Turska potpuno podrzava muslimane u Bugarskoj

migel59

Poznat
Poruka
8.319
Anadolu Agency objavljuje:

Turska potpuno podrzava bugarske muslimane

Turkey fully support Bulgarian Muslims


www.aa.com.tr/en/news/58879--s


Glavni muftija Bugarske Mustafa Haci rekao je da Turska potpuno podrzava muslimane u Bugarskoj.

Govoreci dopisniku Anadolu Agency, Haci je rekao da oni zele vise da koriste iskustva Turske.

U Bugarskoj zivi 1,5 milona muslimana cija populacija je 7 miliona, on je rekao.

Haci je rekao da ima 1500 dzamija, tri verske visoke skole i jedan islamski institut u Bugarskoj.

Haci je rekao da oni rade sa Odeljenjem za religijske odnose Turske i turskom ambasadom u Bugarskoj koja takodje povecava podrsku njima.

Glavni muftija Mustafa Haci

bulgaria-mufti-mustafa-haci-ali2.jpg
 
Poslednja izmena:
800px-Distribution_of_Muslims_in_Bulgaria_per_Province.svg.png


1.5 million Muslims have been living in Bulgaria whose population was 7 million, he said. KAže Hodža , čini mi se da Bugari zvanično kažu oko 600 000 , ako je ovaj u pravu ili se nađu na pola pa bude 1 , 2 miliona onda je prpa Bugarima jer im ovako izgleda ukupno stanonvištvo ( gore nego kod nas )

800px-Bulgaria-demography.png


JOš ovo : Orthodox Christian 59.4%
No response 21.8%
People without religion 9.3%, Muslim 7.8%, Protestant 0.9%, Roman Catholic 0.7%, other 0.1% (2011 census)

Znači navuće im Turke ( muslimane ) na 25 - 30 % i onda kao MAkedonija novi ustav .
 
Poslednja izmena:
Bugarska je u poslednjih 25 godina opala za preko 1600000 ljudi, takav pad (u procentima) nije imala nijedna zemlja.

Procenat muslimana u Bugarskoj je veci od zvanicne statistike, na primer 800000 ljudi u Bugarskoj nema upisanu nacionalnu odrednicu (a u pitanju su velikom vecinom Romi i Pomaci, i opet velikom vecinom muslimani).

Broj od 1,5 miliona muslimana je taj o kome govori muftija, uostalom on najbolje zna koliko ima vernika.
 
Bugarska je u poslednjih 25 godina opala za preko 1600000 ljudi, takav pad (u procentima) nije imala nijedna zemlja.

Procenat muslimana u Bugarskoj je veci od zvanicne statistike, na primer 800000 ljudi u Bugarskoj nema upisanu nacionalnu odrednicu (a u pitanju su velikom vecinom Romi i Pomaci, i opet velikom vecinom muslimani).

Broj od 1,5 miliona muslimana je taj o kome govori muftija, uostalom on najbolje zna koliko ima vernika.

Dobro njemu je u interesu da to bude više . Ali ovaj podatak nisam znao : Orthodox Christian 59.4%
No response 21.8%
People without religion 9.3%, Muslim 7.8%, Protestant 0.9%, Roman Catholic 0.7%, other 0.1% (2011 census)

TO otvara prostor za ovu Tvrdnju . Inače oni su protjerivali Muslimane ( za razliku od JUgosalvije ) nekoliko puta , i imali su KOmunističku partiju koja je forsirala jedinstvenu naciju , a nije proizvodila nacije kao kod nas .
 
Dobro njemu je u interesu da to bude više . Ali ovaj podatak nisam znao : Orthodox Christian 59.4%
No response 21.8%
People without religion 9.3%, Muslim 7.8%, Protestant 0.9%, Roman Catholic 0.7%, other 0.1% (2011 census)

TO otvara prostor za ovu Tvrdnju . Inače oni su protjerivali Muslimane ( za razliku od JUgosalvije ) nekoliko puta , i imali su KOmunističku partiju koja je forsirala jedinstvenu naciju , a nije proizvodila nacije kao kod nas .
Али опет они имају пред границом једну силу као што је Турска, док са друге стране, да су наши водили другачију политику вероватно би могли да се деси да данас има јако мало муслимана на целом Балкану.

Уопште ми се не свиђа то што Бугарска пропада у сваком погледу, јер ће онда доћи ред на нас, а чак и 100 година брзо прође.
 
Подаци ипак и нису толико лоши по Бугарску, јер су муслимани расејани по целој Бугарској.
Са друге стране, у Бугарској живи и велики број Рома, а уз адекватну пропаганду Роми ће лако примити ислам и стати на страну сецесиониста у будућности.
 
Али опет они имају пред границом једну силу као што је Турска, док са друге стране, да су наши водили другачију политику вероватно би могли да се деси да данас има јако мало муслимана на целом Балкану.

Уопште ми се не свиђа то што Бугарска пропада у сваком погледу, јер ће онда доћи ред на нас, а чак и 100 година брзо прође.

NAravno baš sam na BUgarskom sajtu pročitao komentar od Bugara za Kosovo : Ne raduj se kada komšiji pred kućom igra mečka , sutra je pred tvojom .

