dragon x
Legenda
- Poruka
- 58.729
– Nepoznati počinioci bacili su crvenu farbu na vrata i izlog dvije prodavnice u centralnoj sarajevskoj ulici Ferhadija. Takođe, na izlozima je napisan i simbol krsta sa četiri slova S.
Kako javljaju sarajevski mediji, iz MUP-a Kantona Sarajevo je rečeno da je slučaj je prijavljen policiji, a obaviješten je i tužilac.
Događaj je okvalifikovan kao krivično djelo iz člana 163. ‘Izazivanje narodnosne, rasne i vjerske mržnje, razdora ili netrpeljivosti’.
Delegat SNSD u Domu naroda PSBIH Radovan Kovačević, na društvenim mrežama je naveo da su “išarane, ili bolje reći obilježene” radnje koje su u vlasništvu kompanija iz Srbije.
– I to je jedini razlog zašto su na ovaj način obilježene – smatra Kovačević.
On je podsjetio da su prije nekoliko godina i radnje pekare Manja iz Banjaluke bile više puta napadane od vandala, sve dok vlasnici nisu odlučili trajno zatvoriti poslovnice u Sarajevu.
– Mora se otvoreno reći da ovo opasno podsjeća na 1914. godinu kada su u Sarajevu rušili i palili trgovine u vlasništvu Srba, kao i na 1992. kada su slično obilježavali stanove i kuće u kojima su Srbi živjeli – istakao je Kovačević u objavi na Iksu.
Povodom ovog događaja reagovao je i premijer Srpske Savo Minić, koji je poručio da ovo nije običan napad na privatnu imovinu.
https://x.com/minic_savo/status/2055225542631203122
– Šaranje po objektima i prosipanje crvene boje na radnje u srpskom vlasništvu ne predstavlja napad na privatnu imovinu, nego pokušaj zastrašivanja i širenja mržnje. Očekujem od nadležnih institucija da hitno pronađu i sankcionišu odgovorne, da bi se poslala jasna poruka da nacionalna i vjerska netrpeljivost nisu prihvatljive
https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=645802
https://topportal.info/u-centru-sarajevu-dvije-prodavnice-obiljezene-crvenom-farbom-i-krstom-foto/
Eto, posle kažu "zašto ne volite državu u kojoj živite". Kako da neko trpi ovo, da i to malo Srba što je preostalo u gradu osjeća bezbjednosti i toleranciju kada ih na svakom koraku provociraju?
Šta BiH očekuje, kakva nam je budućnost ako ovakva mržnja prema Srbima i dan danas traje nakon 30 godina kako se rat završio?
Ša je rješenje? Nezavisnost i definitivna podjela na dvije/tri države?
Kako javljaju sarajevski mediji, iz MUP-a Kantona Sarajevo je rečeno da je slučaj je prijavljen policiji, a obaviješten je i tužilac.
Događaj je okvalifikovan kao krivično djelo iz člana 163. ‘Izazivanje narodnosne, rasne i vjerske mržnje, razdora ili netrpeljivosti’.
Delegat SNSD u Domu naroda PSBIH Radovan Kovačević, na društvenim mrežama je naveo da su “išarane, ili bolje reći obilježene” radnje koje su u vlasništvu kompanija iz Srbije.
– I to je jedini razlog zašto su na ovaj način obilježene – smatra Kovačević.
On je podsjetio da su prije nekoliko godina i radnje pekare Manja iz Banjaluke bile više puta napadane od vandala, sve dok vlasnici nisu odlučili trajno zatvoriti poslovnice u Sarajevu.
– Mora se otvoreno reći da ovo opasno podsjeća na 1914. godinu kada su u Sarajevu rušili i palili trgovine u vlasništvu Srba, kao i na 1992. kada su slično obilježavali stanove i kuće u kojima su Srbi živjeli – istakao je Kovačević u objavi na Iksu.
Povodom ovog događaja reagovao je i premijer Srpske Savo Minić, koji je poručio da ovo nije običan napad na privatnu imovinu.
https://x.com/minic_savo/status/2055225542631203122
– Šaranje po objektima i prosipanje crvene boje na radnje u srpskom vlasništvu ne predstavlja napad na privatnu imovinu, nego pokušaj zastrašivanja i širenja mržnje. Očekujem od nadležnih institucija da hitno pronađu i sankcionišu odgovorne, da bi se poslala jasna poruka da nacionalna i vjerska netrpeljivost nisu prihvatljive
https://lat.rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=645802
https://topportal.info/u-centru-sarajevu-dvije-prodavnice-obiljezene-crvenom-farbom-i-krstom-foto/
Eto, posle kažu "zašto ne volite državu u kojoj živite". Kako da neko trpi ovo, da i to malo Srba što je preostalo u gradu osjeća bezbjednosti i toleranciju kada ih na svakom koraku provociraju?
Šta BiH očekuje, kakva nam je budućnost ako ovakva mržnja prema Srbima i dan danas traje nakon 30 godina kako se rat završio?
Ša je rješenje? Nezavisnost i definitivna podjela na dvije/tri države?
Poslednja izmena od moderatora:

