У БиХ формиран Хрватски народни сабор - ТРАЖЕ СВОЈ ЕНТИТЕТ

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
http://www.mondo.rs/s203742/Info/ex-YU/U_BiH_formiran_Hrvatski_narodni_sabor.html
U BiH formiran Hrvatski narodni sabor
Hrvatski narodni sabor u Bosni i Hercegovini ponovo je uspostavljen danas u Mostaru, a blizu 500 izabranih funkcionera zatražilo je nacionanlni entitet.

v203742p0.jpg

Narodni sabor je zatražio izjednačavanje prava Hrvata s pravima druga dva naroda u BiH i podelu zemlje na "najmanje tri poluautonomna regiona".

Učesnici su najavili da neće priznati uspostavljenu vlast u Federaciji BiH, koju je bez najvećih hrvatskih stranaka uspostavila Socijademokratska partija (SDP) BiH i zatražili ustavne promene kojima bi se izjednačila prava Hrvata s pravima druga dva naroda - Srba i Bošnjaka, prenela je Hina.

Lideri Hrvata u BiH zatražili su da se formira najmanje jedan entitet sa hrvatskom većinom sa sedištem u Mostaru.

Za predsednika predsedništva Hrvatskog narodnog sabora (HNS) izabran je predsednik HDZ-a BiH Dragan Čović, dok je predsednik HDZ-a 1991. Božo Ljubić izabran za predsednika Glavnog veća, političkog i operativnog tela HNS-a, koje će koordinirati politiku na svim područjima gde u BiH žive Hrvati.

Na zasedanju je jednoglasno prihvaćena politička rezolucija u kojoj se osuđuje uspostavljanje vlasti u Federaciji BiH bez većinske političke volje Hrvata u toj zemlji i traži reforma ustava i izbornog zakona kako bi Hrvati mogli samostalno da biraju svoje predstavnike.

Predsednik HDZ-a BiH Dragan Čović rekao je da za poteze na zasedanju HNS-a učesnici imaju podršku hrvatskog predsednika Ive Josipovića i predsednice hrvatske vlade Jadranke Kosor.

"Potpora Republike Hrvatske vrlo je jasna na nivou načela i istakli su je u poslednjih nekoliko navrata predsednik i premijerka", rekao je Čović na konferenciji za novinare.

To je potvrdio i Branko Vukelić, izaslanik predsednice hrvatske vlade i predsednice HDZ-a Jadranke Kosor.

On je izrazio je očekivanje da će međunarodna zajednica poništiti poslednje odluke o legalnosti uspostavljanja vlasti u Federaciji budući da ju je kao nelegalnu ocenilo Središnje izborno poverenstvo BiH.

.........................
.........................
Да им се да...него шта....
МАЧАК ПОДРЖАВА ХРВАТЕ.
:per: :per: :per:
 
http://www.mondo.rs/s203742/Info/ex-YU/U_BiH_formiran_Hrvatski_narodni_sabor.html
U BiH formiran Hrvatski narodni sabor
Hrvatski narodni sabor u Bosni i Hercegovini ponovo je uspostavljen danas u Mostaru, a blizu 500 izabranih funkcionera zatražilo je nacionanlni entitet.

v203742p0.jpg

Narodni sabor je zatražio izjednačavanje prava Hrvata s pravima druga dva naroda u BiH i podelu zemlje na "najmanje tri poluautonomna regiona".

Učesnici su najavili da neće priznati uspostavljenu vlast u Federaciji BiH, koju je bez najvećih hrvatskih stranaka uspostavila Socijademokratska partija (SDP) BiH i zatražili ustavne promene kojima bi se izjednačila prava Hrvata s pravima druga dva naroda - Srba i Bošnjaka, prenela je Hina.

Lideri Hrvata u BiH zatražili su da se formira najmanje jedan entitet sa hrvatskom većinom sa sedištem u Mostaru.

Za predsednika predsedništva Hrvatskog narodnog sabora (HNS) izabran je predsednik HDZ-a BiH Dragan Čović, dok je predsednik HDZ-a 1991. Božo Ljubić izabran za predsednika Glavnog veća, političkog i operativnog tela HNS-a, koje će koordinirati politiku na svim područjima gde u BiH žive Hrvati.

Na zasedanju je jednoglasno prihvaćena politička rezolucija u kojoj se osuđuje uspostavljanje vlasti u Federaciji BiH bez većinske političke volje Hrvata u toj zemlji i traži reforma ustava i izbornog zakona kako bi Hrvati mogli samostalno da biraju svoje predstavnike.

