Turska ili Iran kao islamski lideri

Sa Arapima je sada sve jasno. Sve vise Palestinaca se konvertira u Siizam, tako da ostaje samo KSA da prihvati Siizam i da defiInitivno odbaci Vehabizam. Arapi uzivaju u proslavam a Siizam ima puno praznika kao Hindusi ali i tuznih dana mucenistva Casnih Imama a.s. Meni se kod Hindusa dopada praznik "Holi" gdje se svi farbaju nekim bojama tako da su svi veseli. Mnogo sam stosta naucio o Indiji preko indijskih sapunica na Pink TVu.
Ko imitira politeiste je jedan od njih
 
holi.jpg
 
Kao buducu Islamsku Super Silu predvodnikom muslimana stavljam Indiju koja ce biti islamizirana i ponovo ujedinjena sa Pakistanom a centar Islamskog Svijeta bice Delhi a ne Medina.
Indija islamizirana? Mozes li to molim te objasniti rulji koja upravo u pepeo pretvara jednu od muslimanskih cetvrti u Bombaju? O kakvoj islamizaciji Indije pricas, tamo za 50 god postoji mogucnost da ce biti muslimana koliko i u Srbiji nakon balkanskih ratova.
 
Indija islamizirana? Mozes li to molim te objasniti rulji koja upravo u pepeo pretvara jednu od muslimanskih cetvrti u Bombaju? O kakvoj islamizaciji Indije pricas, tamo za 50 god postoji mogucnost da ce biti muslimana koliko i u Srbiji nakon balkanskih ratova.
Indija je dugo bila pod islamskom imperijom Velikih Mogula i islamski obicaji su ostali kod hindusa a hindusi se odrzavaju samo preko kasti. Najniza klasa Daliti masovno prelaze na Islam tako kad se ukinu kaste nece vise biti hindusa i svi ce prijeci u Islam. Sije se bolje postuju u Indiji nego u Pakistanu tako da je stvaranje islamske super sile Indije u procesu a nije vazno da li ce biti vise sunnija ili sija nego je vazan Islam i muslimani.
 
Indija je dugo bila pod islamskom imperijom Velikih Mogula i islamski obicaji su ostali kod hindusa a hindusi se odrzavaju samo preko kasti. Najniza klasa Daliti masovno prelaze na Islam tako kad se ukinu kaste nece vise biti hindusa i svi ce prijeci u Islam. Sije se bolje postuju u Indiji nego u Pakistanu tako da je stvaranje islamske super sile Indije u procesu a nije vazno da li ce biti vise sunnija ili sija nego je vazan Islam i muslimani.
Zaista ne znam odakle ti ovaj podatak da masovno prelaze hindusi na islam.
 
Sve se vise naslucuje ovim ratom u Ukrajini, koja ce islamska drzava predvoditi Islamski Svijet? Turska je diplomatski veoma angazirana a Islamska Republika Iran je otvoreno podrzala Rusiju u Ukrajini. Posto se i Saudijska Arabiji ne ponasa vise lojalno prema SADu, sve se vise nadzire Iran, kao predvodnik Islamskog Svijeta pa mozda i masovno konvertiranje arapskih drzava u Sijski pravac Islama, racunajuci na to da Arapima nikada nije bila mila Turska a kamoli Osmanlijska Imperija.
Kakvo je vase misljenje o sadasnjem stanju u Islamskom Svijetu koje vise nije tako u centru svjetske paznje zbog ukrajinskog rata?

Piši kući propalo, neće nikad Arapi dati Turcima vodstvo, niti će suniti dati da ih vode iranski šiiti, islamski svijet je osuđen da bude razjedinjen i bez vodstva, što je zapravo dobro za sve ostale :klap:
 
Piši kući propalo, neće nikad Arapi dati Turcima vodstvo, niti će suniti dati da ih vode iranski šiiti, islamski svijet je osuđen da bude razjedinjen i bez vodstva, što je zapravo dobro za sve ostale :klap:
Za tvoju informaciju sve vise Arapa prelazi na Siizam i sada su trenutno Irak i Sirija postali siijske drzave. Predvidjam da bi KSA mogao preci u Siizam.
 
Ne može jedna država biti bilo kakav lider islamskog sveta kad imaš dve denominacije, sunite i šite, koji su zakleti neprijatelji. Može se jedino govoriti o sukobu Arapa i Turaka oko dominacije nad sunitima. Koji će verovatno dobiti arapi, obzirom da posjeduju ogromne naftne rezerve kao i najvažnija islamska svetilišta. Iran ostaje kao centar šitskog islama.
 
Siizam ima najvise uspjeha u Republici Srbiji jer mnogi Srbi su se prepoznali u Siizmu i prihvatili sijski Islam. U najvece ratne godine devedesetih proslog vijeka, iranski casopis NUR je bio stampan u Beogradu pri Kulturnom Centru Irana i iranske ambasade. Tada u Srbiji niko nikada nije dirao Sije sto je ostalo do dana danasnjeg.
 
Kurdi su neka posebna vrsta muslimana koji ne vole da klanjaju nego su zatvoreni. Ipak i medju njima ima napednih ljudi. PKK je komunisticki pokret koji zadaje muku Turcima i Turci ce morato dobro da se zastite od PKK terorizma.
sultane, pa stani malo, jos si u natou

ajde izadji iz natoa, pa da te olesimo malo, ako smes, ili mi, ili rusi, neko ce ti razbiti 3,14cku

Erdogan said in a Tuesday speech. "God willing, we will root out all of them as soon as possible, together with our tanks, our soldiers."Russia has meanwhile warned against a new Turkish incursion into Syria. "We understand and respect Turkey’s concerns about ensuring its own security. We believe this is Turkey’s legitimate right," Kremlin spokesman Dmitry Peskov said. "At the same time, we call on all parties to refrain from steps that could lead to the destabilization of the overall situation," he added.

US-Backed Kurds Say White House Has "Moral Duty" To Shut Down Erdogan Offensive


"Turkish warplanes struck a military base that the US military shares with these Kurdish fighters...
 
Poslednja izmena:
Zalutala sekta..gulatsiije slicno kao vehabiti koji smatraju da je Bog ogranicen mjestom itd...slicno kako ga i krscani vide
Jel može ukratko o tom vehabijskom poimanju Boga kao ograničenog mestom? Antropomorfni Bog? Koliko znam, muslimani shvataju Boga slično hrišćanskom Svetom Duhu - neka sveprožimajuća sila/energija koja je baš svuda. Inače baš oko toga su u Vizantijskoj Carevini glave letele mnogo pre pojave protestanata - hristološke raspre, najverovatnije pod uticajem shvatanja Srednjeg i Bliskog istoka..
 
Jel može ukratko o tom vehabijskom poimanju Boga kao ograničenog mestom? Antropomorfni Bog? Koliko znam, muslimani shvataju Boga slično hrišćanskom Svetom Duhu - neka sveprožimajuća sila/energija koja je baš svuda. Inače baš oko toga su u Vizantijskoj Carevini glave letele mnogo pre pojave protestanata - hristološke raspre, najverovatnije pod uticajem shvatanja Srednjeg i Bliskog istoka..
Ne, zaista ne mogu...ima dovoljno materijala na netu..a Dzegi ti tu moze dodatno pomoci posto je ona zadivljena takvim vjerovanjem..Uglavnom ukratko kako sam ja njih razumio to vehabijsko poimanje Boga je najblize krscanskom poimanju.
 

Back
Top