Tužba za diskriminaciju u JAT-u

Rechke

Veoma poznat
Poruka
11.795
Beograd -- Pilot "Jat ervejza" Aleksandar Pfajfer tužio je tu kompaniju zbog nacionalne diskriminacije, što je prva tužba na osnovu Zakona o zabrani diskriminacije.

Šef njegovog pravnog tima Vladimir Sekić rekao je da je Pfajfer podneo Četvrtom opštinskom sudu tužbu protiv Jata zbog sistematske diskriminacije i zlostavljanja na radu na nacionalnoj i verskoj osnovi. Pfajfer tužbom potražuje naknadu materijalne i nematerijalne štete, od 20 miliona dinara zbog narušavanja integriteta, kao i psihičkog i fizičkog stanja




Ove tužbe opet postaju aktuelne, i to toliko da zaslužuju da se stave kao jedna od glavnih vesti dana, bez navođenja konkretnog vida diskriminacije. I da li prema našim zakonima postoji osnov za tako veliku odštetu?
 
Poslednja izmena:
I mene interesuje povod, pošto nisam uspeo da ga pronađem. Gde ste našli ovo "General Ler"? a i ishod će biti interesantan, još mi niko nije odgovorio ima li u našem zakonodavstvu osnova za odštetu koju je tražio, i koja je po mom mišljenju previsoka i neprikladna za naše uslove

Pa ne znam da li je napravljena merna tablica po kojoj se izračunava vrednost duševnih boli?! Uostalom, valjda je cilj naplatiti a ne bubnuti cifru.
 
I mene interesuje povod, pošto nisam uspeo da ga pronađem. Gde ste našli ovo "General Ler"? a i ishod će biti interesantan, još mi niko nije odgovorio ima li u našem zakonodavstvu osnova za odštetu koju je tražio, i koja je po mom mišljenju previsoka i neprikladna za naše uslove

Pa imas ceo clanak na B92, gore je link. Inace, ne samo sda su ga zvali "General Ler" nego kaze i da su namerno tesko sabotirali avione na kojima je on leteo - sto mi zvuci kao klasicna paranoja. Sabotiraju avion vredan dvadeset miliona sa dvesta putnika i sedam clanova posade, ili koliko bese, da bi zezali Generala Lera.
 
Pa imas ceo clanak na B92, gore je link. Inace, ne samo sda su ga zvali "General Ler" nego kaze i da su namerno tesko sabotirali avione na kojima je on leteo - sto mi zvuci kao klasicna paranoja. Sabotiraju avion vredan dvadeset miliona sa dvesta putnika i sedam clanova posade, ili koliko bese, da bi zezali Generala Lera.

Ma to neka budaletina.
 
Pa imas ceo clanak na B92, gore je link. Inace, ne samo sda su ga zvali "General Ler" nego kaze i da su namerno tesko sabotirali avione na kojima je on leteo - sto mi zvuci kao klasicna paranoja. Sabotiraju avion vredan dvadeset miliona sa dvesta putnika i sedam clanova posade, ili koliko bese, da bi zezali Generala Lera.

Iju sad ga pretera, ispade da Srbi i do toaleta idu reoplanom kad im je takva popunjenost
 
I mene interesuje povod, pošto nisam uspeo da ga pronađem. Gde ste našli ovo "General Ler"? a i ishod će biti interesantan, još mi niko nije odgovorio ima li u našem zakonodavstvu osnova za odštetu koju je tražio, i koja je po mom mišljenju previsoka i neprikladna za naše uslove

Могао би да обришеш овај пост!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Колико сам видео, ти си постављач теме!!!:eek::eek::eek:


Основа има - Закон против дискриминације,
а мислим да је мало тражио,
за издркавање које су на њему вршили набеђени куроводиоци, постављени по страначкој линији!!!
Па нека се онда опет играју шефова у "нашим условима"!!!
И нема више тзв. НАШИХ УСЛОВА - ово је капитализам, и шта неког боли ЦВЕТКО за услове у којима је држава!!!
Нека држава размишља о "НАШИМ УСЛОВИМА", а не најслабији и најрањивији чланови тј. њени грађани!!!
 
Poslednja izmena:
Могао би да обришеш овај пост!!!:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Колико сам видео ти си постављач теме!!!:eek::eek::eek:


Основа има - Закон против дискриминације,
а мислим да је мало тражио,
за издркавање које су на њему вршили набеђени куроводиоци, постављени по страначкој линији!!!
Па нека се онда опет играју шефова у "нашим условима"!!!
И нема више тзв. НАШИХ УСЛОВА - ово је капитализам, и шта неког боли ЦВЕТКО за услове у којима је држава!!!
Нека држава размишља о "НАШИМ УСЛОВИМА", а не најслабији и најрањивији чланови тј. њени грађани!!!

Jesam postavljač, ali pročitao sam samo ovo što sam naveo u prvom postu, tu se ne pominje Ler :)
Nisam mislio samo na materijalne uslove, već i na zakonodavstvo i dosadašnju praksu i iskustva u toj oblasti
 
Aleksandar fon Ler sa nadimkom Saša (Sacha) je rođen 20. maja 1885. u Turn Severinu (danas Rumunija). Po ocu je bio Nemac, a po majci pravoslavac. Odlično je govorio ruski, srpsko-hrvatski, rumunski i mađarski jezik.


треба сад држава њега да тужи....
једино ако тужи државу зато што га називају Србином по мајци.....
у том случају требо би бар 100 да тражи......
 

Back
Top