Турнир Адриа Тоур-а у Београду!

Poruka
20.103
Од 12. до 14. јуна у Београду ће се играти први турнир Адриа Тоур-а.

Adria-Tour-Slika-za-vest-800x450.jpg

Адриа тоур је серија егзибиционих турнира хуманитарног карактера у организацији Новака Ђоковића.

На теренима ТЦ Новак наступиће, осим Новака, светске звезде Александар Зверев, Доминик Тим, Григор Димитров, као и домаћи тенисери Виктор Троицки, Филип Крајиновић, Душан Лајовић, Ненад Зимоњић, Олга Даниловић… а после вишегодишње паузе на терен ће поново и некада светски број 1, Јелена Јанковић.

Мечеви ће се играти у петак поподне, као и у суботу и недељу у две сесије – дневна ће почињати од 14 часова, а вечерња од 19часова.


ХВАЛА НОВАКУ ЂОКОВИЋУ што Србију, поново по ко зна који пут, ставља на ПРВЕ странице светског тениса!

А РТС и остале електронске медије из Србије нека је СРАМОТА, што не преносе овај, за ово тешко време, изузетно леп и важан догађај.
 
Од 12. до 14. јуна у Београду ће се играти први турнир Адриа Тоур-а.

Adria-Tour-Slika-za-vest-800x450.jpg

Адриа тоур је серија егзибиционих турнира хуманитарног карактера у организацији Новака Ђоковића.

На теренима ТЦ Новак наступиће, осим Новака, светске звезде Александар Зверев, Доминик Тим, Григор Димитров, као и домаћи тенисери Виктор Троицки, Филип Крајиновић, Душан Лајовић, Ненад Зимоњић, Олга Даниловић… а после вишегодишње паузе на терен ће поново и некада светски број 1, Јелена Јанковић.

Мечеви ће се играти у петак поподне, као и у суботу и недељу у две сесије – дневна ће почињати од 14 часова, а вечерња од 19часова.


ХВАЛА НОВАКУ ЂОКОВИЋУ што Србију, поново по ко зна који пут, ставља на ПРВЕ странице светског тениса!

А РТС и остале електронске медије из Србије нека је СРАМОТА, што не преносе овај, за ово тешко време, изузетно леп и важан догађај.
Ne verujem,da ce biti gledalaca,koliko se ocekuje.Mi Srbi nismo zagrejani za tenis,nikada bili.
 
Колико је само овај човјек урадио позитивних ствари за наш народ и државу.
Могао је као Надал укрцати се на неку јахту и довиђења до септембра, ионако нема ништа од тениса ове године.
Али он је искористио прилику да подари Београду и Бањалуци ову врсту догађаја. Сјајно. Капа доле!

У Бањалуци се исто прави сјајан стадион. Чекамо те брате!!!
 


Одлично финале, сјајна борба, прегршт одличних потеза и победа Аустријанца. У мечу за трофеј Доминик Тим је савладао Филипа Крајиновића - 4:3, 2:4, 4:2.

Показао је српски играч одличну партију, играо упркос проблемима са повредом, али на крају није успео да дође до тријумфа на првом од турнира “Адриа тура”.
После речи директора Ђорђа Ђоковића, који је нешто касније уручио и пехар Филипу и Доминику, сјајан говор је одржао Новак.
- Пре свега да се захвалим и Марку на подршци свих ових година и наравно Ђорђу који је најзаслужнији за овај догађај. Три-четири недеље организације, свака ти част Ђорђе. Хвала Филипу, Душану, Виктору, Дамиру, Николи који су учествовали на овом турниру и хвала што сте такви какви јесте и пријатељи и колеге. Задовољство ми је што сам имао могућност да делим терен са вама сада и још много пута. Хвала вама момци иако разумете српски добро - рекао је Новак.

- Доми, надам се да ти се свидела Србија, јер Србија воли тебе. Као на свакоом великом тениском догађају потребне су велике звезде да направе шоу да би све то било на највишем нивоу. Хвала Доминику, Саши, Григору што сте прихватили наш позив. Морам да кажем да ми је за долазак све тројице био потребан само један телефонски позив, треба то заиста споменути. Јесмо велики ривали на терену, желимо да победимо један другог, али то не значи да не можемо да будемо пријатељи, да поштујемо један другог. Они су изузетни момци и јако ми је драго што сам део истог спорта као и они. Извињавам се на дугом говору, али сам морао све ово да споменем.


