Quantcast

U BEOGRADU DISITE NA SKRGE !

Andrej Bolkonski

Zainteresovan član
Poruka
409
Danas 23 Oktobra tk.godine,Beograd je zauzeo prvo mesto u evropi,po zagadjenosti vazduha.Niko od odgovornih u Vladi,nije nasao za shodno,da se obrati
gradjanima beograda,tim povodom.U svakom normalnom gradu,skole ne bi radile,tih dana,kada je tako uzasna zagadjenost vazduha.Ocekivalo se,da ce se javiti
nekim saopstenjem,Ministar za ekologiju.Nije se javio.Ocekivalo se,da ce dati neko objasnjenje,bar Sekretar gradskog Sekretarijata za Ekologiju.Medjutim ne.Ma kakvi
to su suvise velika "gospoda", da bi oni imali neke kontakte sa gradjanima.Pitam se,sta radi,i da li uopste nesto radi po pitanju enormne zagadjenosti u Beogradu,
Ministar Ekologije drug Trivan.Zasto u danima velike zagadjenosti vazduha ,nisu podeljene djacima beograda maske,koje bi ih bar donekle,zastitile od vise puta
od maksimuma zagadjenog vazduha.?

Indigo3

Primećen član
Poruka
651
Vučić će i na ovome poraditi, ne dajte se obeshrabriti. Ako ne, idemo nas 100-200-300, ma 1000 (gojaznih) da štrajkujemo glađu, i sve će biti rešeno. Naš Car je raspoložen da nas sasluša i reši naš problem.
Inače, stvarno, teško je poverovati... čime sve zagađujete taj vaš divni grad? Na kome je odgovornost? Strašno!

Andrej Bolkonski

Zainteresovan član
Poruka
409
[QUOTE="georgejune, post: 38682046, member: 110158"
Nebo se nije videlo od sivila ali vucicevi mediji to nece objaviti
[/QUOTE]
"Ocevi" nase nacije,na sva usta trube,kako je zbog "bele kuge",svako novo rodjeno dete,prava dragocenost (sto i jeste) a kada se dogodi ovako strasan
incident,sa sto posto zatrovanim vazduhom ovih dana nad celim beogradom,niko se iz vladajuce strukture ne javlja.Vodi se neka cudna politika.Ministar
ekologije,cuti kao zaliven.Gradski sekretar Sekretarijata za Ekologiju cuti...o cemu se ovde radi.? Zar cemo mirno da gledamo,kako se nasa deca guse,
u beogradu koji je potonuo u otrovne oblake kuznog vazduha....help,help......

Soradze

Domaćin
Poruka
3.392
Objasni mi kako zaključuješ da je ova vlast (a ne prethodna, na primer) kriva za ovo zagađenje?
Neko je kriv... a to nismo ni ti, ni Andre, ni ja... neko sitno, jadno, nestručno moodo se zaigralo, zaboravilo, pa pridavilo
2-3 miliona ljudi...
U Japanu ministar saobraćaja daje momentalnu ostavku ukoliko voz zakasni deset sekundi... Ali, ko ye.be Japan, njihov pojam odgovornosti i raznorazne moralne i etičke kerefeke... Daleko su oni od nas, Bogu hvala...otprilike 25 hiljada kilometara... tako da njihov kužni uticaj ne dolazi do nas...

Soradze

Domaćin
Poruka
3.392
Evo šta piše u današnjem "Blicu":

Screenshot_1.png

Počela grejna sezona... trajaće par meseci... Beograđani, a i građani drugih gradova u Srbiji - spremite se na davljenje smogom...
E, ima još:

Screenshot_2.png

Tako da - opustite se! Iako je Beograd danas najzagađeniji grad na svetu, "situacija nije alarmantna"!!
Tako da, izvinjavam se malom, nestručnom moodu... Nije se on zaboravio i zaigrao...
Ja sam se nalupetala!

:malav:

Andrej Bolkonski

Zainteresovan član
Poruka
409
Objasni mi kako zaključuješ da je ova vlast (a ne prethodna, na primer) kriva za ovo zagađenje?
Tvoja fikcija,da sam rekao da je ova vlast,kriva za ovu situaciju,da je beograd naajzagadjeniji grad na svetu,jednostavno nije tacna.Ja sam zamerio sadasnjoj Vladi,odnosno Ministrastvu ekologije,sto nije objavila saopstenje,kako da se gradjaani ponasaju,u ovako dramaticnoj situaciji.Sta raditi na zastiti dece.Da li nabaviti maske...Takodje,smatram da drzava treba od naseg novca ,od koga se formira budzet,da izdvoji vise novca,na zastiti zdravog vazduha.Dakle,treba sanirati velike deponije,kao npr,Vinca.takodje treba ugraditi filtere,na sve odzake velikih zagadjivaca.Takodje smatram,da je zdravlje naroda,nesto najdragocenije i u vezi sa tim,vise para u te svrhe,manje ( ja ne bih nista) u naoruzanje,manje fudbalskim klubovima,kojima je (intervju Ministra finansija Sinise Malog) Vlada usmerila ,od 2O14 godine do danas 4,5OO.OOO.OOO Rsd.To sam ja rekao,a ne ,da je drzava kriva sto je vazduh zagadjen.!
P.S. Mozda ja nisam forumas po tvom ukusu,ali sta ces,ukusi su razliciti.Verovatno,da ni ti,nisi bas po mom ukusu.!

Poslednja izmena od moderatora:

Mrkalj

Elita
Moderator
Poruka
21.177
Tvoja fikcija,da sam rekao da je ova vlast,kriva za ovu situaciju,da je beograd naajzagadjeniji grad na svetu,jednostavno nije tacna.Ja sam zamerio sadasnjoj Vladi,odnosno Ministrastvu ekologije,sto nije objavila saopstenje,kako da se gradjaani ponasaju,u ovako dramaticnoj situaciji.Sta raditi na zastiti dece.Da li nabaviti maske...Takodje,smatram da drzava treba od naseg novca ,od koga se formira budzet,da izdvoji vise novca,na zastiti zdravog vazduha.Dakle,treba sanirati velike deponije,kao npr,Vinca.takodje treba ugraditi filtere,na sve odzake velikih zagadjivaca.Takodje smatram,da je zdravlje naroda,nesto najdragocenije i u vezi sa tim,vise para u te svrhe,manje ( ja ne bih nista) u naoruzanje,manje fudbalskim klubovima,kojima je (intervju Ministra finansija Sinise Malog) Vlada usmerila ,od 2O14 godine do danas 4,5OO.OOO.OOO Rsd.To sam ja rekao,a ne ,da je drzava kriva sto je vazduh zagadjen.!
P.S. Mozda ja nisam forumas po tvom ukusu,ali sta ces,ukusi su razliciti.Verovatno,da ni ti,nisi bas po mom ukusu.!
Prihvatam kritiku. I slažem se.