Quantcast

U AVGANISTANU PONOVO JAVNO UBIJENA ZENA 22god. ZBOG PRELJUBE

Mula Sarajlija

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
115
Sve više sumnjaju u pobjedu: Talibani „bacili peškir“
Visoki dužnosnik talibanskih snaga priznao da nisu realne šanse da talibani pobijede u afganistanskom ratu

Autor Anadolija | Objavljeno 11.07.2012. u 04:54

Stručnjak Odjela za ljudska prava na Harvard Univerzitetu i bivši predstavnik UN-a za Afganistan Michael Semple intervijuisao je jednog visokopozicioniranog talibana, koji je želio ostati anoniman, i koji je kazao da je poraz talibana u Afganistanu izvjestan, a da je za pobjedu potrebno čudo.

Engleski list New Statesman je objavio intervju u kojem se navodi da je više od 70 odstotTalibana ljuto na Al-Kaidu i da je smatraju „katastrofom poslanom sa neba“.

„Da budem potpuno iskren, smrt Osame bin Ladina došla mi je kao olakšanje. On je uništio Afganistan. Da je on doista vjerovao u džihad on bi to uradio u Saudijskoj Arabiji, a ne u Afganistanu. Trenutni omjer snaga u afganistanskom ratu je jasan. Svaki talibanski lider koji misli da može osvojiti Kabul je u zabludi. Naši lideri nas motivišu, ali oni su svjesni činjeničnog stanja“, rekao je talibanski vojnik.

Dnevni Avaz

карлос

Veoma poznat
Poruka
10.760
Ljudi moji pa ovaj SVET je otisao dodjavola ili je vec ovako bilo a da ja to nisam znao...
Сад че дочи Мигел да нам нешто исприча о демократии у муслиманском свету.Минго да нам исприча како Афганистан је једна слатка муслиманска земља....

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.