ТИМ: УЖИВАО САМ
Није осмех са лица крио Доминик Тим док је држао победнички пехар.
- Новаче хвала што си ме позвао пре четири недеље. Уживао сам овде. Било је сјајно. Дивна је ствар што имате Новака као амбасадора ваше земље. Понављам, уживао сам и сигурно ћу доћи опет - рекао је Тим.​

sp-finale-adrija-nole-tim-m.jpg

Презадовољан је целом манифестацијом.

- Овај догађај који је кренуо из Београда је нешто ново, никада није било ништа слично. Идеја је кренула пре око месец дана и после разговора са породицом, тениским савезом Србије смо почели са радом. Било је доста изазова, препрека, свега. Хвала ТСС-у на помоћи, честитао бих им на јако успешном турниру који је организован уочи овог викенда. Јако је битна наша сарадња, они су кућа тениса. Било је доста људи који су имали добру вољу, препознали хуманитарни карактер и који су допринели феноменалној недељи у Београду. Овде смо организовали “Србија опен”, али је овај догађај и то надмашио. Београд је показао зашто је град спорта, град тениса. Заиста невероватно. Ова слика и снимци мечева су обишли свет, сви који сте били овде сте били део овога. Одушевљен сам вашом тениском едукацијом, поштовањем играча, знали сте како да реагујете, како да “повучете” играча који је пао, да пружите подршку.

На крају се захвалио свима.

- Хвала вам, од срца. И за крај, да се захвалим свим спонзорима, Министарству омладине и спорта, онима који су препознали важност овог догађаја за Београд и Србију. Сви знамо да су околности неуобичајене, много људи је пропатило у претходним месецима. Потрудили смо се да испоштујемо сваку меру Владе и са ведрије стране гледано, ово је позитивна слика, надам се да ће бити препозната ова дивна слика. Хвала пуно, волим вас.

sp-finale-adrija-finalisti-.jpg

Фото: М. Вукадиновић

Велика неизвесност је владала у првом сету, тек после тај-брејка је Аустријанац дошао до предности и то са неколико феноменалних бекхенда (4:3).

Други сет је Доминик боље започео, Филип је тражио лекарску помоћ, није деловало добро. Међутим, Крајиновић је пронашао снагу, Тим је направио неколико грешака тако да је предност брзо анулирана (2:4).


sp-finale-filip-mv.jpg

Фото: М. Вукадиновић


Уследио је одлучујући, трећи сет. У прва два гема није било много узбуђења, али је у трећем Тим дошао до четири везане брејк лопте, прву није искористио, да би код друге Филип послао лоптицу у мрежу и тако помогао ривалу.

Последњи гем је био феноменалан, најбоље у прилог томе говори поен којим је Тим дошао до меч лопте, лоб Крајиновића је био савршен, Доминик је то стигао и ударцем кроз ноге дошао до поена. Филип је потом лоптицу послао у аут.



ФИЛИП: НОВАЧЕ, ТИ СИ МОЈ ИДОЛ

Захвалио се Крајиновић свима на сајјној организацији и посебно публици која је била одлична.
- Хвала свима пуно. Новаче, посебно хвала теби. Ти си мој идол и херој ове нације - рекао је Филип.

Тада је микрофон, на кратко узео Новак и имао јасну поруку “А то што си ме разбио синоћ”.
- Нећемо спомињати наш скор - одговорио је Крајиновић алудирајући на то да има две победе против првог рекета света.



ПОЗНАТИ


Финални меч су посматрали многи. Међу њима су били министар омладине и спорта Вања Удовичић, глумац Милош Биковић, тенисерка Јелена Јанковић, Јанко Типсаревић, Виктор Троицки, Александер Зверев, Григор Димитров, породица Ђоковић предвођена Новаком и многи други...

sp-finale-vanja-jelena-mv.jpg

Фото: М. Вукадиновић


sp-finale-djokovici-mv.jpg
 

Back
Top