Turisticki tehnicar

sile98

Početnik
Poruka
7
Za dva meseca treba da upisem srednju skolu. Najvise me interesuje smer turisticki tehnicar zbog toga sto mi dobro idu jezici, istorija i geografija. Zanima me sta se uci u ovom smeru i koji fakultet moze da se zavrsi posle zavrsene srednje turisticke skole? Unapred hvala :)
 
Ja idem u turistički smer :)

Ne znam kako je u tvom gradu, ali ja sam zadovoljna.
Od stranih jezika uči se, normalno, engleski, i još jedan (kod nas nemački).
Istoriju smo imali prve 2 godine, a geografiju sve 4, s tim što u 3. i 4. imamo turističku geografiju.
Pored toga, imamo dosta stručnih predmeta - agencijsko i hotelijersko poslovanje, statistika, finansijsko poslovanje, korespodencija, ekonomika preduzeća,...
Kada završiš ovaj smer teoretski možeš upisati gotovo bilo koji fakultet, ali najlogičnije bi bilo da upišeš nešto vezano za turizam, hotelijerstvo, geografiju ili strane jezike koje si učio.

P.S. Mi se uvek raspuštamo ranije, zbog prakse ;)
 
Ja idem u turistički smer :)

Ne znam kako je u tvom gradu, ali ja sam zadovoljna.
Od stranih jezika uči se, normalno, engleski, i još jedan (kod nas nemački).
Istoriju smo imali prve 2 godine, a geografiju sve 4, s tim što u 3. i 4. imamo turističku geografiju.
Pored toga, imamo dosta stručnih predmeta - agencijsko i hotelijersko poslovanje, statistika, finansijsko poslovanje, korespodencija, ekonomika preduzeća,...
Kada završiš ovaj smer teoretski možeš upisati gotovo bilo koji fakultet, ali najlogičnije bi bilo da upišeš nešto vezano za turizam, hotelijerstvo, geografiju ili strane jezike koje si učio.

P.S. Mi se uvek raspuštamo ranije, zbog prakse ;)

Je l' ima matematike u ovim strucnim predmetima ? Posto je mrzim ! :dash:
 

Back
Top