s_O_k_O
Iskusan
- Poruka
- 5.042
Novi Sad -- FK Vojvodina najavila da će tužiti svakog fudbalera Partizana koji je pevao šovinističku navijačku pesmu "Pola Mađar – pola ustaša", nakon finala Kupa Srbije.
Generalni sekretar novosadskog kluba Radisav Rabrenović rekao je da su igrači Partizana vređali stanovnike Vojvodine pesmom "Pola Mađar-pola ustaša".
Protiv fudbalera će takođe biti podneta prijava zbog izazivanja nacionalne, rasne i verske mržnje, rekao je Rabrenović za Radio 021.
On je naveo da klub ima podršku iz vrha vojvođanske vlasti da se stvari "isteraju na čistac".
"Igrači Partizana su predvođeni Markom Jovanovićem, sa mikrofonom u rukama, pevali tu pesmu. Ne znam samo kome su to pevali, Novosađanima, Vojvođanima, kome", navodi Rabrenović.
On je tu pesmu okarakterisao kao "čist izraz mržnje" i dodao da su u planu konsultacije sa advokatskim timom, posle čega slede tužbe.
"Šta će Vojvodina preduzeti povodom ovog skandala, videćemo nakon razgovora sa našim advokatima. Ono što je sigurno je da će tužbi sigurno biti", naveo je generalni sekretar novosadskog kluba.
Igraci partizana preko mikrofona pokrecu i pevaju pesmu o navijacima Vojvodine i nazivaju ih madjarima i ustasama!
“Uz Partizan odrast’o sam ja,
Za Vojvodinu sada navija
p..a najveća,
duša prodana
pola Mađar, pola ustaša”
Generalni sekretar novosadskog kluba Radisav Rabrenović rekao je da su igrači Partizana vređali stanovnike Vojvodine pesmom "Pola Mađar-pola ustaša".
Protiv fudbalera će takođe biti podneta prijava zbog izazivanja nacionalne, rasne i verske mržnje, rekao je Rabrenović za Radio 021.
On je naveo da klub ima podršku iz vrha vojvođanske vlasti da se stvari "isteraju na čistac".
"Igrači Partizana su predvođeni Markom Jovanovićem, sa mikrofonom u rukama, pevali tu pesmu. Ne znam samo kome su to pevali, Novosađanima, Vojvođanima, kome", navodi Rabrenović.
On je tu pesmu okarakterisao kao "čist izraz mržnje" i dodao da su u planu konsultacije sa advokatskim timom, posle čega slede tužbe.
"Šta će Vojvodina preduzeti povodom ovog skandala, videćemo nakon razgovora sa našim advokatima. Ono što je sigurno je da će tužbi sigurno biti", naveo je generalni sekretar novosadskog kluba.
Igraci partizana preko mikrofona pokrecu i pevaju pesmu o navijacima Vojvodine i nazivaju ih madjarima i ustasama!
“Uz Partizan odrast’o sam ja,
Za Vojvodinu sada navija
p..a najveća,
duša prodana
pola Mađar, pola ustaša”
Poslednja izmena:


Sve to treba na "radne akcije" - da se energija pretvori u nešto korisno. A ove što od sporta prave politiku u dugotrajni zatvor.
Kakve to veze ima? I dan danas u Kroaciji imaš dileja koje navijaju za Patlidžan, a Zvezda je najomraženiji klub gore... I da, niko nije Velikosrb, nego jednostavno i ponosno - Srbin 
da bi reč rekao