Quantcast

Tužilaštvo odbacilo pokretanje krivičnog postupka protiv Dragana Markovića Palme

комшија

Legenda
Poruka
69.333

1630136009327.png

Tužilaštvo odbacilo pokretanje krivičnog postupka protiv Dragana Markovića Palme

"Za sada nema dokaza na osnovu kojih bi se pokrenuo postupak"

pravda-pixabay-850x511.jpg

27. avg 2021

Više javno tužilaštvo u Kraljevu saopštilo je da je utvrdilo da za sada nema osnova sumnje i dokaza za pokretanje krivičnog postupka, zbog navodnog podvođenja žena u Jagodini, za koje je u aprilu čelnike tog grada javno optužila predsednica Stranke slobode i pravde Marinika Tepić.

U saopštenju ovog tužilaštva precizira se da u predmetu formiranom povodom navoda Marinike Tepić na konferenciji za novinare od 19. aprila – da su u prethodnom periodu više ženskih osoba bile žrtve podvođenja od strane službenih lica Gradske uprave Jagodina i da su pojedini političari iz Jagodine i Beograda koristili seksualne usluge tih žena, nakon izvršenih provera preko MUP-a, za sada nema mesta pokretanju krivičnog postupka povodom tih događaja, odnosno da za sada nema dokaza na osnovu kojih bi se pokrenuo postupak, prenosi RTS.

U tom smislu sačinjena je odgovarajuća javnotužilačka odluka, napominje se u saopštenju.

Tužilaštvo podseća da su u toku provera, prikupljena obaveštenja od 30 građana na koje je Tepić ukazala u svojim izjavama datim u tužilaštvu i pred organima gonjenja, a za koje se smatralo da imaju neposredna saznanja o krivičnom delu i učiniocima ili da su koristili seksualne usluge navedenih ženskih osoba, odnosno da su učestvovala u njihovom podvođenju. Ti građani su negirali da imaju bilo kakva saznanja i bilo kakvu vezu sa tim događajem, napominje tužilaštvo.

„S ozbirom na navedeno ovo tužilaštvo prilikom prikupljanja potrebnih obaveštenja nije utvrdilo postojanje osnova sumnje i dokaze za pokretanje krivičnog postupka protiv bilo kog lica, za bilo koje krivično, za koje se gonjenje preduzima po službenoj dužnosti ili na osnovu čega bi preduzelo druge dokazne radnje“, napominje se u saopštenju.
Takođe se ukazuje da ova odluka nema svojstvo presuđenne stvari i da svaki građanin, uključujući osobe koje su eventualno žrtve podvođenja u Jagodini, mogu podneti javnom tužilaštvu krivičnu prijavu protiv određenih lica, za određeno krivično delo, uz navođenje dokaza koji su im poznati, a vezani za konkretni krivično pravni događaj.

Više javno tužilaštvo u Kraljevu preuzelo je slučaj Tepić – Marković od Višeg javnog tužilaštva u Jagodini, po odluci Apelacionog javnog tužilaštva u Kragujevcu.

Ovu odluku Apelaciono tužilaštvo je donelo, odlučujući po predlogu za supstituciju Višeg javnog tužilaštva u Jagodini, koje je formiralo ovaj predmet na osnovu medijskih izveštaja a potom naložilo policiji da prikupi sva potrebna obaveštenja radi donošenja javno-tužilačke odluke.

link

ЗнаЋи, ботови лажног опозиционара Друга Ђида опет су остали кратких рукава! Па зар то није фантастично?! Прво њихова огромна фрустрација везано за жарку жељу да Светог Леку лажним оптужбама за силовање лансираним са Ђидиног портала Nova oтерају иза решетака зато што се дрзнуо на њиховог Ђида, и сад ево остадоше кратких рукава везано и за Господина Палму! Овог горостаса Нове Србијанске политичке мисли Ђидини ботови напали су по налогу Ђидиног најважнијег пословног партнера - председника СНС-а. Јер, социјални програм који Господин Палма успешно спроводи у Јагодини директно је супротан нео-либералном моделу капитализма који СНС спроводи у остатку Србије, те тако даје "лош пример", и који као такав, јел`те, онда "мора" да се елиминише! Па се измисли да подводи малолетне кћерке запослених у градској управи Јагодине.