Predsednik HDZ-a BiH Dragan Čović rekao je da za poteze na zasedanju HNS-a učesnici imaju podršku hrvatskog predsednika Ive Josipovića i predsednice hrvatske vlade Jadranke Kosor.

"Potpora Republike Hrvatske vrlo je jasna na nivou načela i istakli su je u poslednjih nekoliko navrata predsednik i premijerka", rekao je Čović na konferenciji za novinare.

To je potvrdio i Branko Vukelić, izaslanik predsednice hrvatske vlade i predsednice HDZ-a Jadranke Kosor.

On je izrazio je očekivanje da će međunarodna zajednica poništiti poslednje odluke o legalnosti uspostavljanja vlasti u Federaciji budući da ju je kao nelegalnu ocenilo Središnje izborno poverenstvo BiH.

.........................
.........................
Да им се да...него шта....
МАЧАК ПОДРЖАВА ХРВАТЕ.
:per: :per: :per:

Bolje da ostanu sa Turcima.
Ista je to sorta.:rtfm:
Izrodi
 
На ово рвате чека ЕУ и насели су као последње будале.
Рекли су им да неће да им признају ентитет у Босни и то још од Дејтона важи. Можда се нешто промени у њихову корист, али нема шансе, реално, да Амери дозволе да се пркомпонује Босна.
Има и варијанта да је то врста уцене од стр. Зг према међународној заједници, да се утиче на хашки суд, да се преиначи квалификација. Али слабији не постављају јачима услове, нарочито у ово доба трговине..
 
http://www.mondo.rs/s203742/Info/ex-YU/U_BiH_formiran_Hrvatski_narodni_sabor.html
U BiH formiran Hrvatski narodni sabor
Hrvatski narodni sabor u Bosni i Hercegovini ponovo je uspostavljen danas u Mostaru, a blizu 500 izabranih funkcionera zatražilo je nacionanlni entitet.

v203742p0.jpg

Narodni sabor je zatražio izjednačavanje prava Hrvata s pravima druga dva naroda u BiH i podelu zemlje na "najmanje tri poluautonomna regiona".

Učesnici su najavili da neće priznati uspostavljenu vlast u Federaciji BiH, koju je bez najvećih hrvatskih stranaka uspostavila Socijademokratska partija (SDP) BiH i zatražili ustavne promene kojima bi se izjednačila prava Hrvata s pravima druga dva naroda - Srba i Bošnjaka, prenela je Hina.

Lideri Hrvata u BiH zatražili su da se formira najmanje jedan entitet sa hrvatskom većinom sa sedištem u Mostaru.

Za predsednika predsedništva Hrvatskog narodnog sabora (HNS) izabran je predsednik HDZ-a BiH Dragan Čović, dok je predsednik HDZ-a 1991. Božo Ljubić izabran za predsednika Glavnog veća, političkog i operativnog tela HNS-a, koje će koordinirati politiku na svim područjima gde u BiH žive Hrvati.

Na zasedanju je jednoglasno prihvaćena politička rezolucija u kojoj se osuđuje uspostavljanje vlasti u Federaciji BiH bez većinske političke volje Hrvata u toj zemlji i traži reforma ustava i izbornog zakona kako bi Hrvati mogli samostalno da biraju svoje predstavnike.

Predsednik HDZ-a BiH Dragan Čović rekao je da za poteze na zasedanju HNS-a učesnici imaju podršku hrvatskog predsednika Ive Josipovića i predsednice hrvatske vlade Jadranke Kosor.

"Potpora Republike Hrvatske vrlo je jasna na nivou načela i istakli su je u poslednjih nekoliko navrata predsednik i premijerka", rekao je Čović na konferenciji za novinare.

To je potvrdio i Branko Vukelić, izaslanik predsednice hrvatske vlade i predsednice HDZ-a Jadranke Kosor.

On je izrazio je očekivanje da će međunarodna zajednica poništiti poslednje odluke o legalnosti uspostavljanja vlasti u Federaciji budući da ju je kao nelegalnu ocenilo Središnje izborno poverenstvo BiH.

.........................
.........................
Да им се да...него шта....
МАЧАК ПОДРЖАВА ХРВАТЕ.
:per: :per: :per:

samo pripazi da nedobijes srcani od silne potpore...:D
inace podrzavam Sabor...
 
