U 2010 zahvaljujuci Tadicevoj "mudroj" politici standard gradjana pao za 25%!

Тихи

Starosedelac
Banovan
Poruka
193.821
Siromašniji smo za četvrtinu
26. januar 2011. | 00:14 | Izvor: Blic


Beograd -- U poslednje dve godine cene su nezadrživo rasle, a plate i penzije gubile na vrednosti. Samo u 2010. kupovna moć građana oslabila je za 25 odsto.

Kako stvari stoje, i pored odmrzavanja plata u javnom sektoru i penzija, bolje neće biti ni u 2011.

Od početka ovog meseca poskupele su skoro sve životne namirnice, ali i sredstava za ličnu higijenu, kućna hemija, sokovi, voda, alkohol, konditori, cigarete, gorivo.

Zbog toga ne treba da čude rezultati istraživanja agencije Gfk po kojima je od 42 evropske zemlje, Srbija po kupovnoj moći u 2010. bila tek na 34. mestu.

Aleksandar Stevanović, ekonomista iz Centra za slobodno tržište, kaže da nam ništa bolje neće biti ni ove godine i da će standard građana stagnirati do januara 2012. Moguće je, kaže, da se zbog izbora koji bi mogli da se održe početkom sledeće godine u sistem upumpa određena suma novca od prodaje Telekoma, ali i to će biti poboljšanje na kratak rok.

Ekonomista Jurij Bajec ističe da bi kupovna moć građana ove godine mogla da bude za nijansu bolja nego lane jer je došlo do odmrzavanja plata i penzija. Uz to bi inflacija trebalo da se zadrži na ciljanom jednocifrenom nivou, a BDP bi trebalo da poraste na tri odsto.

"Verujem i da će kroz realizaciju prodaje Telekoma i drugih ugovorenih investicija poput Fijata doći do stabilizacije kursa, i da će rast nezaposlenosti biti zaustavljen", uveren je Bajec.

On dodaje da doprinos za poboljšanje standarda građana svakako treba da da i država i to tako što će se uhvatiti u koštac sa monopolima, što će omogućiti ulazak drugih trgovinskih lanaca na tržište i tako ojačati konkurenciju, i što će povesti ozbiljnu dugoročnu agrarnu politiku kako bi cene hrane bile dostupne svima.

"Znamo da stanovnici drugih većih zemalja za hranu izdvajaju od 15 do 20 odsto od svojih primanja, dok u Srbiji ta izdvajanja iznose više od 40 odsto. A bar nam hrana može biti jeftinija", ističe prof. dr Bajec.


Zelim svim biracima DS-a da i u novoj 2011 nastave u ISTOM RITMU i da im se standard u ovoj godini sroza za najmanje 30%!: :super: :mrgreen:
 
Obi-Van
Utorak, 25. 01. 2011. 23:02h
neregistrovan korisnik
Prosvetni sam radnik. Imao sam platu 510 eura (pre 2 godine), sada je oko 370, a to oko 30 %, dakle, malo vise od cetvrtine (25%). A kada ukalkulisem koliko je sve poskupilo, realno, standard mi je opao oko 50 %, dakle, za pola! Ne uklapam se u vas racun...

EE AL ZATO IMAS MUDROG PRECEDNIKA TADICA

Pa ne moze sve u zivotu da se ima :super: Moras ponesto i da zrtvujes zarad tadicevog novog blindiranog mercedesa i aviona :mrgreen:
 
25% у односу на шта? На беду?

u odnosu na 2009 godinu

a 2009 godine se standard srozao u odnosu na 2008 za najmanje 30%

sto znaci da je od formiranja vlade borisa tadica standard gradjana i kupovna moc opala za vise od 55%!

Jos smo od pocetka meseca imali poskupljenja svega za najmanje jos 15% i jednak pad kupovne moci

ZIVEO TADIC!
 
u odnosu na 2009 godinu

a 2009 godine se standard srozao u odnosu na 2008 za najmanje 30%

sto znaci da je od formiranja vlade borisa tadica standard gradjana i kupovna moc opala za vise od 55%!

Jos smo od pocetka meseca imali poskupljenja svega za najmanje jos 15% i jednak pad kupovne moci

ZIVEO TADIC!

Чекај да поскупи струја. Тада ћемо да видимо шта је поскупљење и пад куповне моће. Купована моћ мало сутра. Куповна немоћ.
 