Poslednja izmena:

комшија

Legenda
Poruka
69.333
ti si najgora trolčina ovde
Ма кеве ти? А шта кажеш да чујемо ми шта каже мајка малолетног лица, Бисерка Јаковљевић, која је и директорка Центра за социјални рад у Јагодини, о наводним фотографијама своје наге малолетне кћерке коју је, како је ишла лаж из Странке Страха и Неправде, "Палма подводио". Цитирам: "(...) "одмах сам то пријавила полицији, која је одмах обавестила Тужилаштво за високотехнолошки криминал, које је реаговало, привело ту жену и одузели су јој телефон. А та зла жена, Мариника Тепић, искористила је мој приватни проблем и моју личну ситуацију са том женом данас да настави свој политички линч против Драгана Марковића Палме! (...)" (завршен цитат)

комшија

Legenda
Poruka
69.333
Direktorka će da rodi mečku ako treba samo da ostane direktorka u Jagodini nemoj da se praviš više blesav nego što jesi
Аха важи, а чињеница да ју је Палмариника дел Коко(ш) уцењивала, а не Господин Палма, то нема везе.... Ђидини ботови, смешни сте баш колико и ваше колеге-ботови из СНС!

Dе Sisti

Legenda
Poruka
60.516
Јер, социјални програм који Господин Палма успешно спроводи у Јагодини директно је супротан нео-либералном моделу капитализма који СНС спроводи у остатку Србије, те тако даје "лош пример", и који као такав, јел`те, онда "мора" да се елиминише! Па се измисли да подводи малолетне кћерке запослених у градској управи Јагодине.
ово није фантастично!!!

комшија

Legenda
Poruka
69.333
(...) Palma ce da se obrati javnosti kada se kako je rekao vrati sa sluzbenog puta iz Paralije
Овде налазим са сходно да напоменем да је Господин Палма овом приликом у Паралију одвео 1000 (словима: хиљаду) јагодинских пољопривредника.

Alter_Ego_

Legenda
Poruka
56.460
Taj deo “Montevidea” sniman je u Paraćinu pošto je tamošnji stadion preuređen u repliku nacionalnog stadiona Urugvaja u Montevideu. Jedne večeri, piše Đuro, Bjelogrlić je probrane kolege i poslovne partnere odveo u jednu kafanu u obližnjoj Jagodini. Tamo su ih zabavljale dve pevačice i mlade devojke koje su počele već tokom večere da ih masiraju. Treba li napomenuti, pre toga ih nikad nisu videli. Pevačice su pevale u prostoriji sa gostima, dok je bend bio odvojen u potpuno drugu prostoriju. Kad je Đuro, prema svom svedočenju, pitao gazdu zašto ih je razdvojio, ovaj mu je odgovorio: “Zato što ne volim da me gledaju”, očigledno aludirajući da ne želi da mu klijentelu uznemiravaju nepotrebni svedoci onoga što se događa u lokalu zatvorenog tipa.

Đuro potom opisuje kako se Bjelogrlić ponašao tokom večeri, nakon što je popio veću količinu alkohola.

– Bjela je već u elementu i diže visoko ruke, a ja sam popio samo dve čaše vina i ne mogu da ih pratim. Tad vidim da devojke koje su sedele za drugim stolom ustaju i počinju nas lagano masirati. Odlučim zato da brzo napustim ovaj zanimljivi događaj – napisao je Đuro, tvrdeći da mu je to bila jedna od najluđih večera u životu.
Taj deo “Montevidea” sniman je u Paraćinu pošto je tamošnji stadion preuređen u repliku nacionalnog stadiona Urugvaja u Montevideu. Jedne večeri, piše Đuro, Bjelogrlić je probrane kolege i poslovne partnere odveo u jednu kafanu u obližnjoj Jagodini. Tamo su ih zabavljale dve pevačice i mlade devojke koje su počele već tokom večere da ih masiraju. Treba li napomenuti, pre toga ih nikad nisu videli. Pevačice su pevale u prostoriji sa gostima, dok je bend bio odvojen u potpuno drugu prostoriju. Kad je Đuro, prema svom svedočenju, pitao gazdu zašto ih je razdvojio, ovaj mu je odgovorio: “Zato što ne volim da me gledaju”, očigledno aludirajući da ne želi da mu klijentelu uznemiravaju nepotrebni svedoci onoga što se događa u lokalu zatvorenog tipa.

Đuro potom opisuje kako se Bjelogrlić ponašao tokom večeri, nakon što je popio veću količinu alkohola.

– Bjela je već u elementu i diže visoko ruke, a ja sam popio samo dve čaše vina i ne mogu da ih pratim. Tad vidim da devojke koje su sedele za drugim stolom ustaju i počinju nas lagano masirati. Odlučim zato da brzo napustim ovaj zanimljivi događaj – napisao je Đuro, tvrdeći da mu je to bila jedna od najluđih večera u životu.

