U čemu je smisao posta ako jedemo brzu hranu?

Ko nece brzu, evo spora hrana.

https://www.agromedia.rs/blog/agrokutak/spora-hrana-sinonim-za-zdrav-zivot-i-kvalitetan-proizvod/
FB_IMG_1655380866331.jpg
 
Poslednja izmena:
vodi racuna ako krenes putem vere koji ces put izabrati
Nijedan. Evo dođoh samo da vas sve pozdravim, ne da mi se pisati (nemam vremena za koncentraciju a neću da "piskaram" samo da bih nešto napisao).

P.S. . Gogili, čitao sam pre neki dan negde si napisala da nam otvoriš oči "gde smo", tada nisam bio ulogovan i shvatio sam. Sad više ne želim da pišem.
Videćemo da li ću se vraćati, uplašila si me 🤣
Zamislila-svakako.

I još nešto, ljudi moji sa religije- osećam da sam došao do neke "slepe ulice", sve što sam imao rekao sam i kada bih nastavio to bi postalo samo ponavljanje jednog te istog. Tako da trenutno nema svrhe. Kao da sam došao do kraja, a opet kao da nisam nikad ni bio. (Ovo bi razumeo @InternetExplorer koji mi je pre nekoliko godina tako nešto i rekao, šta će biti).


Ajde pazite se, ljubi brat sve.
 
I još nešto, ljudi moji sa religije- osećam da sam došao do neke "slepe ulice", sve što sam imao rekao sam i kada bih nastavio to bi postalo samo ponavljanje jednog te istog. Tako da trenutno nema svrhe. Kao da sam došao do kraja, a opet kao da nisam nikad ni bio. (Ovo bi razumeo @InternetExplorer koji mi je pre nekoliko godina tako nešto i rekao, šta će biti).
Ajde pazite se, ljubi brat sve.
Jeli brale,kazes da si rekao sve sto si imao reci a reci mi,jesi li siguran da si CUO SVE STO SU DRUGI HTELI RECI. ( svima sto znaci da i tebi licno) ..!??
Znas,diskusija ima smisla ako je to dvosmjerna ulica u suprotnom monolozi postaju dosadni veoma brzo stoga potencijalni dobitci izostaju...
Licno hteo bi da ne ides nikuda ( naravno,osim negde na nekoj lepoj morskoj plazi u jos lepsem drustvu) i da i dalje budes tu negde,u okolini,i da svojim zaista interesantnim komentarima i dalje zbogacujes ovaj forum.
 
Nijedan. Evo dođoh samo da vas sve pozdravim, ne da mi se pisati (nemam vremena za koncentraciju a neću da "piskaram" samo da bih nešto napisao).

P.S. . Gogili, čitao sam pre neki dan negde si napisala da nam otvoriš oči "gde smo", tada nisam bio ulogovan i shvatio sam. Sad više ne želim da pišem.
Videćemo da li ću se vraćati, uplašila si me 🤣
Zamislila-svakako.

I još nešto, ljudi moji sa religije- osećam da sam došao do neke "slepe ulice", sve što sam imao rekao sam i kada bih nastavio to bi postalo samo ponavljanje jednog te istog. Tako da trenutno nema svrhe. Kao da sam došao do kraja, a opet kao da nisam nikad ni bio. (Ovo bi razumeo @InternetExplorer koji mi je pre nekoliko godina tako nešto i rekao, šta će biti).


Ajde pazite se, ljubi brat sve.
svi se vracaju pa ces i ti :)
 
Post nema nikakvog smisla. Za vas sto verujete, bog ce vas ceniti po delima a ne po jelima.
Tako je.

mislim da ima smisla, da se suzdržavaš stomakougađanju koje je štetno i po fizičko zdravlje. a post nije samo hrana. post takodje služi i za mentalno zdravlje jer crne misli proizvode crna dela.
dzaba hrana ako su dela zla
 
Matej 15:11 Čoveka ne čini nečistim ono što ulazi u usta, nego ono što izlazi iz usta. To čoveka čini nečistim.“+

12 Tada su mu prišli učenici i rekli mu: „Znaš li da su se fariseji uvredili kad su čuli šta si rekao?“+ 13 On im je odgovorio: „Svaka sadnica koju nije zasadio moj nebeski Otac iščupaće se s korenom. 14 Pustite ih. Oni su slepe vođe. A kad slep vodi slepog, obojica će upasti u jamu.“+ 15 Petar mu je na to rekao: „Objasni nam to poređenje.“ 16 A Isus je odgovorio: „Zar ni vi još ne razumete?+ 17 Zar ne znate da sve što ulazi u usta ide u stomak i izbacuje se iz tela?

18 A ono što izlazi iz usta, izlazi iz srca. To čoveka čini nečistim.+ 19 Na primer, iz srca izlaze zle misli+ koje vode do ubistva, preljube, bluda*, krađe, lažnih svedočenja, hule. 20 To čoveka čini nečistim, a to što nije oprao ruke prema obredu, ne čini ga nečistim.“
 
Matej 15:11 Čoveka ne čini nečistim ono što ulazi u usta, nego ono što izlazi iz usta. To čoveka čini nečistim.“+

12 Tada su mu prišli učenici i rekli mu: „Znaš li da su se fariseji uvredili kad su čuli šta si rekao?“+ 13 On im je odgovorio: „Svaka sadnica koju nije zasadio moj nebeski Otac iščupaće se s korenom. 14 Pustite ih. Oni su slepe vođe. A kad slep vodi slepog, obojica će upasti u jamu.“+ 15 Petar mu je na to rekao: „Objasni nam to poređenje.“ 16 A Isus je odgovorio: „Zar ni vi još ne razumete?+ 17 Zar ne znate da sve što ulazi u usta ide u stomak i izbacuje se iz tela?

18 A ono što izlazi iz usta, izlazi iz srca. To čoveka čini nečistim.+ 19 Na primer, iz srca izlaze zle misli+ koje vode do ubistva, preljube, bluda*, krađe, lažnih svedočenja, hule. 20 To čoveka čini nečistim, a to što nije oprao ruke prema obredu, ne čini ga nečistim.“
Какве везе има прање руку са постом?
 
nema veze
to je Isus osudio licemerstvo fariseja
koji su zbog tradicije zanemarivali Zakon
citaj deo koji se odnosi na temu
Čoveka ne čini nečistim ono što ulazi u usta
Зашто вадиш из контекста? Како је гласило питање на које је Исус овако одговорио, да ли се мислило на храну коју су ученици јели, или на то што су јели, а да прије тога нису опрали руке?
 
Зашто вадиш из контекста? Како је гласило питање на које је Исус овако одговорио, да ли се мислило на храну коју су ученици јели, или на то што су јели, а да прије тога нису опрали руке?
ti vadis iz konteksta a ne ja
ja sam napisal ceo izvestaj
pa ga citaj
a ti samo vidis to u vezi pranja ruku
objasnio je Isus sta sve coveka ne cini necistim
kao ovo na primer
Čoveka ne čini nečistim ono što ulazi u usta,
 

Back
Top