Zelim svim biracima DS-a da i u novoj 2011 nastave u ISTOM RITMU i da im se standard u ovoj godini sroza za najmanje 30%!: :super:
Treba da se sroza još 99% da bi dostigao standard koji su nudili SRS-Vjerica Radeta-Mirčić.

Prema tome, teško da će se iko ikada pokajati što ste izgubili izbore...

Eventualno neki ljubitelji Šizele & restrikcija struje.
 
Чекај да поскупи струја. Тада ћемо да видимо шта је поскупљење и пад куповне моће. Купована моћ мало сутра. Куповна немоћ.

tako je

kad poskupi struja za jos 10-15% ima jos sve ostalo opet da poskupi

jos na sve to dodaj poskupljenje registracija prevoza grejanja i uvodjenje poreza na nekretnne

u 2011 standard gradjana ima da opadne za 50% kad se sve ovo nabere
 
najmanje 5 miliona gradjana ove zemlje su bolji i pametniji od njega.

To nije nikakv odgovor.

KOJI POLITICAR U SRBIJI trenutno moze da zameni Tadica?

Sa kojim politicarem Srbija vise ne bi trebalo da vraca 40 milijardi duga?

KOJI bi pokrenuo strane investicije? (Bez njih NEMA izlaska iz krize, a Srbi ih jako ne vole!)

Ko bi izvrsio restituciju i kako?
 
To nije nikakv odgovor.

KOJI POLITICAR U SRBIJI trenutno moze da zameni Tadica?

Sa kojim politicarem Srbija vise ne bi trebalo da vraca 40 milijardi duga?

KOJI bi pokrenuo strane investicije? (Bez njih NEMA izlaska iz krize, a Srbi ih jako ne vole!)

Ko bi izvrsio restituciju i kako?

Kostunica i Zec, Blajbi nije da nema, nego ne mogu da doju do izrazaja.
 
To nije nikakv odgovor.

KOJI POLITICAR U SRBIJI trenutno moze da zameni Tadica?

Sa kojim politicarem Srbija vise ne bi trebalo da vraca 40 milijardi duga?

KOJI bi pokrenuo strane investicije? (Bez njih NEMA izlaska iz krize, a Srbi ih jako ne vole!)

Ko bi izvrsio restituciju i kako?

Nema,svi koji stoje naspram njega su "izduvani baloni"...
 
To nije nikakv odgovor.

KOJI POLITICAR U SRBIJI trenutno moze da zameni Tadica?

Sa kojim politicarem Srbija vise ne bi trebalo da vraca 40 milijardi duga?

KOJI bi pokrenuo strane investicije? (Bez njih NEMA izlaska iz krize, a Srbi ih jako ne vole!)

Ko bi izvrsio restituciju i kako?

navescu stranke koje su bolje od tadiceve i ljude koji su pametniji i bolji od njega

cela SRS sa celim rukovodstvom

ceo SNS sa celim rukovodstvom

ceo DSS sa celim rukovodstvom

cela NS sa celim rukovodstvom

najpozeljnije je da dodje SRS i da pohapsi sve Demokrate i da se ta mafijska organizacija zabrani za sva vremena

E sad znam ja da cete ti i minos to da negirate, i da za vas nema boljeg od Tadica

zato ste bednici

zato vam je standard pao za 25% samo prosle godine

zato ce vam pasti ove godine jos vise

uzivajte u bedi koju vam donosi vas "najbolji izbor"
 
Nije politicki penzioner. Pogledaj Micunovica.

Mislio sam na to da je vec "pukao" na proslim izborima...u normalnim demokratijama stranacka garnitura koja izgubi izbore odlazi u istoriju...Seselj i Toma su trebali to da urade barem 10 puta do sada...

Trebao je neko nov u DSS-u da zameni Kostunicu nakon debakla na izborima,al' sta da se radi kada nas demokratiji uce ljudi koji u svojim strankama vladaju despotski...
 
Mislio sam na to da je vec "pukao" na proslim izborima...u normalnim demokratijama stranacka garnitura koja izgubi izbore odlazi u istoriju...Seselj i Toma su trebali to da urade barem 10 puta do sada...

Trebao je neko nov u DSS-u da zameni Kostunicu nakon debakla na izborima,al' sta da se radi kada nas demokratiji uce ljudi koji u svojim strankama vladaju despotski...

Nema potrebe Kostunica da se menja, on je faktor stabilnosti i razuma. Moralni autoritet.
 

Back
Top