Krajnji tiket

Ističe se
Banovan
Poruka
2.113
Овде налазим са сходно да напоменем да је Господин Палма овом приликом у Паралију одвео 1000 (словима: хиљаду) јагодинских пољопривредника.

Velja Ilić svedoči da je Palma stvarno tražio da pevaljke sednu u krilo predsednika

комшија

Legenda
Poruka
69.333
1630180926130.png

PALMA: ISTINA JE KONAČNO VIDELA SVETLOST DANA! POLITIČKIM SMEĆEM, SILEDŽIJAMA, KRIMINALCIMA , LAŽOVIMA , PREVARANTIMA NA ČIJEM JE ČELU DRAGAN ĐILAS ĆU SE BAVITI KADA SE SA POLJOPRIVREDNICIMA VRATIM IZ PARALIJE U KOJU IH VODIM

Danas je Više tužilaštvo u Kraljevu dalo saopštenje u kome se navodi da nema elemenata za pokretanje istražnog postupka protiv Dragana Markovića Palme. Dragan Marković Palma koji je sve vreme govorio da je ovo kampanja laži orkestrirana od strane Dragana Đilasa, koju su sprovodili zaposlenici u njegovoj kompaniji predvođeni Marinikom Tepić

433258_1_f[1].jpg

27. 08. 2021.

Političko smeće, siledžije lažovi, prevaranti, kriminalci pokušali su da svojim lažima da linčuju ne samo mene, već i Jedinstvenu Srbiju, Jagodinu, moje koalicione partnere, i izblate čitavu Srbiju.

Od početka je bilo jasno da bezočno lažu. Samo slep i gluv je mogao da ne vidi činjenice i istinu, jer naravno da ništa od onoga što su lagali nije se desilo. Sada se vidi zašto su izbegavali moj poziv na poligraf i i da biraju televiziju za TV duel.

Ja moram da postavim pitanje Branislavu Radosavljeviću, lažnom svedoku, kriminalcu i funkcioneru Đilasove stranke.

Šta ćemo sada Branislave, ovo što si uradio nije bila obična krađa automobila. Pokušao si da ukradeš život svojim lažima ne samo meni, pokušao si da ukradeš život svim članovima Jedinstvene Srbije, mojim jagodincima, pokušao si svojim lažima da ukradeš život građanima Srbije. Šta kažeš Branislave kolika zakonska kazna je dovoljna za ovo što si uradio.

Moram da postavim pitanje i Mariniki Tepić radnici zaposlenoj u kompaniji Dragana Đilasa i glavnom izvršiocu ove najprljavije političke kampanje.

Kolika je plata koju dobijaš od Dragana Đilasa, siledžije koji je tukao pred decom tasta i ženu a da za to nije krivično odgovarao, koja dovoljna da te ne grize savest što si pod plaštom borbe za prava žena oblatila i obrukala sve žene zaposlene u Javnom sektoru u Jagodini, što si pokušala lažima da staviš večiti žig meni, saradnicima, prijateljima. Kolika je plata dovoljna da te ne grize savest što si čitav narod proglasila genocidnim, što izmišljaš, blatiš zemlju koja ti je dala sve a kojoj vraćaš na najgori mogući način. I da li misliš da svojim lažima, izmišljanjem afera, blaćenjem svih ljudi koji ne misle kao tvoj gazda Dragan Đilas, možeš biti iznad zakona, iznad naroda koji te je prezreo, i iznad države koju tako zdušno blatiš gde stigneš. Odmah da ti kažem da nisi i da ću te goniti na sudu do kraja i da nema toliko velike plate koju ti Đilas daje koja će pokriti sve laži, zlobu i bruku koju si nanela ne meni nego i Srbiji i njenim građanima.

Postavljam pitanje i Sandi Rašković Ivić da li Hipokratova zakletva koju je dala joj daje za pravo da se kao psihijatar bavi psihičkim inženjeringom nacije, igrajući se sa najtananijim emocijama građana tako što laže čim otvori usta. Jer to što je lagala o meni jeste upravo poigravanje sa najtananijim emocijama građana Srbije. Jer svi smo mi roditelji i svi smo osetljivi na pitanje dece, slabijeg pola. Nisi pogazila samo Hipokratovu zakletvu već i zakletvu datu državi Srbiji da ćeš kao diplomata štititi interese svoje zemlje. A napravila si diplomatski skandal uvukavši u svoje laži i ambasadu Italije i bivšeg počasnog konzula Srbije u Italiji, gospodina Veraldija koji su morali da demantuju tvoje opake laži. E pa gospođo Ivić narod sve vidi i sve zna a siguran sam da se i tvoj pokojni otac u grobu prevrće zbog tvojih nedela.

