Quantcast

tv kartica

juznivetar

Ističe se
Poruka
2.045
Nemoj koristiti mnogo kompresovane(ili nikako kompresovane) formate video-audio.
Jer onda procesor dosta vremena trosi na komresiju, tako da se lako desi, ako je racunar slab, da nesto od toga zaostaje za drugim i to je ta nesinhronizacija.

ralf

Početnik
Poruka
13
pozdrav,
imam slican problem,kupio sam TV kartu MSI TV @nywhere.Procesor mi je duron 750 a TV kartica zahteva min 800.Slika je dobra ali ne mogu da snimam u dobrom kvalitetu.Kada snimam u mpeg2 formatu koci se slika.U mpeg1 formatu mogu da snimam ali je kvalitet za nijansu losiji.graficka je geforce 2.Zanima me koliko treba du bude jak procesor da bi snimak bio dobar.Da li je i graficka "usko grlo"?

Чупи НС

Aktivan član
Poruka
1.003
Не верујем да је графичка проблем зато што ја имам nVidia TNT 2 са 16 MB (да, добро сте видели - 16 МВ :) ) и снима ми задовољавајуће, а процесор је 17MHz (Celeron). Мени је RAM дефинитивно проблем зато што га имам свега 192MB

Centurion

Zainteresovan član
Poruka
175
Чупи НС:
Не верујем да је графичка проблем зато што ја имам nVidia TNT 2 са 16 MB (да, добро сте видели - 16 МВ :) ) и снима ми задовољавајуће, а процесор је 17MHz (Celeron). Мени је RAM дефинитивно проблем зато што га имам свега 192MB
Ako ti snima zadovoljavajuce zasto ti je RAM memorija problem... :shock:

Чупи НС

Aktivan član
Poruka
1.003
Ма није ми проблема RAM за снимање него генерално :) Снимак ми је готово истог кавалитета као и када гледам "уживо" ТВ (што и није нешто посебно јер имам Intex крш, али је мени довољан...)

CobRa-SiC-

Poznat
Banovan
Poruka
7.505
E, ajda ne otvaram novu temu kad imam sličan problem... mada malo glup.. no ipak...

Zanima me, kako da one kablove izpovezujem dabih imo ton ???
Probo sam na bukvalno sve načine i svašta podešavo na programu al nešto neće.
E sad,
zanimame najviše, jel na istom principu radi i ton kad priključim kameru, jer ni na snimcima sa kamere namam ton ?
Znači, glavno pitanjeje,
kako da dobijem ton kad pustim snimak sa kamere ?

Uzgred, koristim MSI TVatANYWHERE.

Чупи НС

Aktivan član
Poruka
1.003
Сад, требаш кабал да утакнеш са једне стране у ТВ картицу (пази да не помешаш улаз за даљинкси и звук пошто су исти, бар код мене, имаш схему у упутству), а други крај ти иде у line in улаз на звучној (код мене на Sound Blaster Live! 24bit je плаве боје). Е сада ако ти ен ради овако она нешто није у реду.....

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.