Turska policija sprečila održavanje Prajd parade u Istanbulu

Sensei

Master
Moderator
Poruka
41.222
ISTANBUL, 26. juna (Rojters) – Turska policija blokirala je stotine ljudi da se okupe na godišnjoj paradi ponosa u Istanbulu u nedelju i privela desetine nakon što su lokalne vlasti zabranile da se marš ponovo održi ove godine.

Hiljade ljudi je prisustvovalo marševima ponosa na glavnoj aveniji Istiklal u Istanbulu, ali je poslednjih godina vlada predvođena predsednikom Tajipom Erdoganom i njegovom AK Partijom sa korenima islamista pooštrila svoj stav o slobodi LGBTK+.

Homoseksualizam nije zločin u Turskoj, ali neprijateljstvo prema njemu je široko rasprostranjeno, a policijska guranje parada je sve oštrija tokom godina.

U nedelju je policija u opremi za nerede sprečila pristup trgu Taksim i blokirala mnoge ulice u obližnjem kvartu Cihangir, gde su ljudi pokušali da se okupe. Javni prevoz u toj oblasti takođe je zatvoren.

Lokalne vlasti u okrugu Bejoglu zabranile su sve događaje Nedelje ponosa između 20. i 26. juna, rekavši da bi mogli da dovedu do nemira u javnosti zbog osetljivosti društva.

4NO2HDLTQFN3BAC3PDFLQLVPRQ.jpg

Ne znam šta da kažem? Mislim da Erdogan namerno to radi iz političkih razloga?

a bre Milun

Elita
Poruka
24.264
ISTANBUL, 26. juna (Rojters) – Turska policija blokirala je stotine ljudi da se okupe na godišnjoj paradi ponosa u Istanbulu u nedelju i privela desetine nakon što su lokalne vlasti zabranile da se marš ponovo održi ove godine.

Hiljade ljudi je prisustvovalo marševima ponosa na glavnoj aveniji Istiklal u Istanbulu, ali je poslednjih godina vlada predvođena predsednikom Tajipom Erdoganom i njegovom AK Partijom sa korenima islamista pooštrila svoj stav o slobodi LGBTK+.

Homoseksualizam nije zločin u Turskoj, ali neprijateljstvo prema njemu je široko rasprostranjeno, a policijska guranje parada je sve oštrija tokom godina.

U nedelju je policija u opremi za nerede sprečila pristup trgu Taksim i blokirala mnoge ulice u obližnjem kvartu Cihangir, gde su ljudi pokušali da se okupe. Javni prevoz u toj oblasti takođe je zatvoren.

Lokalne vlasti u okrugu Bejoglu zabranile su sve događaje Nedelje ponosa između 20. i 26. juna, rekavši da bi mogli da dovedu do nemira u javnosti zbog osetljivosti društva.

Pogledajte prilog 1182480

Ne znam šta da kažem? Mislim da Erdogan namerno to radi iz političkih razloga?
pa normalno. Ovakvim potezom Erdogan pridobija simpatije 8 milijardi ljudi na planeti.

subliminalni

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
318
turci su uvek bili gospoda
kad su visi drzavni interesi u pitanju

jos kad bi se ovaj ovde ugledo na erdogana, imao bi jos 10 posto glasova+

al imao ili ne..posle ukidanja abortusa u usa, polako pocinje demontaza lgbt tako da im je ovo mozda poslednja njina igranka
da su bili pametni i da ne guraju prst u oko sa suludim idejama kao sa onom o 250+ polnih odrednica :hahaha:

sami se ubili.

canavaro

Primećen član
Poruka
694
Šta je to trulo u državi Danskoj?
za razliku od Turkse, ama bas nista! :rtfm:
ljudi uzivaju u svim pravima i slobodama, niko se ne seli iz Danske, prosecne plate medju najvecim u Evropu. milina jedna...
i nikome ne smetaju LGBT!

dakle, oslobodi se homofobije, nista ti nece uraditi neki p*der/lezbejka, ni na koji nacin te nece ugroziti, niti ce da se poveca broj homoseksualaca, niti ce da se smanji natalitet ako budu organizovali gay-parade.

ДраганЖ

Ističe se
Poruka
2.892
za razliku od Turkse, ama bas nista! :rtfm:
ljudi uzivaju u svim pravima i slobodama, niko se ne seli iz Danske, prosecne plate medju najvecim u Evropu. milina jedna...
i nikome ne smetaju LGBT!

dakle, oslobodi se homofobije, nista ti nece uraditi neki p*der/lezbejka, ni na koji nacin te nece ugroziti, niti ce da se poveca broj homoseksualaca, niti ce da se smanji natalitet ako budu organizovali gay-parade.
Чему тачно служи та парада људи који имају психијатријски поремећај?
Свако има право да се свој сексуални живот води на начин како му то одговара докле год то не угрожава друге. Зашто је толико важно да се људи са одређеним психијатријским поремећајима намећу другима као неки узор?