I na kraju pitam Dragana Đilasa, da li su ti lako stečene pare toliko svete da ti ništa drugo u životu nije sveto. Nije ti sveta ni porodica koju si ostavio i kasnije tukao, nije ti sveta država u kojoj si sve zaradio pa je sada pljuješ kada više ne možeš da je muzeš, nisu ti sveti ni građani, koje prezireš zato što te neće, pa si spreman da pogaziš svaku njihovu volju. Svete su ti samo pare. Kako možeš mirno da spavaš nakon svih ovih laži kojima si ti direktno dirigovao.

I neću se danas više baviti ovim lopovima, kriminalcima, lažovima, prevarantima i nasilnicima jer radim nešto lepo za građane Srbije, dovodim 1000 poljoprivrednih proizvođača iz 35 gradova iz cele Srbije u Paraliju na 5 dana. A kada se vratim u Srbiju držaću u Beogradu konferenciju za novinare na kojoj ću izneti celu istinu o lažima i namerama ovog političkog smeća - izjavio je Marković.

Poruka
66.607

I to tebi normalno?

Gde si čuo u svetu da predsednik opštine odvodi odabrane građane na lično putovanje na more?

I još da se time i hvali?

Samo pokazuje koliko je ovo nenormalna zemlja.
:roll:

Čega se pametan stidi, time se budala ponosi...

ves.bole

Ističe se
Poruka
2.953

ves.bole

Ističe se
Poruka
2.953
Ni ja, osim ovde u Srbiji. Da te citiram:
Samo pokazuje koliko je ovo nenormalna zemlja.
Bila nekad prijatelju, bila...

Kakve to ima veze sa Palmom?
Pa mogao je te pare da strpa i u sopstveni džep, kao čika Đilas.

Zašto misliš da sam budala? :think:
Zato što ne razmišljaš sopstvenom glavom, nego spremno progutaš sve što ti se servira.
Lepo čovek kaže da su jedan deo para obezbedili donatori, drugi deo daje stranka.
Mogao je on od tih para da kupi švalerki (ako je ima) Poršea, kao što je čika Đida kupio i dao Kariniki da se služi tim autom(hehe),
ali nije, čovek vodi poljoprivrednike iz cele Srbije u Grčku.
I šta je tu loše?
Što nije ukrao i štekovao te pare kao Đilas, koji laže budale kako je te pare pošteno zaradio?
Pa takav idiot sa svojim još idiotskijim izjavama o računanju procenata vređa inteligenciju svakog iole normalnog čoveka.

Poruka
66.607
Ni ja, osim ovde u Srbiji. Da te citiram:

Bila nekad prijatelju, bila...

Pa mogao je te pare da strpa i u sopstveni džep, kao čika Đilas.

Zato što ne razmišljaš sopstvenom glavom, nego spremno progutaš sve što ti se servira.
Lepo čovek kaže da su jedan deo para obezbedili donatori, drugi deo daje stranka.
Mogao je on od tih para da kupi švalerki (ako je ima) Poršea, kao što je čika Đida kupio i dao Kariniki da se služi tim autom(hehe),
ali nije, čovek vodi poljoprivrednike iz cele Srbije u Grčku.
I šta je tu loše?
Što nije ukrao i štekovao te pare kao Đilas, koji laže budale kako je te pare pošteno zaradio?
Pa takav idiot sa svojim još idiotskijim izjavama o računanju procenata vređa inteligenciju svakog iole normalnog čoveka.

Ne znam zašto misliš da sam ja rekao da su budžetske pare upotrebljene da se finansira odlazak na more. Pa nije Palma baš Šapić, koji na Novom Beogradu redovno takve stvari radi. Mislim, ako jeste (verovaću ti na reč da ovo nije primer toga), onda užas.

Svakako vrlo blesavo i čista demagogija. U najmanju ruku, ako tako nešto radi, treba da čini anonimno tj. da se trudi da sakrije, kako ne bi bilo zloupotrebljeno u političke svrhe.

Sećaš se npr. kad je bila odbijena Đilasova donacija u humanitarne svrhe, kad ga već pominješ? Obrazloženje je bilo da je Đilas javna ličnost i da tako postoji mogućnost zloupotrebe i stoga mu nije bilo dopušteno da se odrekne dela sredstava sa svojim imenom i prezimenom, već je zatraženo da uplati anonimnu donaciju i obaveže se na tajnost, zbog opasnosti da podatak bude zloupotrebljen u političke svrhe.