To Srbija bi trebala sam rekoa hipotetički da im objasni ovu poslovicu .

NIsu MUslimani raštrkani , grupisani su na dva mjesta , ove do granice su iselili ,a ostali su im ovi JUžno dalje od granice sa Turskom ,

A za ove na sjeveru neki kažu da su to pravi potpomci Bugara , koji su odmah prepoznali Turkoe i prešli njihovoj vjeri .

Inače u BUgarskoj je dobro zavijanje mozga od toga da su TAtar , Tračani , a inače radi se o Srbima , pogotovo ovi na Istoku ,a i muslimani na jugu .
 
Bugarska i Turska su dve prijateljske zemlje, članice NATO, njihove balije se ne bune nešto posebno, a bugarski predsednik ne zove turskog da mu miri muslimane unutar svoje države kao što je to radio naš bivši...

Kod Roma se snazno razvila religijska svijest tako da znam jednog Roma koji studira u Medini.

Jesi li mu već ponudio sestru? Ipak će on biti učeni musliman ;)
 
Подаци ипак и нису толико лоши по Бугарску, јер су муслимани расејани по целој Бугарској.
Са друге стране, у Бугарској живи и велики број Рома, а уз адекватну пропаганду Роми ће лако примити ислам и стати на страну сецесиониста у будућности.

U Bugarskoj zivi 800000 Roma, podatak iz popisa nije tacan.

Medjutim cak 800000 ljudi u Bugarskoj nema upisanu nacionalnost a medju njima su Romi i Pomaci.

Ova cinjenica da toliko ljudi nema upisanu nacionalnost je ucinila da ima mnogo kriticara popisa i medju Romima i Pomacima, i borcima za ljudska prava, i Turcima, ali i u Evropi i svetu, jasno je da je popis manjkav, ali nema dileme ko je medju nepopisanih 800000.

Na mnogo sajtova se moze naci podatak o 800000 Roma u Bugarskoj, primeri:

Most Roma live in Romania (some 2,500,000), Bulgaria (800,000), Hungary (650,000), Slovakia (520,000), Macedonia (260,000)

http://www.fmnministries.org/romagypsy-history

Bulgaria could be seen as something of an award winner when it comes to writing strategies for its 800,000 Roma - who account for almost 10 per cent of the country’s close to 8m population.

eu.com/en/alumni-initiative/alumni-initiative-articles-roma-decade-passes-bulgarian-roma-by

Jasno se iz ovog teksta vidi da Romi cine 10% populacije Bugarske, nasuprot zvanicnom popisu.
 
Tih 800.000 ljudi koji nemaju upisanu nacionalnu pripadnost u Bugarskoj su, hteli to neki da prihvate ili ne, Srbi.

Ne, uglavnom Romi i nesto Pomaci.

Uzmi zvanicne rezultate, statisticki institut Bugarske procenjuje broj Roma prema popisu 325-343000 (opet cudno sto nema precizan podatak).

Medjutim EU i Amerika barataju sa 800000 Roma u Bugarskoj, a sami Romi tvrde da ih ima 870000.

http://www.balkaninsight.com/en/article/bulgarian-roma-leader-says-census-count-is-low

Bulgarian Roma Leader says Census Count is Low

The Roma population in Bulgaria is significantly higher than the figures released last week by the National Statistics Institute, NSI, according to Bulgarian Evroroma party leader Tsvetelin Kanchev.

The NSI estimated the number of Bulgarian Roma at 325,000-343,000. Citing CIA data, Kanchev put the true number at 870,000.
 
Naravno da ce i Romi i Muftija da preuvelicavaju svoje brojeve. Tako se i baratalo sa ciframa od najmanje 2,5 miliona Albanaca na Kosovu, po nekima i skoro 3 miliona+4.5 miliona u republici Albaniji. A ispostavilo se da Albanaca na Kosovu ima 1,6 miliona a u Albaniji oko 2,7 miliona.

Cinjenica je da islama u Bugarskoj ima oko 20%. To je puno, ali nije katastrofalno. Od 1,6 miliona Bugara koji su se iselili iz svoje zemlje, ima dosta muslimana kao i hriscana.
 
Ne, uglavnom Romi i nesto Pomaci.

Uzmi zvanicne rezultate, statisticki institut Bugarske procenjuje broj Roma prema popisu 325-343000 (opet cudno sto nema precizan podatak).

Medjutim EU i Amerika barataju sa 800000 Roma u Bugarskoj, a sami Romi tvrde da ih ima 870000.

http://www.balkaninsight.com/en/article/bulgarian-roma-leader-says-census-count-is-low

Bulgarian Roma Leader says Census Count is Low

The Roma population in Bulgaria is significantly higher than the figures released last week by the National Statistics Institute, NSI, according to Bulgarian Evroroma party leader Tsvetelin Kanchev.

The NSI estimated the number of Bulgarian Roma at 325,000-343,000. Citing CIA data, Kanchev put the true number at 870,000.