Ništa od toga. Vaši prijatelji Ameri više puta jasno rekli-HDZ opozicija, treći
entitet- neće da bude:).

kad zelis postici neki cilj, moras jedinsstveno da ucinis prvi korak ka tom cilju...
neznam dali ce uspijeti iako im ja to zelim...a kad muslimani srede Hrvate onda ste vi na redu tako da se nemas cemu radovati..
 
kad zelis postici neki cilj, moras jedinsstveno da ucinis prvi korak ka tom cilju...
neznam dali ce uspijeti iako im ja to zelim...a kad muslimani srede Hrvate onda ste vi na redu tako da se nemas cemu radovati..

Neće niko nikoga "sređivati", najvjerovatnije će poneki političar dobiti "žuti karton" zbog zaboravnosti i pokušaja rada protiv Ustava i Deytonskog sporazuma.
Ovo nije prvi korak, slično je HDZ pokušao 2001. god. pa su neslavno završili, slično će završiti i ovaj pokušaj jer MZ ne dozvoljava nikakve promjene uređenja BiH.
Svako djelovanje van institucija BiH i mimo drugih naroda nije dobro a nije ni prihvatljivo, smiješno je da dva HDZ-a pozivaju na jedinstvo a oni sami se podijelili na dva dijela, tako da samo kad od toga krenemo vidimo da je cilj tih političara borba za fotelje i svoje lične interese.
 
Босна је творевина (бело)свеЦких сила, ко је дирне - дирнуо је у силу.
Баснија је далеко занимљивија за праћење од рвацке. Што је битна..да би се створила џамахирија у срцу Европе, па да би увек била немирна?
 
kad zelis postici neki cilj, moras jedinsstveno da ucinis prvi korak ka tom cilju...
neznam dali ce uspijeti iako im ja to zelim...a kad muslimani srede Hrvate onda ste vi na redu tako da se nemas cemu radovati..
Ne znam na kakvo sređivanje misliš, ja ne mislim da su Srbi i Muslimani nužni neprijatelji, koji se moraju stalno sukobljavati.
Problemi postoje, ali se mogu rešavati dogovorom.


U Bosni se zalažeš za treći entitet, naravno Srbima u Hrvatskoj ne bi dala nikakav entitet.
Providna si do kraja, i dvolična skroz.
Meni je glupo što se vodstvo RS uopšte upušta sa mafijašima i ultranacionalistima iz HDZ. Oni će im
zabosti nož u leđa samo tako. Ja sam pre za neki razuman dogovor sa Bošnjacima, oko uređenja BIH.
 
Poslednja izmena:
kad zelis postici neki cilj, moras jedinsstveno da ucinis prvi korak ka tom cilju...
neznam dali ce uspijeti iako im ja to zelim...a kad muslimani srede Hrvate onda ste vi na redu tako da se nemas cemu radovati..

VRS je muslimanima i hrvatima u BiH dala po guzici vec jedanput, prema tome, muslimani mogu da srede samo ono malo hrvata u BiH ako opet ne priskoci HV, a srbima mogu da ___________ i jedni i drugi kao i do sad. ;)
 
Хрвати у БиХ раде против интереса Срба. то не види само онај ко је слеп.
они знају да не могу добити ентитет (зато је тај њихов захтев само привидан), али могу добити нешто друго.
оно што они очекују (и за шта се свим силама залажу) је прекомпоновање БиХ у неку државу аутономних регија.
па би тако, ако већ не могу ентитет, добили једну или више регија. и то им је бољи статус од овога у коме се налазе.
само.. то преуређење БиХ по хрватском рецепту би значило укидање РС. они би добили, а Срби би изгубили.
ето зато им је та рачуница лоша! нек се они фино гложе са муслиманима до миле воље- нас се та њихова брачна драма не тиче.
 
Хрвати у БиХ раде против интереса Срба. то не види само онај ко је слеп.
они знају да не могу добити ентитет (зато је тај њихов захтев само привидан), али могу добити нешто друго.
оно што они очекују (и за шта се свим силама залажу) је прекомпоновање БиХ у неку државу аутономних регија.
па би тако, ако већ не могу ентитет, добили једну или више регија. и то им је бољи статус од овога у коме се налазе.
само.. то преуређење БиХ по хрватском рецепту би значило укидање РС. они би добили, а Срби би изгубили.
ето зато им је та рачуница лоша! нек се они фино гложе са муслиманима до миле воље- нас се та њихова брачна драма не тиче.
Итекако нас се тиче! И кад год се примири, а ми да подгрејемо, јербо договоре ли се икад, окренуће се и једни и други на нас.
 
Итекако нас се тиче! И кад год се примири, а ми да подгрејемо, јербо договоре ли се икад, окренуће се и једни и други на нас.

па ваљда смо нешто научили за све ове векове ;)
 
Back
Top