Koliko je normalno da postoji strah od toga da bilo kakav individualni i humanitarni potez neko iz opozicije zloupotrebi u političke svrhe, do te mere da se i humanitarne donacije odbijaju, a funkcionerska kampanja sasvim uredna i redovna na svim nivoima u celoj državi (i to konstantna, bez obzira na formalnost predizbornog procesa)? :dontunderstand: Dakle, vrlo je jasno o čemu se tu radi...o sistemskom licemerju; pa i ne samo to, već upravo zloupotrebi položaja u svrsi promocije, pa da ne kažem i propagande...

Poslednja izmena:
Poruka
24.680

PALMA: ISTINA JE KONAČNO VIDELA SVETLOST DANA! POLITIČKIM SMEĆEM, SILEDŽIJAMA, KRIMINALCIMA , LAŽOVIMA , PREVARANTIMA NA ČIJEM JE ČELU DRAGAN ĐILAS ĆU SE BAVITI KADA SE SA POLJOPRIVREDNICIMA VRATIM IZ PARALIJE U KOJU IH VODIM

Jedva čekam da se taj recidiv najprimitivnijeg oblika feudalizma odnosno obor knez vrati iz Paralije i da počne da se bavi političkim smećem.

Da obavimo to, doduše sa decenijama zakašnjenja ali nikada nije kasno.

Poruka
24.680
Inače:

___________________________________________________________________________________

Vučić aminovao: Palma odveo u Grčku 1.000 ljudi o našem trošku

Nakon što je kraljevačko tužilaštvo izdalo saopštenje kako nema osnova za pokretanje istrage protiv koalicionog partnera SPS i SNS, Dragana Markovića Palme, koji je optužen za podvođenje maloletnica u Jagodini, lider Jedinstvene Srbije platio je boravak u Grčkoj za 1.000 poljoprivrednika iz 35 gradova i opština Srbije. Kako je saopštio, blagoslov za ovo putovanje je dao lično Aleksandar Vučić.

Palma igra kolo u Paraliji, 2018. FOTO: Printscreen
Palma igra kolo u Paraliji, 2018. FOTO: Printscreen

Zanimljivo, da Vučić nije dao saglasnost, 1.000 srpskih poljoprivrednika ostalo bi uskraćeno da vidi kako u EU ne teče med i mleko. No, kako je poznato, naprednjački lider je mekanog srca i nije mogao da odbije Palmine želje.
Naravno, Palma zna ko je bio u kolima kad je nastradala jedna osoba, pa se pitamo da li je to razlog da Vučić velikodušno aminuje putešetvije.
- Ja mnogo više znam o njima. I ovih dana samo time sam se bavio. Ko je bio u kolima kad je nastradala jedna osoba, gde je bila glava toj jednoj osobi kad je nastradala jedna osoba i tako dalje. Neću sad sve da otkrijem, a i neću da pričam sad i ovo nije sad ja tebe plašim - ako ti kažeš za mene reći ću ja i za tebe - zapretio je Palma Vučiću u jeku afere "pedofilija".

Sad, kada je stvar, makar privremeno, završena saopštenjem kraljevačkog tužilaštva, Palma može da nastavi po starom i da budžetskim novcem čašćava unaokolo. Svakako, sada još bahatije i osionije, kada zna da drži Vučića u šaci za "prljavštine" koje zna o njemu.
A naprednjačkom lideru ostaje da zarad mira u sopstvenoj kući, aminuje hirove svog koalicionog partnera i da ih finansira, naravno. Pogotovo što se bliže izbori, pa se mora pokazati kako država brine o poljoprivrednicima šaljući ih u Grčku na more, dok ih sistematski pljačka na raznorazne načine.
Podsetimo, zdrastveni radnici i privredno-politička delagacija Jagodine su u organizaciji Palme u aprilu putovali u egipatsko letovalište Hurgada, a avionski prevoz građani su tada platili 4,4 miliona dinara turističkoj agenciji Travelland iz Beograda. Deo delegacije tom prilikom bio je i estradni umetnik Radiša Trajković Đani. Potom je u maju Gradska uprava Jagodine raspisala javnu nabavku za uslugu autobuskog prevoza i osiguranja za 550 zdravstvenih radnika i članova privredno-političke delegacije grada Jagodine u Republiku Grčku, za početak juna ove godine.

___________________________________________________________________________________

Dokle će Srbija da plaća iživljavanje kompleksa Arkanovih batinša sa pozicija vlasti koji su silni samo kada uživaju zaštitu krivosuđa?

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.