Turista tuži odmaralište na Havajima nakon posete preporučenoj državnoj plaži

Sensei

Buduća legenda
Moderator
Poruka
39.783
Posetilac na Mauiju tužio je odmaralište nakon što mu je preporučilo da poseti državni park Makena, jednu od havajskih plaža udaljenih nekoliko milja. Kaže da ga je talas udario otpozadi i naterao da glavom udari o okeanski pesak, što ga je trajno paralisalo.

On je tvrdio da ga hotel nije upozorio na opasnosti obale i da je stoga odgovoran za njegove povrede.

m.jpg

Antilochus

Primećen član
Poruka
532
Bio sam 7 dana na ostrvu Maui a mesto se zvalo Lahaina. Ti talasi na Pacifiku su zaista opasni. Video sam jednu lepu
plavusu kako je usla u vodu i odjednom talas je podigao i tresnuo na zemlju da se razbila kao dulek, Njeno drustvo joj je
pomoglo jer copala na jednu nogu. Ja licno kad sam usao u vodu talas me je podigao i ja sam tresnuo ali nisam se ozledio
dok je moja zena to posmatrla sa obale i smejala se kako sam trapav i ja sam joj predlozio da ona udje u vodu i nju je talas
bacio u knock down pa je bio red da se i ja smejem, sreca nije bila ozledjena. Na plazi stalno stoji red flag da je opasno ali mnogi
to ignorisu. Ustvari kad gledas okean nije bio uzburkan ali su izgleda podvodne struje koje ne mozes da vidis na povrsini ono
sto daje snagu tim talasima. Sto se tice zutog peska on je kao lepak vrlo tesko se skida. Zenska koja nas vozila od aerodroma
do hotela rekla je da ajkule nisu problem ali su zato barakude i da u vodu ne ulazis sa nakitom jer svetlucanje izaziva barakude.
Naprimer u Daytona Beach na Floridi Atlantic je uzburkan ali ti talasi nisu opasni i mozes da plivas kako hoces ali nemoj daleko
da ne zavrsis kao klopa za neku morsku kucu

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.