canavaro

Primećen član
Poruka
694
Чему тачно служи та парада људи који имају психијатријски поремећај?
Свако има право да се свој сексуални живот води на начин како му то одговара докле год то не угрожава друге. Зашто је толико важно да се људи са одређеним психијатријским поремећајима намећу другима као неки узор?
a ti si psihijatar, pa si strucan da dajes dijagnoze ko ima psihijatrijske poremecaje?
uostalom, ako smatras da su ti ljudi psihicki bolesni, zar ím bas onda ne treba dozvoliti da paradiraju jer... ne znaju sta rade!?

inace, ne znam cemu sluzi ta parada, moras da pitas nekog ko pripada LGBT populaciji i ucestvuje na istima.
znam samo da nikoga ne ugrozava, ako njima to znaci, ne vidim sto bi nekome to smetalo, ako je u skladu sa zakonom organizovano, tj. na vreme prijavljen skup, regulisan saobracaj u tom delu grada, prva pomoc na licu mesta, policija itd. tolika udruzenja, stranke, grupe gradjana organizuju svoje javne skupove i proteste i nikom ne smeta, ne kapiram zasto onda ovo toliko smeta?

Mr No

Buduća legenda
Poruka
47.294
a ti si psihijatar, pa si strucan da dajes dijagnoze ko ima psihijatrijske poremecaje?
uostalom, ako smatras da su ti ljudi psihicki bolesni, zar ím bas onda ne treba dozvoliti da paradiraju jer... ne znaju sta rade!?

inace, ne znam cemu sluzi ta parada, moras da pitas nekog ko pripada LGBT populaciji i ucestvuje na istima.
znam samo da nikoga ne ugrozava, ako njima to znaci, ne vidim sto bi nekome to smetalo, ako je u skladu sa zakonom organizovano, tj. na vreme prijavljen skup, regulisan saobracaj u tom delu grada, prva pomoc na licu mesta, policija itd. tolika udruzenja, stranke, grupe gradjana organizuju svoje javne skupove i proteste i nikom ne smeta, ne kapiram zasto onda ovo toliko smeta?
Sve je to ok.
Verujem da je kolega hteo da pita koja se poruka salje odrzavanjem takvog skupa (i kome) i tih ljudi?

Cavtislav

Ističe se
Poruka
2.010
Ма најбоље да су ово дозволили на улици, оно што Србија, на жалост и гађење дозвољава:
Nadam se da tu smijem napisati što mislim o njima, i da tu nisu moderatori ko na onom nesretnom forumhr, pa da mi prijete banom jer izjednačavam gejeve i homoseksualce.:hahaha:
Ono što rade na ulici je pravi nemoral, prava Sodoma i Gomora. I naravno policija još i štiti takve, a da recimo ja i ti to izvedemo na ulici van gej parade. dobili bi u najmanju ruku krivičnu prijavu za narušavanje javnog reda i mira.
Pa ovi nikada neće ući u EU, ako nastave ovako :mrgreen:
Je, baš im treba ući u ovakvu razvratnu EU. Proklet bio dan kad je Hrvatska postala dio EU. Nadam se da ću doživjeti dan kada će se raspasti to briselsko čudovište.

Poslednja izmena:

ДраганЖ

Ističe se
Poruka
2.892

За твоју информацију то су били класификовани психијатријски поремећаји до пре неку годину када су политичком одлуком уклоњени са списка поремећаја.
Дакле, политичка одлука, а не одлука стручњака...

По твојој логици ако би трба дозволити и параду терористичких организација са све подгрупама "бомбаша самоубица"?
Колико штете ствара дозвољавање тих "парада" биће јасније за још коју годину док одрасту садашње млађе генерације

canavaro

Primećen član
Poruka
694
За твоју информацију то су били класификовани психијатријски поремећаји до пре неку годину када су политичком одлуком уклоњени са списка поремећаја.
Дакле, политичка одлука, а не одлука стручњака...

По твојој логици ако би трба дозволити и параду терористичких организација са све подгрупама "бомбаша самоубица"?
Колико штете ствара дозвољавање тих "парада" биће јасније за још коју годину док одрасту садашње млађе генерације
1990 god. je SZO skinula homoseksualizam sa liste psiholoskih poremecaja, sto nije bas "pre neku godinu". inace su nekad i spaljivali ljude koji su tvrdili da se zemlja okrece... jel i to bila politicka odluka da se posle toga proglasi da se zemlja ipak okrece?

a kao sto sam na ovoj temi vec napisao, u Danskoj se ovakve parade odrzavaju vec 40 god. a 30ak god. su vec dozvoljeni gay-brakovi. kakve je to stete nanelo Danskoj? jel su svi postali p*deri? nema ko da radja decu?

Lily Rose

Primećen član
Poruka
970
a u Danskoj su svi postali LGBT jer se parade organizuju vec 40 god., a gay-brakovi su od 1989 legalni?
propala Danksa načisto, nema ko dete da rodi!?

Ne brini se ti za Dansku (sev.i zap. Evropu) uvezli su oni dovoljno muslimanki koje rađaju svake godine.
Njihova omladina može slobodno da pijanči, da se drogira, filozofira dok one s burkama guraju kolica ;)

canavaro

Primećen član
Poruka
694
Da biste mogli da otvarate nove teme i trajno koristite svoje ime - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.