To ovi tvoji friziraju podatke. To su sve Srbi. Samo da Srbija stane na noge pa će i njima svanuti i vratićemo Velbužd matici ;)
 
To ovi tvoji friziraju podatke. To su sve Srbi. Samo da Srbija stane na noge pa će i njima svanuti i vratićemo Velbužd matici ;)

Jesi li bio nekad u Bugarskoj?

Pa u mnogim mestima imas vise Roma nego Bugara.

Sam bugarski ministar obrazovanja je prosle godine priznao da u prvom razredu osnovne skole preko 50% su neBugari i maternji im nije bugarski (citaj Romi, Turci i dr.).
 
Jesi li bio nekad u Bugarskoj?

Pa u mnogim mestima imas vise Roma nego Bugara.

Sam bugarski ministar obrazovanja je prosle godine priznao da u prvom razredu osnovne skole preko 50% su neBugari i maternji im nije bugarski (citaj Romi, Turci i dr.).

Moja ugnjetena srpska braća u Bugarskoj moraju da se mažu bojama da bi tamošnje pomislile da su Romi, jer ne smeju da se pokažu kao Srbi. Ali doći će da n kada će ponosno izaći iz svojih domova i videti svetlo majčice Srbije kako ih obasjava.
Naravno da im bugarski nije maternji. Oni govore srpski ;)
Ja shvatam da je to vama teško da prihvatite, ali tako je i bliži se dan kada će sva srpska braća biti slobodna. :super:
 
Moja ugnjetena srpska braća u Bugarskoj moraju da se mažu bojama da bi tamošnje pomislile da su Romi, jer ne smeju da se pokažu kao Srbi. Ali doći će da n kada će ponosno izaći iz svojih domova i videti svetlo majčice Srbije kako ih obasjava.
Naravno da im bugarski nije maternji. Oni govore srpski ;)
Ja shvatam da je to vama teško da prihvatite, ali tako je i bliži se dan kada će sva srpska braća biti slobodna. :super:

Mislim da ne pricamo o istim stvarima.

Nepopisani su sigurno Romi i Pomaci.

Ako ima vise Srba u Bugarskoj kako pricas, popisivaci ih popisuju kao Bugare, i nemoj misliti da to rade samo Srbima, Rumuni su uputili ostar protest zasto Vlahe i Rumune u Bugarskoj popisuju kao Bugare, cak i Grke, tako da te to ne bi cudilo.
 
Mislim da ne pricamo o istim stvarima.

Nepopisani su sigurno Romi i Pomaci.

Ako ima vise Srba u Bugarskoj kako pricas, popisivaci ih popisuju kao Bugare, i nemoj misliti da to rade samo Srbima, Rumuni su uputili ostar protest zasto Vlahe i Rumune u Bugarskoj popisuju kao Bugare, cak i Grke, tako da te to ne bi cudilo.

Meni nije jasno da si ti toliko slep od očiju. Evo kad budeš sledeći put bio u Bugarskoj pogledaj lica te veštački crnpuraste dece i videćeš da su to lica malih Srba koji vape za slobodom. Daj im srpsku zastavu, pokaži im našeg dvoglavog orla, daj im našeg livadskog meda, užičke pršute i zlatarskog sira i videćeš srećni sjaj u njihovim tužnim očima. Nadu koja tinja. Ja sam to video pre neku godinu kad sam bio u Bugarskoj. Pažljivo se zagledaj, videćeš i ti.
 
Evo kad budeš sledeći put bio u Bugarskoj pogledaj lica te veštački crnpuraste dece i videćeš da su to lica malih Srba koji vape za slobodom. Daj im srpsku zastavu, pokaži im našeg dvoglavog orla, daj im našeg livadskog meda, užičke pršute i zlatarskog sira i videćeš srećni sjaj u njihovim tužnim očima. Nadu koja tinja. Ja sam to video pre neku godinu kad sam bio u Bugarskoj. Pažljivo se zagledaj, videćeš i ti.

Sjajno, reputacija, bavis li se knjizevnoscu, ali ozbiljno, talenat si, zato je ovaj forum zanimljiv, ovde je neverovatan potencijal.
 
Meni nije jasno da si ti toliko slep od očiju. Evo kad budeš sledeći put bio u Bugarskoj pogledaj lica te veštački crnpuraste dece i videćeš da su to lica malih Srba koji vape za slobodom. Daj im srpsku zastavu, pokaži im našeg dvoglavog orla, daj im našeg livadskog meda, užičke pršute i zlatarskog sira i videćeš srećni sjaj u njihovim tužnim očima. Nadu koja tinja. Ja sam to video pre neku godinu kad sam bio u Bugarskoj. Pažljivo se zagledaj, videćeš i ti.
Погледај слике на нету, ја не бих њих пустио да се изјасне као Срби, тек тако, без доказа.:lol:
Верујем да је исто тако у стварности.
 
Погледај слике на нету, ја не бих њих пустио да се изјасне као Срби, тек тако, без доказа.:lol:
Верујем да је исто тако у стварности.

Samo će malo da se okupaju i videćeš kakve su to Srbende.
Trebalo bi pozvati sve Srbe u Bugarskoj da ne kriju svoje poreklo i svoju nacionalnost i izjasne se kao Srbi.
 

Back
Top