Quantcast

Turisticki tehnicar

sile98

Početnik
Poruka
7
Za dva meseca treba da upisem srednju skolu. Najvise me interesuje smer turisticki tehnicar zbog toga sto mi dobro idu jezici, istorija i geografija. Zanima me sta se uci u ovom smeru i koji fakultet moze da se zavrsi posle zavrsene srednje turisticke skole? Unapred hvala :)

John Marston

Domaćin
Poruka
3.718
Ja sam ti isao(tj idalje idem, 4. sam godina) u turisticku skolu na zelenom vencu. Turisticki tehnicar ogled sam. Pretpostavljam da ti planiras obican turisticki tehnicar da budes. Oni imaju mnogo manje prakse, a vise teorije. Posle toga mozes da upises visu ugostiteljsku ili nesto tako slicno, mozes geografski fakultet, smer turizam. U sustini mozes bilo sta da upises osim medicinskog. Ja planiram posle ovoga da upisem fakultet politickih nauka, smer zurnalistika. Znaci nidje veze.

Imas u prvoj godini(ne drzi me za rec), ili prve dve, hemiju, biologiju i fiziku. Matematiku sve 4. 2 strana jezika, turisticku geografiju, i dosta strucnih predmeta.

Ako te nesto konkretno zanima pitaj slobodno.

~Nightwish~

Aktivan član
Poruka
1.520
Ja sam turisticki tehnicar, obicno odeljenje... Imas sve predmete kao i u osnovnoj, s tim sto su fizika, hemija i biologija samo u prvoj i drugoj godini. U prvoj imas muzicko, a u drugoj likovno, umesto kog u trecoj godini dobijas istoriju umestnosti. Moze bilo koji fakultet osim medicinskog da se upise posle. Za razliku od oglednog odeljenja imamo vise teorije nego prakse i praksa se obavlja u blokovima (po nedelju dana u nekom hotelu ili turistickoj agenciji). U prvoj godini imas 2 bloka, a u drugoj 3, za dalje nisam sigurna, jer sam 2. godina. Sve u svemu skola nije toliko losa...

~Nightwish~

Aktivan član
Poruka
1.520
danas je besmisleno sticati cvisko obrayovanje ya rad u turiymu
nekad je bio turiyam na PMF
sad i sa bilo kojom skoloim mozes da radis u agenciji ili da otvoris
i da se licenciras kao vodic

Mozes ti da se licenciras za vodica sa bilo kojom skolom, ali ne i da se zaposlis, a kamo li da otvoris agenciju. Pa i sa diplomom turistickog tehnicara si niko i nista ako nemas i zavrsenu visu. Naravno, sve je moguce sa debelom vezom.

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.