 1914. godinu kada su u Sarajevu rušili i palili trgovine u vlasništvu Srba, kao i na 1992. kada su slično obilježavali stanove i kuće u kojima su Srbi živjeli – istakao je Kovačević u objavi na Iksu.

Povodom ovog događaja reagovao je i premijer Srpske Savo Minić, koji je poručio da ovo nije običan napad na privatnu imovinu.

https://x.com/minic_savo/status/2055225542631203122

– Šaranje po objektima i prosipanje crvene boje na radnje u srpskom vlasništvu ne predstavlja napad na privatnu imovinu, nego pokušaj zastrašivanja i širenja mržnje. Očekujem od nadležnih institucija da hitno pronađu i sankcionišu odgovorne, da bi se poslala jasna poruka da nacionalna i vjerska netrpeljivost nisu prihvatljive

https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=645802

https://topportal.info/u-centru-sarajevu-dvije-prodavnice-obiljezene-crvenom-farbom-i-krstom-foto/

Eto, posle kažu "zašto ne volite državu u kojoj živite". Kako da neko trpi ovo, da i to malo Srba što je preostalo u gradu osjeća bezbjednosti i toleranciju kada ih na svakom koraku provociraju?

Šta BiH očekuje, kakva nam je budućnost ako ovakva mržnja prema Srbima i dan danas traje nakon 30 godina kako se rat završio?

Ša je rješenje? Nezavisnost i definitivna podjela na dvije/tri države?
Мултиетнички град са чак две српске продавнице?
Па то је већ мултичетнички.
 

Back
Top