Турски мујезин преминуо у Аја Софији

Poruka
27.467
Турски мујезин преминуо у Аја Софији
1123013346_0:201:2048:1308_1000x0_80_0_1_9feb1ee091d293e9fc543621b07ef4c1.jpg.webp

https://rs.sputniknews.com/svet/202008051123149485-turski-mujezin-preminuo-u-aja-sofiji/

Мујезин Осман Аслан преминуо је од срчаног удара у Аја Софији, која је недавно претворена у џамију, саопштила је градска управа.
„Изражавамо саучешће породици и родбини мујезина Османа Аслана, који је преминуо услед инфаркта, који је данас доживео током обављања волонтерских дужности водича у џамији Аја Софији“, наведено је у саопштењу.
Црква Свете Софије је саграђена 537. године, а у џамију претворена 1453. године, одмах пошто су трупе султана Мехмеда Освајача разориле, заузеле и опљачкале Константинопољ, данашњи Истанбул.
Пет векова касније, 1935. године, током проевропске реформе Турске коју је предводио Ататурк, претворена је у музеј. Осамдесет шест година касније, статус Аја Софије је још једном промењен
***********
Затекао се мујезин у погрешно време на погрешном месту. Да ли је следећи султан Ердоган? :)
... и султан Ердоган се смуцао око отете цркве. :think:
 
Gnev pravoslavlja, niko srecniji od Srba sa cetiri zuba i clanskom kartom sns.
Тако 'е! По Његовом тефтеру, мујезин је рикнуо на Светог Илију,
а ти си на реду тачно на УСПЕНИЈЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ. ;)
 
Kao pravi Hrišćanin, brk ti se osmehuje kada neka porodica ostane bez sina brata oca i ujaka.
Убио га Бог против кога је ратовао муја... не радује мене његова смрт нити туга обитељи његове, него то што ће паметни да извуку поуку од мујезиновог умирања у аја Софији...

џаба видиш злурадост тамо где је нема, патим ја због људске туге и несреће... али схвати свако сеје како и жање, тај закон је неумитан...

није паметно играти се са Богом и глобалну мржњу политизовањем вере ширити
 
Убио га Бог против кога је ратовао муја... не радује мене његова смрт нити туга обитељи његове, него то што ће паметни да извуку поуку од мујезиновог умирања у аја Софији...

џаба видиш злурадост тамо где је нема, патим ја због људске туге и несреће... али схвати свако сеје како и жање, тај закон је неумитан...

није паметно играти се са Богом и глобалну мржњу политизовањем вере ширити
"Jedan čovek je preminuo, kao i 101,500,000,000 osoba pre njega."

- "Ovo je dokaz da je Hugo Čavez jedini pravi grišćanin," zavapje Vlada Džada.
 
"Jedan čovek je preminuo, kao i 101,500,000,000 osoba pre njega."

- "Ovo je dokaz da je Hugo Čavez jedini pravi grišćanin," zavapje Vlada Džada.
Џаба разводњаваш параоксалним поредбама... муја је умро у цркви, у којој се ругао њеним оснивачима, и то зарад неког глобалног џихада...

Бог га је убио, јер Богу нису мили верски ратови... зато је и ратнохушкча уклонио, да не би тај несрећник, оставши у животу и даље хушкао народе једне против других...

Убијен је у цркви НЕ СЛУЧАЈНО а и за поуку осталима, СА КИМ СЕ ВИ ТО ШАЛИТЕ!
 

Back
Top